رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت Arctic پس از موفقیت در ارائه ی خمیر سیلیکن های با کیفیت، این بار با ارائه ی پد هادی دما Thermal Pad در صدد برآورده ساختن آرزوی بسیاری از کاربران بر آمده است. ترمال پد ها  صفحات نرمی هستند که عموما" برای پر کردن فضای بین قطعات الکترونیکی و سینک های خنک کننده قرار میگیرند تا قطعات را خنک کنند.

5oz90khyusu9e3uuydl.jpg

در بخش هایی از مدار ها که تعداد زیادی قطعه داغ شونده مانند CPU، MCU، DSP و هر نوع IC دیگری که به صورت متراکم و بعضا" نا همگون قرار گرفته باشند وجود داشته باشد، عموما" امکان استفاده از سینک خنک کننده به صورت مستقیم بر روی همه ی آنها میسر نیست، از این رو Thermal Pad ها به کمک می آیند و با پر کردن فضای بین این قطعات داغ و سینک خنک کننده، به انتقال گرما و خنک سازی آنها می پردازند. این پد ها نیز از جنس سیلیکن نرم ساخته می شوند و ویژگی منحصر به فرد آنها قابلیت برش پذیری در انواع شکل ها و پر کردن فضاهای مربوطه است.

wcd9msa7cpdaze3f4j61.jpg

ARCTIC Thermal Pad هادی الکتریکی نیست و از این رو استفاده از آن به هر شکل امن خواهد بود. قدرت انتقال گرمای این پد ها معادل 6.0W/mK می باشد و قیمت آن 5 دلار برای هر بسته است.

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

و یکی از محصولاتی هستش که تو فروشگاه لیون و فروشگاه های دیگه موجود نیست و به شدت جای خالیش حس میشه.

احتمالا برا تعویض خمیر گرافم بهش نیاز پیدا کنم چون بعید میدوم ترمال روی رم ها دیگه قابل استفاده باشه !!!

الان از این پد های حرارتی تو بازار پیدا میشه ؟ مارک معتبر ؟

درود . تعمیراتی های کامپیوتر و الکترونیک دارن . ولی معتبر بودنشو بعید میدونم . نو نیمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کاربرد اصلی این نوع پدها، در  اجزای غیر اصلی نظیر ماژول های رگولاتور ولتاژ و حرارت گیر پسیو نوت بوک ها هست @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و تشکر از آرمین جان عزیز بابت مطالب و اخبار 

لینک به دیدگاه

o 50 x 50 x 0,5 mm | x 1 mm | x 1.5 mm
o 145 x 145 x 0,5 mm | x 1 mm | x 1.5 mm

در 6 سایز میباشد به قیمت 5.10.15.20  دلار.

برای اروپا 5.10.15.20 یورو.

تشکر از آرمین عزیز بابت خبر.

ویرایش شده توسط amooo
لینک به دیدگاه

اکثر جاها رو گشتم برای مدل دوطرفه چسپناکش اما پیدا نکردم

مدل یک طرفش رو اگر برید اکثر تعمیراتی های لپ تاپ دارن البته مدل متری!

ویرایش شده توسط babakkh
لینک به دیدگاه

و یکی از محصولاتی هستش که تو فروشگاه لیون و فروشگاه های دیگه موجود نیست و به شدت جای خالیش حس میشه.

احتمالا برا تعویض خمیر گرافم بهش نیاز پیدا کنم چون بعید میدوم ترمال روی رم ها دیگه قابل استفاده باشه !!!

الان از این پد های حرارتی تو بازار پیدا میشه ؟ مارک معتبر ؟

با تشکر از استارتر عزیز .. امیدوارم در ایران هم موجود بشه این مدل

بنده جهت تعویض پدهای چیپ شمالی و جنوبی و گرافیک بعضی از لپتاپ ها از یک مدل پد با کیفیت که یکی از دوستان برام تهیه میکنند استفاده میکنم .. 

خواستید تقدیم میکنم

اتفاقا عکسش هم دارم :D   @};- 

post-19588-0-11633600-1432495345_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود

تشکر بابت خبر آرمین جان

جنس خوب این پد های حرارتی چه مدلیه و کجا میشه پیداشون کرد؟

متاسفانه تهران نیستم و لینک فروشگاه اینترنتی خاصی رو هم پیدا نکردم

اگر کسی از دوستان اطلاع داشت دریغ نکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...