رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کولر گازی

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

کسی تجربه جدیدتر و کامل تری نداره؟  خصوصا برای شهرهایی مثل قم که گرم و خشک هستند.
من تو اتاق خودم Gree دارم. ۱۲۰۰۰ هست. فکر کنم ۲ تا ۳ ساله که نصبه. البته اتاق من خیلی کوچیکه و این کولر کارش راضیم. هوا‌ هم اینجا گرم و خشک هست بیشتر روزها.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 26 دقیقه قبل، amin110 گفته است :

اینده نگریا^_^..قم که الان سرده..از الان تو فکر کولری9_9

- والا هوای تابستونای قم جوریه که اگر کسی از الان به فکر نباشه واقعا باید بهش شک کرد ... من هم عادت دارم قبل از نیاز به چیزی میرم دنبالش چون اینجا هیچ چیز با گذشت زمان ارزونتر نمیشه معمولا ... با اصرارهای شدید من در اواسط دوره جناب "مدیر جهانی" که هنوز دلار 1200 اینا بود یه سری وسایل مثل ماشین لباسشویی و فرش و کولر آبی بزرگ رو با قرض و قوله هم که شده گرفتیم و چند ماه بعد در اواخر حکومت ایشون و با دلار 3500 تومنی نتیجه آینده نگری معلوم شد...

من هم یکی دو سال تابستونا خارج کشور بودم توی مناطق خیلی سرد شمال هند.... ولی امسال احتمالا باید همینجا بمونم و تحمل هوای وحشتناک اینجا رو ندارم. (قمیا متوجه حرف من میشن)

- امروز مراجعه کردم به نمایندگی سامسونگ و قیمتها رو پرسیدم که ظاهرا 24000 سامسونگ ازین سه ضلعیا غیراینورتر رو 3500 و 32000 رو 4750 میگفت. 

- اتاق خودم که 14 15 متره و بالای پشت بوم خودم درست کردم تابستونا تبدیل به جهنم میشه :46_confounded: و فعلا با یه کولر آبی 3500 زنده موندم این چند ساله ولی صداش خیلی رو اعصابه و من هم سینوزیت دارم و باد مستقیم سینوس ها رو نیمه جان کرده... 

- حالا یا باید برای همکف که 50 60 متر هست یه کولر بگیرم و نقل مکان کنم به پایین توی تابستون یا اگر بودجه نکشید یه کولر ارزون بگیرم برای اتاق خودم ...

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، @حامد@ گفته است :

من تو اتاق خودم Gree دارم. ۱۲۰۰۰ هست. فکر کنم ۲ تا ۳ ساله که نصبه. البته اتاق من خیلی کوچیکه و این کولر کارش راضیم. هوا‌ هم اینجا گرم و خشک هست بیشتر روزها.

اگر ممکنه هرکس تجربه اش رو از کولر گازی میگه شهر محل زندگیش رو هم بگه. ممنون

لینک به دیدگاه

اگر ممکنه هرکس تجربه اش رو از کولر گازی میگه شهر محل زندگیش رو هم بگه. ممنون

استان فارس، شهرستان جهرم هستم.هوا اینجا اکثر روزهای تابستون گرم و خشک هست. طوری که پارسال اصلا کولر گازی به ندرت یک سوم یک پارچ اب، توی روزهای مثلا شرجی اب میداد. اتاق من فکر‌ کنم ۳ در ۴ باشه.

پ.ن : البته با سدی که یکی دو ساله زدن هوای شرجی شدید یکی دو روز در تابستون گاها اتفاق می افته.

لینک به دیدگاه

مارک هایسنس با توجه به قیمت مناسبش  تو مجتمع های تجاری استفاده شده خوب بوده  معمولن برای مدت طولانی روشن هستن و خوب جواب داده نسبت به برند مدیا

منزل هم برای اتاق خواب استفاده شده خوب بوده  راضی کننده هست

نصاب هم مهم هست 

مشهد

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

- والا هوای تابستونای قم جوریه که اگر کسی از الان به فکر نباشه واقعا باید بهش شک کرد ...

-اتاق خودم که 14 15 متره و بالای پشت بوم خودم درست کردم تابستونا تبدیل به جهنم میشه :46_confounded: و فعلا با یه کولر آبی 3500 زنده موندم این چند ساله ولی صداش خیلی رو اعصابه و من هم سینوزیت دارم و باد مستقیم سینوس ها رو نیمه جان کرده... 

میدونم..قم متاسفانه هم هواش و هم اب ..خلاصه اب و هواش مرخصه..اگه حرم نبود اونجا شاید بیابونی بود واسه خودش..البته من شنیده بودم مشکل اب رو قراره برطرف کنن.

