رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کولر گازی

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

داره دوست عزیز ولی بستگی به دمای محیطی داره که توش کار میکنه

برای مثال اگر شما دمای کولر را بین 16 تا 25 تنظیم کنی کمپرسورش خاموش نمیشه و یکسره کار میکنه مگر اینکه یه اتاق خیلی کوچیک باشه که درزی هم نداشته باشه و در هم بسته باشه

اگر در کل اتاقها بسته بشه و دما رو بین 20 تا 26 بزاری .  دما اگه بشه 27 , کولر کار میکنه و دوباره هوای خونه بین 20تا 26 تنظیم کنه ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

ایستاده هم کمپرسور داره و باید نصب بشه پول برقش هم زیاد میاد و 3 فاز هست

پس ولش کن 

لینک به دیدگاه

شماه خودت ایستاده داری ؟ 

ایستاده خیلی خوبها یعنی حداقل دیه نصب نمیخاد  :D  ولی بالای 3 فکر کنم باشه

آره  مدیا ایستاده 36000 هزار خوبی ایستاده این هست که یونیت داخلیش هم نسبت به سقفی ها کمتر خرابی فن داره و پرتابش خیلیه...چون قبلش دو تا دوتیکه داشتیم یکی توشیبا که خراب شد و دیگری تراست که اصلا نمی کشید!!..توشیبا 36000 هزار که موتور پشتش دو فنه بود! دلیل خرابیش هم این بود که از بس سرد می کرد تند تند آف می کرد!....و بعد هم فرستادیمش گارانتی ارسال شد تهران گفتن قطعاتش گیر نمیاد و کولره در حال تعمیر و تست زیر دستشون  ترکید!! :D  بعدش یه تراست به ما دادن و حدود یک و نیم میلیون سر!...که تراسته آشغال بود!..

لینک به دیدگاه

ایستاده هم کمپرسور داره و باید نصب بشه پول برقش هم زیاد میاد و 3 فاز هست

مصرف برقش بیشتر مربوط به نوع موتور و کمپرسور هست موشکی ها(روتاری) مصرفشون کمتره ولی  در برابر حرارت بالای 45 افت راندمان و خرابی بیشتر دارن برای جاهای تروپیکال خوب نیستن  پیستونی ها مصرفشون متوسط رو به بالا هست ولی تا دمای 52 افت راندمان پایین تری دارن  و نوعی که موتور اکسرال دارن  که بیشتر در کولرهای  42000 هزار به بالا استفاده میشه(من خودم داخل اوجنرال 48000 هزار دیدم)  وحشتناک سرد می کنن ولی مصرف بالا رو به خیلی بالا دارن!! 

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

فاکتور های اولیه
فاکتور های کلی برای خرید کولر گازی و استفاده بهینه از آن، شامل نکات زیر است :

متراژ محل مورد نظر
    تعداد پنجره ها
    ساعات استفاده از کولر گازی
    تعداد افراد ساکن در محیط اطراف کولر گازی
    کاربری مکان

انواع کولر گازی
کولر گازی موجود در بازار ایران معمولا در پنج مدل زیر هستند :

کولر گازی اسپلیت تک پنل
    کولر گازی اسپلیت چند پنل ( مولتی اسپلیت )
    کولر گازی اسپلیت کنجی
    کولر گازی پرتابل
    کولر گازی پنجره ای
    کولر گازی ایستاده
    کولر گازی اسپلیت کنسولی، سقفی زمینی
    کولر گازی اسپلیت سقفی کانالی( Ceiling Concealed Duct )
    کولر گازی اسپلیت کانالی ( Ducted Split )
    سیستم های پیشرفته ( VRF , MDV , DVM)

اطلاعاتی که باید درباره یک کولر گازی داشته باشید عبارتند از:
    توان گرمایش وسرمایش هر پنل
    نوع کمپرسور کولر گازی
    الف : سیلندر پیستونی مخصوص هوای معتدل
    ب: سیلندر پیستونی ( تروپیکال ) مخصوص هوای استوائی
    ج : روتاری مخصوص هوای معتدل
    د : روتاری ( تروپیکال ) مخصوص هوای استوائی

پیشنهاد ما برای شهر مشهد روتاری مخصوص هوای معتدل است . بخاطر اینکه هوای مشهد در اوج گرما در تابستان از 45 + بیشتر تجاوز نمی کند و مصرف برق کمپرسور کولرگازی مخصوص هوای معتدل کمتر از تروپیکال می باشد. کمپرسور های تروپیکال تا دمای 67+ به خوبی کار می کنند و برای شهر های جنوبی کشورمان مانند : اهواز - بندر عباس – کیش و ..... مورد نیاز می باشد . کمپرسور های پیستونی کولر گازی به علت مصرف برق فوق العاده بالا به نسبت روتاری پیشنهاد نمی گردد , ولی مقاومت و قدرت در برابر گرما یکی از مزایای مهم کمپرسور پیستونی می باشد .

برق مصرفی بر حسب آمپر و توان مصرفی کل برحسب وات
    ابعاد و وزن کولر گازی
    رده انرژی کولر گازی
    میزان صدای کولر گازی در هنگام کار و....

حتما سایت رسمی و یا جنرال کاتالوگ اصلی دستگاه را به دقت مطالعه کنید ، زیرا اطلاعات واقعی کولر گازی را به شما ارائه می کند .

