رفتن به مطلب

شکست یا پیروزی!!!!!!؟ - AMD/ATI در گذرگاه مرگ عبور خواهد کرد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سایت های زیاد ازBenchmark های زیادی از سری R9 390X گذاشته میشه و بنده به چند سایت معنبر جهانی برخوردم که گفتم بد نیست شمارو از این BenchaMark خبر دار کنم -

هر چند باید تا زمان عرضه R9 390X صبر کرد و دید کدام تست واقعی خواهد بود

مشخصات فنی کارت های رده بالا به شرح زیر:

post-17517-0-25467400-1432762627_thumb.jpg

تا اینجا و بر روی برگه برتری با R9 390X هستش به نکات مهم در زیر اشاره میشه

R9 390X داشتن 4096 هسته و پهنای باند حافظه 640GB/S و پهنای باند رابط بین پردازنده و حافظه ی 4096Wide IO   و قدرت عملیاتی 8.2TFLOP 

Titanx    داشتن 3072 هسته و پهنای باند حافظه 334GB/S و پهنای باند رابط بین پردازنده و حافظه ی 384Bit             و قدرت عملیاتی 6.9TFLOP

980TI     داشتن 2688 هسته و پهنای باند حافظه 334GB/S و پهنای باند رابط بین پردازنده و حافظه ی 384Bit             و قدرت عملیاتی 6.0TFLOP

حالا بریم سراغ تست ها:

در تست اول در رزولوشن 4k میبینی R9 390X معرف فقط 2 فریم از TITANX برتری داره

post-17517-0-03458400-1432763106_thumb.jpg

در تست دوم در رزولوشن 2k میبینی R9 390X معرف باز هم فقط 2 فریم از TITANX برتری داره

post-17517-0-48552800-1432763256_thumb.jpg

در تست سوم میبینیم که R9 390X با اختلاف 92 امتیاز از TITANX برتری داره

post-17517-0-42817900-1432763406_thumb.jpg

و در تست چهارم ما شاهد مصرف 289W هستیم و میبینیم که تنها 3W از R9 290X کمتر برق مصرف میکند

post-17517-0-07384200-1432763608_thumb.jpg

نتیجه گیری بنده با دیدین شواهد از 1 سال پیش تا امروز از تغییر مدیرعامل تا تبلیغات گسترده درباره این نسل و HBM :

با این شواهد اگر این تست ها واقعی باشد یک فاجعه تاریخی برای شرکت AMD/ATI رخ خواهد آمد چرا که این شرکت با تبلیغات گسترده درباره نسل بعدی یعنی Fiji و حافظه های HBM کرد وبا این نتیجه بد بی شک طرفدارهای این شرکت را ناراحت خواهد کرد و برای از دست ندادن بازار بی شک قیمت این کارت رو کاهش خواهد داد و کاهش قیمت یعنی سود کم برای این شرکت خواهد داشت - و این نکته منفی خواهد بود چراکه این شرکت هزینه و زمان زیادی برای این تراشه و حافظه قرار داده و باید به سود ناچیز اکتفا کنه واین اتفاق این شرکت رو به ورشکستگی سوق خواهد داد و بازار رو برای Nvidia باز خواهد گذاشت و  برای بطرف کردن ایرادهای  حافظه HBM و اصلاح اون به HBM 2.0 پول کافی نخواد داشت  و اگه حافظه HBM در مقابل GDDR5 چند ساله شکست میخورد آیا در مقابل حافظه 3D Memory انویدیا چه خواهد شد - و بزرگترین مشکل این سری داشتن بیشترین مصرف در کارت های امروزی و در مقابل بیشترین گرما و بی شک دمای این کارت با کولرفن مثل R9 290X به 100 درجه خواهد رسید و برای خنک کردن این کارت باید از واترکولر استفاده شود - که در تصویرهای منتشر شده خبر ازاین واترکولر بوده- متاسفانه AMD/ATI هنوز نتوانسته از پس گرما و مصرف بالای کارت هاش بر بیاد ..........................

