رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

تست این کارت در سنگین ترین تست موجود : FurMark

6omz_furmark.jpg

و همین تست در حالتی که دور فن روی 2000 دور تنظیم شده که همچنان صدایی کمتر و نهایتا برابر با 970 گیگابایت داره و دما از 56 درجه بالاتر نمیره!

bp8z_furmark-2000rpm.jpg

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

6omz_furmark.jpg

چرا بهمن جان کور کلاک رو ۱۰۶۳ زده باید بالاتر باشه
لینک به دیدگاه

از دوستانی که نظر میدن چند نفرشون 970 ایسوس داشتند تا حالا؟ باهاش کار کردن؟ من که دیروز به دستم رسیده چیز دیگه ای میبینم! دمای لود 67 درجه با دور فنی که اصولا شنیده نمیشه و از 800 دور بالاتر نمیره.

که اگر دستی روی دور حدود 2000 تنظیم بشه که تازه صدایی برابر با کارتی مثل گیگابایت پیدا میکنه دما میاد زیر 55 درجه و همچنان صدای فن خاصی ازش نمیاد.

دمای idle هم که با فن خاموش 30 درجه بیشتر نیست! البته در کیس HAF932

کور کلاک 1550 و مموری 4000 هم که به راحتی میزنه. دیگه نمیدونم منظور دوستان از خوب چی میتونه باشه!

حتی از کم صدا ترین کارتی که تا حالا داشتم (Asus GTX 670 DCUII) هم بی صدا تر و در عین حال خنک تره.

يكى از همين ويژگى هاى نسخه ايسوز كه شما ميپرسين ازم همينه كه ايشون ميگن.

در اصل دما تا ٦٠ درجه بدون كوچكترين فنى كار ميكنه و بعد از اون تازه فن راه ميوفته و صداى فن هام خيلى كمه. از لحاظ قدرت MSI 970 از همه سر تره كه ٣-٤ فريم و گرنه بقيه ١-٢ فريم فرق دارن اون ديگه خيلى جزييه . مهم اينه همه اين مدل ها از رفرنس بالاترن و اين يعنى خوب!

لینک به دیدگاه

6omz_furmark.jpg

و همین تست در حالتی که دور فن روی 2000 دور تنظیم شده که همچنان صدایی کمتر و نهایتا برابر با 970 گیگابایت داره و دما از 56 درجه بالاتر نمیره!

bp8z_furmark-2000rpm.jpg

ممنون خيلى عكسه مفيد بود

لینک به دیدگاه

دلیل این همه کل کل رو درک نمیکنم

در سریه 970 گیگا msi و ایسون عالین دلیلی وجود نداره که به خاطر یک تفاوت های اندک یک برند معتبر رو زیر سوال ببیرن

ایسوس واقعا در سریه 900 گل کاشه

گر چه خودم گیگا دارم و به شدت هم ازش راضی ام اما دلیل نمیشه بگم کارتم msi و ایسوس رو له میکنه به نظرم پا به پای هم میرن جلو منتها با کمی تفاوت

اما اختلاف صدا در بین این سه برند خیلی کمه گیر الکی هم ندین هر کدوم رو که دوست دارین بخرین یا بهتر بگم هر کدوم که ارزون تر بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا بهمن جان کور کلاک رو ۱۰۶۳ زده باید بالاتر باشه

امین جان تست Furmark هستش. خودت امتحان بکن در حالتی که AA روی OFF باشه خیلی خیلی سنگین تر میشه و کلاک برای این که Power Limit از 100% بیشتر نشه پایین میاد. وگرنه اگر AA روشن باشه خیلی سبک تر میشه و همون کلاکی که در بازی داره رو میزنه:

pjd0_furmark-8xmsaa.jpg

لینک به دیدگاه

امین جان تست Furmark هستش. خودت امتحان بکن در حالتی که AA روی OFF باشه خیلی خیلی سنگین تر میشه و کلاک برای این که Power Limit از 100% بیشتر نشه پایین میاد. وگرنه اگر AA روشن باشه خیلی سبک تر میشه و همون کلاکی که در بازی داره رو میزنه:

pjd0_furmark-8xmsaa.jpg

ok!!!

