رفتن به مطلب

چند میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند ؟

Recommended Posts

ایران اب نداره صنعت کشاورزی بزرگترین مصرف کننده اب کشور هست خیار هندونه میکارند اب تومنی خدا تومن می رزن پای یک هندونه یک خیار 

http://www.irinn.ir/news/88580/%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%B6%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

همینجوریی پیش بریم اب برا خوردن نداریم 

- امروز خبری داشتیم مبنی بر اینکه صادرات 391 هزار تن سیب زمینی برای کشور 330 میلیارد لیتر آب خورد! آیا کشت محصولات پر مصرف آب برای ایران که کشوری کم آب است توجیه اقتصادی دارد؟

رفیق اینو باید خیلی وقت پیش یادشون میفتاد ! الان اگر زودترنیروگاه  اتمی میزدن ! آبها زیر زمینی خشک نمیشد ! الان برو شمال ببین هی ززت دارن درختها رو قطع میکنن و اینا همه تاثیر داره و یکی نماد بکه برای چی قطع مکیند و جلوشونو بکیره و... کشاورزی باید صنعتی بشه و بهینه که اینم باید خیلی وقت پیش مسئولان بفکرش میفتادن که الان به این مشکل برنمخورد بی آبی 

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

رفیق اینو باید خیلی وقت پیش یادشون میفتاد ! الان اگر زودترنیروگاه  اتمی میزدن ! آبها زیر زمینی خشک نمیشد ! الان برو شمال ببین هی ززت دارن درختها رو قطع میکنن و اینا همه تاثیر داره و یکی نماد بکه برای چی قطع مکیند و جلوشونو بکیره و... کشاورزی باید صنعتی بشه و بهینه که اینم باید خیلی وقت پیش مسئولان بفکرش میفتادن که الان به این مشکل برنمخورد بی آبی 

دقیقا 

لینک به دیدگاه

این سایت کلی عضو داره یعنی دیکه شخصی نیست که نظر داشته باشه ! :eek:  با فا نترسید سیاسی نیست  :laughing: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف حق رو میزنم خواهشا نقل قول نکنید ! برای جواب به پست بنده @Extreme بزنید

قصد توهین به گروه یا قشری رو ندارم 

از دید من این ها همش چرت و پرت و اراجیف هست 

اگه دیده باشید تو اینستاگرام خب هرکسی یک پیجی برای خودش میسازه وعکس های شخصی و خانوادگی خودش رو میزاره اونجا خب توهم عکس هاتو میزاری که دوست ها و خانواده ببین و باهم ارتباط داشته باشید

یک سری ادم بدبخت ! که تازه موبایل خریدند میان زیر عکس های تو دری وری مینویسن و به تو خانواده ات توهین میکنن و صفت دزد و کلاه بردار بهت میدند ! 

حالا فعلا با این کاری ندارم میرم سر بحث پولدار شدن ! خب 3 حالت داره یک شبه پولدار بشی - تو فاصله زیاد پولدار بشی - تو فاصله کم پولدار بشی ! حالا بازهم 3 حالت ! با سرمایه خودت پولدار بشی با سرمایه پدر - با سرمایه مردم یا بانک !

به نظر شما اگه یک تاجری انقدر سختی بکشه و تمام عمرش رو صرف واردات یا صادرات بکنه و توی بازار اعتبار کسب بکنه و ثروتمند بشه بعد برای خودش یا فرزند هاشون زندگی راحتی فراهم کنه 

مثلا برای خودش یا فرزندش یک ماشین خوب تهیه کنه ایشون کلاه بردار هست ؟ اختلاص کرده ؟ پول کسی رو دزدیده ؟ الان روی صحبتم با کسانی هست که فحش میدند ! مگه ارث بابای شمارو خورده ؟ مگه خدا به تو دست و پا نداده کارکنی ! 

بجای اینکه پولی که داری رو بری دود کنی برو جمع کن ایران بهترین موقعیت رو برای درامد زایی داره که هیچ کجای دنیا نداره ! ببین میدونی تو دلت میخواد پولدار بشی میدونی میتونی توی ایران از راه درست توی حداقل یکماه به ثروتی که میخوای برسی؟

یک چیز خیلی عجیبی هم که دیدم اینه که ثروت دست خدا هست به هرکسی بخواد میده و به هرکسی نخواد نمیده ! با چشم های خودم دیدم یکی از دوستان ما رفته بود کاغذ وارد کرده بود بعد قیمت کاغذ ایشون اومده بود پایین این مدل

خب ایشون هم کم کم داشت بیچاره میشد دیگه ! دیگه 50% درصد کاغذ هارو زیر قیمت  فروخت  :D حدود یک هفته بعد قیمت این مدل کاغذ به قدری رفت بالا که ایشون ثروتمند شد دو ماه هم کمتر ایشون به نتیجه رسیده بود ایشون تازه اینکارو شروع کرد و فکر کرد که شکست خورده ولی برد 

