رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید مانیتور 27 اینچ + نظرسنجی

راهنمایی برای خرید مانیتور "27  

40 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم یک از مدلهای زیر رو برای خرید پیشنهاد میکنید ؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیز و بزرگوار / امیدوارم هر کجا که هستین سالم و شاد باشین 

سروران عزیز بنده حقیر تصمیم دارم یه مانیتور 27 اینچ با رزولوشن 1080 برای محل کارم خریداری کنم و طبق عادت 

همیشگیم خواستم با شما دوستان و اساتید محترم یه مشورتی بکنم تا به کمک شما خوبان خریدی ارزشمند داشته باشم 

لازم به ذکره که محدوده بوجه ای که برای این خرید در نظر گرفتم 1 میلیون تومان هست و با این مانیتور هم فقط

به کارام رسیدگی خواهم کرد و اهل بازی هم نیستم و نهایتا یه چندتا فیلم تماشا کنم + وب گردی و غیره ...

تنها مورد مهمی که برام اولویت خواهد داشت کیفیت و نوع پنلش خواهد بود حالا از هر برندی که 

باشه بنده مشکلی نخواهم داشت و نقطه مهم که باید بگم اینه که بنده مدت زمان زیادی رو 

پشت این مانیتور خواهم نشست پس تکنولوژیهای به کار رفته تو مانیتورها برای 

کاهش تنبلی چشم و همچنین کم کردن آسیبهای وارده برام خیلی مهم خواهد بود

دوستانی که تجارب خوبی در این زمینه دارن خوشحال میشم مطالب ارزشمندشونو بخونم + مدلهای پیشنهادی 

و بنده هم چند مدل رو مدنظر دارم که خوشحالتر میشم نظرتونو در موردشون بگین 

BenQ GW2760HS

Acer G276HL Gbmid

ASUS VS278Q-P

Samsung S27D595

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

صبح بخیر 

والا من از ASUS VS278Q-P استفاده کردم  خیلی راضی بودم ولی یک مشکلی که در تمام 27 اینچ های 1080p وجود داره مشکل کم بودن کیفیت و شارپ بودن نوشته ها هست که البته ایسوس خیلی رو این موضوع کارکرده و تا جای ممکن این مشکل رو کاهش داده ولی باز هم باید فاصله از مانیتور زیاد باشه 

اگر بتوانید رزولوشن 1440p تهیه کنید البته گران تر تموم می شه خیلی بهتر هست 

البته بوجه ی شما برای خرید مانیتور های 27 کلا کم هست باید کم کم 1500 هزینه کنید برای خرید بهترین 

ولی برای کار های خاص مثل مکس - فتوشاپ - مقاله نویسی هیچی جای مانیتور های 29 اینچ رو نمی گیره من هم در محل کار قبلا 27 اینچ داشتم ولی با یه 29 عوض کردم و یه 22 هم کنارش هست که بسیار در کار کمک می کنه ولی پیدا کردن والپیپر دیدن فیلم و بازی توش یکم عجیب هست ولی بعدا عادی می شه ولی بازی های شبیه ساز مثل ماشین بازی ها بی نظیر می شن 

مانیتوری که توی محل کارم بود چون پولش رو خودم نمی دادم بهترین رو سفارش دادم http://lioncomputer.ir/product/3467/ASUS+PB298Q+AH-IPS+Ultra-wide+Monitor/ 

ولی برای خونه مدل ال جی سفارش دادم که 980 شد http://lioncomputer.ir/product/4512/LG+29UM65+IPS+Ultra-Wide+Monitor/

در کل تمام مانیتور های بالا عالی هست ولی من انتخابم ASUS VS278Q-P  هست چون استفاده کردم و خیالم راحت هست 

لینک به دیدگاه

صبح بخیر 

والا من از ASUS VS278Q-P استفاده کردم  خیلی راضی بودم ولی یک مشکلی که در تمام 27 اینچ های 1080p وجود داره مشکل کم بودن کیفیت و شارپ بودن نوشته ها هست که البته ایسوس خیلی رو این موضوع کارکرده و تا جای ممکن این مشکل رو کاهش داده ولی باز هم باید فاصله از مانیتور زیاد باشه 

البته بوجه ی شما برای خرید مانیتور های 27 کلا کم هست باید کم کم 1500 هزینه کنید برای خرید بهترین 