البته من تخصصی ندارم و اگه مورد مناسبی پیدا نکردی بنظرم:خب همونطور که میدونی گرما که میاد بالا و اگه اطاقت مستقیم به پایین وصله شاید دلیل گرم شدن بیش از حدش همینه..بنظرم میتونی خلاقیت بخرج بدی و مثلا کولر رو خارج از اطاق با فاصله قراربدی و کانال بکشی به اطاقت که صداش کمتر اذیتت کنه..و کانال  پایین و کف باشه و بالا هم یه هواکش کوچیک بزاری که هم هوا عوض میشه و فشار هوا کم و تا اندازه ای از سردرد جلوگیری میکنه بنظرم:ph34r:.

ولی اینکه گفتی در مورد گرونی دلار..بقول اون بازیگره، عقلی کردیا:D

لینک به دیدگاه

نصب اصولی مهمی.....سایه بان پنل بیرونی.....وکیوم هوا از لوله.....برق از کنتورمستقیم  بگیرید......گاز مبرد     R410 A     باشه که بیشترین بازده داره...برند مهم نیست....گارانتی دار بگیر حتما...

.اینورتر دار بسیار عالی و پر قدرته که.....

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، coca cola گفته است :

نصب اصولی مهمی.....سایه بان پنل بیرونی.....وکیوم هوا از لوله.....برق از کنتورمستقیم  بگیرید......گاز مبرد     R410 A     باشه که بیشترین بازده داره...برند مهم نیست....گارانتی دار بگیر حتما...

.اینورتر دار بسیار عالی و پر قدرته که.....

دوست عزیز با توضیحاتی که شما دادید همه گمراه میشن کی گفته برند مهم نیست ؟ برای مثال LG کاملا در ایران تولید میشه و با اسم کره میفروشه برند Trust فقط برق مصرف میکنه و بازده بسیار بدی داره و بیشتر از گاز 410 استفاده میکنه

موتور Inverter اگر درست استفاده نشه از کولرهای معمولی مصرفش تا 2 برابر بیشتر هست نوع عایق لوله و کلفتی لوله های مسی هم تاثیر داره

خیلی چیزها مهم هست ولی شرکتها و نصابهای ماهر میدونن که در بیشتر مواقع توضیحات را نمیدن که کارشون زیر سوال نره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز با توضیحاتی که شما دادید همه گمراه میشن کی گفته برند مهم نیست ؟ برای مثال LG کاملا در ایران تولید میشه و با اسم کره میفروشه برند Trust فقط برق مصرف میکنه و بازده بسیار بدی داره و بیشتر از گاز 410 استفاده میکنه

موتور Inverter اگر درست استفاده نشه از کولرهای معمولی مصرفش تا 2 برابر بیشتر هست نوع عایق لوله و کلفتی لوله های مسی هم تاثیر داره

خیلی چیزها مهم هست ولی شرکتها و نصابهای ماهر میدونن که در بیشتر مواقع توضیحات را نمیدن که کارشون زیر سوال نره

عجب !!!! همه برند ها دارن مدل اینورتر می زنن و میگن کم مصرفه پس چاخانه؟!!! به جز ال جی چندین برند دیگه هم اینورتر می زنه....

امپرسنج کلمپی بخر امپر راه انداز معمولی و اینورتر رو مقایسه کن.....یه ازمایش خیلی ساده.....مقایسه آمپر راه انداز....

آدرس کارخونه تولید کولر ال جی رو بده بریم بازدید........تلویزیون شنیدم تو ایران مونتاژ میشه....اونم مونتاژ نه تولید......گرچه همه مونتاژه مصره تلویزیون ها

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، coca cola گفته است :

عجب !!!! همه برند ها دارن مدل اینورتر می زنن و میگن کم مصرفه پس چاخانه؟!!! به جز ال جی چندین برند دیگه هم اینورتر می زنه....

امپرسنج کلمپی بخر امپر راه انداز معمولی و اینورتر رو مقایسه کن.....یه ازمایش خیلی ساده.....مقایسه آمپر راه انداز....

