رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کولر پردازنده

Recommended Posts

وقت همگی بخیر

میخوام برای پردازنده ی سیستمم یه کولر تا سقف قیمت 250 تومن خریداری کنم

خواستم قبل از خرید یه مشورتی هم با اساتید سایت داشته باشم

قراره با سیستم رندر بگیرم .

اینم مشخصات سیستم:

پردازنده: intel 4790k

رم: G.Skill 2X4G 2400 mhz cl10

مادربرد: Gigabyte Z97X Gaming 3

کیس: Green X3+ Viper این مورد قراره به همراه کولر خریداری بشه

بنظرتون کولر 

ThermalRight HR-02 Macho BLACK CPU Cooler

برای این سیستم مناسب هست ؟

برای رم های شانه بلند محدودیت ایجاد نمیکنه ؟

قدرت کولینگش در چه حده ؟

post-8741-0-21733800-1431702457_thumb.jpg

یه سایت معتبر برای بنچمارک کولر هم اگه معرفی کنید ممنونتون مشم.

منتظر راهنمایی شما دوستان هستم  :x

ممنون از همگی  @};-

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

من با لوسیفر دما رو کامل کنترل کردم و توی بازی از 55 و توی نرم افزار ها تست از 61 نمیگذره   ، لوسیفر 180 هست شما دیگه با 250 تومنی چه کنی :)

لینک به دیدگاه

من با لوسیفر دما رو کامل کنترل کردم و توی بازی از 55 و توی نرم افزار ها تست از 61 نمیگذره   ، لوسیفر 180 هست شما دیگه با 250 تومنی چه کنی :)

سلام

ممنون بابت راهنماییتون  @};-

اگه امکانش هست مدل دقیق این کولر رو بنویسید و یه لینک هم از بنچمارکش بدید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون بابت راهنماییتون  @};-

اگه امکانش هست مدل دقیق این کولر رو بنویسید و یه لینک هم از بنچمارکش بدید ممنون میشم 

کولر بنده چون کمی قدیمی هست بنجمارک هاش روی 4790k نیست.

ولی توی خرید کولر مد نظر(macho black)  شک نکنید.

http://lioncomputer.ir/product/4452/DeepCool+Lucifer+CPU+Cooler/

راستی بنده اطلاع ندارم توی کیس شما این کولر جا میشه یا نه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

کولر بنده چون کمی قدیمی هست بنجمارک هاش روی 4790k نیست.

ولی توی خرید کولر مد نظر(macho black)  شک نکنید.

http://lioncomputer.ir/product/4452/DeepCool+Lucifer+CPU+Cooler/

راستی بنده اطلاع ندارم توی کیس شما این کولر جا میشه یا نه.

بله جا میشه:

http://lioncomputer.ir/product/5110/GREEN+X3%2B+VIPER+Case/

توی قسمت نظرات رو بخونید خودم میخوام همین کولر رو بخرم ان شا... .

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

ساکن کجا هستین؟ دمای اتاق شما چقدره؟ از چه کیسی برای کولینگ استفاده میکنین؟ از چه خمیری برای سی پی استفاده کردین؟ تا چه میزان اور شده با چه ولتاژی؟

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

ساکن کجا هستین؟ دمای اتاق شما چقدره؟ از چه کیسی برای کولینگ استفاده میکنین؟ از چه خمیری برای سی پی استفاده کردین؟ تا چه میزان اور شده با چه ولتاژی؟

تهران  دما معمولا بین 25 تا 30 هست ، کیس X8 ، خمیر خودش Z6 ، اور نشده فقط استیبل شده فرکانس 4.4 با ولتاژ 1.125

لینک به دیدگاه

دوستان کولر ماچو بلک برای رم های شانه بلند مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

مدل رم G.Skill 2X4G 2400 mhz 

لینک به دیدگاه

تهران  دما معمولا بین 25 تا 30 هست ، کیس X8 ، خمیر خودش Z6 ، اور نشده فقط استیبل شده فرکانس 4.4 با ولتاژ 1.125

من با کیس raidmax seiran2 و دمای اتاق تقریبا 20 درجه با کولر h60 و اور سی پی 4690k تا فرکانس 4.5 دما حتی به 85 درجه هم میرسه، از خمییر z9 هم استفاده کردم

چجوری که مال شما نهایتا تا 63 میره؟!