نکات مهم
به بازار بروید. همچنین پیش از آنکه یک مارک خاص را انتخاب کنید و یا بدون هیچ انتخابی به بازار بروید. در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی انواع کولر گازی اطلاعاتی کسب کنید. اگر بدون آگاهی کافی راهی بازار شوید، تنها سر در گمی برایتان حاصل می شود، پس اولین کاری که باید کرد. کسب اطلاعات است.

به خاطر داشته باشید که سخن دوستان و فامیل و آشنایان و یا حتی شایعات، شاید درباره کیفیت غذای یک رستوران مرجع خوبی باشد، اما قطعاً نمی توان به این گونه سخنان، درباره کولرگازی اطمینان کرد. توجه داشته باشید که شما قرار است بیش از 500 هزار تومان پول خرج کنید. پس اطلاعات لازم را از مرجع مطمئن کسب کنید.

توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نیست. همچنین پرداخت پول زیاد هم ملاک نیست، مهم این است که کولر گازی خوبی بخرید.

درانتخاب نوع وقدرت یک کولر گازی ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن رادر حالت کم قرار دهید ویا از شدت سرمایش اذیت شوید . درآن هنگام شما پول خود را دور ریخته اید.

توجه داشته باشید که کولر گازی های دیواری یک دستگاه خارجی هم دارند. پس به هنگام خرید این نوع کولر گازی ها به جایی که دستگاه خارجی باید قرار گیرد و نحوه ارتباط ان با دستگاه داخلی هم توجه کنید.

نکته مهم در کولرهای گازی ظرفیت سرمایشی آنها است. ساده ترین کار برای دانستن این نکته و هماهنگ کردن ان با ابعاد اتاق، یک تماس تلفنی با شرکت سازنده و یا فروشنده کولر گازی است. کارشناسان این شرکت ها شما را راهنمایی می کنند. واحد اندازه گیری قدرت دستگاه اسپلیت با بی تی یو محاسبه می گردد.

بی تی یو BTU چیست؟
British Thermal Unit : واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درحه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند.

موتور برخی کولر های گازی برای مناطق جغرافیایی ساخته شده اند .مثلا برخی از آنها ویزه مناطق گرم ومرطوب هستند که قیمت بالا تری دارند، مانند کولر های گازی با کمپرسور پیستونی تروپیکال. اگر شما در جایی مثل مشهد زندگی می کنید نیازی به این گونه کولر ها ندارید .پس قبل از خرید، نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید.

برق مصرفی کولر گازی های پنجره ای 2 برابر کولر گازی های اسپلیت است. اگر با حوصله و تحقیق کولر گازی را انتخاب کنید - حتی اگر کمی گران تر باشد که رده برق مصرفی آن A باشد، در طول چند سال این مبلغ از پرداخت قبض جبران خواهد شد.

حالا نوبت خرید کولر گازی است. کوتاه ترین، بهترین و معمول ترین روش خرید کولر گازی پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری نهایی به صورت تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولر گازی و تعداد نفرات ساکن در محیط و ... را به کار شناسان فروش اعلام کنید. بقیه کارها به صورت خودکار انجام می گیرد.

چه به بازار بروید و چه تلفنی کولر گازی مورد نظر را تهیه کنید، حتما باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید، بدانید که امضا کردن فرم تحویل کولر گازی پس از نصب، یعنی تایید صحت نصب وسلامت کولر گازی پس هر کاری لازم است تا پیش از امضای برگه انجام دهید.

کولر های گازی که به صورت قاچاق وارد شده اند، سریال ساخت دستگاه با تیغ از روی کارتون بریده شده ویا مخدوش است و فاقد گارانتی هستند. البته که کمی ارزان تر اند ولی خرید آنها یعنی ریختن پول در جوی آب ! پس کولر گازی بدون ضمانت نامه نخرید.

متاسفانه در ایران داشتن ضمانت نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می شود. این مسئله باعث می شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت نامه ها آن قدر دو پهلو وگنگ باشد که مصرف کننده به کمترین حقوق خود برسد، پس اطلاع از مندرجات ضمانت نامه شرکت ها از ضررهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

قیمت کولر گازی های گازی اعلام شده از سوی شرکت های داخلی یا خا رجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش ومصرف کننده تقسیم می شود، همچنین در فصول مختلف سال قیمت ها تغییر می کنند .بهترین کار پرسیدن دقیق قیمت کولر گازی است.

مواظب هزینه های پنهان بعد از خرید کولرگازی باشید. نصب اکثر کولر گازی ها رایگان است ولی هزینه هایی مانند لوله،آهنگری و ... برعهده خریدار است .همچنین گاهی از مواقع قیمت قطعات یدک و دستمزد خدمات بعد از فروش شرکت ها، از خود کولر گازی خریداری شده بیشتر است.

تعداد مراکز نصب سرویس خدمات بعد از فروش شرکت های وارد کننده و تولید کننده کولر گازی مزیتی است نسبت به رقبا.

از فروشنده بخواهید نزدیک ترین محل نمایندگی نصب و یا دفتر اصلی خدمات بعد از فروش کولر گازی خریداری شده را زیر فاکتور قیدکند .چرا که در صحت وسهولت ارتباط و نصب سریع کولر موثر اس.