الان ایشون دزدی کرده ؟ اختلاص کرده ؟

عقده ای هم داریم ! چشم ندارند ! یکی از دوستان ما ماشینشون e300 بود خب تلاش کرده بود و چندبار شکست خورد تا تونست به اینجا برسه تو کار فرش هستند مغازشون تو بازار تهران بود یک روز میرن ماشین رو همون کوچه پس کوچه پارک میکنند وقتی برمیگرند

عقده ای ها روی ماشین مشکی با سیخ یا ... کل ماشین رو خش کردند این سطح فرهنگی رو به صورت حرفه ای داره نشون میده  :x

خلاصه اگر به قدیم برگردیم خیلی ها ثروتمند بودند خیلی ها هم فقیر هرچقدر تلاش کنی و هرچقدر تحصیل کنی درامد داری طرف دیپلم هم نداره بعد میخواد ماهی 100 میلیون درامد داشته باشه ! خب عزیز نه تو کار بلدی نه سواد داری ! حداقل بجای مدرسه میرفتی بازار کاریادمیگرفتی

من بچه که بودم حدود 20 سال پیش عموی من طلافروشی داشت 3 تا جوان 20 ساله حدودا پیشش کارمیکردند ! یعنی طبقه بالا اینا کار کارگاهی میکردند مثلا سایز انگشتر رو تغییر میدادند یا نگین رو عوض میکردند از این جورکارها

الان هر 3 تا این جون ها برای خودشون مغازه زدند و ثروتمند شدند ! یا نمونه دیگه پدربزرگم تعریف میکنه تمام چرخی های بازار الان برای خودشون مغازه زدند  :D پس کارکن پولتو هم خرج نکن 

دنبال وام بانک و ... نرو بیچارتون میکنه مثلا 10 میلیون داری نمیدونی چکاری کنی ؟ هیچ کاری نکن برو بازار شاکرد شو بعد 10 سال خودت مغازه میگیری و بهترین زندگی رو برای خودت و خانواده ات میسازی @};-

و دوم اینکه اگه تحصیلات داری کارمند نشو و جایی هم استخدام نشو ! خب این حرف غلطی هست خودتو دست بالا نگیر ! تو هیچی نیستی ! پس برو حداکثر 5 سال استخدام شو بعد 5 سال با یک استارتاپ حرفه ای خودتو بیاربالا

افراد تحصیل کرده بیشتر استارتاپی ثروتمند میشن بعضی ها میگن ما درس خوندیم رانندگی تاکسی هستیم کار نیست ! خب یکی نیست بگه تو خودتو دست بالا گرفتی تو هیچی نیستی ! رفتی تو یک دانشگاه داغون با نمرات داغون گرفتی دنبال درامد ماهی 100 میلیون هستی ؟

اینم دقت کنید کارازاد همیشه بهترین کار هست  :D من یا خیلی از دوستام دانشگاه رفتیم و درس و خوندیم شاید چندین لیسانس یا فوق لیسانس هم داشته باشیم شاید حتی دانشگاه هم درس بدیم ولی چون میخواستیم زندگی بهتری داشته باشیم 3-4 سال به خودمون سختی دادیم و رفتیم تو کار بازرگانی

از واردات خرت و پرت گرفته تا ... تا اینکه راه و روش دستمون بیاد الان یکی از دوستای من داره موز وارد میکنه از یک کشوری یادم نیست که اگه مثلا الان با 2 هزار تومن میشه 4 عدد موز خرید از این کشور با 2 هزار تومن میشه 20 عدد موز خرید  =))

اورده ایران پخش کرده تو بازار با همین قیمت معمولی و کلا سود داره میکنه  :D  ولی قبلش رفت شکلات وارد کرد با قیمت بالا و نمیدونست تو ایران قیمتش پایین هست 200 میلیون تومن رو تبدیل 5 میلیون تومن کرد  :D

درکل برای همه ارزوی موفقیت میکنم امیدوارم با تلاش و پشتکار به خواسته هاتون برسید @};-

لینک به دیدگاه

این سایت کلی عضو داره یعنی دیکه شخصی نیست که نظر داشته باشه ! :eek:  با فا نترسید سیاسی نیست  :laughing: 

من شهر شما زیاد میام میرم بنظرم هم شهر تمیزی دارین وهم توش امنیت بالا هست و قیمت رفت و امد و مواد غذایی پایینتر از بقیه شهرسات 

این نماینده های کردستان برای این استان که کاری نکردن و 2 تا شرکت داشت اونا رم به بستن کشوندن و همه کردها رو کردن قاچاقچی چی؟

و نه به سنندج میرسن و نه به شهرهای کنارش

لینک به دیدگاه

سلام

نیروگاه اتمی چه ربطی به کم مصرف شدن آب داره.

خود نیروگاه اتمی هم با سیال عامل آب کار میکنه و توربین بخار رو میچرخونه.

فقط به جای استفاده از سوخت فسیلی برای ایجاد بخار آب ، از گرمای حاصل از راکتور اتمی استفاده می کنن.

این همه ایران کویر داره.اینها خودش کلی سرمایه است.