دوستان توجه فرمایید که تا زمان عرضه نهایی و Benchmark های دقیق باید صبر کرد و آن زمان باید نتیجه دقیق گرفت

منبع:

http://www.guru3d.com/news-story/amd-r9-390xnvidia-gtx-980-ti-and-titan-x-benchmarks.html

http://www.tweaktown.com/news/44047/leaked-benchmarks-tease-radeon-r9-390x-against-titan-gtx-980-ti/index.html

http://www.overclock3d.net/articles/gpu_displays/amd_r9_390x_vs_gtx_980_ti_performance_leak/1

http://www.game-debate.com/news/?news=16275&graphics=GeForce%20GTX%20980%20Ti%208GB&title=GTX%20980%20Ti%20Benchmarks%20Compared%20to%20Titan%20X%20And%20R9%20390X%20Game%20Performance%20Analysis

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

چیه فنبازیا شروع شد =))

دوست عزیز تایپک رو به حاشیه نبرید و شما حق دارید نظرتون بگید و نه توهین کنید - و لحن و لفظ فن بازی درست نیست و در لحنتون تجدید نظر بفرمایید

منبع گذاشته شده کاملا معتبره و میتونید چک کنید

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز ،

ممنونم از این که برای تاپیک زحمت کشیدید و برای کسانی که از وضعیت 390X با خبر نبودند اطلاع  رسانی کردید. @};-

اما جسارتا  قسمت نتیجه گیری کاملا پیشگویی بود! (شما پیشگویی بلدید؟)

واقعا عجیبه که قبل از اومدن کالایی به بازار در مورد مشکلاتش به این شکل بحث بشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگرقیمتش نصفه کارت تایتان ایکس باشه

و تو قدرت هم بالاتر از تایتان ایکس باشه

چرا این یک شکست باید باشه ؟

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز ،

ممنونم از این که برای تاپیک زحمت کشیدید و برای کسانی که از وضعیت 390X با خبر نبودند اطلاع  رسانی کردید. @};-

اما جسارتا  قسمت نتیجه گیری کاملا پیشگویی بود! (شما پیشگویی بلدید؟)

واقعا عجیبه که قبل از اومدن کالایی به بازار در مورد مشکلاتش به این شکل بحث بشه!

+ برای شما

خواهش میکنم

بنده کارم سخت افزاره و میتونم تحلیل کنم 

بازم میگم که اگه این تست واقعی باشه شواهد نشون از حال بد میده نه خوب - این اصلا منطقی نیست که حافظه HBM با این پهنای باند و.... GDDR5 که نصفش پهنای باند داره این اختلاف داشته باشه - و چند سوال پیش می یاد

1. چرا حافظه HBM فقط در یک کارت استفاده شد؟

2.چرا شرکت AMD/ATI با وجود معرفی نکردن HBM و عدم تولید انبوه و سود به جیب زدن سریع به سمت نسخه HBM 2.0 میره؟ در صورتی ما می بینیم که GDRR3 چند سال عمر کرد و شرکت ها چه سودی به جیب زدن و بعد فاجعه GDDR4 اومد که فقط شرکت AMD/ATI استفاده کرده و انویدیا اعلام کرد این حافظه مشکل داره و بعد GDDR5 اومد و شاید به جرعت چند نسله دارن ازاین حافظه استفاده میکنن و سود به شرکت ها به جیب میزنه

3.چرا HBM با پهنای باند بیشتر نمیتونه از GDDR5 بهتر عمل کنه؟

لینک به دیدگاه

اگرقیمتش نصفه کارت تایتان ایکس باشه

و تو قدرت هم بالاتر از تایتان ایکس باشه

چرا این یک شکست باید باشه ؟

درود بر شما بنده هم گفتم آیا شکست یا پیروزی؟

منظور از شکست اینکه،  بنده به شخصه انتظار داشتم با حافظه 640GB/S و تعداد هسته و پهنای باند 4096Wid IO حداقل 2 برابر Titanx قدرت داشته باشه نه 2 فریم

حالا پیروزی فقط قیمت این کارت خواهد بود

لینک به دیدگاه

هنوز که تقی به توقی نشد جو فنبازیای شما گل کرد

مثل فنبازا سونی عمل میکنید اصلا از این کارا به شخصه خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما بنده هم گفتم آیا شکست یا پیروزی؟

منظور از شکست اینکه،  بنده به شخصه انتظار داشتم با حافظه 640GB/S و تعداد هسته و پهنای باند 4096Wid IO حداقل 2 برابر Titanx قدرت داشته باشه نه 2 فریم

حالا پیروزی فقط قیمت این کارت خواهد بود

شما باید اینم در نظر بگیرید که این کارتها با درایورهای غیر رسمی تست شدن

و احتمال فیک بودنشونم زیاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز چرا به حاشیه میبرید

