رفتن به مطلب

چند میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند ؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

10 سال دیکه پطور میخد مغازه جای خوب بخره ؟ با این حقوق ؟

خیلی ساده وقتی صاحب مغازه به این اعتماد کنه خیلی از کارهای بزرگتر رو میده به ایشون و حقوق ایشون هم بیشتر میشه دراخر ایشون اعتبار زیادی کسب میکنه مثلا با راننده ای که جنس میاره یا کسی که جنس میفروشه و ...

ایشون میره یک مغازه اجاره میکنه با این اعتبار هایی که داره بدون اینکه پول جنس رو بده مثلا جنس میگیره و میفروشه و بین مردم جنس خوب پخش میکنه فروشش زیاد میشه پول جنس هارو میده و سودش رو هم برمیداره تاا چندسال هم به همین شکل تا اینکه به جایی برسه

این یک نوع راه هست ! 

بابا شما مداح هم بخوای بشی 10 سال حقوق خوبی نداری باید معروف بشی دیگه بعد اینکه معروف شدی درامدت خوب میشه یک شبه که نمیتونی 

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

اون دوستانی که فکر می‌کنن هر کی می‌تونه توی گاراژ خونه‌ش تولیدی راه‌بندازه و استیو جابز بشه یک جانبه نگاه می‌کنند. وقتی بنا به مسابقه باشه به ازای هر شخص و کسب و کار موفق چندین ورشکسته و جامانده وجود خواهد داشت.

اسلاووی ژیژک یک فکاهه داره:

یک شیر دو نفر رو دنبال می‌کنه.

یکی‌شون خم می‌شه بند کفشش رو محکم کنه.

اون یکی می‌گه فکر می‌کنی این‌طوری می‌تونی از شیره جلو بزنی؟

پاسخ می‌شنوه از شیره جلو نمی‌زنم، ولی از تو که جلو می‌زنم.//

این روی تاریک مسابقه‌ی موفقیت رو هم ببینین. بد نیست کمی هم اقتصاد سیاسی بخونین. به ویژه جامعه‌ای که تولید نداره و موفقیت اقتصادی تا حد زیادی به عوامل غیر شخصی بستگی داره بهتره محتاط‌‌تر باشیم. موفقیت توی کسب و کار همیشه به دلیل شایستگی به دست نمی‌آد. 

من کسانی رومی‌شناسم که واقعا برای جامعه‌شون سودمند بودند و مشعل معرفت رو تا جایی که تونستن روشن نگه‌داشتند، ولی اسیر داغ و درفش و یا آواره شدند. با پوزش بسیار شایسته نیست که اگر توی موقعیت فرضی باهاشون روبرو شدی ازشون بپرسی :" ببینم رفیق! برای خودت و کشورت چه کردی؟"

فراموش نکنید جان‌اف‌کندی که اول بار این جمله رو گفت (نگویید آمریکا برای ما چه کرد، بگویید ما برای امریکا چه کردیم) چند وقت بعدش توی تگزاس ترور شد.

بخشی از آنچه نوشتم اقتباس از اینجا:

http://radiofang.org/files/radiofang20med.ogg

http://radiofang.org/?p=452

کار بچه‌های کافه‌پراگ هست. اگر تهران هستید شاید نامش رو شنیده‌باشید. اینها با معیارهای من برای جامعه سودمند بودند. ببینید چرا کافه‌شون تعطیل شد.

این هم مال روزهای آخر کافه‌پراگ هست:

http://jadi.net/2011/10/کافه-پراگ،-کافه-محبوب-من/

http://jadi.net/2011/10/کافه-پراگ،-کافه-محبوب-من/prag_felestin_normal-3/

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

تا وقتی که تفکرات ما اینجوری هستش به صورت شخصی نمی تونیم پیشرفت کنیم و بزرگترین عامل عدم پیشرفت ما همین نوع طرز فکره که شما عنوان کردید .

هر وقت این تفکر تغییر کرد و خودمون رو مسئول دونستیم پیشرفت می کنیم وگرنه پیشرفتی وجود نخواهد داشت .

من نمیخوام موضوع رو بیشتر از این بازش کنم چون فکر میکنم تا همینقدر کافیه چون آمارهای جهانی نشون داده تقریبا 3 درصد ادمهای دنیا به دنبال موفقیت میرن و بدستش میارن بقیه عزیزان هم تقدیر رو ملاک میدونن

ممنونم دوستان  عزیزم و برای همه ارزوی موفقیت میکنم

صدای ساز ار دور خوشه ! بنده تو این 4 سال خیلی بذدیختی کشیدم جنگ اعصاب ! شما درک نمیکنی !! یه چیر بکم بهت تا زمانیکه دزد باشه هیچ پیش رفتی نخواهد دشت کلا باید از قدیم فرهنگ سازی میشد شما ببین بنزین شده 1000 تومن ! باید بگی چرا قیمتش اینقد شده ...... یه پست زدم درمورد افزایش قیمت و متسفانه پاکش کردید ! هر کی تفکراتش یه چیزه ! کلا دل سوز نداره این ......  یه درست حسابیم اومد که هروز دارن میکوبنش ....... بهرحال خدا همه رو بخیر کنه تازه داریم به حرف :

دعای داریوش کبیر در تخت جمشید :

خداوندا این کشور را از دروغ , دشمن , خشکسالی محفوظ دار .

