رفتن به مطلب

MSI GT80 TITAN SLI سیستم نوت بوک یا دسکتاپ حرفه ای 10 کیلویی ؟

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

:)

توی توضیح هاتون و لینکی که دادید تضاد هست

اینکه توی لینکی که دادید (geekbench) بنچ مارک پردازنده 3930k رو برابر و به مقدار جزئی بالاتر از 3970x و 3960x زده (گفتید قدرت پردازنده های اینتل متکی به کلاک هست و کلاک 3930k پایین اون دو پردازنده ای که ذکر کردم هست)

همه میدونن که 3930k پایین تر از 3960x و 3970x قرار میگیره مثل همین الان که 100 درصد 5930k پایین تر از 5960x هست

ضمن اینکه باز توی همین گیک بنچ 4700hq بنچ مارک بالاتر نسبت به 4710hq گرفته با اینکه طبق توضیح شما باید پایین تر قرار میگرفت

به خاطر همین هست که معمولا بنده بنچ مارک های گیک رو نادیده میگیرم و passmark رو معتبر تر میدونم و توی passmark هم 4770k با 4980hq بنچ مارک برابری گرفته

http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4980HQ+%40+2.80GHz&id=2327

http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4770K+%40+3.50GHz&id=1919

دوست من این وبسایتها خدا نیستن و ممکنه در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشه و درضمن شما به هیچ بنچمارکی نمیتونی اعتماد کامل داشته باشی و گاها در بنچمارکها خطا هست و اغراق هم زیاده.

قدرت بیشتر 3960x و 3970x کاملا واضحه ومشکل در ثبت بنچمارک هست و همینطور در 4700hq و 4710hq.

این تفاوتهای جزئی در ثبت بنچمارک گاها پیش میاد. ولی کلیت موضوع زیر سوال نمیره.

مهمترین موضوع اینه که توی passmark تست بصورت فول لود نیست عزیز دل. در تست passmark هیچ وقت هسته ها بصورت 100 درصد فعال نمیشن و ملاک قدرتمندی پردازنده نیست و با این تست شما نمیتونی به توانایی پردازنده پی ببری.

یه مقدار موضوع رو باز میکنم تا بهتر درک بشه:

قابلیت های هر دو پردازنده 4770k و 4980hq تقریبا مشابه هست که البته مهمترین تفاوتشون در میزان کش هستش که به ترتیب 8 و 6 مگ کش دارن و دلیل اصلی ثبت بنچمارکه تقریبا مشابه در این پردازنده ها دقیقا به عدم تحت فشار قرار گرفتن اونها در طول تست برمیگرده. وقتی که هر دو پردازنده زیر فشار 100 درصد نباشند تقریبا عملکرد یکسان دارن و گاها 4980hq بهتر عمل میکنه و دلیلشم اینه که کلاک کاریش بالاتر از 4770k هستش و به همین دلیل برای لپتاپ گیمینگ گزینه بسیار مناسبی هست چون در بازی هیچ وقت پردازنده به صورت فول لود کار نمیکنه و تست PASSMARK هم عملکردی شبیه بازی داره ولی موضوع ما در ارتباط با قدرت پردازش 100 درصدی هستش که بی شک 4770k بدون اورکلاک در تمام شرایط پیروز نبرد میشه و همیشه بدونه شک با اختلاف حداقل 20 درصدی 4980hq شکست میخوره.

شما فقط کافیه یک بار این مسئله رو خودتون تست کنید و تفاوت رو به راحتی میبینید.

پاسخ قبلیمو خوب بخونید و به تفاوتهایی که 3930k با دو تا زئون E5-2620 دارن دقت کنید. اکثر کاربران فکر میکنند که حتی یک عدد زئون E5-2620 از 3970X هم قویتره ولی با توجه به پاسخ قبلی کاملا مشخصه که اصلا اینطور نیست و حتی 2 تا زئون هم در تست رندرینگ از پس 3930K با کلاک 4.7 گیگاهرتز برنیومدن و زئون زمانی به کار میاد که شما نیاز به کش داشته باشی و اکثر کاربران خانگی اصلا بهش نیازی ندارن و مصرف صنعتی داره.