آدرس کارخونه تولید کولر ال جی رو بده بریم بازدید........تلویزیون شنیدم تو ایران مونتاژ میشه....اونم مونتاژ نه تولید......گرچه همه مونتاژه مصره تلویزیون ها

این شغل من هست و خودم برای نمایندگی کار میکنم شما اگر خیلی کنجکاو هستی پیگیر باش خودت میفهمی اینجا تولید میشه یا در کشوری خارجی

شما بهتر هست بری کلاسهایی که برای نصابها میزارن شرکت کنی بجای اینکه با آمپر متر اندازه بگیری بعدش فرق اینورتر و معمولی را میفهمی

فقط موتور کولر از چین میاد و خازن و قطعات الکتریکی روی برد بقیه همه همینجا ساخته و منتاژ میشه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

والا من خودم با فروشنده سامسونگ صحبت میکردم میگفت اینورتردار نگیر برای قم جواب نمیده ... البته ظاهرا خودش اینورتردار نداشت. من هم که میدونستم گیر دادن به فروشنده های بازار و سوال پیچ کردن اینجا نتیجه اش چی هست خیلی باهاش بحث نکردم...

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

شما بهتره با یه فروشنده و متخصص که اطلاعات جامع و کاملی دارند در ارتباط باشید.این مقاله هم منتشر میکنم تو سایتی دیدم که احساس کردم مفیده.

نکته‌های مهم زمان خرید کولر گازی!

باید و نبایدهایی که در زمان خرید کولر گازی باید مد نظر قرار داد

خرید کولر گازی

کولر گازی یکی از وسایلی است که شاید شبیه سایر وسایل برقی مدت زمان زیادی را مهمان خانه های ما باشد.

درست شبیه تلویزیون های قدیمی که تا قبل از ورود تلویزیون های ال سی دی مهمان ما بودند.

این مهم نیز به همان روال جای خود را به کولرهای آبی داده اند و این روزها با شکلی مدرن تر کولر در فضای داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

از همین رو باید به یک سری نکات در زمان خرید آن توجه داشته باشید که در طی گذر زمان با مشکل جدی روبرو نشوید و نیازهای شما به خوبی تماما مرتفع شود.

روش نصب و بهره وری بهتر از کولرگازی، انتخاب بر اساس مساحت و نیاز اعضای خانواده، محیط اداری یا منزل و انتخابی متفاوت، روش های برای کم تر شدن هزینه های مصرفی و بسیاری موارد دیگر که در مقاله پیش رو به آن ها اشاره ای خواهیم داشت.

با ما همراه باشید چون دیگر زمان استفاده از کولرهای آبی رو به پایان است و نیاز است هم پای با دیگران در دنیای مدرن امروز گام برداشته شود.

نصب اصولی کولر گازی و بهره بری مناسب

نصب اصولی کولر گازی

پنل خروجی هوا باید به سمتی باشد که اعضای خانواده در مجاورت و روبروی آن فضای نشیمن خود را فراهم کرده اند.

طول پرتاب هوای اسپیلت ها بر اساس ظرفیت معمولاً پنج تا ده متر است.

به همین خاطر نباید با این تصور به نصب کولر پرداخته شود که باید یک سالن خنک شود تا شما هم خنک شوید.

از آنجایی که جریان هوای گرم در قسمت بالای سقف صورت می گیرد بهتر است کولرهای گازی با فاصله مناسب از سقف نصب شوند تا جریان هوای خنک ساده تر در منزل دنبال شود.

برخی به دلیل زیبایی بیشتر در منزل عموماً این فاصله را چیزی در حدود ده سانت مد نظر قرار می دهند؛ اما از نصاب خود بخواهید فاصله ای چهل سانتی متری را برای شما لحاظ کند تا نتیجه کار را مشاهده کنید.

کولر گازی را باید با توجه به شرایط آب و هوای محل زندگی خود انتخاب کنید.

کولرهای گازی بر اساس کلاس آب و هوایی معتدل، خنک و گرمسیر در اختیار شما قرار داده می شود.

شما با توجه به ساختمانی که در آن ساکن هستید باید کولر گازی متناسب تهیه کنید.

به عنوان مثال در طبقه های هم کف می توانید از کولر گازی با ۲۰۰ تا ۳۰۰ btu استفاده کنید و در طبقه های آخر ساختمان که آفتاب‌گیر تر است بهتر است از ۳۰۰ تا ۴۰۰ btu استفاده شود تا بازدهی و راندمان بهتر آن را مشاهده کنید.

نصب و راه اندازی کولر گازی باید توسط نصاب متخصص این امر صورت بگیرد تا سیستم آب رسانی و مکانیزم های داخلی آن به درستی تنظیم شود.

کم تر شدن هزینه‌های مصرفی با کولرهای گازی

هزینه‌های مصرفی کولر گازی

کولرهای گازی هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی کنند اگر به درستی آن ها را نصب و در طی گذر زمان به نظافت آن ها بپردازید.

شستشوی ماهانه و تمیز کردن فیلترهای و سطح کویل اسپیلت ها در ایجاد هوای مطبوع تر و خنک تر بسیار مؤثر است.