داشتن دفترچه راهنمایی فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولر گازی و یا خدمات دوره ای رایگان، می تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد.

کنترل از راه دور و پانل کولر گازی (در کولر های اسپلیت) توسط برخی از شرکت ها ضمانت نمی شود و یا ضمانت کمپرسور کولر گازی در مدت گارانتی، با قید شرط و اما و اگر است. عبارت "بدون قید و شرط کمپرسور گارانتی می شود" تضمین کننده منافع شماس.

مقررات بعضی از شرکت های نصب کننده کولر گازی به این صورت است که شماره سریال درج شده روی کارتن یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی را از شما می خوا هند. بهتر است تا رسیدن کولر گازی ، شماره سریال ها را از فروشنده گرفته و به خدمات بعد از فروش جهت نوبت گیری نصب اعلام کنید.

پرداخت هر گونه وجه اضافی خارج از تعرفه نصب کولر گازی را با شرکت اصلی هماهنگ کنید.

استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی های اسپلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه وشبکه کندانسوز و تبادل سریع گرما وسرما می شود ودر کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دار.

در بعضی از کولرهای گازی اسپلیت علاوه بر سرمایش ، گرمایش زا نیز هستند، و از شیربرقی یا المنت استفاده شده که شیربرقی عملکرد و مصرف برق کمتری نیز دارند.

اگر کولر گازی باکنترل ازراه دور می خرید، بهتراست دکمه خاموش وروشن کردن کولر گازی ، علاوه بر کنترل روی پانل کولر گازی نیز تعبیه شده باشد. که در مواقعی که ریموت کنترل از کار افتاد ، بتوان از دستگاه استفاده کرد.

شروع ضمانت نامه های کولر گازی اغلب شرکت ها دارای سه گزینه است:

از تاریخ صدور فاکتور
    از تاریخ نصب کولر گازی
    از تاریخ تولید کولر گازی

شما بهتر است که گزینه دوم را انتخاب کنید.

گروه آب و هوایی کشور عزیزمان ایران عبارتند از:
    برای شهرهای معتدل و مرطوب
    برای شهرهای گرم و خشک
    برای شهرهای گرم و مرطوب

برای هر کدام از گروه های آب و هوایی سه حالت وجود دارد که عبارتند از:
دسته اول : (معتدل و مرطوب)
        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 400 تا 500 بی تی یو
        اماکن اداری: برای هر متر مربع 500 تا 700 بی تی یو
        اماکن تجاری: برای هر متر مربع 700 تا 1000 بی تی یو

دسته دوم : (گرم و خشک)
        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 500 تا 600 بی تی یو
        اماکن اداری: برای هر متر مربع 600 تا 800 بی تی یو
        اماکن تجاری: برای هر متر مربع 800 تا 1000 بی تی یو

دسته سوم : (گرم و مرطوب)
        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع 600 تا 800 بی تی یو
        اماکن اداری: برای هر متر مربع 800 تا 1000 بی تی یو
        اماکن تجاری: برای هر متر مربع 1000 تا 1200 بی تی یو

مقدار بی تی یو به عوامل آب وهوایی و رعایت استاندارد های مبحث 19 ملی ساختمان نیز مربوط می باشد.

عواملی نظیر:

عایق بندی پنجره ها که ممکن است یک جداره و یا دو جداره باشند.
    عایق بندی سقف و دیوار
ساختمان رو به آفتاب باشد و یا بالعکس کمتر در معرض تابش نور خورشید باشد و عوامل دیگرکه ممکن است درساختمان نقش قابل توجهی ایفا کند.

البته به این نکته توجه کنید در همه موارد بالا استثناء هم وجود دارد و بایستی به میزان رفت و آمد نفرات در هر متر مربع و یا گرمایش سایر دستگاه ها مانند لامپ، اجاق گاز , یخچال و ............ توجه کرد و بهتر است قبل از خرید کارشناس، قبل از نصب کولر گازی از محیط بازدید به عمل آورد.

توصیه هایی برای استفاده صحیح کولر گازی

بزرگترین عامل گرم شدن اتاقها معمولاً آفتاب است. این گرما به سرعت از راه شیشه و پنجره ها و به آهستگی از طریق دیوارهای خارجی و سقف به اتاق تحمیل می شود. با استفاده از موارد ذیل می توان مقدار گرمایش تحمیلی را کاهش داد.
        استفاده از پرده یا کرکره داخلی
        استفاده از سایبان
        استفاده از شیشه های رفلکس
        عایق کاری سقف و دیوارهای خارجی اطراف محل نصب کولر گازی

دومین منبع بزرگ بار گرمایی اتاقها معمولاً وسایل الکتریکی از قبیل رایانه ها، مانیتورها، دستگاههای کپی ، چراغهای روشنایی و... می باشند که این نوع بار در ادارات محسوس است. یک راه کاهش از این بار، خاموش کردن آنها در مواقع بیکاری است. راه دیگر این است که برای روشنایی به جای لامپهای شیشه ای از لامپهای فلورسنت که اتلاف گرمای کمتری دارند استفاده شود.