این اطلاعات رو تجربی میشه بدست آورد دوست من و بدونید که نرم افزارهای بنچمارک طوری طراحی میشن که تمام آلترناتیوهای مختلف رو تست کنن و بالاترین ریت رو به شما بدن و تقریبا میشه گفت که بالاترین توان پردازنده در لحظه رو محاسبه میکنن که این اصلا تست دقیقی برای سنجش توانایی واقعی پردازنده نیست.

باز هم به نظرتون نیاز هست توضیح بدم عزیز جان؟ @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

از استارتر عزیز عذر خواهی میکنم که بحث رو یه کم پیچیده کردیم.

امیدوارم به درد دوستان بخوره این بحث.  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

دوست من این وبسایتها خدا نیستن و ممکنه در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشه و درضمن شما به هیچ بنچمارکی نمیتونی اعتماد کامل داشته باشی و گاها در بنچمارکها خطا هست و اغراق هم زیاده.

قدرت بیشتر 3960x و 3970x کاملا واضحه ومشکل در ثبت بنچمارک هست و همینطور در 4700hq و 4710hq.

این تفاوتهای جزئی در ثبت بنچمارک گاها پیش میاد. ولی کلیت موضوع زیر سوال نمیره.

مهمترین موضوع اینه که توی passmark تست بصورت فول لود نیست عزیز دل. در تست passmark هیچ وقت هسته ها بصورت 100 درصد فعال نمیشن و ملاک قدرتمندی پردازنده نیست و با این تست شما نمیتونی به توانایی پردازنده پی ببری.

یه مقدار موضوع رو باز میکنم تا بهتر درک بشه:

قابلیت های هر دو پردازنده 4770k و 4980hq تقریبا مشابه هست که البته مهمترین تفاوتشون در میزان کش هستش که به ترتیب 8 و 6 مگ کش دارن و دلیل اصلی ثبت بنچمارکه تقریبا مشابه در این پردازنده ها دقیقا به عدم تحت فشار قرار گرفتن اونها در طول تست برمیگرده. وقتی که هر دو پردازنده زیر فشار 100 درصد نباشند تقریبا عملکرد یکسان دارن و گاها 4980hq بهتر عمل میکنه و دلیلشم اینه که کلاک کاریش بالاتر از 4770k هستش و به همین دلیل برای لپتاپ گیمینگ گزینه بسیار مناسبی هست چون در بازی هیچ وقت پردازنده به صورت فول لود کار نمیکنه و تست PASSMARK هم عملکردی شبیه بازی داره ولی موضوع ما در ارتباط با قدرت پردازش 100 درصدی هستش که بی شک 4770k بدون اورکلاک در تمام شرایط پیروز نبرد میشه و همیشه بدونه شک با اختلاف حداقل 20 درصدی 4980hq شکست میخوره.

شما فقط کافیه یک بار این مسئله رو خودتون تست کنید و تفاوت رو به راحتی میبینید.

پاسخ قبلیمو خوب بخونید و به تفاوتهایی که 3930k با دو تا زئون E5-2620 دارن دقت کنید. اکثر کاربران فکر میکنند که حتی یک عدد زئون E5-2620 از 3970X هم قویتره ولی با توجه به پاسخ قبلی کاملا مشخصه که اصلا اینطور نیست و حتی 2 تا زئون هم در تست رندرینگ از پس 3930K با کلاک 4.7 گیگاهرتز برنیومدن و زئون زمانی به کار میاد که شما نیاز به کش داشته باشی و اکثر کاربران خانگی اصلا بهش نیازی ندارن و مصرف صنعتی داره.