شما هم میتونی نظر خودت رو بگی

من خودم طرفدار amd هستم ولی از این سری 300 چشم آب نمیخوره

حالا غیر از 390x باقی کارتهای به قول یکی از یوزرهای گورو تری دی

ریبرند ، ریبرند شده هستن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خواهش میکنم تایپک رو به حاشیه نبرید اگه تایپک رو مطالعه کرده باشید ، بنده چند باز اعلام کردم که اگه تست درست باشه - اگه قصد خراب کردن جو داشته باشید بی شک به مدیر فرم اطلاع خواهم داد و لفظ فن بازی لفظ درستی نیست لطفا تجدید نظر در لحنتون بکنید ممنون

منبع کاملا معتبر هستن

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

بنده کارم سخت افزاره و میتونم تحلیل کنم  بازم میگم که اگه این تست واقعی باشه شواهد نشون از حال بد میده نه خوب - این اصلا منطقی نیست که حافظه HBM با این پهنای باند و.... GDDR5 که نصفش پهنای باند داره این اختلاف داشته باشه - و چند سوال پیش می یاد

1. چرا حافظه HBM فقط در یک کارت استفاده شد؟

2.چرا شرکت AMD/ATI با وجود معرفی نکردن HBM و عدم تولید انبوه و سود به جیب زدن سریع به سمت نسخه HBM 2.0 میره؟

3.چرا HBM با پهنای باند بیشتر نمیتونه از GDDR5 بهتر عمل کنه؟

بله اگر زحمتش رو بکشید ممنون میشم چون بنده نمیتونم بفهمم چرا نباید خوب باشه! - این به خاطر معماری کارت هست! آیا معماری کارت 390X دقیقا معماری مکسول Titan X هست؟

1- چون باعث بالا رفتن کارت میشه پس روی کارت های رده بالای خودش قراره استفاده کنه ! کارت های رده پایین AMD ریبرند هستن!

2- متوجه سوالتون نشدم ، هنوز که به قول خودتون نیومده از کجا میدونید؟

3- طرز استفاده هر کارتی از حافظه به معماریش بستگی داره! روی یک کارت یکسان باید مقایسه بشن!

لینک به دیدگاه

شما باید اینم در نظر بگیرید که این کارتها با درایورهای غیر رسمی تست شدن

و احتمال فیک بودنشونم زیاده

با شما کاملا موافقم و بخاطر این گفتم که باید تا عرضه نهایی صبر کرد و بی شک در ویندوز 10 نتیجه فرق خواهد داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd  تا 6 روز دیگه فکر کنم از این سری در Computex  رونمایی میکنه

June 3

لینک به دیدگاه

4 روز دیگه توی Computex 2015  مشخص می شه...هم 980ti و هم همه ی R9 300 کامل مشخصات و قیمتشون اعلام می شه.

لینک به دیدگاه

بله اگر زحمتش رو بکشید ممنون میشم چون بنده نمیتونم بفهمم چرا نباید خوب باشه! - این به خاطر معماری کارت هست! آیا معماری کارت 390X دقیقا معماری مکسول Titan X هست؟

1- چون باعث بالا رفتن کارت میشه پس روی کارت های رده بالای خودش قراره استفاده کنه ! کارت های رده پایین AMD ریبرند هستن!

2- متوجه سوالتون نشدم ، هنوز که به قول خودتون نیومده از کجا میدونید؟

3- طرز استفاده هر کارتی از حافظه به معماریش بستگی داره! روی یک کارت یکسان باید مقایسه بشن!

نه داداش وقتی ی کارت رده بالای شرکتی با اون امتیازهای روی برگه مثلا داشتم 1.3 گیگافلاپ عملیات بیشتر در رقابت با کارتی که روی کاغذ ضعیف تر با اختلاف 2 فریم؟ واقعا قانع کننده نیست

1.واقعا دلیل منطقی نیست چون تولید کننده این حافظه خودشه و اصلا بحث مالی قابل قبول نیست می تونست نسخه ضعیف ترش روی کارتهاش استفاده کنه یا احداقل R9 38XX از حافظه HBM استفاده کنه

2.خوب شما فکر کنید شرکت مزدا ماشین مزدا 3 هنوز این ماشین رو به تولید انبوه نرسونده و جمع آوری سود نکرده بیاد سری مزدا 3New وارد بازار میکنه و اگه ماشین باز باشید میدونید که این ماشین مشکل شاستی و.... داشت که نسخه ی با همون اسم و طرح فقط با اضافه کردن کلمه New وارد بازار کرد ............حالا حافظه HBM نیومده شرکت AMD/ATI میگه ما داریم روی حافظه HBM 2.0 کار میکنیم بنظر شما معنیش چیه؟ چرا؟

4.خوب این حرف هم منطقی نیست شما نسل هارو با هم مقایسه کنید - درسته هر معماری به شکل خاصی با حافظه ارتباط برقرار میکنه

لینک به دیدگاه

amd  تا 6 روز دیگه فکر کنم از این سری در Computex  رونمایی میکنه

June 3

4 روز دیگه توی Computex 2015  مشخص می شه...هم 980ti و هم همه ی R9 300 کامل مشخصات و قیمتشون اعلام می شه.