بار سرمایی هوای نفوذی ممکن است بسیار زیاد باشد. باز بودن پنجره باعث می گردد که بخش عمده ای از توان کولر گازی صرف خنک کردن بیهوده هوای گرم ورودی شود که این سبب افزایش مدت کار کمپرسور و فرسودگی زود هنگام آن گردد. ضمن اینکه اتاق هم به نحو مطلوب خنک نمی شود.

اگر درهای داخلی هم باز باشند کولر گازی به جای خنک کردن فقط یک اتاق در واقع باید چندین فضا را خنک کند.

سرد کردن اتاق بیش از حد لزوم، ضمن اینکه از نظر بهداشتی صحیح نیست موجب افزایش مصرف برق و فرسایش بیهوده دستگاه می شود. با در نظر گرفتن موارد فوق جهت محاسبه سریع و سرانگشتی سایز کولر گازی را انتخاب کنید .

http://www.yjc.ir/fa/news/4455512/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1-%DA%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ما امسال خریدیم و راضی هم هستیم .... از بانه خریداری شد چون با دوستان دو یا سه تا با هم خریدیم با تخفیف 3 تومن

گارانتی هم داره خودشون هم اومدن نصب کردن

نسبت به برند های دیگه هم خیلی شیک تره

post-15522-0-35281200-1437300017_thumb.jpg

post-15522-0-23701800-1437300067_thumb.jpg

post-15522-0-66356600-1437300097_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ما امسال خریدیم و راضی هم هستیم .... از بانه خریداری شد چون با دوستان دو یا سه تا با هم خریدیم با تخفیف 3 تومن

نمیدونم درست میگم یا نه، ولی تا جایی که من خبر دارم، OGeneral ها نوع  غیراصلی هم دارن که کاراییشون اصلا مثل اصلی ها نیست! خنک کنندگی خیلی کمتری دارن.

کولر شما هم سرما-گرما هست ولی توصیه کردن به ما که فقط مدل سرمایی رو بخریم! حالا خیلی اطلاعی ندارم از منطق پشت این توصیه.

با توجه به عکس ها، دوست عزیز کولر رو تو نورگیر نصب کردین؟  :-?

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

آقا مبارک باشه این اتوماتیکش چطوری اه ؟ یعنی چقد روشن خاموش میشه ؟فامیلمون میکفت 30000 اتوماتکیش کمتره چون قوی اه موتورش .

ایان الان کدومشه ؟

کولر گازی اسپلیت تک پنل

کولر گازی اسپلیت کنجی

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

و 

:-? 

لینک به دیدگاه

نمیدونم درست میگم یا نه، ولی تا جایی که من خبر دارم، OGeneral ها نوع  غیراصلی هم دارن که کاراییشون اصلا مثل اصلی ها نیست! خنک کنندگی خیلی کمتری دارن.

کولر شما هم سرما-گرما هست ولی توصیه کردن به ما که فقط مدل سرمایی رو بخریم! حالا خیلی اطلاعی ندارم از منطق پشت این توصیه.

با توجه به عکس ها، دوست عزیز کولر رو تو نورگیر نصب کردین؟  :-?

نمیدونم زده ساخت تایوان :-?

و موقع روشن شدن بعد 5 دقیقه باد سرد سرد میزنه و خونه رو خنک میکنه

ممنون بابت توصیه اتفاقا وقتی ما اینو خریدیم یکی گفت این مدل ، مدل های تقلبی هم داره ولی ما که مشکل خاصی نداریم :-?

بله زیر نوگیر نصب هست خیلی راحت تر بود اینجا نصب کردیم  وزیر کولر هم در حموم هست :D  سمت راست اتاق منه و جلوی کولر هم هال خونه هست ....اتاق من که باد نمیاد تو =))

جلوی کولر یه پرده پارچه ای زدم نصف راه رو میبندم اون وقت یه خرده باد میاد تو اتاقم :D چاره ای نزاشت :D

آقا مبارک باشه این اتوماتیکش چطوری اه ؟ یعنی چقد روشن خاموش میشه ؟فامیلمون میکفت 30000 اتوماتکیش کمتره چون قوی اه موتورش .

ایان الان کدومشه ؟

کولر گازی اسپلیت تک پنل

کولر گازی اسپلیت کنجی

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

و 

:-? 

ممنون فکر میکنم اینم 30000 باشه

نمیدونم =))

یه دکمه روی ریموت هست سه چهار تا حالت یکیش عکس خورشید که باد گرم میزنه یکیش هم باد سرد منم باد سرد رو انتخاب کردم اتوماتیک رو نمیدونم چجوریه :D

یه جا دیگه دیدم LG داشتن احساس میکنم LG باد رو با شدت بیشتری بیرون میداد ......... و اینکه ظاهر مابقی کولرها هم مثل LG تا اونجایی که من دیدم خیلی زشته ولی مال ما خوشکله :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

ممنون بابت توصیه اتفاقا وقتی ما اینو خریدیم یکی گفت این مدل ، مدل های تقلبی هم داره ولی ما که مشکل خاصی نداریم :-?

