رفتن به مطلب

اسمبل سیستم با بودجه 5.500

Recommended Posts

Motherboard : ASRock Z97 Extreme 4 : 600,000

CPU : Intel Core i7-4790K: 1,100,000

RAM :GSkill TridentX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL10 : 270,000

VGA : Zotac GTX 970 OC AMP! Extreme Core Edition 4GB : 1,470,000

HDD :  Seagate Barracuda 1TB : 180,000

SSD : Samsung 850 EVO 120GB : 280,000

ODD : Asus 24X DRW-24D3ST : 70,000

PSU : Corsair VS650 : 240,000

CPU Cooler : Thermal Right HR-02 Macho : 150,000

Monitor : Asus Full HD VX238H : 710,000

مجموع : 5,070,000 تومان

Case : دلخواه

Mouse & Keyboard : دلخواه

سوالی بود در خدمتم  :) @};-  

لینک به دیدگاه

سلام با اجازه اساتید

post-17000-0-28238100-1432842384_thumb.png

مین من H87 هست مدل مینی که تقریبا مثل هم هستند کاملا راضیم .مانیتور هم برای گیم و کارای گرافیکی کاملا مناسب و عالی هست(گیمر معمولی)رم هم اگه کم آوردی میتونی بعدا یکی بندازی کنار اون سه تا

به نظرم بیشتر از این خرج نکنین که آدم از فردا خبر نداره!!!چه برسه به چند سال دیگه!!! اون یه تومنه باقی رو هم بذار توی جیبت :D

ویرایش شده توسط majiid
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تمامی دوستانی که برات سیستم پیشنهاد کردن درست پیشنهاد ردن.

تمامی اون سیستم ها برای گیم خوبن فقط دوستان کمی توضیحات باید اضافه می کردند.

ببینید شما باید اول سطح توقع و نیاز خودتون رو در نظر بگیرید سپس بازی هایی کبازی می کنید. به عنوان مثال شما اگر شخصی هستید wow باز یا کلا به بازی های بلیزارد علاقه دارید، گرافیک 280 و یا 970 به همراه سی پی یو i5  باید بگیرید با خنک کننده خوب سی پی یو را اور کرده و باقی سرمایه رو صرف مانیتور و ...

و یا اگر بازی هایی مثل call of duty بازی می کنید سی پی یو i7 گزینه بهتری خواهد بود به همراه 1 عدد 970

اگر battlefield  بازی می کنید i5  به همراه یک 980 یا 290x تعداد اجسام در این بازی معمولا محدود تر از call of duty  هست پس همون i5  هم جواب گو هست ولی گرافیک کمی قوی تر باید باشه.

حالا علتش چیست؟ حتما این سوالی هست که برات پیش میاد، خوب بازی های بعضی شرکت ها مثل بلیزاد تنها از 2 هسته سی پی یو استفاده می کنند پس قرار دادن 8 باند پردازش کننده برای اون بازی اشتباه هست، بازی مثل call oof duty از نظر گرافیکی خیلی خوب در همه قسمتها کار نکرده مثلا محیط بازی در بیشتر مناطق کیفیت بالایی مثل خود کاراتر ها نداره ولی تعداد اشخاص یا اجسام در بازی زیاد هست که شما رم گرافیک بالایی احتیاج دارید با پردازنده قوی چون این بازی از 8 باند پردازشگر می تونه استفاده کنه پس i7 جواب بهتری به شما می ده.

و ....

ولی استثنا هم داریم دوست عزیز، بازی مثل crysis که با cryengine ساخته شده معمولا در هر نصل از هر چیزی که در اختیارش قرار بدن استفاده می کنه.

و دیگه اینکه شما اگر به 30 frame قانع باشید یه بحثیه، اگر مانیتور 144هرتز بخواهید و توقع 144 فریم داشته باشید اونم یه بحث دیگه!

پس پیشنهاد می کنم الام در این نقطه شما بازی هاتون رو دسته بندی و اولویت گذاری کنید ببینید احتیاجتون چی هست یا اولویت هاتنو مطرح کند دوستان راهنمایی کنند که اولویت باقدرت درکدام قطعه هست که بشه نتیجه دقیق تری گرفت.