لینک به دیدگاه

خیلی ساده وقتی صاحب مغازه به این اعتماد کنه خیلی از کارهای بزرگتر رو میده به ایشون و حقوق ایشون هم بیشتر میشه دراخر ایشون اعتبار زیادی کسب میکنه مثلا با راننده ای که جنس میاره یا کسی که جنس میفروشه و ...

ایشون میره یک مغازه اجاره میکنه با این اعتبار هایی که داره بدون اینکه پول جنس رو بده مثلا جنس میگیره و میفروشه و بین مردم جنس خوب پخش میکنه فروشش زیاد میشه پول جنس هارو میده و سودش رو هم برمیداره تاا چندسال هم به همین شکل تا اینکه به جایی برسه

این یک نوع راه هست ! 

بابا شما مداح هم بخوای بشی 10 سال حقوق خوبی نداری باید معروف بشی دیگه بعد اینکه معروف شدی درامدت خوب میشه یک شبه که نمیتونی 

دوست عزیز اون قدیم بود که ملک ارزش نداش ! پول ارزش نداش ! بله اگه تورم نره بالا  با 400 میشد یه کاری کرد نکه بری 400 بکیری مغازه اونموقع بشه متری 40 میلیون !! 

ویرایش شده توسط Lord Good heart
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

این یک نوع راه هست ! 

دوست عزیز یعنی شما می خوای ده سال با ماهی 400 تومن سر کنی ؟؟؟  :blink:

شمایی که میگی با این و اون اشنا میشی میدونی چجوری باید خودتو بکشی بالا ؟؟؟ شما باید به صاحب کار که بهت اعتماد کرده از پشت خنجر بزنی و بار رو صاحب بشی پشت پرده و بری برای خودت بفروشی در حالی که صاحب کار بهت این امکان رو داده بوده تا بار رو برای او بگیری و بفروشی ... بله شما بهش میگی زرنگ بازی اما بشخصه من همه ی این بقولی ادمای متشخص رو که الان پولدارن و قبلا کارگر بودن رو دیدم و پیشینشون رو شنیدم و میدونم چجوری الان به اینجا رسیدن، صاحب کارخونه شیر تو شهر ما ماست میاورده تو گاری می فروخته داد میزده ماستیه شیریه و گاو میدوشیده !!! الان برو ببین به کجا رسیده اما دریغ از یک ریال پول حلالی که در اورده باشه با تولیداتش وغیره که بگذریم حتی حیف اینکه پشت سر این ادما بخوای حرف بزنیم!  :|

رفیقم رفت کیف اورد دونه ای دوهزار تومن فروخت و قالب کرد به زن و بچه مردم 20-30 تومن بعنوان جنس درجه یک واینا، بمن گفت بیا شریک شو نرفتم چون جنس درجه چندو می اوردش از چین  و من خودم میدونم چی دارم می فروشم حالا شما نمی دونی چی می خری من که می دونم !!! اینجور پول دراوردن خیلی راحته اما با درستی و انصاف یک پینه دوز همیشه پینه دوز می مونه کفاش نمیشه ... یک ماست بند ماست بند می مونه صاحب کارخونه شیراستان نمیشه و غیره... برای همینه کشورمون مریضه هیچکس به جایگاه خودش قانع نیست و می خواد بره بالاتر و برای رسیدن بهش هرکاری می کنه یکی تا مرز اختلاث پیش میره یکی فقط سر رفیقش کلاه میزاره یکی فقط سر خودشو ... !

منم خیلی کارا کردم برا کشورم یکیش اینه این مثل بقیه میشد برم و نرفتم رو زخم مردم نمک بریزم در واقع همینی که یباری رو دوش کشورم نذاشتم خیلی کاریه ... تا بعدا ببینم چی میشه... همین شهر ما من خودمو جر دادم کشاورزی رو بهینه کنید همه به ریش من خندیدن که چی میگی ... اینقدر بی اب شدن و کیفیت اب افت کرد که رفتن از اصفهان اب اوردن هنوز که هنوزه هیچ کاری نمی کنند متاسفانه اونایی که باعث و بانیش هستن همه کله گندن و پارتی بازی میکنن و کار خودشونو پیش میبرند... اما به اون کشاورز بدبخت که روزیش بوده اجازه حفر چاه عمیقتر نمیدن و اون کشاورز زمینش خشک میشه میره میفروشه زمینو به یک عدده پولدار میان زمین کشاورزیشو باغ میکنند چاه رو مجوزش رو میگیرن و مجددا اونجا اباد میشه اما اصل قضیه زیر سوال رفت که بابا ما اونو بخاطر کم ابی تعطیل کردم کار اون بدبخت رو ازش گرفتیم بیچارش کردیم پس چرا هنوز اب داره هدر میره و روز بروز دشت کاشان خشک تر میشه، در اینجا ما قنات و چشمه داشتیم تا همین 30-40 سال پیش الان چاه عمیق 250 متری داریم !  |-)

بقولی همونا و من الله توفیق  [-X

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

تایپک خوبی هست دوستان البته هیچ وبی اجازه زدن همچین تایپکی نمیده تا این صفحه جلو بره

کمی ملایم تر نظرات بیان کنید البته خودم کمی زیاد روی کردم از لیون و اقای حسینی پوزش میخام اگه تندی در حرفم بود 

همینکه به حرف ها کاربرا گوش دادن خیلی زیبا بود 

ارزوی موفقعیت برای لیون و همکارانشون دارم 

یاحق

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...