بله زیر نوگیر نصب هست خیلی راحت تر بود اینجا نصب کردیم  وزیر کولر هم در حموم هست :D  سمت راست اتاق منه و جلوی کولر هم هال خونه هست ....اتاق من که باد نمیاد تو =))

جلوی کولر یه پرده پارچه ای زدم نصف راه رو میبندم اون وقت یه خرده باد میاد تو اتاقم :D چاره ای نزاشت :D

نمیدونم =))

یه دکمه روی ریموت هست سه چهار تا حالت یکیش عکس خورشید که باد گرم میزنه یکیش هم باد سرد منم باد سرد رو انتخاب کردم اتوماتیک رو نمیدونم چجوریه :D

یه جا دیگه دیدم LG داشتن احساس میکنم LG باد رو با شدت بیشتری بیرون میداد ......... و اینکه ظاهر مابقی کولرها هم مثل LG تا اونجایی که من دیدم خیلی زشته ولی مال ما خوشکله :D

هر کی یه حرف میزنه معلوم نشد چی خوبه چه بد ؟ ولی ما خودمون قدیم کولر گازی داشتیم ودزفول بودیم البته 3 فاز بود . هم جنرال هم ا جنرال . هردوشون خوب بودن ولی جنس اصل بودن . 

رفیق شما چرا بیخود میخندی  :D   :-? 

لینک به دیدگاه

درود

یکی از آشنایان قصد خرید کولر گازی داره.

محدودیت بودجه زیر 2 میلیون تومان هست.

فضاش حدود 30 متر اتاق هست و هم میخواد چیزی بگیره که مصرف برقش خیلی بالا نباشه...

از اونجایی که من فقط لیون رو میشناسم گفتم شاید دوستانی که اینجا هستند یا تجربه ای در زمینه استفاده از کولرهای گازی داشته باشند و یا خودشان قبلا در این حوزه فعالیت کرده باشن. ما خودمون دوو داریم که خیلی ازش راضی نیستیم.

به هر حال هر کسی تجربه ای داره ممنون میشم ما رو هم سهیم کنه. بیشتر نظرش روی ال جی و سامسونگ هست.

این رو هم میدونم که اینورتر برای مناطق گرمسیری پاسخ نمیده و خرابی بسیار بالایی داره و بیشتر مدلهای تروپیکال مد نظر هست.

پیشاپیش تشکر....

اگه مصرف براش مهمه و فضاش فقط 30 متر هست 12000 هزار های سوپرجنرال که الان قاچاقی میارن خوبن . جواب کار رو میدن . مصرفشونم خیلی پایینه جمع و جورم هستن . توی دیلم ( بوشهر) 700 750 هستن .  

اگه هم دنبال مارک هست که ال جی و سامسونگ جفتشون خوبن گرچه ال جی رو تست کردم و کیفیتش رو میتونم تضمین کنم . فقط دیگه دنبال جنرال نرین که همشون تقلبی و داغونن ( من جمله کولر خونه ما که جنرال هست مثلا ... )

ویرایش شده توسط alira_66
لینک به دیدگاه

سامسونگ مگه اونجا چنده که میگین اروزنتر از رقبا هست؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من الان ۲۴ سال هست خوزستان و در بندر ماهشهر زندگی میکم

زندگی در اینجا تقریبا ۸ ماه در سال وابسته به کولر های گازی هست بخاطر گرمای بیش از حد و رطوبت هواطبق تجربه ای که من داشتم الان بهترین کولر گازی موجود در بازار کولر میتسوبیشی هست و همچنین میتسوبیشی تنها کولر گازی هست که با اینکه موتور روتاری داره در دمای بسیار بالای هوا که گاها مثل همین ۲ روزه پیش به بیش از ۵۰ درجه میرسه با کمترین افت راندمان کار میکنن و به خوبی فضای خونه یا اداره رو خنک می کنن چون معمولا کولر های موتور روتاری در دمای بالای ۴۵ درجه به شدت راندمانشون پایین میاد و خنک کنندگیشون کم میشه، کولر دیگه ای که کیفیت خوبی داره مارک اجنرال هست ولی من مدل کمپرسور روتاری این کولر رو در بازار ندیدم وهر چی در بازار هست موتور پیستونی هست که مصرف برق خیلی بالایی دارن البته از همون قدیم هم اوجنرال از نظر خنک کنندگی پشت سر میتسوبیشی قرار می گرفت که البته این رو هم باید در نظر گرفت که این ۲ کولر تقریبا بالاترین قیمت رو در بازار دارن مثلا من خودم یه ۳۰۰۰۰ میتسوبیشی بدون گارانتی رو خریدم ۳.۳۰۰ در صورتی که سامسونگ با گارنتیش توی بازار دقیقا همین قیمت بود ، البته کولر های سامسونگ هم خیلی خوبن ولی یه ایرادی که دارن نیاز به رسیدگی و سرویس بالایی دارن مثلا پنل داخلی کولر هر سال باید شستشو و سرویس بشه وگرنه خنک کنندگی کولر به شدت پایین میاد، مابقی مارک ها هم تغریبا در یک سطح هستند و فرغ خاصی با هم ندارن فقط ال جی از همه ضعیف تره و برای مناطق جنوبی و بسیار گرم اصلا توصیه نمیشه ولی واسه مناطق خنکتر خوب هست مخصوصا که موتور اینورتر داره که گذشته از قیمت وحشتناکش مصرف برق واقعا پایینی داره