باور کنید ایران خیلی از انرژی اش رو میتونه از خورشید و باد بگیره ( مخصوصا خورشید ) ولی چون سرمایه گذاری اولیه اش خیلی زیاده کسی سراغش نمیره و همه دنبال راه های زود بازده هستن.

در هر صورت تاریخ ثابت کرده ایرانیها اصلا آدمای آینده نگری نیستن و فقط جلوی دماغشون رو میبینن و همین باعث شده که روز به روز عقب می افتن.( یکیش خود من که قبلا خیلی بیشتر از الان آب و برق رو هدر می دادم و الان دارم قصه کم آبی رو می خورم)

حالا بحث مدیریت و عدم برنامه برای کشور و اوضاع بحرانی کشور هم مزید بر علت شده.

الان باید از راه تولید علم کسب درآمد کنیم.نه از راه صادرات محصولات غذایی و نفتی. ولی ....

لینک به دیدگاه

اگه دیده باشید تو اینستاگرام خب هرکسی یک پیجی برای خودش میسازه وعکس های شخصی و خانوادگی خودش رو میزاره اونجا خب توهم عکس هاتو میزاری که دوست ها و خانواده ببین و باهم ارتباط داشته باشید

یک سری ادم بدبخت ! که تازه موبایل خریدند میان زیر عکس های تو دری وری مینویسن و به تو خانواده ات توهین میکنن و صفت دزد و کلاه بردار بهت میدند ! 

حالا فعلا با این کاری ندارم میرم سر بحث پولدار شدن ! خب 3 حالت داره یک شبه پولدار بشی - تو فاصله زیاد پولدار بشی - تو فاصله کم پولدار بشی ! حالا بازهم 3 حالت ! با سرمایه خودت پولدار بشی با سرمایه پدر - با سرمایه مردم یا بانک !

به نظر شما اگه یک تاجری انقدر سختی بکشه و تمام عمرش رو صرف واردات یا صادرات بکنه و توی بازار اعتبار کسب بکنه و ثروتمند بشه بعد برای خودش یا فرزند هاشون زندگی راحتی فراهم کنه 

مثلا برای خودش یا فرزندش یک ماشین خوب تهیه کنه ایشون کلاه بردار هست ؟ اختلاص کرده ؟ پول کسی رو دزدیده ؟ الان روی صحبتم با کسانی هست که فحش میدند ! مگه ارث بابای شمارو خورده ؟ مگه خدا به تو دست و پا نداده کارکنی ! 

بجای اینکه پولی که داری رو بری دود کنی برو جمع کن ایران بهترین موقعیت رو برای درامد زایی داره که هیچ کجای دنیا نداره ! ببین میدونی تو دلت میخواد پولدار بشی میدونی میتونی توی ایران از راه درست توی حداقل یکماه به ثروتی که میخوای برسی؟

یک چیز خیلی عجیبی هم که دیدم اینه که ثروت دست خدا هست به هرکسی بخواد میده و به هرکسی نخواد نمیده ! با چشم های خودم دیدم یکی از دوستان ما رفته بود کاغذ وارد کرده بود بعد قیمت کاغذ ایشون اومده بود پایین این مدل

خب ایشون هم کم کم داشت بیچاره میشد دیگه ! دیگه 50% درصد کاغذ هارو زیر قیمت  فروخت  :D حدود یک هفته بعد قیمت این مدل کاغذ به قدری رفت بالا که ایشون ثروتمند شد دو ماه هم کمتر ایشون به نتیجه رسیده بود ایشون تازه اینکارو شروع کرد و فکر کرد که شکست خورده ولی برد 

عقده ای هم داریم ! چشم ندارند ! یکی از دوستان ما ماشینشون e300 بود خب تلاش کرده بود و چندبار شکست خورد تا تونست به اینجا برسه تو کار فرش هستند مغازشون تو بازار تهران بود یک روز میرن ماشین رو همون کوچه پس کوچه پارک میکنند وقتی برمیگرند

عقده ای ها روی ماشین مشکی با سیخ یا ... کل ماشین رو خش کردند این سطح فرهنگی رو به صورت حرفه ای داره نشون میده  :x

خلاصه اگر به قدیم برگردیم خیلی ها ثروتمند بودند خیلی ها هم فقیر هرچقدر تلاش کنی و هرچقدر تحصیل کنی درامد داری طرف دیپلم هم نداره بعد میخواد ماهی 100 میلیون درامد داشته باشه ! خب عزیز نه تو کار بلدی نه سواد داری ! حداقل بجای مدرسه میرفتی بازار کاریادمیگرفتی

من بچه که بودم حدود 20 سال پیش عموی من طلافروشی داشت 3 تا جوان 20 ساله حدودا پیشش کارمیکردند ! یعنی طبقه بالا اینا کار کارگاهی میکردند مثلا سایز انگشتر رو تغییر میدادند یا نگین رو عوض میکردند از این جورکارها

الان هر 3 تا این جون ها برای خودشون مغازه زدند و ثروتمند شدند ! یا نمونه دیگه پدربزرگم تعریف میکنه تمام چرخی های بازار الان برای خودشون مغازه زدند  :D پس کارکن پولتو هم خرج نکن 