بشخصه منتظر ببینم میشه ی R9 390X کنار GTX970 توی ویندوز 10 بندازیم!

لینک به دیدگاه

منظورتون از این چیه؟؟!!

AMD/ATI در گذرگاه مرگ عبور خواهد کرد؟

درود برشما حالا شد بنده در خدمتم

طبق شایعات قراره شرکت سامسونگ شرکت AMD/ATI رو خریداری کنه - که اگه این درست باشه بخاطر بحث مالیه وAMD/ATI باید سود خوبی به جیب بزنه که بتونه شرکتشو برای خودش نگهداری کنه پس نیاز به این نسل خواهد داشت - پس گذرگاه مرگ مثل جاده مرگ کشور بولیوی...............

شرکت ATI توسط AMD خریداری شده و حالا توسط SAMSUNG خردیداری بشه بی شک این شرکت به کما خواهد رفت چرا که هر بار از قدرت این شرکت کاسته شده

لینک به دیدگاه

دوستان، می تونید از نظراتی که دوست ندارید، بگذرید و باعث به انحراف کشیده شدن تاپیک نشید، به همین سادگی...

من که شدیداً منتظر ترکیب AMD و DX12 هستم، امیدوارم اثربخش باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

دوست عزیز مشکل شما با AMD چیه ؟

هر موقع خبری از طرف سری جدید AMD میشه شما تاکید بر نقطه ضعفها و اشتباهات AMD دارید و جوری بحث رو ادامه میدید که انگار قصدتون (ویا ارزوتون )ورشکسته شدن این شرکت و یکه تازی رقیبش باشه وکلا اتفاقی بیفته که AMD محو بشه و چون شما کاربر انودیا هستید با خیال راحت و بدون رقیب از محصول مورد علاقتون استفاده کنید

شما چطور میشه که یک شرکتی که به گفته خودش نزدیک 4 سال هست داشته رویه حافظه های نسل جدید HBM کار میکرده رو زیر سوال ببرید و بگید :

چرا HBM با پهنای باند بیشتر نمیتونه از GDDR5 بهتر عمل کنه؟

با این سوالتون یعنی مهندسان اون شرکت با اون قدمت هیچ کدوم متوجه عیب و ایرادات اون حافظه ها نشدن و شما فقط با یک پیش بینی وحدس و گمانه زنی خودتون و حافظه هایی  حتی هنوز وارد بازار نشده و مورد تست قرار نگرفته تشخیص دادید این رمها مشکل داره وهمیشه تو همه بحث ها تاکید تون این ه AMD اشتباه کرده از این نوع رمها استفاده کره ؟؟

دوست عزیز شما اگه با تجربه هستید می تونید تاپیکی بزنید که مزایا و قابلیتها و تکنولوژیهای برند مورد علاقه خودتون رو نشون بده وکاربرای دیگه رو به سمتش بکشید نه اینکه یک تاپیک سرکوفت برای برند رقیب بزنید و بر اساس حدس و گمانهای خودتون بحث و جنجال درست کنید

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

انگار زدین این تاپیک برای من بیام جوابتون رو بدم...  :D

خب اولین اشکالی که در صحبت هاتون میشه گرفت این هست که 2.9 رو بخوای گردشم بکنی از لحاظ ریاضی به 3 گرد می کنند نه به 2 !!!  :D (شوخی اصلا شما بگیر برابر)

دوم اینکه شما 12 گیگ رم ddr5 رو با 4 گیگ رم HBM دارید مقایسه میکنید... خودش نشون دهنده قدرت این رم ها هست !

سوم اینکه مگه میشه قیمت کالا به تنهایی دلیلی برای خرید یک کالا نباشه؟؟؟ شما سردمداران رو اشتباهی گرفتی الان سردمدار انویدیا 980 هست و بعدا میشه 980ti نه تایتان و اینکه اینکارت با تایتان رقابت میکنه و قیمت خیلی کمتری هم خواهد داشت خیلی باعث افتخار amd فن ها هست که شرکتشون تا این حد روی کارت جدید کار کرده... نه اینکه ازش نا امید بشن و اونو به سمت درگاه مرگ ببینند ...!  ^_^