این رو هم متذکر بشم که اگه قصد خرید کولر میتسوبیشی بدون گارانتی یا از بانه رو داشتید حتما با یک ادم متخصص برین و خرید کنین چون این کولر نمونه های تقلبی زیادی توی بازار داره که البته از نظر ظاهری هم یونیت و هم پنل کاملا مشخص و قابل تشخیص هستن ولی برای کسی که قبلا نمونه های اصلشو دیده باشه و متاسفانه خیلی از دوستای خودم که برای خرید کولر به بانه رفته بودن نمونه تقلبی رو به عنوان اصلی بهشون انداخته بودن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

زندگی در اینجا تقریبا ۸ ماه در سال وابسته به کولر های گازی هست بخاطر گرمای بیش از حد و رطوبت هواطبق تجربه ای که من داشتم الان بهترین کولر گازی موجود در بازار کولر میتسوبیشی هست و همچنین میتسوبیشی تنها کولر گازی هست که با اینکه موتور روتاری داره در دمای بسیار بالای هوا که گاها مثل همین ۲ روزه پیش به بیش از ۵۰ درجه میرسه با کمترین افت راندمان کار میکنن و به خوبی فضای خونه یا اداره رو خنک می کنن چون معمولا کولر های موتور روتاری در دمای بالای ۴۵ درجه به شدت راندمانشون پایین میاد و خنک کنندگیشون کم میشه، کولر دیگه ای که کیفیت خوبی داره مارک اجنرال هست ولی من مدل کمپرسور روتاری این کولر رو در بازار ندیدم وهر چی در بازار هست موتور پیستونی هست که مصرف برق خیلی بالایی دارن البته از همون قدیم هم اوجنرال از نظر خنک کنندگی پشت سر میتسوبیشی قرار می گرفت که البته این رو هم باید در نظر گرفت که این ۲ کولر تقریبا بالاترین قیمت رو در بازار دارن مثلا من خودم یه ۳۰۰۰۰ میتسوبیشی بدون گارانتی رو خریدم ۳.۳۰۰ در صورتی که سامسونگ با گارنتیش توی بازار دقیقا همین قیمت بود ، البته کولر های سامسونگ هم خیلی خوبن ولی یه ایرادی که دارن نیاز به رسیدگی و سرویس بالایی دارن مثلا پنل داخلی کولر هر سال باید شستشو و سرویس بشه وگرنه خنک کنندگی کولر به شدت پایین میاد، مابقی مارک ها هم تغریبا در یک سطح هستند و فرغ خاصی با هم ندارن فقط ال جی از همه ضعیف تره و برای مناطق جنوبی و بسیار گرم اصلا توصیه نمیشه ولی واسه مناطق خنکتر خوب هست مخصوصا که موتور اینورتر داره که گذشته از قیمت وحشتناکش مصرف برق واقعا پایینی داره

این رو هم متذکر بشم که اگه قصد خرید کولر میتسوبیشی بدون گارانتی یا از بانه رو داشتید حتما با یک ادم متخصص برین و خرید کنین چون این کولر نمونه های تقلبی زیادی توی بازار داره که البته از نظر ظاهری هم یونیت و هم پنل کاملا مشخص و قابل تشخیص هستن ولی برای کسی که قبلا نمونه های اصلشو دیده باشه و متاسفانه خیلی از دوستای خودم که برای خرید کولر به بانه رفته بودن نمونه تقلبی رو به عنوان اصلی بهشون انداخته بودن

رفیق روتاری ها مصرفشون پایینتره ؟ بعدش این مدلها کدومش بهتره برای منزل ؟ 30000 کمتر اتومات میشه ؟

کولر گازی اسپلیت تک پنل

کولر گازی اسپلیت کنجی

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

لینک به دیدگاه

هر کی یه حرف میزنه معلوم نشد چی خوبه چه بد ؟ ولی ما خودمون قدیم کولر گازی داشتیم ودزفول بودیم البته 3 فاز بود . هم جنرال هم ا جنرال . هردوشون خوب بودن ولی جنس اصل بودن . 

رفیق شما چرا بیخود میخندی  :D   :-? 

چون اخرش هر کاری کردم اتوماتیک چیزی پیدا نکردم :دی

فقط  سرعت فنش گزینه اتوماتیک داره :دی که نمیدونم چطور میخواد بفهمه من کی دور تند میخوام کی دور کند :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

نمیدونم =))

من کولرهای تقلبی رو دیدم و اصلا کیفیتی مثل کیفیت اصلی ها ندارن، انگار فن روشنه و به زور خنک میکنه!

شدت پرتاب باد تو کولرها متفاوته، به نظر من پرتاب باد نسبت به قدرت خنک کنندگی خیلی مهم نیست، چون سازنده کولر طوری تنظیمش میکنه که بهترین کارایی رو داشته باشه. این اجنرال ما شدت پرتاب بادش خیلی خوبه و راحت تا 8 متر باد خیلی خنک رو پرتاب میکنه.

اینکه کولر رو تو نورگیر نصب کردین فکر نمیکنم ایده ی جالبی باشه، بهتر بود نورگیر رو جدا میکردید(حالا به هر وسیله ای، ما در زدیم براش و شده مثل گلخونه) و بعد کولر رو بیرون نورگیر نصب میکردید، الان کولر هوای گرم نورگیر رو میگیره و خنک تر تحویل میده و این راندمان رو کم میکنه.