این امر سبب می شود فرایند و روند کار کولر بهتر از قبل صورت بگیرد و در هزینه های مصرفی با کم کردن درجه کولر صرفه جویی به عمل بیاید.

این کار را شما می توانید با دستمال های مرطوب به انجام برسانید.

نصب سایبان بر روی پنل بیرونی مانع از جذب نور آفتاب می شود که خود به راندمان بهتر آن و کم تر شدن درجه کولر کمک می کند.

پنل ها باید به گونه ای نصب شوند که جریان هوا به خوبی صورت بگیرد و به سرد تر شدن باد خروجی کمک شود.

ترمیم عایق های لوله های رابط را سالی یک بار به انجام برسانید که مانع از خروج هوای خنک به بیرون شود.

در زمان نصب هر سال با شروع فصل گرما از نصاب بخواهید از تمیز بودن فن ها، کویل ها و کندانسور ها مطمئن شود.

فضای اداری و منزل و کولر گازی متناسب

فضایمحیط مصرفی و کولر گازی متناسب

کولر گازی را اگر برای منزل مد نظر قرار داده اید بهتر است از سقف چیزی در حدود چهل سانتی متر فاصله داشته باشد تا جریان هوای سرد به راحتی به انجام برسد؛ اما اگر در محیط های اداری یا رستوران های و مغازه های با سقف بلند قصد نصب یک کولر گازی را دارید به منظور کمتر شدن هزینه های مصرفی به شما توصیه می کنیم از کف چیزی در حدود دو متر بیشتر فاصله نگیرید و توجه ای به ارتفاعی که در محیط دارید نداشته باشید.

استفاده از کولر گازی در منزل به دلیل گرمای شعله های گاز، لامپ های پر مصرف و بسیاری موارد دیگر متفاوت تر از محیط کار دنبال می شود.

شما باید درزها پنجره ها را به خوبی پوشش دهید و در صورت امکان از پنجره های پی وی سی دو جدار استفاده کنید که مانع از خروج هوای سرد به بیرون شود.

این امر از ورود ذرات گردو خاک به داخل منزل و به دریچه کولر نیز جلوگیری می کند که خود سبب راندمان بهتر آن می شود.

حال اگر برای محیط کار خود قصد خرید کولر گازی یا اسپیلت را دارید بهتر از استفاده از آشپزخانه را به ساعت های پایانی شب مثل ۷ تا ده شب منوط کنید که گرمای ایجاد شده سبب افزایش مصرف برق برای استفاده از کولر گازی نشود.

به شکلی که بیشتر کارهای پخت و پز برای پرسنل بخش اداری در فصل تابستان شب ها به انجام برسد و روز گرمای بیشتر تولید نشود.

خرید کولر گازی از بانه کالا

خرید کولر گازی از بانه کالا

کولر گازی یکی از گران ترین و در عین حال به صرفه ترین وسیله برقی است که نیاز آن در فصل گرما به شدت در منزل و محیط کار احساس می شود.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم در زمان خرید دقت کنید که علاوه بر هزینه محصول دست واسطه هزینه های گزاف دیگری را به شما تحمیل نکنند.

برای این مهم همه شما خوب می دانید که خرید از مرکز خرید بورس لوازم برقی یکی از ساده ترین راه های است که با حذف واسطه ها یک خرید منصفانه را برای شما رقم می زند؛ اما از آنجایی که سفر به شهر دیگر برای خرید خود نیازمند هزینه های اضافه مثل رفت و آمد و هزینه بار است به شما توصیه می کنیم به صورت مستقیم از بانه کالا خرید کنید.

بانه کالا مرکز اصلی خرید لوازم خانگی مخصوصاً کولرهای گازی است.

متخصصین و همکاران ما به صورت مستقیم محصولات با کیفیت و مرغوب را از بانه تهیه و خریداری می کنند تا شما با هزینه بسیار کمتری آن را درب منزل بدون صرف هزینه های اضافه دریافت کنید.

برای این مهم کافی است به وب سایت بانه کالا که اولین مرکز فروش به صورت اینترنتی است مراجعه کنید و برترین ها را از مدیران این وب سایت درخواست کنید.

شما با ثبت سفارش خود پس از مشاوره گرفتن از مسئولین امر در این راستا می توانید کولر گازی متناسب با فضای داخلی منزل خود را سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

خرید از بانه کالا به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها و هزینه های رفت و آمد خود سبب کاهش بسیار چشم گیر در بهای تمام شده این محصول می شود.

امید است راهنمایی های ارائه شده در جهت تابستانی دل‌نشین و هوای مطبوع با استفاده از کولرهای گازی مرغوب شما را یاری رسانده باشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...