دنبال وام بانک و ... نرو بیچارتون میکنه مثلا 10 میلیون داری نمیدونی چکاری کنی ؟ هیچ کاری نکن برو بازار شاکرد شو بعد 10 سال خودت مغازه میگیری و بهترین زندگی رو برای خودت و خانواده ات میسازی @};-

و دوم اینکه اگه تحصیلات داری کارمند نشو و جایی هم استخدام نشو ! خب این حرف غلطی هست خودتو دست بالا نگیر ! تو هیچی نیستی ! پس برو حداکثر 5 سال استخدام شو بعد 5 سال با یک استارتاپ حرفه ای خودتو بیاربالا

افراد تحصیل کرده بیشتر استارتاپی ثروتمند میشن بعضی ها میگن ما درس خوندیم رانندگی تاکسی هستیم کار نیست ! خب یکی نیست بگه تو خودتو دست بالا گرفتی تو هیچی نیستی ! رفتی تو یک دانشگاه داغون با نمرات داغون گرفتی دنبال درامد ماهی 100 میلیون هستی ؟

اینم دقت کنید کارازاد همیشه بهترین کار هست  :D من یا خیلی از دوستام دانشگاه رفتیم و درس و خوندیم شاید چندین لیسانس یا فوق لیسانس هم داشته باشیم شاید حتی دانشگاه هم درس بدیم ولی چون میخواستیم زندگی بهتری داشته باشیم 3-4 سال به خودمون سختی دادیم و رفتیم تو کار بازرگانی

از واردات خرت و پرت گرفته تا ... تا اینکه راه و روش دستمون بیاد الان یکی از دوستای من داره موز وارد میکنه از یک کشوری یادم نیست که اگه مثلا الان با 2 هزار تومن میشه 4 عدد موز خرید از این کشور با 2 هزار تومن میشه 20 عدد موز خرید  =))

اورده ایران پخش کرده تو بازار با همین قیمت معمولی و کلا سود داره میکنه  :D  ولی قبلش رفت شکلات وارد کرد با قیمت بالا و نمیدونست تو ایران قیمتش پایین هست 200 میلیون تومن رو تبدیل 5 میلیون تومن کرد  :D

درکل برای همه ارزوی موفقیت میکنم امیدوارم با تلاش و پشتکار به خواسته هاتون برسید @};-

درود دوستان گلم

با هر سطح اعتقادی و مادی و فرهنگی که هستید این کامنت رو بخونید حتما که دوستمون نوشتن سوالات خوبی توش هستش بعدا بیشتر توضیح میدم

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

بعد از اینکه متن بالا رو خوندید این مطلب رو بخونید و ممنون میشم که پاسخ بدید . البته اگر نمیتونید اینجا پاسخ بدید حتما حتما این پاسخ رو برای خودتون یادداشت کنید

خوده من برای موفقیت خودم و خانوادم , و کشور و جامعم چی کار کردم ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

نیروگاه اتمی چه ربطی به کم مصرف شدن آب داره.

خود نیروگاه اتمی هم با سیال عامل آب کار میکنه و توربین بخار رو میچرخونه.

فقط به جای استفاده از سوخت فسیلی برای ایجاد بخار آب ، از گرمای حاصل از راکتور اتمی استفاده می کنن.

این همه ایران کویر داره.اینها خودش کلی سرمایه است.

باور کنید ایران خیلی از انرژی اش رو میتونه از خورشید و باد بگیره ( مخصوصا خورشید ) ولی چون سرمایه گذاری اولیه اش خیلی زیاده کسی سراغش نمیره و همه دنبال راه های زود بازده هستن.

در هر صورت تاریخ ثابت کرده ایرانیها اصلا آدمای آینده نگری نیستن و فقط جلوی دماغشون رو میبینن و همین باعث شده که روز به روز عقب می افتن.( یکیش خود من که قبلا خیلی بیشتر از الان آب و برق رو هدر می دادم و الان دارم قصه کم آبی رو می خورم)

حالا بحث مدیریت و عدم برنامه برای کشور و اوضاع بحرانی کشور هم مزید بر علت شده.

الان باید از راه تولید علم کسب درآمد کنیم.نه از راه صادرات محصولات غذایی و نفتی. ولی ....

چه ربطی داره نیروگاه با چی خنک میشه ؟ بنده خیلی وقته دارم میکم با علم و ... 

ویرایش شده توسط Lord Good heart
لینک به دیدگاه

من شهر شما زیاد میام میرم بنظرم هم شهر تمیزی دارین وهم توش امنیت بالا هست و قیمت رفت و امد و مواد غذایی پایینتر از بقیه شهرسات 

این نماینده های کردستان برای این استان که کاری نکردن و 2 تا شرکت داشت اونا رم به بستن کشوندن و همه کردها رو کردن قاچاقچی چی؟

و نه به سنندج میرسن و نه به شهرهای کنارش

فقط پرشده بنگاه ملک ! و کاسبهای پردرامدش فقط دور میدون اصلی هستن !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

یک موردی هست اون هم اینکه تلاش کنی به هرهمه چی میرسی حالا بعضی ها هدفشون پول هست ، بعضی ها شهرت بعضی ها هم میخوان مفید باشن و بقیه رو کمک کنن .

