رفتن به مطلب

هارد SSD و کاراییش

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

در مورد هاردهای SSD و اینکه چقدر تو سرعت سیستم تاثییر دارن اطلاعات میخواستم...

در واقع کار حرفه ایی من رندر هست ، آیا تو سرعت رندر تاثیری داره؟

و یه سوال دیگه اینکه اگه یه 64 بگیرم ، باید ssd رو اختصاص بدم به درایو ویندوز و هارد خودم رو به عنوان سایر درایو ها استفاده کنم ، درسته؟

در کنار هارد ssd میشه هارد معمولی قرار داد دیگه؟ از کاراییش که کم نمیکنه؟

قیمت 64ش رو تو سایت زده 200 .و.. الانم همینه قیمتش؟؟

ممنون[-X

لینک به دیدگاه

هانی جان توی همه کارهایی که اطلاعات بخواد از هارد خونده بشه تاثیر داره و برای اینکه بدونید چقدر تاثیر داره سرعت این هاردها رو با هاردهای معمولی مقایسه کنید

معمولا هاردهای SSD گرون هستن میان بیشتر برای نسب ویندوز و اطلاعات کاملا پر نیاز استفاده میکنن .

قیمتشم همینه فعلا

لینک به دیدگاه

درود

SSD یا Solied State Disk بر مبنای تکنولوژی فلش بنا شده و سرعت قابل قبولی نسبت به هاردهای مکانیکی داره.

در زمینه حافظه های چند سطحی مثلا کش پردازنده و رم ، سیستم عامل بسته به سیاست های خودش هر وقت سرعت و اولویت بالا بخواهد از کش و هر وقت حجم بیشتر بخواهد از رم استفاده می کنه.به غیر از اطلاعاتی که از روی حافظه ثانویه اجرا می شه سیستم عامل ، راهبرد دیگه ای رو که به اون حافظه مجازی می گن روی حافظه ثانویه یا هارد دیسک اعمال میکنه که به طور مستقیم با حافظه اصلی یا رم در کنش هست و دارای سیستم های صفحه بندی و قطعه بندی هست که ذکر اونها در این مجال جایز نیست. در این حالت سیستم از چند سطح حافظه و سرعت استفاده می کنه.

در مورد تجربه ای که من با SSD داشتم باید بگم سرعت بالا اومدن سیستم رو حدودا نصف می کنه و شما می تونید سیستم عامل رو روی اون نصب کنید و اطلاعاتتون رو روی هارددیسک بریزید.اگه از دو هارددیسک برای اطلاعات تون استفاده بکنید می تونید اونارو توی حالت Raid 0 قرار بدید و سیستم عامل هم رو SSD باشه .

اون وقته که معنی سرعت واقعی رو درک می کنید.

http://lioncomputer.ir/forum/upload/uploads/monthly_06_2010/post-1711-127712912656_thumb.jpg

post-1711-127712912656_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

SSD یا Solied State Disk بر مبنای تکنولوژی فلش بنا شده و سرعت قابل قبولی نسبت به هاردهای مکانیکی داره.

در زمینه حافظه های چند سطحی مثلا کش پردازنده و رم ، سیستم عامل بسته به سیاست های خودش هر وقت سرعت و اولویت بالا بخواهد از کش و هر وقت حجم بیشتر بخواهد از رم استفاده می کنه.به غیر از اطلاعاتی که از روی حافظه ثانویه اجرا می شه سیستم عامل ، راهبرد دیگه ای رو که به اون حافظه مجازی می گن روی حافظه ثانویه یا هارد دیسک اعمال میکنه که به طور مستقیم با حافظه اصلی یا رم در کنش هست و دارای سیستم های صفحه بندی و قطعه بندی هست که ذکر اونها در این مجال جایز نیست. در این حالت سیستم از چند سطح حافظه و سرعت استفاده می کنه.

در مورد تجربه ای که من با SSD داشتم باید بگم سرعت بالا اومدن سیستم رو حدودا نصف می کنه و شما می تونید سیستم عامل رو روی اون نصب کنید و اطلاعاتتون رو روی هارددیسک بریزید.اگه از دو هارددیسک برای اطلاعات تون استفاده بکنید می تونید اونارو توی حالت Raid 0 قرار بدید و سیستم عامل هم رو SSD باشه .

اون وقته که معنی سرعت واقعی رو درک می کنید.

http://lioncomputer....12656_thumb.jpg

خيلي ممنون بابت توضيح كاملت دوست من ...

اينطور كه من فهميدم ، با وجود هارد ssd سرعت بالا اومدن ويندوز و همچنين اجرا شدن برنامه ها خيلي بالا ميره ... درسته؟

و اينطور كه از اطلاعاتي دادي فهميدم ، بايد تو رندر هم تاثير گذار باشه ... [-X

و يه سوال ديگه در مورد raid 0 ... اونطور كه من شنيدم ، سرعتش بالاست ولي احتمال سوختن هاردها بالا ميره ... درسته يا ...؟

لینک به دیدگاه

اينطور كه من فهميدم ، با وجود هارد ssd سرعت بالا اومدن ويندوز و همچنين اجرا شدن برنامه ها خيلي بالا ميره ... درسته؟

و اينطور كه از اطلاعاتي دادي فهميدم ، بايد تو رندر هم تاثير گذار باشه ... [-X

و يه سوال ديگه در مورد raid 0 ... اونطور كه من شنيدم ، سرعتش بالاست ولي احتمال سوختن هاردها بالا ميره ... درسته يا ...؟

بله دراجرا برنامه ها هم تاثیر گذار هستش نه مثل اجرا و بالا اومدن سیستم عامل و فقط کاربران حرفه ای می تونن تفاوت رو تو برنامه ها احساس کنن. البته توی کار رندر پردازنده ، کارت گرافیک و رم قطعاتی هستند که حرف اول رو می زنند.