ولی برای کار های خاص مثل مکس - فتوشاپ - مقاله نویسی هیچی جای مانیتور های 29 اینچ رو نمی گیره من هم در محل کار قبلا 27 اینچ داشتم ولی با یه 29 عوض کردم و یه 22 هم کنارش هست که بسیار در کار کمک می کنه ولی پیدا کردن والپیپر دیدن فیلم و بازی توش یکم عجیب هست ولی بعدا عادی می شه ولی بازی های شبیه ساز مثل ماشین بازی ها بی نظیر می شن 

مانیتوری که توی محل کارم بود چون پولش رو خودم نمی دادم بهترین رو سفارش دادم http://lioncomputer.ir/product/3467/ASUS+PB298Q+AH-IPS+Ultra-wide+Monitor/ 

ولی برای خونه مدل ال جی سفارش دادم که 980 شد http://lioncomputer.ir/product/4512/LG+29UM65+IPS+Ultra-Wide+Monitor/

در کل تمام مانیتور های بالا عالی هست ولی من انتخابم ASUS VS278Q-P  هست چون استفاده کردم و خیالم راحت هست 

درود گرامی

شما که 27 فول اچ دی داشتی ازت ی سوال داشتم

فاصله اگه 1.2 متر بشه باز هم پیکسل ها دیده میشه یا دیگه اون مساله حل میشه ؟؟ چون من برنامه نویسی زیاد دارم کیفیت متن برام مهمه و از طرفی میخوام 27 بگیرم چون قشنگ ی قواره از 23-24 بزرگتره

ممنون میشم جواب بدین

مانیتور مدنظر هم http://lioncomputer.ir/product/5200/Samsung+S27D595+Plus+27inch+PLS+LED+Monitor/

لینک به دیدگاه

درود گرامی

فاصله اگه 1.2 متر بشه باز هم پیکسل ها دیده میشه یا دیگه اون مساله حل میشه ؟؟ چون من برنامه نویسی زیاد دارم کیفیت متن برام مهمه و از طرفی میخوام 27 بگیرم چون قشنگ ی قواره از 23-24 بزرگتره

ممنون میشم جواب بدین

مانیتور مدنظر هم http://lioncomputer.ir/product/5200/Samsung+S27D595+Plus+27inch+PLS+LED+Monitor/

می گن برای مانیتور های 27 باید بیشتر از 18 اینچ فاصله داشته باشید که می شه 46 سانت ( این دیگه کم ترین فاصله هست ) ولی من فاصلم بین 80 سانت تا 100 سانت بود و فاصله تا مانیتور 22 هم بین 60 تا 80 می شینم بستگی به موقعیت داره دیگه 

و نوشته ها هم اگر خیلی حساس نشید مشکلی نداره و توی 2 هفته عادی می شه اولش اگر از 22 به 27 برید یکم عجیب هست ولی درست می شه 

ولی بهترین راه 

جلوی مانیتور بشینید یکی از دست ها تون رو به صورت کاملا کشیده به صورت افقی نگه دارید و به مانیتور نزدیک شوید هر وقت بهرترین فاصله رو پیدا کردید اون فاصله رو حفظ کنید ( البته دست نباید از مانیتور رد شود ) همه چی بر می گرده به صلیقه ی شخصی من 20 سانت بیشتر از یک دست کشیده رو به روی مانیتور 29 می شینم 

@};-

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صبح بخیر 

ضمن سلام و تشکر بسیار از علی جان عزیز

کاملا نوشته هاتون تایید میشه و البته من خودمم کاملا در جریانش هستم ولی خب بوجه محدوده

و مجبوریم به همون 1080 بسنده کنیم وگرنه بدون کوچکترین تردیدی رزولوشن بالا تهیه میکردم

ولی همونطور که میدونید قیمتها در این مملکت عجیب و غریبه و بعضی وقتا آدم مجبور میشه

برعکس میلش عمل کنه /

علی جان تو دراز مدت که چشمارو اذین نمیکنه این مدل ( vs ) ؟

قابلیت تغییر زاویه چطور ؟ عقب یا جلو و چند درجه ؟

درود گرامی

ممنون میشم جواب بدین

سلام

همونطور که در تایپیکتونم گفتم و خواهم گفت اگر بوجه محدود ندارید بدون هیچ تردیدی

برین سراغ رزولوشن بالاتر از 1080 تا کاملا باهاش راحت باشین و لذت ببرین ازش

اگرم به هر عنوان ( مثل بنده ) محدودیت دارین همون 1080 هم کاملا براتون مناسبه

همونطور که بقیه دوستان هم دارن ازش لذت میبرن بدون هیچ مشکلی

بحث رزولوشن 1080 و مثلا 1440 بحث بد یا خوب نیست بلکه بحثه خوب و خوبتره

در مورد فاصله هم باید بگم بسته به چضشماتون و دثیدتون داره و این معقوله برای هر کسی فرق میکنه

اون سامسونگ هم فک کنم خوب باشه.با توجه به مدل 24 اینچش که دیدم.