این وسط افرادی که تلاشی نمیکنن یا یاد نگرفتن تلاش کنن یا چطوری باید تلاششون رو بکنن سرشون بی کلاه میمونه .

و البته موافق این نیستم که هدف یکی فقط پول باشه ولی خوب تقریبا تمام افرادی که تا بحال از نزدیک دیدم هدفشون اصلیشون توی زندگی پول بوده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از اینکه متن بالا رو خوندید این مطلب رو بخونید و ممنون میشم که پاسخ بدید . البته اگر نمیتونید اینجا پاسخ بدید حتما حتما این پاسخ رو برای خودتون یادداشت کنید

بدبختی ما اینه که میریم تو خیابون میگیم مرگ بر فلان کی 

در حالی که خودمون کسی هستیم که خون هم نوع خودمون رو تو شیشه میکنیم 

از بقال سره کوچه بگیر که تو شیرش آب قاطی میکنه و به زوره پودر و ... ماست رو مای میکنه که خودش رو بگیره و بفروشه 

تا اون کارخونه های ماشین سازی مون که جنس 1000 تومنی رو به مردمشون میفروشن 1 میلیون ( قبر متحرک)

تلاش کردن برای به جایی رسیدن خیلی خوبه ولی در چه جایی ایستاده باشی و این حرف رو بزنی

تو بعضی جاها امکان پیشرفت داری 

اگر کسانی رو دوروبرت داشته باشی که پشتت باشن و کمک کنن 

اگر نه تو این اوضاع برای گرفته خق خودت باید پارتی داشته باشی 

تهران رو نمیدونم ولی تو شهری  که من هستم حقوق اخره یه شاگرد مثه خودم 350 تومنه که اگر خیلی طرف لارج باشه به 400 هم برسه 

یه بابایی میگفت بیا برو خودت مغازه بزن آقای خودت باش نوکر ه خودت 

به شخصه 3 تومن (که هزینه 3 سال شاگرید ی کردن پیش این و اون بود رو سرمایه کردم و بعد 3 4 ماه اجاره دادن و دادن حق اتحادیه (ناقابل 500 تومن ) پولم تموم شد و برگشتم به 3 سال قبل 

3 سال پیشی که با ماهی 80 هزار تومن کار میکردم 

حالا 

یکی گفت بیا برو وام بگیر ؟ 

یه سوال من وام بگیرم باید چطور سوده پولش رو بدن وقتی درآمدم حتی نصفه این پول نی ؟ 

تو تهران شاید به خاظپطره بازار کاره بزرگتر و گسترده تر این موارد کمتر دیده شه 

ولی تو شهرستان که ما هستیم هیچ امیدی برای کار کردن نیست 

فقط باید زور بزنی نون شبتو در بیاری که هنر کردی واقعا و جزو پر سود ها حساب میای 

میدونید بدبختی ملت ما چیه 

این که هر کس به یه نون دونی راضی نیست 

تو شغل خوده من که خدمات کامپیوتر هست 

از 25 تا خدمات کامپیوتری فقط 2 تا شون نون خوره اصلیشون این کار هست 

الباقی یا کارمندن یا استاد دانشگاه یا یه شغل دیگه داشتن و چون مغازه افتاده داشتن زدن خدمات (حالا یه کرک آفیس بلد نیستن که نباشن ولی چون منبع درآمد اصلیشون جای دیگس میگن به درک 

ما این قطعه رو به 10 تومن سود هم بفروشیم سود کردیم 

ولی حسابه کار اون بدبختی رو که باید 

پول برق آب گاز که ماهی حد اقل رو هم 600 700 تومن هست رو بده 

حالا اگر شاگرد و ... داره که بماند 

بد بختی ما اینه که به جای ایستادن و گرفتنه حقمون میریم آب زیره کا میشیم و از کارمون میزنیم تا سود کنیم و حالا این کار تا کی ادامه داره معلوم نیست 

حالا شما میگید برای کشورم چه کردم 

بهتره بگیم کشورم برای من چه کرد - برای جوانی من - برای زندگی من  - برای آینده من ؟ 

هیچی 

باید گفت کلیدش گم شده و بیخیالش شد 

@};-

لینک به دیدگاه

عذر میخام شما ساکن کجا هسیتد ؟ :-?

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

یک موردی هست اون هم اینکه تلاش کنی به هرهمه چی میرسی حالا بعضی ها هدفشون پول هست ، بعضی ها شهرت بعضی ها هم میخوان مفید باشن و بقیه رو کمک کنن .

این وسط افرادی که تلاشی نمیکنن یا یاد نگرفتن تلاش کنن یا چطوری باید تلاششون رو بکنن سرشون بی کلاه میمونه .