این اطلاعات رو تجربی میشه بدست آورد دوست من و بدونید که نرم افزارهای بنچمارک طوری طراحی میشن که تمام آلترناتیوهای مختلف رو تست کنن و بالاترین ریت رو به شما بدن و تقریبا میشه گفت که بالاترین توان پردازنده در لحظه رو محاسبه میکنن که این اصلا تست دقیقی برای سنجش توانایی واقعی پردازنده نیست.

باز هم به نظرتون نیاز هست توضیح بدم عزیز جان؟ @};-  @};-  @};-

توضیح هاتون کامل بود و قابل قبوله :)

اما اصلا حرف بنده قدرت توی گیم هست و توی موارد دیگه به خاطر دسکتاپی بودن 4770k درصد هایی قویتر عمل میکنه چون هم از لحاظ مصرف محدودیتی نداره هم از لحاظ دما نسبت به لپ تاپ

و دقیقا به خوب نکته ای اشاره کردید،توی گیم معمولا پردازنده هایی به این قدرتمندی روی فول لود قرار نمیگیرن

پس انشاالله قبول کرده باشید که پرفورمنس 4770k و 4980hq توی گیم نسبتا برابره(کسی که لپ تاپ گیم میگیره معمولا کار دیگه ای به جز گیم که باهاش انجام نمیده)

ضمن اینکه اشتباه های گیک بنچ به این ها محدود نمیشه و فوق العاده اشتباه های عجیبی داره و بازم در کل passmark رو بیشتر قبول دارم و معیار خوبی هست نسبت به بقیه بنچ مارک ها

موفق باشید

از استارتر عزیز عذر خواهی میکنم که بحث رو یه کم پیچیده کردیم.

امیدوارم به درد دوستان بخوره این بحث.  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

بله بحث خیلی خوبی بود :)

لینک به دیدگاه

توضیح هاتون کامل بود و قابل قبوله :)

اما اصلا حرف بنده قدرت توی گیم هست و توی موارد دیگه به خاطر دسکتاپی بودن 4770k درصد هایی قویتر عمل میکنه چون هم از لحاظ مصرف محدودیتی نداره هم از لحاظ دما نسبت به لپ تاپ

و دقیقا به خوب نکته ای اشاره کردید،توی گیم معمولا پردازنده هایی به این قدرتمندی روی فول لود قرار نمیگیرن

پس انشاالله قبول کرده باشید که پرفورمنس 4770k و 4980hq توی گیم نسبتا برابره(کسی که لپ تاپ گیم میگیره معمولا کار دیگه ای به جز گیم که باهاش انجام نمیده)

ضمن اینکه اشتباه های گیک بنچ به این ها محدود نمیشه و فوق العاده اشتباه های عجیبی داره و بازم در کل passmark رو بیشتر قبول دارم و معیار خوبی هست نسبت به بقیه بنچ مارک ها

موفق باشید

بله بحث خیلی خوبی بود :)

خواهش میکنم دوست من. @};-  :)

البته که هیچ شکی نیست که در گیم هر دو پردازنده با فرکانس مشابه, پرفورمنس نسبتا یکسان دارن و از ابتدای بحث هم من در اولین پاسخ به این موضوع اشاره کردم وگفتم که فقط به درد بازی میخوره و شما دقت نکردین :(.( خیلی از کاربران برای کارهای مهندسی این لپتاپها رو میخرند و فکر میکنن که پرفورمنس 4770K رو بهشون میده و هدفم اینه که این کاربران بعد از خرید این محصولات از پرفورمنس ضعیفشون نسبت به دسکتاپ متعجب نشن)  ولی دلیل من برای این توضیحات این بود که شما فرموده بودین که 4980HQ در فرکانس 2.8 گیگاهرتز قدرته 4770K رو در فرکانس 3.5 گیگاهرتز داره و این موضوع مربوط به گیم نبود.  @};-  @};-  @};-

شما هم موفق باشی و هر زمان هر کمکی خواستی بنده در خدمتم.

لینک به دیدگاه

اینم لینک بررسی کامل این لپتاپ:

http://www.notebookcheck.net/MSI-GT80-Notebook-Review.136724.0.html

@};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...