رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان

یه سیستم هست با مشخصات زیر میخواهم ارتقاش بدم به قطعات بهتر و حرفه ای تر و قدرتمند تر... اما قیمت هم مناسب باشه زیاد گرون در نیاد واسه کارهای عالی میخواهیم نه فوق العاده! برای بازی خیلی سنگین و حرفه ای هم استفاده نمیشه.

اکثر کارها پردازشی محاسباتیه و همین سیستم فعلی واسش زیادم هست اما بعضی اوقات هم نیاز به افکت گذاری و رندر فیلم + گرافیک سنگین هم پیدا میکنیم سیستم فعلی جواب میده ولی معطل میکنه مخصوصا تو رندر کلیپهایی که افکت سنگین دارن حتی تو مرحله پیش نمایش هم تیکه تیکه پخش میشه.

قبلا این انتظاراتو ازش نداشتیم و مسائلی پیش اومد که این قطعات روش سوار شدن.

خلاصش اینکه که الان میخواهم قویتر بشه هم جنس هر قطعه ایش خوب نیست عوض بشه.

لطف میکنید اگه دقیقا راهنماییم کنید و پیشنهاد بدید.

این مشخصات سیستمه :

Intel core-i3 2100

Adata 2G 1333 *2

club3d5750

MSI-p67ac45

رمو که از مدتها قصد داشتم زیاد کنم و گرافیکو تعویض.

خیلی ممنونم

ویرایش شده توسط Sina123
لینک به دیدگاه

هزینشو نمیدونم ولی یه طور حلش میکنم انشااله. فقط طبق توضیحاتم چیز عالی میخوام ولی فوق العاده نمیخوام . واسه کلاس گذاشتن نیست. واسه بازی خیلی سنگین نیست. واسه آور نیست. تا یه چند سالی نیاز به هزینه مجدد نداشته باشم.

لطفا پیشنهاد بدید و حدود هزینه

به نظرم روی رم و گرافیک بیشتر میشه مانور داد. مین عوض کردن رو زیاد ترجیح نمیدم مگه اینکه مجبور باشم. سی پی یو رو هم نمیدونم.  سیستم هم اینتل.

لینک به دیدگاه

گرافتو نميدونم چند ميشه فروخت شايد 150-200

به نظر من ميتونيد r7 265 با قيمت 570-600 بخريد و رم هم يه چهار ديگه بهش اضافه کنين.

مادربورد هم خوبه نياز به تعويض نيست. اگه بودجتون بيشتره ميتونيد r9 270X بخريد.

پاورتون مدل دقيقش چيه؟

اگه خواستيد پردازنده رو ارتقا بديد اکبندشون کم گير مياد ولي تو انجمن ميتونيد کارکرده در حد 400-450 يه i5 کارکرده بخريد. مال خودتون هم حدود 250 مي ارزه

راستي تو رندر گرفتن هاى سنگين ميزان مصرف پردازندت تا چند درصد ميشه؟

لینک به دیدگاه

دو تا رم رو ميخوام بردارم جاش تو تا 4 خوب باس 1600 بزارم اگه اشكالي نداشته باشه.

گراف رو لطفا بيشتر توضيح بدين.

پاور گرين 530 هست.

پردازنده عوض كنم خيلي تاثير ميزاره ؟ الان 2 هسته 4 ترد فركانس 3.30 گيگه.

توي رندر نيمه سنگين  براي مثال 10دقيقه فيلم رو مينويسه 30 دقيقه ولي توي 10دقيقه تقريبا رندر ميكنه به صورت HD !   لود سي پي يو رو ميشه گفت 100% هست.

مشكل گير كردن و تكه تكه پخش شدن فيلم تو مرحله پيش نمايش هست مثلا تو پريمير كه پلي ميكنم افكتهاي عادي رو نشون ميده اما اگه افكت و ترانزيشن پيشرفته يا توسط پلاگين باشه هي قطع و وصل ميشه و پرش ميكنه. موقع play سی پی یو روی 58 درصده.

ديستك SSD هم كه فعلا نميتونم تصورش كنم!

ممنون

لطفا بازم مشاركت كنيد توي گفتگو...

ویرایش شده توسط Sina123
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بودجتون چقدره هست برای ارتقا ؟

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان بودجه خرید قطعات جدید زیر 1.5 و زیر 1 حساب کردم یعنی در اصل میخوام بیارزه و اگه مجبور باشم برای سیستمی که توضیح دادم بیشتر خرج میکنم. میخوام دوستان مشارکت کنند و پیشنهادهای خودشون رو ارائه بدن و من هم تحقیق کنم دست اخر به یه جمع بندی برسم و باز نظرتون رو بپرسم. ممنون

چیپست گرافیک فرق میکنه تاثیر داره تو متچ شدن و هماهنگی و این حرفا ؟

ویرایش شده توسط Sina123
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید دوستان بودجه خرید قطعات جدید زیر 1.5 حساب کردم یعنی در اصل میخوام بیارزه و اگه مجبور باشم برای سیستمی که توضیح دادم تا 2 هم خرج میکنم. میخوام دوستان مشارکت کنند و پیشنهادهای خودشون رو ارائه بدن و من هم تحقیق کنم دست اخر به یه جمع بندی برسم و باز نظرتون رو بپرسم. ممنون

به نظر من یکمی افزایش بودجه بدید و این سیستم هم بفروشید حالا میتونید پاور و هارد و ... نفروشید یک مادربرد و سی پیو و گرافیک دسته دوم و بروز تهیه کنید 