البته یک توضیح کوچک دیکه، تا جایی که امکان داره از sli  و crossfire  دوری کنید همیشه به مصرف برق و گرماش نمی ارزه مخصوصا با توجه به اینکه شما کاملا قدرت 2 برابر از کارت ها نمیگیرید.

ویرایش شده توسط Dragunov_Lq
لینک به دیدگاه

ببینید شما باید اول سطح توقع و نیاز خودتون رو در نظر بگیرید سپس بازی هایی کبازی می کنید. به عنوان مثال شما اگر شخصی هستید wow باز یا کلا به بازی های بلیزارد علاقه دارید، گرافیک 280 و یا 970 به همراه سی پی یو i5  باید بگیرید با خنک کننده خوب سی پی یو را اور کرده و باقی سرمایه رو صرف مانیتور و ...

و یا اگر بازی هایی مثل call of duty بازی می کنید سی پی یو i7 گزینه بهتری خواهد بود به همراه 1 عدد 970

اگر battlefield  بازی می کنید i5  به همراه یک 980 یا 290x تعداد اجسام در این بازی معمولا محدید تر از call of duty  هست پس همون i5  هم جواب گو هست ولی گرافیک کمی قوی تر باید باشه.

حالا علتش چیست؟ حتما این سوالی هست که برات پیش میاد، خوب بازی های بعضی شرکت ها مثل بلیزاد تنها از 2 هسته سی پی یو استفاده می کنند پس قرار دادن 8 باند پردازش کننده برای اون بازی اشتباه هست، بازی مثل call oof duty از نظر گرافیکی خیلی خوب در همه قسمتها کار نکرده مثلا محیط بازی در بیشتر مناطق کیفیت بالایی مثل خود کاراتر ها نداره ولی تعداد اشخاص یا اجسام در بازی زیاد هست که شما رم گرافیک بالایی احتیاج دارید با پردازنده قوی چون این بازی از 8 باند پردازشگر می تونه استفاده کنه پس i7 جواب بهتری به شما می ده.

و ....

ولی استثنا هم داریم دوست عزیز، بازی مثل crysis که با cryengine ساخته شده معمولا در هر نصل از هر چیزی که در اختیارش قرار بدن استفاده می کنه.

و دیگه اینکه شما اگر به 30 frame قانع باشید یه بحثیه، اگر مانیتور 144هرتز بخواهید و توقع 144 فریم داشته باشید اونم یه بحث دیگه!

پس پیشنهاد می کنم الام در این نقطه شما بازی هاتون رو دسته بندی و اولویت گذاری کنید ببینید احتیاجتون چی هست یا اولویت هاتنو مطرح کند دوستان راهنمایی کنند که اولویت باقدرت درکدام قطعه هست که بشه نتیجه دقیق تری گرفت.

البته یک توضیح کوچک دیکه، تا جایی که امکان داره از sli  و crossfire  دوری کنید همیشه به مصرف برق و گرماش نمی ارزه مخصوصا با توجه به اینکه شما کاملا قدرت 2 برابر از کارت ها نمیگیرید.

دوست عزیز i7 که همون i5 دوتاشون 4 هسته ای هستن فقط  i7 hyper threading داره واسه رندر و ادیت اینا کاربورد داره . میدونید ایناره دیگه اره ؟ 

لینک به دیدگاه

منم منظورم گيگا بود

قيمتشم 620 تومنه

http://www.takmax.com/gigabyte-gaming-series-ga-z97x-gaming-3.html

در ضمن 2.5 هزينه کنن واسه sli قدرشت خيلي بيشتر از 980 خواهد شد با همون هزينه تغريبا. 980 تو بنچ مارک هاى که ديدم فقط 10-15 فرم بيشتر از 970 بوده.

منم ميدونم 1080 و حتي يه 970 کافيه ولي چند سال بعد ديگه نياز ندارن گراف رو ارتقا بدن.

