رفتن به مطلب

شروع سفر به اروپا ( همه شرکت کنند )

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود 

کم کم داریم وارد تابستان میشیم که خیلی هوا خوبه و سفر خیلی حال میده

میخوام تابستان امسال 45 روز از زندگیم رو صرف سفر کنم اونم کاری که تاحالا اینجوری نکردم

میخوام شروع کنم برم اروپا اونم نه با هواپیما بلکه با ماشین  :cool:  :cool:  :cool:

میدونم راه سختی رو درپیش دارم شایدم تا وسط راه برم کم بیارم و برگردم شاید وسط راه ماشینو ول کردم با هواپیما برگشتم  :( سخته !

خب هزینه ها و خرج مخارج رو داشتم حساب میکردم که به فکرم زد این تاپیک رو بزنم خب راستش هزینه ها اصلا سر درنمیارم هزینه بنزین در هر کشوری یک مبلغی هست 

حمل کردن پول زیاد هم شاید سخت باشه اونم به دلار و ... 

خلاصه بارم رو بستم و دارم میرم هیچی هم جلودارم نیست ولی چون تنها هستم یکم راه مشکل هست 

شاید در راه کلا افسردگی بگیرم خلاصه 6 هزار کیلومتر مسیر هست الکی نیست البته با برگشت حساب کنیم میشه 12 هزار کیلومتر البته میشه مسیر رو کم کرد چون مسیری که چیندم بهترین نقاط اروپا هست 

میتونم از بزرگراه برم که با 4 هزار کیلومتر هم میشه رفت مسیر رو تا اسپانیا ولی تا فرانسه 3 هزار خوبه به نظر من 

خب یک سری سوال دارم مثلا از تهران تا تبریز با ماشین چند ساعت طول میکشه ؟ حدود 700 کیلومتر هست فکر کنم اگه با سرعت 100 تا برم که 7 ساعته رسیدم تبریز؟ کل ترکیه هم هزار کیلومتر اونم میرم مشکلی نیست دیگه استانبول اقامت میکنم بعد میرم بالا 

بحث گواهینامه و پلاک هم پیگیری کردم و تا چندروز دیگه صادر میشه حدود 10 روز طول میکشه 

مونده بحث ویزا که الان میرم ببینم به چه صورتی هست یکی از دوستام کارش جهانگردیه برام اوکی میکنه

نکته خیلی مهم : بیشترین میزان رانندگی من تهران - شمال بوده کلا مسیر زیاد رانندگی نکردم خلاصه به قول معروف نوب هستم  :D  

مشکل خیلی خیلی اصلی از کشور نمیتونم خارج بشم اینم راهنمایی بکنید تو صندق ماشین بریم قایم شیم خخخ البته راه درستش باید از دانشگاه گواهی بگیرم که اونام بعید میدونم بدن مگه با پول و .. :-?

خلاصه تا اینجا باشه تا ادامه سفر رو همراه با عکس هایی که خواهم گرفت اینجا میزارم  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه همسفر با خودت ببر حتما:)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه همسفر با خودت ببر حتما :)

ممنون یادم رفت بنویسم

از دوستان کسی نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورد

عزیز یه دوربین با خودت ببر وقتی زمینی میری احتمالا محیط های قشنگی گیرت میاد واسه عکس

دستت رو به برج ایفل زدی به یاد ما هم باش واسمون دعا کن. @};-  @};-  @};-  @};-

دوستان هرکی رفته زود کمک کنه :)

لینک به دیدگاه

فک کن با پراید تو شانزالیزه ویاژ بدی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با موتور سیکلت برو حالش بیشتره 

یه سری هم به انتالیا بزن

BIIIIIIIIIG LIKE

حتماً با ماشین تولید داخل برو.

تنهایی و سفر؟ فک کنم بشینی پانوراما ببینی بهتر باشه

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

یه همسفر با خودت بیار حتما.

:)

این مورد فراموش نشه بیشتر بیار :D

لینک به دیدگاه

بيخيال باو مگه يه قدم طو قدمه. مردم چه دل خجسته اى دارن. صب تا شب پشت فرمون دهن ادم صاف ميشه. اگه راه رو گم کردى که وا ويلا. شب خواستي تو راه استراحت کني خطر ناکه. کلي پول سوخت بايد بدى.

لینک به دیدگاه

در راه کلا افسردگی بگیرم

عزيز به خاورميانه كه قرار نيست سفر كنى، شما فقط مناظر رو سير كن عمرا" به افسردگى دچار شى.

فقط مايع زياد ببر، يورو شوخى نداره :)

لینک به دیدگاه

دوستان من یه موتور هندا 70 دارم بیاین همه باهم سوار شیم و بریم. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

دوستان من یه موتور هندا 70 دارم بیاین همه باهم سوار شیم و بریم. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

پایم هوا آزاد هم بیشتر میخوریم =))

لینک به دیدگاه

نمیدونم تایپک طنز هست یا جدی ولی تو مسافتهای طولانی حتما یه همسفر لازم هست هر چقدر که مناظر دیدنی باشه بهتره که حرف همو بفهمین.من خودم چون یکبار ایرانگردی کردم و حدود ۶۰۰۰ کیلومتر اونم با پراید رانندگی کردم سختیش همون ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر اول هست و بدن زود عادت میکنه و عادی میشه بشرطی که استرس و عجله ای برای رسیدن نداشته باشین و از مناظر و یا با هم صحبتی لذت ببرید.یک پیشنهاد میکنم چون شما بار اولت هست که میخای مسیر طولانی مسافرت کنی و اجازه خروج از کشور رو ندارید اول یه ایرانگردی انجام بدین تا تجربه بدست بیارین بعد بفکر مسافرت جهانگردی برین چون تو مسافرت طولانی اتفاقات زیادی امکان داره براتون بیفته مثل خراب شدن ماشین تموم شدن پول مریض شدن و..... که تو ایران سریغ قابل حل هست.اگه هم اسرار دارین بهتره اول با یک جهاندیده مسافرت کنید تا راه و چاه رو بدست بیارین و بعد خودتون برین.