و البته موافق این نیستم که هدف یکی فقط پول باشه ولی خوب تقریبا تمام افرادی که تا بحال از نزدیک دیدم هدفشون اصلیشون توی زندگی پول بوده .

بنده خودم دوست دارم پیشرفت کنم واز پیشرفت خود به چند نفر نون برسونم ! خدمتو بیشتر دوست دارم !

لینک به دیدگاه

این چیزا و این حرفهایی که در مورد موفقیت میزنن و کتابهای زیادی که نوشته شده اصل و مطلق مسئله نیست.بله این مهمه اما ماها هممون بهم ربط داریم و اینکه من تونستم بخاطر تلاش خودم بود و فلانی که هیچی نشد شل بود خودخواهی و خودشیفتگیه ماست.

یه چیز جالب در مورد موفقیت اینه:رمز موفقیت رو ادمهای ناموفق و شکست خورده میدونن.دیدین وقتی ادم تو گرفتاریه میناله و وقتی به موفقیت میرسه میگه با تلاش و پشتکار تونستم.

این واقعیت محض دوستان:ادمها بطور مطلق محصول اراده ی خودشون نیستن،ادمها تو یه حصار و جبر، اختیار دارن.

شما که یه چیزی یاد میگیری و بهش عمل میکنی یه پله از اونی که اصلا به یادگیریش دسترسی نداره جلوتری. یکی که پدرش تحصیل کردست و تو پایتخت زندگی میکنه و به امکانات دسترسی داره و رفاهی داره موقعیت و شرایتش واسه موفقیت خیییییییییییلی متفاوته نسبت به کسی که تو یه روستای بدون امکانات تو شرایط سخت زندگیه.

باید هر کسی تلاش خودش رو بکنه اما وقتی عدالت و فرهنگ زندگی جمعی تو کار نباشه اوضاع همین میشه و موفقیت یجورایی میشه زرنگی و مسابقه و اصل زندگی جمعی و انسانیت میشه کشک!

لینک به دیدگاه

اصلا به مخها بها داده نمیشه ! میخاد یه کاری بکنه باید 7 خان رستمو باید طی کنه ؟ طرف گاو داری داشت کفت برم وام بگیرم اینقد بردنش اودرنش 20 میلیون میخاستن بهش که غلط کردم نمیخام ! شما برو نگها کن ببین چقد تقلب تو مواد غذایی شده !  دیگه از همه بدتر ممکلکتی پزشکانش بلا نسبت خیلی حروم زاده شده باشن دیکه بببین ......... پزشک ممکلت یا خدا ........ بعدش ممکلت همه جوره میخاد از بقال بگیر تا .............. 

اینجا اورپا نیست اگرم بخاد بشه باید کلا از نسلهای جدید یعنی 2 سالها شروع بشه یعنی باید نسل برگرده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده خودم دوست دارم پیشرفت کنم واز پیشرفت خود به چند نفر نون برسونم ! خدمتو بیشتر دوست دارم !

اکثر افرادی که اینطوری هستند ، نه زندگی خوبی رو برای خودشون درست میکنن و نه به اون اندازه بزرگ میشن که بتونن روی افراد زیادی تاثیر مثبت بزارند و زندگی افراد بیشتری رو بهبود بدن .

پس کسی که همچین تفکری داره باید از حداقل از یکی از دو عامل پیشبرنده ( شهرت ، ثروت ) استفاده کنه تا به هدف خودش که کمک به دیگران هست نزدیک بشه .

لینک به دیدگاه

این چیزا و این حرفهایی که در مورد موفقیت میزنن و کتابهای زیادی که نوشته شده اصل و مطلق مسئله نیست.بله این مهمه اما ماها هممون بهم ربط داریم و اینکه من تونستم بخاطر تلاش خودم بود و فلانی که هیچی نشد شل بود خودخواهی و خودشیفتگیه ماست.

یه چیز جالب در مورد موفقیت اینه:رمز موفقیت رو ادمهای ناموفق و شکست خورده میدونن.دیدین وقتی ادم تو گرفتاریه میناله و وقتی به موفقیت میرسه میگه با تلاش و پشتکار تونستم.

این واقعیت محض دوستان:ادمها بطور مطلق محصول اراده ی خودشون نیستن،ادمها تو یه حصار و جبر، اختیار دارن.

شما که یه چیزی یاد میگیری و بهش عمل میکنی یه پله از اونی که اصلا به یادگیریش دسترسی نداره جلوتری. یکی که پدرش تحصیل کردست و تو پایتخت زندگی میکنه و به امکانات دسترسی داره و رفاهی داره موقعیت و شرایتش واسه موفقیت خیییییییییییلی متفاوته نسبت به کسی که تو یه روستای بدون امکانات تو شرایط سخت زندگیه.

باید هر کسی تلاش خودش رو بکنه اما وقتی عدالت و فرهنگ زندگی جمعی تو کار نباشه اوضاع همین میشه و موفقیت یجورایی میشه زرنگی و مسابقه و اصل زندگی جمعی و انسانیت میشه کشک!