لینک به دیدگاه

من به این دوست خوبمون خرید إیرکولینگ های Coolermaster Hyper212 EVO یا Coolermaster Hyper 212 X رو پیشنهاد میکنم خودم هایپر212 إکس رو دارم و روی پردازنده 4790k سوارکردم چیپ من قبل از این با کولر إستاکش بشدت داغ کار میکرد و حتی دمای بالاتر از ۹۰هم باهاش رصد کرده بودم اما الان با این کولر بسختی دمام بالای۶۰میره.ضمن اینکه قیمت این دو کولر هم در حال حاضر نسبتا مناسبه و طبق تجربم با چندتا سیستم وکولرهای متعدد همچنان بهترین کولرهای زیر۲۰۰تومن همین دوتان(حدود۱۸۰-۱۹۰قیمتشونه) البته یه کولر ارزونقیمت إنرمکس با مدلETS-T40 TB هم تو بازار موجوده که من تستش کردم و سورپرایزم کرد چون به رغم ارزونی(قیمتش حدود۱۴۰تومنه) قدرت خنک کنندگی خیلی خوبی داشت و کاراییش تقریبا نزدیک همون دوتا کولرهایپر۲۱۲ بود که عرض کردم .بین کولرهای نوکتوآ فقط تجربه استفاده از کولر NH-U14Sرو داشتم که اون هم کولر بسیار قدرتمندیه اما قیمتش یکم تنده (حدود۲۹۰تومنه)که تصور میکنم یمقدار از بودجه مد نظر این دوستمون بیشتره.در ضمن خمیر مورد تست بنده هم در همه موارد نوکتوآNT-H1 بوده

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

من با کیس raidmax seiran2 و دمای اتاق تقریبا 20 درجه با کولر h60 و اور سی پی 4690k تا فرکانس 4.5 دما حتی به 85 درجه هم میرسه، از خمییر z9 هم استفاده کردم

چجوری که مال شما نهایتا تا 63 میره؟!

توی XTU بنچمارک میگیرم نهایت روی 63 میره دیگه اتاق گرم باشه میشه 65 نمیدونم والا  :)  ولی از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتن دما از نرمال کم تر هست ، شاید بخاطر کولینگ کیس هست.

لینک به دیدگاه

من به این دوست خوبمون خرید إیرکولینگ های Coolermaster Hyper212 EVO یا Coolermaster Hyper 212 X رو پیشنهاد میکنم خودم هایپر212 إکس رو دارم و روی پردازنده 4790k سوارکردم چیپ من قبل از این با کولر إستاکش بشدت داغ کار میکرد و حتی دمای بالاتر از ۹۰هم باهاش رصد کرده بودم اما الان با این کولر بسختی دمام بالای۶۰میره.ضمن اینکه قیمت این دو کولر هم در حال حاضر نسبتا مناسبه و طبق تجربم با چندتا سیستم وکولرهای متعدد همچنان بهترین کولرهای زیر۲۰۰تومن همین دوتان(حدود۱۸۰-۱۹۰قیمتشونه) البته یه کولر ارزونقیمت إنرمکس با مدلETS-T40 TB هم تو بازار موجوده که من تستش کردم و سورپرایزم کرد چون به رغم ارزونی(قیمتش حدود۱۴۰تومنه) قدرت خنک کنندگی خیلی خوبی داشت و کاراییش تقریبا نزدیک همون دوتا کولرهایپر۲۱۲ بود که عرض کردم .بین کولرهای نوکتوآ فقط تجربه استفاده از کولر NH-U14Sرو داشتم که اون هم کولر بسیار قدرتمندیه اما قیمتش یکم تنده (حدود۲۹۰تومنه)که تصور میکنم یمقدار از بودجه مد نظر این دوستمون بیشتره.در ضمن خمیر مورد تست بنده هم در همه موارد نوکتوآNH-H1 بوده

سلام 

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

بنده هم میخواستم از برند نوکتوآ کولر خریداری کنم . همونطور که اشاره کردید قیمت های این برند یکم زیاده 

لینک بنچمارک دو پیشنهاد اولتون رو دارید ؟

این کولر های مناسبه رندرینگ هستن ؟ نویزشون در چه حده ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

من هم پیشنهادم بهت این کولر هستش خودم دمای قبلیم با Cpu 8350 قشنگ تا 80 میرفت از وقتی این فن رو انداختم دما در حالت عادی 27 درجه است و در حال لود وزیر فشار نهایت تا مرز 50 میرسه ... من فوق العاده از این کولر راضیم....

کیسم هم   Green X2 jaguar...

DeepCool Frostwin V2 CPU Cooler

http://lioncomputer.ir/product/4629/DeepCool+Frostwin+V2+CPU+Cooler/#prettyPhoto

1.jpg

در بازی Project cars

2.jpg

ویرایش شده توسط cris67
لینک به دیدگاه

دوست عزیز هم Macho و هم Lucifer برای نصب رم یا بهتر بگم برای نصب Fan محدودیت دارن ولی در این حال خوب هم خنک میکنن شما باید انتخاب کنی که یا  رمهایی را بگیری که استاندارد باشن و یا کولری که برای پردازنده میخری طوری طراحی شده باشه که برای نصب رمها مشکل و محدودیتی نداشته باشه

من هم به شما کولر Neptwin را پیشنهاد میکنم و Lucifer و در غیر این صورت واتر کولینگ Water cooling بخری بهتر هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

من هم پیشنهادم بهت این کولر هستش خودم دمای قبلیم با Cpu 8350 قشنگ تا 80 میرفت از وقتی این فن رو انداختم دما در حالت عادی 27 درجه است و در حال لود وزیر فشار نهایت تا مرز 50 میرسه ... من فوق العاده از این کولر راضیم....