لینک به دیدگاه

استارتر محترم هزینه ویزای شینگن چقدر هستش اطلاع دارید؟

شاید همسفر شدیم

ویرایش شده توسط amir311
لینک به دیدگاه

تک نفره نرو حال نمیده 

ما که نه پولش  نه وقتش  داریم وگرنه همراهت بودیم  :)

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

فک کن با پراید تو شانزالیزه ویاژ بدی

:x :x :x :x :x :x

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه واقعا قصد جدی برای سفر داری با توجه به اینکه گفتی تجربه رانندگی طولانی نداری اول یه دوری تو ایران بزن

رفتن و برگشن 12 تا 15 هزار کیلومتر راه شوخی نیست

ماشینت چیه ؟ با خودرو های تولید داخل اصلا نرو که اگه یه وقت تو جاده گذاشتت بتونی یدکی واسش گیر بیاری و تعمیرش کنی

اروپا رو باید با ماشین آفرود گشت 

اونجا بیشتر از شهرهای زیباش مناظر و طبیعت فوق العاده داره که واقعا اگر سراغشون نری ضرر کردی

مخصوصا شما که داری برنامه یه  سفر یکماهو نیمه رو میریزی پس کلی وقت داری واسه گشت و گذار

حداقل یک همسفر حتما لازمه 

سفر جاده ای هم لذتش بیشتره و هم به دنبال اون دردسر و زحمت و خطرش

تصور کن آدم دست تنها تو کشور غریب بمونه ...واویلا

چون داری با ماشین میری هزینه اقامتی آنچنانی نداری و میتونی ازسایت کمپ ها استفاده کنی ( به دلیل اینکه امنیت داشته باشی) که اونم هزینه داره ولی کمتر از هتل و مسافرخونه  (البته بعضی از سایت کمپ ها گرونن ) ولی در ازاش باید هزینه سوخت و در نظر بگیری

قیمت بنزین تو کشورهای اروپایی به نسبت اینجا بالاتره

از همین ترکیه شروع کنی باید لیتری 8000 تومن بنزین بزنی تا برسی به اسپانیا

کمترین نرخی که بتونی بنزین بزنی لیتری 5500 تومنه

پس مهمترین بخش سفرت تعیین و تامین بودجه است

اینجور سفرها به اروپا هزینه های میلیونی میخواد 

یعنی بالای 20-30 تومن

شامل هزینه های خودرو، خوراک ، لوازم مورد نیاز، ویزا و  هزینه های ارزی

اینا اولین مسایلیه که باهاشون روبرو میشی بعد که اینا حل شد تازه باد بری سراغ ملزومات و وسایل و .......

حالا اگه واقعا دلت هوای سفر جاده ای اروپا کرده بسم اله

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

دوست عزیز پشنهاد بنده هم این هست یه همسفر شما رو همراهی کنه.(شاید مهم ترین مسئله هست با یکی برو که حرف زدن باهاش به شما آرامش بده نه کسی که اعصاب شما رو خورد میکنه.

و این هم در نظر داشته باشید بزرگ ترین خطری که شما رو تهدید میکنه خواب زدگی(بخاطر تغیر منطقه زمانی) و دستشویی داشتن در بین راه هست  :Hee Hee:  نه جدی میگم حتما قبل از حرکت برای مسیر های بالای 100 کیلومتر یه سری به WC بزنید.(من سر همین سفر زده شدم  :wacko: )

نکته دیگه چند نوع دارو برای مریضی هایی که ممکن هست دچارش بشید (خدایی نکره )همراه ببرید مثل سرماخوردگی، مسکن ، چرک خشکن ، آسپرین و..

یادتون هم نره قبل رفتن از این برنامه های چند زبانه توی گوشی بریزید تا به مشکل در کشور های مختلف روبرو نشید.

قطعا هم اگر میخوای بیاری چنتا خمیر سی پی یو لیکوید الترا بیار بچه ها لازم دارن (ارزون حساب کن آفرین) :cool:

لینک به دیدگاه

اگه دانشجویی و سربازی نرفتی باید 15 م نقد نقد بدی تا بزارن بری بیرون کشور من خودم دبی رفتم 15 میلیون از حسابمو بلوکه کردن تا برگشتم 20 روز بعدش تازه آزاد کردن 15 تارو  :crying: 

بعد تو میخوای با نامه دانشگاهت بری اروپا =))  =))  =)) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا با تور برو راحت تره

هزینه هاش هم از این حالتی که شما میخوای بری فکر کنم کمتر بشه

راستی اگر سفر خارجه بری دیگه یارانه بهت نمیدن =))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...