البته پیدا کردن نمونه وارداتیش شاید سخت و حتی غیر ممکن باشه.

:)

سلام و تشکر مخصوص از میلاد جان عزیز

البته اگر دوستان به اندازه کافی بهتر بودنشو تایید کنن اون وارداتیشم زیر سنگم باشه

پیدا میکنم میلاد جان /

راستی میلاد جان مانیتورت از این مدله ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نه ولی قصد خرید 24 اینچی همون مدل رو دارم.

یکی از دوستای نزدیکم 24 اینچیشو داره.

که اینطور ... پس پیشاپیش مبارکتون باشه میلاد جان 

لینک به دیدگاه

من اون مانیتور بن کیوی مد نظر شمارو تایید میکنم البته ندیدم جایی داشته باشه اما بن کیو یه مدل ۲۷اینچ دیگه هم داره به نام EW2740L که توبازار خودمون هست حدود۹۷۰هزارتومن مانیتور خوبیه و برای شما با توجه به کاربردتون مناسبه

لینک به دیدگاه

دوباره سلام 

چون 2 سال پیش این مانیتور رو استفاده می کردم شاید بعضی سوال های شما رو درست جواب ندم 

چرخش 90 درجه نداره 

تنظیم ارتفاع نداره 

مراقب پایه باید باشید در هنگام نشتسن یا بلند شدن مراقب باشید تا به میز برخورد نکنید مانیتور خیلی می لرزه حتما به یک چیزی تکیه دهید 

بعد اگر از اطراف نگاه کنید تغییر رنگ دارید 

بعد ال ای دی بکلایت ال سی دی هستش 

کلا چیز خوبی بود ولی در مقایسه با یکسری محصولات جدید تر خیلی سر نبود 

من پیشنهاد می کنم این 2 مورد رو هم در نظر بگیرید http://lioncomputer.ir/product/3833/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+%D9%88%DB%8C+%D8%A7%D9%86+279+%DA%A9%DB%8C%D9%88+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC+%D8%A7%D9%84+%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%DB%8C+%D9%81%D9%88%D9%84+%D8%A7%DA%86+%D8%AF%DB%8C/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/3430/ASUS+VX279H+AH-IPS+27inch+Monitor/

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اون مانیتور بن کیوی مد نظر شمارو تایید میکنم البته ندیدم جایی داشته باشه اما بن کیو یه مدل ۲۷اینچ دیگه هم داره به نام EW2740L که توبازار خودمون هست حدود۹۷۰هزارتومن مانیتور خوبیه و برای شما با توجه به کاربردتون مناسبه

با سلام و تشکر از نیما جان عزیز 

بله بنکیو کلا مانیتورهای خوبی تولید میکنه و چندتا تکنولوژی برای کم کردن آسیب به چشم و تنبلی هم قرار میده تو مانیتورهاش 

دوباره سلام 

چون 2 سال پیش این مانیتور رو استفاده می کردم شاید بعضی سوال های شما رو درست جواب ندم 

چرخش 90 درجه نداره 

تنظیم ارتفاع نداره 

مراقب پایه باید باشید در هنگام نشتسن یا بلند شدن مراقب باشید تا به میز برخورد نکنید مانیتور خیلی می لرزه حتما به یک چیزی تکیه دهید 

بعد اگر از اطراف نگاه کنید تغییر رنگ دارید 

بعد ال ای دی بکلایت ال سی دی هستش 

کلا چیز خوبی بود ولی در مقایسه با یکسری محصولات جدید تر خیلی سر نبود 

من پیشنهاد می کنم این 2 مورد رو هم در نظر بگیرید http://lioncomputer.ir/product/3833/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+%D9%88%DB%8C+%D8%A7%D9%86+279+%DA%A9%DB%8C%D9%88+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC+%D8%A7%D9%84+%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%DB%8C+%D9%81%D9%88%D9%84+%D8%A7%DA%86+%D8%AF%DB%8C/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/3430/ASUS+VX279H+AH-IPS+27inch+Monitor/