دوتا 970 رو هم 280 وات و با پردازنده تغريبا 400 وات برق ميخوان. که با مينو رمو هارد خدود 550 وات ميشه که حد اقل 700 وات بايد بخرن. اگه به فکر اينن که در اينده قصد ارتقا ندارن sli بهتره. ممکنه بعدها بخوان 4k پلي کنن. اگه بعدا قصد ارتقا ندارن خريد 980 اونم با تفاوت 700-800 هزار تومن به خواطر 10-15 فرم کار اشتباهيه و همون 970 کافيه. در ضمن من که حساب کردم با دوتا 970 و پاور 700 وات فکر کنم حدود 4700 بشه و اون 800 تومن رو هم ميتونن يه مانيتور بخرن.

980 تفاوت بیشتز از 10 15 فریم با  970 داره....دوم مثل اینکه توجه نمی کنید. فعلا حتی داخل آمریکا 4K گزینه ی خیلی گرونی هستش و از 450 دلار مانیتوراش شروع می شه....داخل ایران از 2.700.000 شروع می شه...کسی که داره به 4K فکر می کنه حداقل باید 8 میلیون بودجه بزاره کنار...سوم من بار ها هم توضیح دادم فقط و فقط یه دسته ی خیلی خواص از بازی ها هستش که از CPU بالاتر سود می برن.Skyrim Starcraft shogun 2....که اینها هم با یه 4460 راحت جواب می دن.ایشون که کارشون فقط بازیه ماکزیمم 4690K احتیاج دارن اگه اور می کنن!اگر اور نمی کنن هیچ دلیلی نداره پول اضافه برای 4690K بدن.بعدشم اینکه SLI دردسر های خودش رو داره حرارت خیلی زیادی تولید می کنه و احتیاج به یه کیس با Air flow مناسب داره.و همه ی بازی ها هم برای SLI درست تنظیم نشدن.مثالش Dying Light روی حالت SLI و تک کارت فریم اضافه نمی کرد چون وقتی روی sli بود 35%-35% کار می کرد و روی تک کارت 70%.(اطلاعی ندارم که حالا درستش کردن یا نه)جدا از اینکه یه تعداد خیلی زیادی از بازی های جدید روی 60 فریم لاک شدن و یا کلا باگ دارن...8 گیگ رم هم مناسب هستش و احتیاجی به بیشتر از اون نیست.این حرف های آینده نگری اینها رو هم باید ریخت دور...با این وضعیتی که اینتل درست کرده و تغریبا هر نسل سوکت رو عوض می کنه(شده حتی 1 تک پین اضافه می کنه که شما مادربردت رو عوض کنی)اگه کسی می خواد تا 6 سال اینجورا پول CPU و مادربرد نده باید بره سراغ LGA 2011v3...سیستم هایی که پایشون 1150 هستش 2 سال از عمرشون میگذره و نهایتا تا 4 سال دیگه کار می دن.در ضمن من در پست اول به ایشون گفتم اینکه دیگه تصمیم داشته باشن 1 تک گرافیک خوب داشته باشن یا SLI و اورکلاک بکنن اینا به عهده ی خودشون هستش...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

سلام.....

این بهترین سیستمی هست که با توجه به بودجهتون بهتون پیشنهاد میکنم:

Green GP750A-ZS 80Plus Bronze PSU

Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD

Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor

MSI Z97 Gaming 7 LGA1150 Z97 Mainboard

DeepCool Lucifer CPU Cooler

Green X8 Raptor Case

Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

4.822

700 تومان برای مانیتورت گذاشتم.

شما اگه 500 تومان به بودجتون اضافه کنین میتونید مانیتور بهتری با سایز بزرگتری بگیرید.

شما اگه میخواهید یک سیستم بگیرید که هم آینده نگر باشه و هم sli ساپورت کنه یعنی در آینده بخوایی دو یا چند کارت گرافیک وصل کنی مثلا یک 970 دیگه بگیری 4k پلی کنی این سیستم برات عالیه.

قدرت این پردازنده یعنی I5 4690k با I7 4790k توی گیم میشه گفت برابره بعضی وقتا حتی 4690k از 4790k توی گیم بهتر عمل میکنه و بلعکس در کل تفاوتشون توی گیم 5 درصد هست.