کیسم هم   Green X2 jaguar...

DeepCool Frostwin V2 CPU Cooler

http://lioncomputer.ir/product/4629/DeepCool+Frostwin+V2+CPU+Cooler/#prettyPhoto

1.jpg

در بازی Project cars

2.jpg

سلام. ممنون از راهنماییتون  @};-

بنده برای رندرینگ میخوام کولر تهیه کنم

برای بازی حداکثراز 25% تا 30% توان پردازنده استفاده میشه .

موقع رندر گرفتن پردازنده رو 100% کار میکنه و طبیعتا دما خیلی بالاتر از حالت گیم خواهد بود .

فقط دو تا از هسته های پردازنده سیستمتون موقع اجرای بازی Project Cars بالای 20% دارن کار میکنن

لینک به دیدگاه

پس با این تفاسیر شما بهتر هست که همون Water Cooler را تهیه کنی نسبت به بوجه ای که در نظر گرفتی و اگر Air Cooler خواستی هم Neptwin را بخر با 3 تا Fan درضمن Lucifer در سیستمهایی که Quad Channel هستن به میزان خیلی کمی در نصب Ram مشکل درست میکنه و میزان بالایی در نصب FAN اگر سیستم شما Dual Channel هست مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون از راهنماییتون  @};-

بنده برای رندرینگ میخوام کولر تهیه کنم

برای بازی حداکثراز 25% تا 30% توان پردازنده استفاده میشه .

موقع رندر گرفتن پردازنده رو 100% کار میکنه و طبیعتا دما خیلی بالاتر از حالت گیم خواهد بود .

فقط دو تا از هسته های پردازنده سیستمتون موقع اجرای بازی Project Cars بالای 20% دارن کار میکنن

این هم درحال رندر پلان در نرم افزار 3dmax 2014 خدمت شما... :)

100.jpg

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

پیشنهاد بنده Noctua NH-U12S با قیمت حدودی 250 تومن هست.

از لحاظ اندازه خیلی عالی هست.

امکان اضافه شدن فن دوم رو هم داره که کاراییش رو بالاتر میبره.

همراه خودش خمیر حرارتی NT-H1 که خودش جزو بهترین هاست و نیازی به خرید دوباره خمیر نداره.(قیمتی حدود 40 تومن داره یعنی خود کولر رو حدود 210 تومن میخرید.)

Macho مدل معمولی تک فنش هم خیلی بزرگه! مدل Black زیادی بزرگه ولی قدرت کولینگش خوبه.

Lucifer هم کولر خوبی هست در رده قیمت خودش ولی بازم خیلی بزرگه!

http://www.techpowerup.com/reviews/Noctua/NH-U12S/2.html

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=36586&hl=noctua+nh-u12s

البته اگر بتونید کمی بیشتر هزینه کنید Noctua NH-U14S فوق العاده اس!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

دوست خوبم

پیشنهاد بنده Noctua NH-U12S با قیمت حدودی 250 تومن هست.

از لحاظ اندازه خیلی عالی هست.

امکان اضافه شدن فن دوم رو هم داره که کاراییش رو بالاتر میبره.

همراه خودش خمیر حرارتی NT-H1 که خودش جزو بهترین هاست و نیازی به خرید دوباره خمیر نداره.(قیمتی حدود 40 تومن داره یعنی خود کولر رو حدود 210 تومن میخرید.)

Macho مدل معمولی تک فنش هم خیلی بزرگه! مدل Black زیادی بزرگه ولی قدرت کولینگش خوبه.

Lucifer هم کولر خوبی هست در رده قیمت خودش ولی بازم خیلی بزرگه!

http://www.techpowerup.com/reviews/Noctua/NH-U12S/2.html

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=36586&hl=noctua+nh-u12s

البته اگر بتونید کمی بیشتر هزینه کنید Noctua NH-U14S فوق العاده اس!

سلام

امروز داشتم بنچمارک های نوکتوآ رو میدیدم . قبل از انتخاب ماچو بلک هم قصد خرید u14s رو داشتم ولی متاسفانه قدرت خریدش رو نداشتم

خوشبختانه پولش جور شد و همین مدل NH-U14S رو میخرم . واقعا کولر فوق العاده ای هست . هم از لحاظ کولینگ و هم از لحاظ نویز

ممنون بابت راهنمایی تمامی دوستان  @};-  :x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...