دقت نکرده بودم

لینک به دیدگاه

دوستان اين لينك رو ببينيد يه بررسى واقعا كامل و بى نظيريه :

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/1

توش ٣ نسخه Asus, MSI, EVGA رو با هم و نسخه رفرنس مقايسه كرده. همشون خوبن ايسوز هم خوبه كم لطفى نكنين. صفحه اخرم به همه نمره داده از ١٠٠.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

يكى از همين ويژگى هاى نسخه ايسوز كه شما ميپرسين ازم همينه كه ايشون ميگن.

در اصل دما تا ٦٠ درجه بدون كوچكترين فنى كار ميكنه و بعد از اون تازه فن راه ميوفته و صداى فن هام خيلى كمه. از لحاظ قدرت MSI 970 از همه سر تره كه ٣-٤ فريم و گرنه بقيه ١-٢ فريم فرق دارن اون ديگه خيلى جزييه . مهم اينه همه اين مدل ها از رفرنس بالاترن و اين يعنى خوب!

البته تا 65 درجه با فن خاموش کار میکنه. و هیچ وقت نمیشه گفت فلان کارت 970 از اون یکی قویتره. چون خیلی بستگی به کیفیت چیپ استفاده شده در کارتی که شما داری تست میکنی داره ( Asic Quality ) و حتی دو کارت دقیقا مشابه از یک مارک هم برابر نیستند و ممکنه یکی Asic 90 باشه و مثلا کلاک 1600 بزنه و یکی Asic 60 باشه و 1400 بالاتر نره. کیفیت چیپ هم دست سازنده کارت نیست و چیپ جای دیگه ای مثلا کمپانی TSMC به سفارش خود Nvidia ساخته میشه و به دست MSI یا Asus یا Gigabyte یا ... میرسه و اونها روی کارت سوارش میکنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

حالا از شانس ایسوس کارتی که مثلا GURU3D برای Review داشته Asic پایین بوده و خوب اورکلاک نشده و مثلا کارت گیگابایتی که برای Review داشتن Asic بالا بوده و خوب اورکلاک شده. همین باعث شده دوستان نتیجه گیری کلی بکنن که Asus ضعیفه. در صورتی که این قضیه هیچ ربطی به برند کارت نداشته و فقط دلیلش اون چیپ خاص بوده. در مورد همین کارت ایسوس 970 مثلا Tech Powerup هم بررسی انجام داده و از شانس خوب ایسوس ، کارتی که دست اونها بوده Asic بالا بوده و خوب کلاک زده و نمره 9.9 از 10 رو بهش دادن که به هیچ کارت دیگه ای تا حالا این نمره بالا رو ندادن!

البته یک سری از ویژگی های دیگه مثل برد و مدار تغذیه و کولینگ و ... هم وجود دارن که ربطی به شانس و Asic ندارند و از اون نظر هم هر کدام از این کارت ها یک سری برتری و ضعف دارند. مثلا یک مورد برتری ایسوس 970 نسبت به رقبا اینه که چیپ های مموریش همه در همون سمتی که کولر و بقیه قطعات و چیپ اصلی قرار دارند هستن و باعث میشه دیگه پشت کارت چیپ مموری نباشه و این قضیه باعث میشه هم تمام چیپ های مموری خوب خنک بشن و هم برای بستن واتر بلاک خیلی مناسب تر باشه چون در کارتهایی که یک سری چیپ مموری در پسشتشون دارند واتر بلاک نمیتونه تمام چیپ ها رو خنک بکنه.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

اون لينكه كه بالا دادمو ببينيد خيلى خوبه خودم لذت دارم ميبرم هنوز! :D

لینک به دیدگاه

من خودم Asus 970 Strix دارم و باید بگم از همه نظر ازش راضیم. کم صداترین 970 موجود هست (طبق بررسی های سایت های بزرگ مثل Toms Hardware و Guru3d) و سیستم کولینگ Passive هم باعث میشه فن ها تا 65 درجه خاموش باشن و عمر سسیستم کولینگ و فن ها تا چندین برابر افزایش پیدا میکنه. دماش هم تا حالا از 69 درجه ندیدم بیشتر بشه تو حالت دیفالت تازه تو کیس X1!. حتی بعد از 6 ساعت بازی GTA V و Metro Redux با Physx رو تنظیمات اولترا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه strix 970 ها لوله هاشون بعضی ها طلایی هست و بعضی ها نقره ای

