رفتن به مطلب

رم را ارتقاء بدهیم بهتره یا CPU

Recommended Posts

سلام

میخواستم ببینم cpu رو ارتقاء بدهم یا رم که سرعت سیستم و کارایی بره بالاتر البته به صورت محسوس اهل بازی نیستم گرافیکم آنبورده چون نیازی به گرافیک آنچنانی ندارم ولی پنج رایتر دارم دو هارد و کارهای کانورت و تبدیل کپچر انجام می دهم

رم سیستم الان چهار گیگ هست اگه عوض کنم و یه ماژول هشت گیگ اکستروم Axtrom باس 1600 یا این مدل بگیرم 8GB Geil Pristine DDR3 1600 - GeIL

رم خودم در زیر مشخصاتش هست : Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 Ram

مشخصات سیستم حال و حاضر خودم:

cpu athlon II X4 630

مین بورد گیگابایت 

مشخصات مین بورد:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3628#ov

مموری تا این مشخصات رو ساپورت میکنه: Support for DDR3 2000(OC)/1333/1066 MHz memory modules 

رم Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 Ram

مشخصات رم:

http://lioncomputer.ir/product/754/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+%D9%88%D9%86%D8%AC%D9%86%D8%B3+4+%DA%AF%DB%8C%DA%AF+1600+%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B2/

با تشکر

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

پیشنهاد بنده:

قرض کردن یک ماژول ازدوستی که داری و تست کردن اگه نتیجه خوب بود که رم تهیه میکنی

اگه نه که مستقیم به تعویض cpu فکر میکنی

البته افزایش رم در کنار سی پی قویتر قطعا افزایش کارایی خواهی داشت

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

بودجه فقط در حد یکی از این ها رو ارتقاء دادن نهایت 200 تومن

لینک به دیدگاه

این مدل رم رو مد نظرم هست از رم خودم بهتره که چهار گیگ هست ؟ 

8GB Geil Pristine DDR3 1600 - GeIL

لینک به دیدگاه

اگه هم اثر نامحسوس و بیخوده بگید که اصلا دست بهش نزنم و بزارم همینطوری کار کنه!

الکی پول بیخود براش صرف نکنم

ممنون

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

میشه جسارتا بپرسم پاورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و اساتید نظرتون درباره این که دوستمون یه ssd بگیرن چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

میشه جسارتا بپرسم پاورتون چیه؟

پاورم رو سه چهار سال پیش خریدم حدود صد تومن 

گیرین 600 eu یه همچین چیزی 

که فکر کنم الان رفته بالای دویست تومن 

کیسم هم x3 گیرین هست که سه چهار سال پیش خریدم 73000 تومن

لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید نظرتون درباره این که دوستمون یه ssd بگیرن چیه؟

یه 64 گیگ داشتم فروختم

یه جایی میگفت سرعتش به مرور کم میشه نمی دونم درست میگفت یا خیر؟

ولی راضی بودم ازش 

الان دو تا دو ترابایت وسترن گیرین رو سیستم نصب هست

ممنون

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

پاورم رو سه چهار سال پیش خریدم حدود صد تومن 

گیرین 600 eu یه همچین چیزی 

که فکر کنم الان رفته بالای دویست تومن 

کیسم هم x3 گیرین هست که سه چهار سال پیش خریدم 73000 تومن

خوبه

بخاطر این پرسیدم که باتوجه به 5تا رایتر وکاره ت مصرف سیستمت بالاست واگه زیر 400 وات بود باید اول اون رو ارتقا میدادی اما الان پاورت اوکی هستش

نظر من اینه الان تناسب خوبی داره رم وسی پی یوت اگه میخوای ارتقا بدی هردوشو ارتقا بده اگه بودجت کمه دست بهش نذار پس انداز کن یه رم 4گیگ دیگه با یه x6 1100 عالیه بنظرمن

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

Phenom II X6 1100T هم بگردی دنبالش نیست و اگر باشه خیلی گرونه و باید ی  پاور و کولر خوب براش بگیری 