سلام دوستان

میتسوبیشی خیلی کمیاب تر هست نسبت به اجنرال، توی خوزستان که معمولا بیشتر به فکر خنک بودن هستن تا مصرف برق کولر(با توجه به تخفیف ویژه ایام گرم)، اکثرا حاضرن کیلو کیلو پول بدن ولی کولرشون خوب خنک کنه. اهوازی های عزیز که تو فضای مثلا 40 متری کولر 50000 میزنن حالشو میبیرن :دی

کولرهای میتسوبیشی و اجنرال هر دو عالی هستن! حتی مدل پنجره ایشون اختلاف خیلی زیادی با بقیه برندها دارن! یادش بخیر یه کولر Mitsubishi Daya داشتیم پنجره ای بود، صدا کم، حدود 30 متر فضا رو راحت خنک میکرد!

رفیق روتاری ها مصرفشون پایینتره ؟ بعدش این مدلها کدومش بهتره برای منزل ؟ 30000 کمتر اتومات میشه ؟

کولر گازی اسپلیت تک پنل

کولر گازی اسپلیت کنجی

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

دوست عزیز، این مدل هایی که زدین، بیشتر مربوط به تیکه داخلی هست. 

سیستم های پیشرفته که هیچی برای منزل مسکونی نیستن و برای مجتمع هستن.

کولر گازی پنجره ای که میدونید چیه، ولی کولرهای اسپلیت چند مدل دارن که ذکر شده.

معمولا اکثر افراد کولر اسپلیت تک پنل میگیرن، یک تیکه داخل خونه و یک تیکه بیرون از خونه.

چند پنل ندیدم تا حالا کسی استفاده کرده باشه ولی یه تیکه خارجی داره و مثلا 2-3 تیکه داخلی. به فرض شما یک کولر 24000 تهیه میکنید و دو پنل داخلی رو در دو اتاق مجزا نصب میکنید. راندمانش مثل کولر تک پنل نیست چون قطعا لوله کشی بیشتری داره.

اسپلیت کنجی ، همون اسپلیت تک پنل هست که پنل داخلیش گوشه دیوار نصب میشه نه وسط دیوار و باد رو از گوشه دیوار پرتاب میکنه.

کولرگازی پرتابل هم که یه چیزی تو مایه های کولرهای آبی قابل حمله ولی خوب گازی هست.

کولر گازی های ایستاده ، برای توان های بالا هستن، فکر کنم حداقل مدلشون 40000 باشه، از خصوصیاتشون، پرتاب باد عالی هست(البته به خاطر توان بالا، خیلی هم خوب خنک میکنن) این کولرها رو معمولا برای فضای بزرگ استفاده میکنن مثلا بانک و سالن و مسجد و ... چون برای یک منزل مسکونی خیلی زیاد هست.

سقفی زمینی و کنسولی که ندیدم تا حالا

سقفی کانالی ها که کانال کشی دارن تو خونه و ازشون معمولا جاهایی که سقف کاذب دارن استفاده میشه و فکر نمیکنم اسپلیت داخلی نصب بشه براش، یک فن میزنن دم خروجی کانال که باد خنک رو خارج کنه. این ها هم برای فضاهای بزرگ هستن.

اسپلیت کانالی هم به همین صورت هست ولی خوب یک تیکه داخلی داره که مثل کولرهای آبی(ولی از سقف میاد بیرون) داره و جهت پرتاب بادش قابل کنترل هست. این هم برای فضاهای بزرگ هست.

چون اخرش هر کاری کردم اتوماتیک چیزی پیدا نکردم :دی

فقط  سرعت فنش گزینه اتوماتیک داره :دی که نمیدونم چطور میخواد بفهمه من کی دور تند میخوام کی دور کند :D

اکثر کولرها، هم برای فن و هم برای حالت کاری، Auto دارن.

فن Auto که باشه، کولر پرتاب باد نامنظمی داره و به دلایلی که نمیدونم، صدای پرتاب باد میاد! یعنی کولر فش فش میکنه. مثل اینکه پره، داره به زور باد رو هل میده. من که استفاده نمیکنم از این حالت.

حالت Auto هم با توجه به دمای محیط و دمای روی ریموت، میاد حالت کاری رو تنظیم میکنه. ولی اگر برای خنک کردن میخواید، روی این حالت نذارید چون زیاد On و Off میکنه و جدا از ضرری که ممکنه به عمر کولر بزنه، ضد حال هست و اتاق مثل حموم میشه :دی

لینک به دیدگاه

کولر گازی اسپلیت تک پنل[/size]    کولر گازی اسپلیت چند پنل ( مولتی اسپلیت )[/size]    کولر گازی اسپلیت کنجی[/size]    کولر گازی پرتابل[/size]    کولر گازی پنجره ای[/size]    کولر گازی ایستاده[/size]    کولر گازی اسپلیت کنسولی، سقفی زمینی[/size]    کولر گازی اسپلیت سقفی کانالی( Ceiling Concealed Duct )[/size]    کولر گازی اسپلیت کانالی ( Ducted Split )[/size]    سیستم های پیشرفته ( VRF , MDV , DVM)[/size]