Raid0 تنها حالتی از Raid ها است که حالت افزونگی یا بک آپ نداره. در Raid0 چون اطلاعات به صورت موازی بین دو هارد دیسک پخش می شه (بر فرض 10 ثانیه از فیلم وقتی می خواد ذخیره بشه ثانیه های زوج روی هارد اول و ثانیه های فرد روی هارد دوم میره.موقعه ذخیره و بازیابی اطلاعات هد دیسکی که بیکاره فرصت پیدا می کنه تا روی پلاتر بگرده و بره سرجایی که باید باشه.اینجوری زمان بهتر می شه.عملکردش دقیقا چیزی که گفتم ثانیه به ثانیه نیست)خوب حالا اگه اتفاقی برای هارد شماره یک بیوفته نصف اطلاعات از دست می ره و در نتیجه کل اطلاعات از بین می ره .ولی از نظر سخت افزاری اتفاقی واسیه هارد دوم نمی افته ولی اطلاعاتش باید پاک بشه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

بله دراجرا برنامه ها هم تاثیر گذار هستش نه مثل اجرا و بالا اومدن سیستم عامل و فقط کاربران حرفه ای می تونن تفاوت رو تو برنامه ها احساس کنن. البته توی کار رندر پردازنده ، کارت گرافیک و رم قطعاتی هستند که حرف اول رو می زنند.

Raid0 تنها حالتی از Raid ها است که حالت افزونگی یا بک آپ نداره. در Raid0 چون اطلاعات به صورت موازی بین دو هارد دیسک پخش می شه (بر فرض 10 ثانیه از فیلم وقتی می خواد ذخیره بشه ثانیه های زوج روی هارد اول و ثانیه های فرد روی هارد دوم میره.موقعه ذخیره و بازیابی اطلاعات هد دیسکی که بیکاره فرصت پیدا می کنه تا روی پلاتر بگرده و بره سرجایی که باید باشه.اینجوری زمان بهتر می شه.عملکردش دقیقا چیزی که گفتم ثانیه به ثانیه نیست)خوب حالا اگه اتفاقی برای هارد شماره یک بیوفته نصف اطلاعات از دست می ره و در نتیجه کل اطلاعات از بین می ره .ولی از نظر سخت افزاری اتفاقی واسیه هارد دوم نمی افته ولی اطلاعاتش باید پاک بشه.

ممنون پوريا جان

ولي تا اونجايي كه من ميدونم كارت گرافيك تو رندر بي تاثيره ... و فقط تو scene ‌تاثير داره ...

ميشه يه توضيح در مورد تاثير كارت گرافيك تو رندر هم بهم بدي؟

از اين نظر گفتم هارد تو رندر تاثير داره كه موقع رندر بخواد اطلاعات مختلفي كه تو فايل قرار داديم بخواد از هارد لود كنه ...

لینک به دیدگاه

ولي تا اونجايي كه من ميدونم كارت گرافيك تو رندر بي تاثيره ... و فقط تو scene ‌تاثير داره ...

ميشه يه توضيح در مورد تاثير كارت گرافيك تو رندر هم بهم بدي؟

از اين نظر گفتم هارد تو رندر تاثير داره كه موقع رندر بخواد اطلاعات مختلفي كه تو فايل قرار داديم بخواد از هارد لود كنه ...

بله کارت گرافیک در کار رندر تاثیر زیادی نداره و بسته به نرم افزارتون 3D مکث و مایا و... میزان عملکردش متفاوت.

http://lioncomputer.ir/forum/upload/uploads/monthly_06_2010/post-1711-127714754069_thumb.png

در سیستم های جدید کامپیوتری پردازنده گرافیکی به طور غیرمستقیم توسط پل شمالی NorthBridge با پردازنده در ارتباط هست و روی عملیات پردازش تاثیر میزاره.بسته به قسمت های مختلف مثل Shaders, Rop, TMU و ... میزان به کار گیری GPU متفاوت هست.اصولا CPU در پردازش تصاویر تاثیر میزاره و انتخاب کارت بهتر دخالت CPU رو کمتر می کنه ، در مادربردهایی که قابلیت Hybrid دارن این امر مشهوده. کارتهای نسل جدید چهار قسمت اصلی Texture unit و setup engine و Stream Pros و Renden-backends دارن. http://lioncomputer.ir/forum/upload/uploads/monthly_06_2010/post-1711-127714755549_thumb.gif

که کلا تویه کار رندر بی تاثیر نیست.می تونید از لینک زیر کمک بگیرید.

http://www.tomshardware.com/forum/250320-33-render-frame

برای اینکه بحث اصلی شاخه نشه می تونیم در یک تاپیک جدا بیشتر بهش بپردازیم و نظرات بقیه دوستان رو هم جویا بشیم.

post-1711-127714754069_thumb.png

post-1711-127714755549_thumb.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...