فکر کنم روی این سوکت هزینه پردازنده الکی  گرون باشه 

مادربرد h97 و رم 2 تا 4 گیگ میشه حدودا 500 تومان پردازنده i5 خوب هم میشه حدود 600 تومان و گرافیک 750 هم میشه حدودا 1600 که دسته دوم اینارو بگیرید خیلی خیلی کمتر میشه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه سیستم هست با مشخصات زیر میخواهم ارتقاش بدم به قطعات بهتر و حرفه ای تر و قدرتمند تر... اما قیمت هم مناسب باشه زیاد گرون در نیاد واسه کارهای عالی میخواهیم نه فوق العاده! برای بازی خیلی سنگین و حرفه ای هم استفاده نمیشه.

اکثر کارها پردازشی محاسباتیه و همین سیستم فعلی واسش زیادم هست اما بعضی اوقات هم نیاز به افکت گذاری و رندر فیلم + گرافیک سنگین هم پیدا میکنیم سیستم فعلی جواب میده ولی معطل میکنه مخصوصا تو رندر کلیپهایی که افکت سنگین دارن حتی تو مرحله پیش نمایش هم تیکه تیکه پخش میشه.

این مشخصات سیستمه :

Intel core-i3 2100

Adata 2G 1333 *2

club3d5750

MSI-p67ac45

رمو که از مدتها قصد داشتم 8 کنم و گرافیکو.

خیلی ممنونم

شما دو تا رم 4 گیگ کینگستون از اینا بگیر که با کمتر از 200 تومن میشه خرید :

http://goo.gl/DEXZgw

با توجه به اینکه خوشبختانه پاورت کافی هستش یدونه هم GTX 960 بگیر از این مدل در میاد 760 تومن :

http://goo.gl/6TX7QT

یدونه هم Core i5 3340 بگیر حدودا 560 تومن اینطورا :

http://goo.gl/yRPRvI

اینا مجموعا در میاد برات یک میلیون و پونصد و بیست

با توجه به اینکه قطعات خودت رو هم میتونی به یه قیمت قابل توجهی بفروشی، اینجوری با بودجه خیلی خوبی سیستمت رو ارتقا میدی به یک سیستم قوی

اگرم بخوای بری سراغ دست دوم خریدن که بحثش جداست

مثلا در اون حالت میتونی سی پی یو رو 3570 یا 3470 برداری

پاور رو یه کم ارتقا بدی و اونوقت یه گرافیک R9 280X بخری

سوالی بود در خدمتم :)  @};-

لینک به دیدگاه

ممنون

تعداد لایک‌زن امروزم تموم شد!

به نظرم من دوباره باید بشینم مشخصات این چیزا رو بخونم آپدیت بشم تا یه حدی...

اما سی پی یو رو یه نگرانی دارم در مورد خرابی و زیر بار نبودنش.. مواردی که معرفی کردین اینا آور میشن یا احتمال خرابی دیگه ای هم دارن اگه یه موقع پیش اومد کارکرده بخرم ؟

رم رو حتما نو بخرم ؟  تایمینگ رم کجاها مهم میشه؟

سلامتی گرافیک رو چطوری تست کنم ؟

آخه جنس دست دوم رو یکم ترجیح نمیدم از طرفی بالاتر و ارزونتر بودنش وسوسه میکنه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم این سیستم ارزش ارتقا نداره به نظرم سوکت عوض کنین که بعدا موع فروش راحتر فروش بره

شما سیستم به غیر از هارد و دی وی دی رایتر و کیس بفروش 

گرافیک هم دست دو بگیر میتونی با پول gtx 750 ti یه 760 بگیری که خیلی بهتره باید انجمن لیون و پرشین تولز بگردی چیزمناسب پیدا میشه

اینارو بگیر و گرافیک دست دو بهش اضافه کن اکثر گرافیکهای سری قبل انویدیا گارانتی دارن و هیچ چیز مثل یه روز کامل تست مشخص نمیکنه که سالمه یا خراب 

یه کولر بندازی کنار سی پی یوت خوب میشه چون ساعتها تحت فشاره فن استوک جوابگو نیست این خوبه http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

post-18285-0-36549400-1432353388_thumb.jpg

بازم سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

این مشخصات سیستمه :

Intel core-i3 2100

Adata 2G 1333 *2

club3d5750

MSI-p67ac45

رمو که از مدتها قصد داشتم 8 کنم و گرافیکو.

خیلی ممنونم

کلا باید سیستم رو ارتقا بدید 

سوکت 1150 

هزینه و قطعاتی که دارید رو بگید 

لینک به دیدگاه

قبل از هرچیزی ببین پاورت میکشه میخوای ارتقا بدی اگر OK بود اولین و مهمترین ارتقا CPU است .بتونی ی 2700K با قیمت مناسب پیدا کنی تا چند سال اینده هم نمیخواد بردتو 

تعویض کنی 

دومش رم هست که 8 گیگ یا 16 گیگ رم 2133 بنداز رو سیستمت 

شما مینت خوبه و احتیاج به ارتقا مین نداری .گرافیک 750TI خریدش مایه ول معطلی هست برای کسی که میخواد از بازی لذت ببره .اول اینا رو ارتقا بده و صبر کن تا معماری نسل جدید AMD یا NVIDIA اومد انوقت ی گرافیک مناسب بگیر 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...