ی رم 4 گیگ دیگه کنارش بنداز هزینه ای هم نداره ولی توی کارایی موثره 

Phenom II X6 1100T هم بگیری باز از i5 2500 ضعیفتره 

لینک به دیدگاه

همین پنج شنبه ی بنده خدایی GA-X58A-UD7و 980 i7  میخواست بیاره برای فروش قیمتی که میداد

خنده دار بود و فکر میکرد میتونه به قیمت سیستم های روز بفروشتش کلی خرجش کرده بود از کولر بگیر تا پاور

و رم ولی جز رم هاش چیز دیگه ایش بکار نمیومد 

شما هم روی سیستم amd قدیمی زیاد هزینه نکن که شدید صرر میکنی 

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم ببینم cpu رو ارتقاء بدهم یا رم که سرعت سیستم و کارایی بره بالاتر البته به صورت محسوس اهل بازی نیستم گرافیکم آنبورده چون نیازی به گرافیک آنچنانی ندارم ولی پنج رایتر دارم دو هارد و کارهای کانورت و تبدیل کپچر انجام می دهم

رم سیستم الان چهار گیگ هست اگه عوض کنم و یه ماژول هشت گیگ اکستروم Axtrom باس 1600 یا این مدل بگیرم 8GB Geil Pristine DDR3 1600 - GeIL

رم خودم در زیر مشخصاتش هست : Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 Ram

مشخصات سیستم حال و حاضر خودم:

cpu athlon II X4 630

مین بورد گیگابایت 

مشخصات مین بورد:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3628#ov

مموری تا این مشخصات رو ساپورت میکنه: Support for DDR3 2000(OC)/1333/1066 MHz memory modules 

رم Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 Ram

مشخصات رم:

http://lioncomputer.ir/product/754/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+%D9%88%D9%86%D8%AC%D9%86%D8%B3+4+%DA%AF%DB%8C%DA%AF+1600+%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B2/

با تشکر

به هیچ وجه از دوال چنل به تک کاناله نرین که پشیمون میشین سرعت کامپیوتر خیلی میاد پایین به نظر ادم

رو سیستم خودم دقیقا این اتفاق افتاده برام

لینک به دیدگاه

سلام

سيستمتون قديميه رم تو سرعتش زياد تاثير نداره ولى سى پى يو رو عوض كنين تاثير عالى داره و قويتر و بهتر مى شه

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر بنده اگه میخواهید با سیستم بازی کنید ؟! اکثر بازی های فعلی رم بالاتر از 4 گیگ احتیاج دارند.

اگه رم هم میخواید بگیرید یه 4 گیگ باس 1600 مارک درد بخوربگیرید. (نه اکسترام و .... زیپیلینگ و ...)  ک اگه بعدا سیستم رو ارتقاع دادید بتونید رم ها رو استفاده کنید.

cpu هم به درد شما نمیخوره هزینه اضافی هست. : چون گیر نمیاد باشه هم قیمتش بیخودی بالاست.

البته به نظر بنده.

یا علی.

لینک به دیدگاه

سلام.موقعی که سیستم تحت فشار بالا گذاشتید پنجره تسک منیجر رو باز کنید و ببنید رم بیشتر فول شده یا پردازنده بیشتر درگیره؟ انوقت اقدام کنید.اما تجربه برای کپچر میگه پردازنده بیشتر نیاز دارید! موفق باشید. :)

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

cpu فعلیت 150 می ارزه اینو بفروش با اون 200 تومن میشه 350 تومن 150 تومنشو یک رم 4 گیگ مثله رم خودت بخر که رمات دوال بشن با بقیه بودجه هم بگرد یک phenom II 965  بگیر تا خیالت راحت بشه

ویرایش شده توسط M A H D I
لینک به دیدگاه

ممنون بایت نظرات و راهنمایی دوستان محترم 

فقط الان مشکلی که دارم یه خورده دور فن موقع کار و تو فشار می ره بالا و دمای cpu به بیش از 60 میرسه ولی به 70 نرسیده با اینکه کیس x3 گیرین هست و سیستم با این مشخصات که عرض شد و اینکه کل سیستم رو به صورت کامل تمیز کردم و همه چیز اکی هست و فقط خمیر cpu یه خمیر داشتم که چند سال پیش خریدم و از همون استفاده کردم ولی نمیدونم چرا به محض تو فشار قرار گرفتن و لود زیاد cpu دور فن به نهایت میرسه و دما بالا میره