لینک به دیدگاه

اتفاقا به نظر من سری strix بهترین انتخابه چون اولا به خاطر دو سه فریم بیشتر یا کمتر دهن چیپ و مدارهای تغذیش رو سرویس نکردن با اورکلاک بیش از حد و نویز بسیار پایین و یک کابل 6 پین برق هم میخواد مدل گیگا فکر کنم دو تا 8 یا یک 8 و یک 6 میخواد.فن بازی هم در نمیارم همین امروز فروختمش واقعا بهترین کارتی بود که داشتم

لینک به دیدگاه

For no obvious reason, this very short graphics card has a completely closed backplate. This is counterproductive from a cooling point of view, so its presence is quite simply due to looks. Our temperature measurements show almost 79 degrees Celsius on the top of the board, which prompted us to insert a temperature sensor between the board and the backplate. Unfortunately, the few graphics card samples available in Germany have to be passed from reviewer to reviewer, so taking off the backplate isn’t allowed. It turns out that the actual temperatures stay hidden this way. Underneath the backplate, the VRM pins reach up to 95 degrees Celsius

به نقل  از تامز و guru3d در رابطه با Asus

Gigabyte with their GTX 960 Gaming G1 graphics card has by far the best cooling solution. Their cooler covers BOTH the GPU and the power converters. This really shows in the test results.

به نقل از تامز و guru3d در رابطه با G1

و بد ترین دمای VRAM برای Inno3dمدل X4 بود با 125 درجه

04-inno3D-GTX-960-iChill-PCB-Back_w_600.

در آخر وقتی میشه با هزینه کم تر G1 خرید که هم از همه سایت ها توی نقد هاشون از Asus بهتر بود هم توی ایران گارانتی معتبر تری داره چرا Asus؟?؟!!!!!

منبع 1 2

لینک به دیدگاه

و بد ترین دمای VRAM برای Inno3dمدل X4 بود با 125 درجه

04-inno3D-GTX-960-iChill-PCB-Back_w_600.

دوست عزیز این عکسی که از کارت گرافیک گذاشتید اولا مربوط به بررسی 960 است نه 970 و قطعا ربطی به موضوع تاپیک ندارد.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-10.html

که با یک بروز رسانی ساده بایوس کاهش پیدا کرده است

در ثانی میشه بفرمایید کدام نسخه 960 اینو تری خنک کننده X4 دارد ؟؟؟؟

ویرایش شده توسط DCalling
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این عکسی که از کارت گرافیک گذاشتید اولا مربوط به بررسی 960 است نه 970 و قطعا ربطی به موضوع تاپیک ندارد.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-10.html

که با یک بروز رسانی ساده بایوس کاهش پیدا کرده است

چه فرقی داره تازه 960 که باید از 970 خنک تر باشه !

بحث سر این هست که توی قیمت نسبت به کارایی Strix به G1 نمیرسه توی خارج که هم قیمت هستن چه برسه به اینجا که ایسوس 120 گرون تر هست و گارانتی سازگار داره (که چنتا تاپیک دیدم که خیلی ها راضی نبودن ازش)

این عکس فکر کنم برای 970 هست چون 960 ندیدم به این بلندی از inno3d

این رو فردی دیگه ای از سایت دیگه ای گذاشته بود. درهر صورت هم چیز مشخص هست.

لینک به دیدگاه

چه فرقی داره تازه 960 که باید از 970 خنک تر باشه !

بحث سر این هست که توی قیمت نسبت به کارایی Strix به G1 نمیرسه توی خارج که هم قیمت هستن چه برسه به اینجا که ایسوس 120 گرون تر هست و گارانتی سازگار داره (که چنتا تاپیک دیدم که خیلی ها راضی نبودن ازش)

این عکس فکر کنم برای 970 هست چون 960 ندیدم به این بلندی از inno3d

این رو فردی دیگه ای از سایت دیگه ای گذاشته بود. درهر صورت هم چیز مشخص هست.

همیشه هم اینطوری نیست!

مگه 770 مارک ایسوس گرم تر از 780 همین مارک نبود؟

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/30.html

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/31.html

بزرگ ترین برتری که Asus داره کم صدا بودن (یا در واقع بی صدا!) هست که خود بنده به خاطر همین کم صدا بودن Asus رو به گیگا ترجیح میدم ولی وقتی قیمت واقعی خودش رو داشته باشه!

لینک به دیدگاه

همیشه هم اینطوری نیست!