دقیقا عدالت برقرار نمیشه ........... 

لینک به دیدگاه

اکثر افرادی که اینطوری هستند ، نه زندگی خوبی رو برای خودشون درست میکنن و نه به اون اندازه بزرگ میشن که بتونن روی افراد زیادی تاثیر مثبت بزارند و زندگی افراد بیشتری رو بهبود بدن .

پس کسی که همچین تفکری داره باید از حداقل از یکی از دو عامل پیشبرنده ( شهرت ، ثروت ) استفاده کنه تا به هدف خودش که کمک به دیگران هست نزدیک بشه .

مگه جناب آقای ادیداس اول شهرت داشت ؟ :-?

لینک به دیدگاه

ایران اب نداره صنعت کشاورزی بزرگترین مصرف کننده اب کشور هست خیار هندونه میکارند اب تومنی خدا تومن می رزن پای یک هندونه یک خیار 

http://www.irinn.ir/news/88580/%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%B6%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

همینجوریی پیش بریم اب برا خوردن نداریم 

- امروز خبری داشتیم مبنی بر اینکه صادرات 391 هزار تن سیب زمینی برای کشور 330 میلیارد لیتر آب خورد! آیا کشت محصولات پر مصرف آب برای ایران که کشوری کم آب است توجیه اقتصادی دارد؟

خدا رو شکر باز هستن کسانی که فهمیدن کشاورزی به درد این کشور نمی خوره به خاطر اینکه این کشور از لحاظ آب در مضیغه هست. برای تولید 1 کیلو ذرت 1400 لیتر آب مصرف می شه. کجای این کشاورزی صرفه اقتصادی داره و به آینده کشور کمک می کنه.

در مورد ثروت اما نظر من این هست که انسان درباره خرج کردن استرس نداشته باشه درسته خیلی ها تعریف های آرمان گرایانه دارن که ثروت یعنی قناعت و اینا با همه اینها این نظر شخصیه منه که ثروت یعنی توانایی خرید بدون داشتن استرس یعنی به عنوان مثال وقتی به شما 10 میلیون پول میدن بتونید بدون اینکه به این فکر کنید که اگه یه روز پول لازمم شد چی؟ پس این رو پس انداز کنم واسه اون روز، و باز هم وضعیتتون تغییری نکنه و به اصطلاح نگهبان پوله باشید. اگه بتونید به راحتی با اون پول نیازها و آرزوهاتون رو برطرف کنید پس شما از لحاظ مالی ثروتمندید.

لینک به دیدگاه

این مطلب خوندیم اقای حسینی 

اول خود من حدود 5 سال در خدمات هاستینگ طراحی سایت دارم تا حالا 4 بار ور شکست شدم هر روز یک اتفاقی میفته یک روز سرور خراب میشه یک روز دیتابایس هنگ میکنه

بعد این همه مدت هنوز در امد درستی ندارم نزدیک 40 میلون خرج کردم با بدبختی این پول بدست می اوردم طراحی سایت و خیلی کارهای دیگه برای انجام دادم کنارش تا خرج کارم در بیاد 

پدر پول دارهم نداشتم یک الاف بود هنوزم هست  :laughing:

دوستان پشتوانه خوب هست ادم باید پشتوانه داشت باشه من تلاشم کردم جواب نداده این دوستمون میگن مردم چشم ندارند پولدارها ببین مردم خسته شدن کم اوردن چرا خودتون  با 

کسی که تمام عمرش وقت گذاشت درس خوند مقایسه میکنید این شخص کار بلد نیست اما کل عمرش درس خونده بهش گفتن درس بخون برای خودت کسی بشی اینم خونده یک رشته انتخاب کرده مثلا کشاورزی این شخص نه زمین داره نه پول نه کسی که کمکش کنه نه پدرش طلا فروش بوده نه فامیلش نه کسی اهمیت میداده بهش 

همه مردم ایران بی کس کار هستن کسی به کسی کمک نمی کنه خودتون نبینید کسی دارید خیلی ها هستن کسی ندارند 

زرنگی خوب هست شما میگید زرنگ باشید ما بودیم اما چیزیی نشدیم تمام روش ها رفتیم اره اشتباه شاید رفتیم اما ادم تلاش میکنه بلاخره یک ثمر باید داشت باشه تو 

ایران هیچ چیزیی به ثمر نمیرسه اگه هم برسه با راه عادی نیست باید دلال یا مغاز دار باشی تولید کننده وجود نداره تا چیزیی از خارج وارد نکنی سودیی برات نداره 

خود شما اقای حسینی وارد کننده هستید جنس میارید میفروشید این هم یک جور تورم زایی هست چون تولید کشور کمک نمی کنید شما هم مثل من تولیدیی ندارید !