دوست عزیز برای منزل مورد اول یعنی اسپلیت تک پنل کاربرد داره مابقی موارد برای اداره جات استفاده میشه بیشتر کولر های پنجره ای هم بعلت اختلاف قیمت کم با اسپلیت و صدای زیادشون الان دیگه کمتر کسی اقدام به خریدشون میکنه و مقدار بی تی یو کولر هم به نسبت متراژ فضا انتخاب میشه مثلا برای یک فضای ۳۵ تا ۴۰ متری کولر ۳۰۰۰۰ توصبه میشه و اون اوتومات هم که شما گفتید هر وقت که کولر بتونه دمای هوارو به اون دمایی که شما در ترموستات انتخاب کردین برسونه اف میکنه و اتومات عمل میکنه پس تبیعتا هرچی کولر شما قوی تر باشه و زودتر بتون فضا رو خنک کنه زودتر هم اتوماتش عمل میکنه
لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای منزل مورد اول یعنی اسپلیت تک پنل کاربرد داره مابقی موارد برای اداره جات استفاده میشه بیشتر کولر های پنجره ای هم بعلت اختلاف قیمت کم با اسپلیت و صدای زیادشون الان دیگه کمتر کسی اقدام به خریدشون میکنه و مقدار بی تی یو کولر هم به نسبت متراژ فضا انتخاب میشه مثلا برای یک فضای ۳۵ تا ۴۰ متری کولر ۳۰۰۰۰ توصبه میشه و اون اوتومات هم که شما گفتید هر وقت که کولر بتونه دمای هوارو به اون دمایی که شما در ترموستات انتخاب کردین برسونه اف میکنه و اتومات عمل میکنه پس تبیعتا هرچی کولر شما قوی تر باشه و زودتر بتون فضا رو خنک کنه زودتر هم اتوماتش عمل میکنه

سیلندری ها مصرفشون بالاست ؟ زودتر عمل کردن اتومات خوبه یا بد ؟ اخه هی باید کار کنه ؟

لینک به دیدگاه

سیلندری ها مصرفشون بالاست ؟ زودتر عمل کردن اتومات خوبه یا بد ؟ اخه هی باید کار کنه ؟

دوست عزیز کولر های موتور پیستونی قدیمی هستند با مصرف برق بسیار بالاو زودتر یا دیرتر عمل کردن اوتومات بستگی به دمای هوا داره اصلا ربطی به خوبی یا بد بودن کولر نداره کمپرسور کولر تا زمانی کار میکنه که دمای هوارو به اون دمایی که برای ترموستات تعریف کردین برسونه بر فرض شما دمای ۲۴ درجه رو برای ترموستات تعریف میکنید در این صورت کمپرسور کار میکنه تا زمانی که دمای محیط به ۲۴ درجه برسه در اون صورت کمپرسور اف میکنه تا زمانی که مجددا دما بالا بره البته پنل داخلی مدام روشن هست و هوا دهی میکنه فقط یونیت بیرونی و کمپرسور خاموش میشه

ویرایش شده توسط khashayar68
لینک به دیدگاه

شدت پرتاب باد به نظرم زیاد نیست !!!

تغیری بین 16 درجه و 22 درجه رو من تو 10 دقیقه احساس نکردم

طبق عکس هایی که ص قبل گزاشتم ممکن نیست کسی بفهمه اصله یا تقلبی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کولر های موتور پیستونی قدیمی هستند با مصرف برق بسیار بالاو زودتر یا دیرتر عمل کردن اوتومات بستگی به دمای هوا داره اصلا ربطی به خوبی یا بد بودن کولر نداره کمپرسور کولر تا زمانی کار میکنه که دمای هوارو به اون دمایی که برای ترموستات تعریف کردین برسونه بر فرض شما دمای ۲۴ درجه رو برای ترموستات تعریف میکنید در این صورت کمپرسور کار میکنه تا زمانی که دمای محیط به ۲۴ درجه برسه در اون صورت کمپرسور اف میکنه تا زمانی که مجددا دما بالا بره البته پنل داخلی مدام روشن هست و هوا دهی میکنه فقط یونیت بیرونی و کمپرسور خاموش میشه

یعنی مثلا دماخنک گنندگی رو  16-24 تنظیم میکنی و کولر کار میکنه و دما رو به 24 میرسونه و خاموش میشه و بعد اگه دما از 28 رفت بالا باز کار میکنه ؟

یعنی دمای اتومات رو 28 تنطیم مکینیم ؟

لینک به دیدگاه

شدت پرتاب باد به نظرم زیاد نیست !!!

تغیری بین 16 درجه و 22 درجه رو من تو 10 دقیقه احساس نکردم

طبق عکس هایی که ص قبل گزاشتم ممکن نیست کسی بفهمه اصله یا تقلبی

خوب دوست عزیز، هر وقت دمای اتاق به 22 درجه رسید و شما زدید روی 16، اونوقت فرق 16 تا 22 رو میتونید حس کنید.

تا وقتی که دما به 22 درجه نرسیده که -10 هم بذارید مثلا، فرقی نمیبینید.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

کسی تجربه جدیدتر و کامل تری نداره؟  خصوصا برای شهرهایی مثل قم که گرم و خشک هستند.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

کسی تجربه جدیدتر و کامل تری نداره؟  خصوصا برای شهرهایی مثل قم که گرم و خشک هستند.

اینده نگریا^_^..قم که الان سرده..از الان تو فکر کولری9_9

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...