مگه 770 مارک ایسوس گرم تر از 780 همین مارک نبود؟

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/30.html

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/31.html

بزرگ ترین برتری که Asus داره کم صدا بودن (یا در واقع بی صدا!) هست که خود بنده به خاطر همین کم صدا بودن Asus رو به گیگا ترجیح میدم ولی وقتی قیمت واقعی خودش رو داشته باشه!

ایسوسه دیگه کارت ضعیف ترش گرم تره  :D

کار من بازی هست که صدای بازی نمیگذار صدای فن حس بشه . البته برای من فریم و خنک بودن مهم هست ولی برای شما بی صدا بودن حرف اول رو میزنه انتخاب ایسوس خوبه (میتونه msi هم باشه)

لینک به دیدگاه

کار من بازی هست که صدای بازی نمیگذار صدای فن حس بشه . البته برای من فریم و خنک بودن مهم هست ولی برای شما بی صدا بودن حرف اول رو میزنه انتخاب ایسوس خوبه (میتونه msi هم باشه)

اتفاقا منم زیاد بازی میکنم ولی صدای کارت واقعا رو اعصاب هست!

مخصوصا شب ها وقتی همه خوابن من بیدارم! :laughing:

درسته هر کسی معیاری داره برای انتخابش!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

رفيق از اونجا كه همه ٩٧٠ ها خوبن، ٣-٤ فريم فرقى نداره. ٦٣ فريم با ٦٠ رو هر وقت فرقشو برام بگى ممنون ميشم.

لینک به دیدگاه

رفيق از اونجا كه همه ٩٧٠ ها خوبن، ٣-٤ فريم فرقى نداره. ٦٣ فريم با ٦٠ رو هر وقت فرقشو برام بگى ممنون ميشم.

اونجا همه 970 ها با هم  هم قیمتن و هرکی قدرت انتخاب بهتری داره اینجا گارانتی و قیمت خیلی مهم هست.

لینک به دیدگاه

به هر حال اميدوارم تا يك ماه ديگه اين وضع درست بشه چون با توجه به نياز هام اين نسخه خيلى مناسبه.

لینک به دیدگاه

اونجا همه 970 ها با هم  هم قیمتن و هرکی قدرت انتخاب بهتری داره اینجا گارانتی و قیمت خیلی مهم هست.

بعد شما با آواژنگ خاطرات خوب داشتید ؟؟؟؟

یکی از فاجعه ترین شرکتایی که دیدم یعنی فاجعه ها خصوصا اگر قطعه ی high end داشته باشی 3 بار vga عوض کردم همش بهم ریفر میدادن به جای نو دفعه ی آخر که رفتم گفتم آقا ریفر ندید و اینا یه کارت توی جعبه بهم دادن (حالا نو بود یا نه نمیدونم همینم که گرفتم کلی بحث و داستان و نامه بنویسو و اینا بهم دادن) تنها فرقش این بود که آخری یه ماه بیشتر کار کرد(تا وقتی که گارانتشی تموم شد) بعد الان همینجوری  افتاده یه گوشه  ...

الان asus گرفتم اصلا باورم نمیشد این تو دور فن 100 هم اصلا صدا ازش در نمیاد گوشتو می بری نزدیک یه چیزایی میشنوی.....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم یه تصویر برای اثبات 4 گیگ بودن 970 ایسوس  :D  :

البته برای این که مصرف مموری گرافیک رو به 4 گیگ برسونم مجبور شدم از رزولوشن 5120x2880 یا همون 5K به همراه 8X MSAA استفاده بکنم!! به گزینه MEM1 که میزان مصرف مموری گرافیک رو نشون میده و 4015 مگابایت هست دقت کنید. و مشخص میشه که واقعا وقتی تنظیمات و رزولوشن اونقدر بالا باشه که نیاز به 4 گیگ مموری باشه تصویر انقدر سنگین هست که فریم خیلی پایینی خواهد داشت و حتی اگر 4 تا از این کارت هم SLI بشن باز هم فریم قابل بازی کردن نخواهد داد و واقعا مموری 4 گیگ هم برای این سری کارتها خیلی لازم نیست. به دما و دور فن و کلاک و ولتاژ هم توجه کنید که نشان از بی نقص بودن این کارت داره! یه نکته هم بگم ، دلیل این که همه هسته های CPU روی 100% هستن اینه که سیستم همزمان در حال تبدیل فیلمه  ^_^

ntt_heaven_2015_05_13_23_16_16_401conv.j

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...