چهارما با توجه کارت هایی که amd تولید میکنه و دیدین در سری قبل کارت های دو هسته ای ببین چی میشه از این کارت و اگر درست باشه پیش بینی ها و راهکار هایی که برای دو هسته ای ها دادند غوغا خواهد کرد 395x2 البته فعلا بزار باشه برگ برنده amd تا بعدا رو کنه ببینین هنوز amd چیزهایی در استین خودش داره  ...  :D

پنج عمرا سامسونگ بیاد این شرکت رو بخره اصلا به هم نمی خورن بنظر من ...  :D

ششم یادم رفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اهان مطمعن باش کارت های نسل بعدش رو هم فکرش رو کرده که بارم های اپدیت شده و ورژن جدید بیاد عرضه کنه و بنظر من فقط روی این 390 فقط شاهد این مدل HBM خواهیم بود و وقتی انویدیا از رم جدیدش استفاده بقول شما 3d memory ای ام دی هم از ورژن جدید این رم ها بلکنم شاید از سامسونگ خرید رم ها رو خدا رو چدیدی چیزی که هنوز صحبتش نیست حرف خیلی میشه زد اما ...  پس برای اینده رو صبر میکنیم ببینیم چی میشه !  :-?

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت اون نتیجه گیری ک کردین خیلی خیلی بچه گانه بوده ...

ی مشکلی هم هست که نه شما بلکه همه دارن بر روی این مساله دمای بالای کارت های amd حرف میزنن ... هیچ وقت این مدل حساسیت بر روی دما رو نتونستم درک کنم.

این تکنولوژی تولید کارت های amd هستش که میزاره در دمای بالاتر نسبت به nvidia کار کنند و مشکل براشون بوجود نیاد ... خود من تنها کارت گرافیکی ک سوزوندم بخاطر دما یه nvidia بوده تا حالا هم بجز فقط ی مورد نشنیدم کسی کارت amd رو بخاطر دما بسوزونه

بعدش جایی ننوشته این تست ها بر روی DX11 بودن یا DX12 ... شما  بزار این ها بر رو DX12 تست بشن اونوقت 390x اون 980TI+TITAN X با هم قورت میده

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مشکل شما با AMD چیه ؟

هر موقع خبری از طرف سری جدید AMD میشه شما تاکید بر نقطه ضعفها و اشتباهات AMD دارید و جوری بحث رو ادامه میدید که انگار قصدتون (ویا ارزوتون )ورشکسته شدن این شرکت و یکه تازی رقیبش باشه وکلا اتفاقی بیفته که AMD محو بشه و چون شما کاربر انودیا هستید با خیال راحت و بدون رقیب از محصول مورد علاقتون استفاده کنید

شما چطور میشه که یک شرکتی که به گفته خودش نزدیک 4 سال هست داشته رویه حافظه های نسل جدید HBM کار میکرده رو زیر سوال ببرید و بگید :

چرا HBM با پهنای باند بیشتر نمیتونه از GDDR5 بهتر عمل کنه؟

با این سوالتون یعنی مهندسان اون شرکت با اون قدمت هیچ کدوم متوجه عیب و ایرادات اون حافظه ها نشدن و شما فقط با یک پیش بینی وحدس و گمانه زنی خودتون و حافظه هایی  حتی هنوز وارد بازار نشده و مورد تست قرار نگرفته تشخیص دادید این رمها مشکل داره وهمیشه تو همه بحث ها تاکید تون این ه AMD اشتباه کرده از این نوع رمها استفاده کره ؟؟

دوست عزیز شما اگه با تجربه هستید می تونید تاپیکی بزنید که مزایا و قابلیتها و تکنولوژیهای برند مورد علاقه خودتون رو نشون بده وکاربرای دیگه رو به سمتش بکشید نه اینکه یک تاپیک سرکوفت برای برند رقیب بزنید و بر اساس حدس و گمانهای خودتون بحث و جنجال درست کنید

دورد بر شما به علت پیشینه شما و تعصبی که دارید از جواب دادن به شما خوداری میکنم و ممنون میشم تایپک رو به انحراف نکشید و فقط نظر خودتون بدین و به نظر دوستان احترام بزارید و بند هم به نظر شما احترام میزارم - تست های گویا هستن و میتونید ببیند که چرا HBM با دوبرابر پهنای باند و حدود 3712 برابر پهنای باند رابط پردانده وحافظه  بیشتر و داشتن 1024 هسته بیشتر از Titanx می بینید که فقط اختلاف 2 فریم داره

دوست عزیز چند بار گفتم نظر بنده اینه شاید درست در بیاد که بی شک در بیاد تایپک ویژه براش میزارم شایدم در نیاد

ممنون

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...