فقط وارد کنیم با سود بفروش برسونیم ! این روش پولدار شدن هست در داخل این کشور هست 

در اخر مشکل مردم پولدار شدن نیست مشکل عدم یک کشور قانونمنده هست که فقط هر روز گرونی بیشتر میشه داخلش بله پدران مردم ایران خیلی هاشون هیچی نداشتن تا فرزندانشون از اون ماله و ثروت و یا حتی تجربه کاریی استفاده کنند خودشون هم مادر زاد برای پولدار شدن ساخته نشده بودن مردم به یک کار ساده هم راضی هستن البته این هم فراموش نکنیم ملت حال کار کردن ندارند اینقدر سرشون کوبیدن به دیوار اینقدر وعده ها تو خالی بهشون دادن که دیگه رمقی ندارند برای زندگی در جامعی که قانون نیست این شعارها پولدار شدن با تلاش کوشش یک دروغ بزرگ هست !

من که ادامه میدم به کارم بلاخره یک روزی درست میشه اما این شعارهای کار کن و زرنگ باش دوستان خواهشن برا خودشون نگهدارند در گنجه پستوی خانه قدیمی جاش هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من بقیه رو نمیدونم ولی خودم و خانوادم یک عمر توی تولید این کشور بودیم و دست 4 نفر رو گرفتیم بردیم سر کار ولی همش اشتباه بود 

90 درصد مردم وظیفشونو درست انجام میدن .یا کارمندن یا بازاری و یا کار تولیدئی دارن .

شما وقتی که تولیدی برای کالایی میزنی به یک نفر طرف حساب نیستی .بیمه دارایی شهرداری کمیته امداد نیروی انتظامی ادارات دیگه دولتی 

ولی وقتی پولتو توی بانک میزاری با یک نفر طرف حسابی  وقتی که جنس قاچاق میکنی و یا اشغال از چین میریزی بازار با یک نفر طرفی 

تولید کننده سوله ای که میزنه تجهیزاتی که میاره هیچکدوم بازگشت سرمایه نداره و همش سوخت میشه میره 

برای مثال شما بخوای تولیدی یک دنده ساده بزنی باید دستگاه هاب cnc بیاری که از 100 میلیون به بالاست 

حالا دستگاه هیچ باید بتونی موادخام بخری وقتی آهن st37 با این قیمتها باشه شما بخوای 10000 تا دنده ساده تولید 

کنی میدونی باید چقدر هزینه کنید .میدونید ریسکش در چه حدی هست .برگشت سرمایش میدونی چقدر زمان میبره 

اگر بجای خرید و تولید از چین همین جنسو میاوردیم و میریختیم بازار و یا فقط بهره پول رو از بانک  میگیرفتیم دیگه با جون و عمر و مالمون بازی نمیکردیم 

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر باز هستن کسانی که فهمیدن کشاورزی به درد این کشور نمی خوره به خاطر اینکه این کشور از لحاظ آب در مضیغه هست. برای تولید 1 کیلو ذرت 1400 لیتر آب مصرف می شه. کجای این کشاورزی صرفه اقتصادی داره و به آینده کشور کمک می کنه.

در مورد ثروت اما نظر من این هست که انسان درباره خرج کردن استرس نداشته باشه درسته خیلی ها تعریف های آرمان گرایانه دارن که ثروت یعنی قناعت و اینا با همه اینها این نظر شخصیه منه که ثروت یعنی توانایی خرید بدون داشتن استرس یعنی به عنوان مثال وقتی به شما 10 میلیون پول میدن بتونید بدون اینکه به این فکر کنید که اگه یه روز پول لازمم شد چی؟ پس این رو پس انداز کنم واسه اون روز، و باز هم وضعیتتون تغییری نکنه و به اصطلاح نگهبان پوله باشید. اگه بتونید به راحتی با اون پول نیازها و آرزوهاتون رو برطرف کنید پس شما از لحاظ مالی ثروتمندید.

بله کشاورزی 92 درصد اب کشور حروم میکنه اب یاریی قطره ایی الگو گیریی از کشورها توسعه یافت کمک میکنه هرچند هزینه بالایییی داره 

استفاده از اب چاه اونم به صورت سنتی تمام اب در جوب های اب از بین میره در صورتی که میشه اب یاریی قطره ایی مشکل رفع کرد 

متاسفانه کسی اهمیت نمیده مثل بقیه قسمت ها کشور که اهمیت نمیدن 

لینک به دیدگاه

ما نکفتیم بدرد کشاورزی میوخره چون ایران خشک وبیابانی اه ! بنده میکم چرا تو ایران تولید نشه حداقل بیشتر نیازهامونو که میتونیم تامین کنیم ! اینجا هند یا برزیل که نیست ! تو سریال امیر کبیر بود که کفت آقا گندم تموم شده کفت چرا ؟ زیردست کفت اخه به روسیه صادر میکنیم ! کفت صادراتو رو قطع کن اول مردم خودمون سیر بشن ! وقتی میشه چرا باید بریم از خارج بیاریم ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

دوستان اگر دوباره تکرار بشه و توهین و یا بحث سیاسی بشه تاپیک رو حذفش میکنیم

وقتی حذف شد گله ای نکنیم چون این قانون جزو قوانین فروم هستش و با قبول رعایتش اینجا عضو شدیم .

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...