فن cpu رو + هیت سینک رو کامل با الکل شستشو دادم و نصب کردم و فن اوریجینال خود cpu هست که روز اول خریداری کردم فکر کنم سه چهار سالی هست که این cpu رو دارم

الان که سیستم تو فشار نیست دما این شکلیه (البته توی اتاق هم یه مقداری هوا گرم هست و دمای اتاق حدود 30 درجه بالای صفر هست):

post-160-0-54439300-1432478515_thumb.jpg

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

برای convert و video encoding همین مقدار رم کفایت میکنه باید cpu رو ارتقا بدی، این طبیعیه که دمای cpu بره بالا چون در اینطور فعالیت ها cpu  زیر100% لود قرار میگیره که اگه با این مسئله مشکل داری باید به فکر یه کولینگ خوب هم باشی البته فکر می کنم بشه تو نرم افزار لود رو پایین آورد ولی خب شما به دنبال این هستی که کارت سریع تر انجام شه دیگه.

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

سلام

به نظر بنده اگه میخواهید با سیستم بازی کنید ؟! اکثر بازی های فعلی رم بالاتر از 4 گیگ احتیاج دارند.

اگه رم هم میخواید بگیرید یه 4 گیگ باس 1600 مارک درد بخوربگیرید. (نه اکسترام و .... زیپیلینگ و ...)  ک اگه بعدا سیستم رو ارتقاع دادید بتونید رم ها رو استفاده کنید.

cpu هم به درد شما نمیخوره هزینه اضافی هست. : چون گیر نمیاد باشه هم قیمتش بیخودی بالاست.

البته به نظر بنده.

یا علی.

من  الان 2 تا سیستم دارم  که  روی یکیش رم کورسیرxms3 هست رو اون یکی  رم اکستروم.

جفتشونم 8 گیگ هستن.1600

بنچمارک  که میگیرم نمره اکستروم بالاتر میاد.

واسه اور کردن  هم بهتر از رم کورسیری که دارم جواب میده.

اکستروم نمیگم رم حرفه ای هست ولی حداقل ساخت تایوان  هست و  ازخیلی از  اجناس چینی دیگه ای که تو بازار فراوون هست  بدتر نیست.

لینک به دیدگاه

چون بازى نميکنين رم کافيه به نظر من.

يا پردازنده رو از سرى هاى فنون 6 هسته اي بزاريد. اگه پولتون رسيد حتما از هارد ssd اصتفاده کنين.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

من  الان 2 تا سیستم دارم  که  روی یکیش رم کورسیرxms3 هست رو اون یکی  رم اکستروم.

جفتشونم 8 گیگ هستن.1600

بنچمارک  که میگیرم نمره اکستروم بالاتر میاد.

واسه اور کردن  هم بهتر از رم کورسیری که دارم جواب میده.

اکستروم نمیگم رم حرفه ای هست ولی حداقل ساخت تایوان  هست و  ازخیلی از  اجناس چینی دیگه ای که تو بازار فراوون هست  بدتر نیست.

تائید میشه

رم خوبیه

الان موقع خوبیه برای خرید رم

رم خیلی پائیین کشیده

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

به نظرم cpu عوض کنی بهتره مادربردت +cpu am3 هم چندتایی ساپورت می کنه که یک دونه FX-6350 بگیر

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

به نظرم cpu عوض کنی بهتره مادربردت +cpu am3 هم چندتایی ساپورت می کنه که یک دونه FX-6350 بگیر

ممنون ولی فکر نکنم سری fx ساپورت کنه

مین بوردی که دارم این ورژنه: (rev. 2.2)

تو این صفحه نوشته چه نوع cpu ساپورت می کنه:

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3628

پایین صفحه سری FX هست ولی نمی دونم بعید می دونم به مین بورد من بخوره!

چون جلوش نوشته سری AM3+ که مال من am3 تنهاست

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...