عرض سلام و تشکر دوباره از نوشته های ارزشمندت علی جان 

بله همونطور که فرمودین باید کمی بررسی بیشتری بکنم و از محصولات جدید انتخاب کنم تا معایب های 

احتمالی که مدلهای قبلی داشتند در این مدلها به صفر برسه البته باید کمی هم بودجه رو افزایش بدم 

و به فکر خرید مانیتوری با فرکانس بالا باشم که رابطه مستقیمی با خستگی چشم داره که اینم خودش طالب افزایش بودجست 

کلا این روزا انتخاب و خرید خیلی سخت شده البته بیشتر برای اون دسته از کاربرانی که بودجه محدودی دارند 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

----------

لینک به دیدگاه

lg با پنل ips بخر

من دارمش واقعا عالی و کیفیت صفحه فوق العاده هست با led به طور محسوس فرق داره توی کیفیت!

lg هم اروزنتره و هم کیفیتش مشابه ی محصولات هم رده  ی خودش مثله سامسونگه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

lg با پنل ips بخر

من دارمش واقعا عالی و کیفیت صفحه فوق العاده هست با led به طور محسوس فرق داره توی کیفیت!

lg هم اروزنتره و هم کیفیتش مشابه ی محصولات هم رده  ی خودش مثله سامسونگه!

ضمن سلام و تشکر از دوست عزیزم 

والا ماهم دوست داشتیم الجی بخریم ولی متاسفانه 27 اینچش اصلا نیست داخل و اگرم از 

خارج از کشور تهیه بشه خیلی هزینه سنگینی داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تا اینجا سامسونگ تو نظرسنجی جلو هست

عزیزان دیگه هم اگر منت بزارن و در نظرسنجی شرکت کرده و نظرات ارزشمندشونو بگن

من خوشحال خواهم شد و انتخابی بهتر خواهم کرد / البته انتخاب خودمم سامسونگ هست و یا ایسوس

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

مدل سامسونگ از نظر قیمتی واقعا به صرفه تره. من خودم بودم همون سامسونگ رو میگرفتم.پنلش هم lps هست. من مانیتورای دیگه رو ندیدم ولی این مدل سامسونگ رو دیدم و واقعا کیفیت تصویرش خوب بود.البته خیلی وقته تو بازار اومده و قیمتش بعد از کاهش دوباره افزایش پیدا کرده.

اگر مدل ایسر توی ایران موجود هست لطفا ادرس فروشگاه رو بفرمایید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن سلام خدمت همه دوستان و عزیزان 

سروران گرامی جسارتا تایپیک  مال 7 ماهه پیشه و بنده هم چندین مورد مانیتور خریدو فروش کردم از اون موقع که یکیشون همین سامسونگ بود 

و دیگری بنکیو و دیگری ایسوس و بازم ایسوس و دوباره بنکیو که آخریشو دارم میفروشم تا یه 27 اینچش رو بگیرم 

بازم تشکر میکنم از همه دوستان عزیز 

تایپیک بسته شد 

لینک به دیدگاه

سلام

من به تازگی سامسونگ s27d590 از لیون کامپیوتر خریدم. مانیتور خوبیه ولی فکر نکنم اون استانداردهایی که برای محافظت از چشم مدنظرتونه داشته باشه. حد اقل خود سامسونگ که اشاره ای بهش نکرده. در کل با این قیمت مانیتور خوبیه، قضیه پیکسلاشم بعید میدونم برات مشکل ساز بشه. من خودم قبل از خرید کمی شک داشتم ولی خوشبختانه مشکلی ندارم. کیفیت متن قابل قبوله. طراحی زیبا، پنل PLS با کیفیت و کنتراست بالا، فقط یه مشکلی که داره اینه که یه کوچولو بک لایتش تو گوشه ها کم نورتره، البته هر جایی به چشم نمیاد، تصویر خیلی باید روشن باشه تا دیده بشه. البته ظاهرا این مورد تو محصولات سامسونگ اپیدمی هست! یه تلویزیون اسمارت سامسونگ هم دیدم که این مشکلو داشت.

در کل مانیتور خوبیه.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...