رم هم برات فعلا کافیه در آینده میتونی ارتقاعش بدی مثلا به 16 گیگ یا 32 این مادربرد فقط تا 32 گیگ رم پشتیبانی میکنه نه بیشتر.

ssd هم بهترین مارک هستش شما باید ویندوزتون رو توی ssd نصب کنید تا سرعت سیستمتون بره بالا همچنین بازی هاتونو توی ssd نصب کنید تا سرعت لود بازی بالا بره.

کیس هم عالیه البته شما کیسی رو که دوست دارید انتخاب کنید یعنی شاید شما دوست دارید خوشگل باشه و.... ولی کیسی انتخاب کنید که هم خنک باشه هم قطعات توش نصب بشند مثلا توی نصب کارت گرافیک به مشکل برنخورید که این کیس کارت تا 34 سانتی متر پشتیبانی میکنه اگه کیس خواصی مد نظر دارید اول با دوستان مشورت کنید بعد اقدام به خرید کنید.

بقیه قطعات که عالیند.

نکته:

شما بودجتونو 6 میلیون کنید هم سیستم عالیه ای میتونید بگیرید هم یک مانیتور خوب.

دوستان لطقا نظرشونو بگن. :cool:

@};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز i7 که همون i5 دوتاشون 4 هسته ای هستن فقط  i7 hyper threading داره واسه رندر و ادیت اینا کاربورد داره . میدونید ایناره دیگه اره ؟ 

"پس قرار دادن 8 باند پردازش کننده برای اون بازی اشتباه هست"

قبل از تلاش برای ایراد گرفتن عزیز با دقت مطالعه کنید ممنون می شم. و همیشه تمام پردازنده های i7 با i5 ها یکی نیستند. به عنوان مثال( i7 4790k ( Devil's Canyon با پردازنده i5 4460  یکی نیستند. ولی 4690 و 4790 چرا یک ساختار رو دارند که البته مقایسه این 2 رو می توانید برید ببینید در بعضی بازی ها هم مثل همون call of duty  در بعضی قسمت ها i7  عملکرد بهتری داره، که البته خیلی ها ممکنه اون تفاوت رو نبینند یا براشون اهمیتی نداشته باشه.

و مهم هم بازی شما هست که بتونه از 8 ورودی استفاده کنه یا نه وگرنه تفاوت 4 ورودی و 8 ورودی کم نیست در عمل. برای امتحان میتونید یک بار i7 4790k رو با هایپر خاموش و یک بار روشن تست کنید و بنچمارک ازشون یگیرید تا تفاوت رو ببینید.

اینم اضافه کنم، خیلی از بازی ها شروع کردند اخیرا از 8 ورودی پردازنده ها پشتیبانی کنند ولی هنوز خیلی جا نیوفتاده بین سازندگان بازی ها. و برای خیلی از بازی ها هم چون نیازی ندارند بعید میدونم اصلا جا بیوفته و عملی شه!

لینک به دیدگاه

منم منظورم گيگا بود

قيمتشم 620 تومنه

http://www.takmax.com/gigabyte-gaming-series-ga-z97x-gaming-3.html

در ضمن 2.5 هزينه کنن واسه sli قدرشت خيلي بيشتر از 980 خواهد شد با همون هزينه تغريبا. 980 تو بنچ مارک هاى که ديدم فقط 10-15 فرم بيشتر از 970 بوده.

منم ميدونم 1080 و حتي يه 970 کافيه ولي چند سال بعد ديگه نياز ندارن گراف رو ارتقا بدن.

دوتا 970 رو هم 280 وات و با پردازنده تغريبا 400 وات برق ميخوان. که با مينو رمو هارد خدود 550 وات ميشه که حد اقل 700 وات بايد بخرن. اگه به فکر اينن که در اينده قصد ارتقا ندارن sli بهتره. ممکنه بعدها بخوان 4k پلي کنن. اگه بعدا قصد ارتقا ندارن خريد 980 اونم با تفاوت 700-800 هزار تومن به خواطر 10-15 فرم کار اشتباهيه و همون 970 کافيه. در ضمن من که حساب کردم با دوتا 970 و پاور 700 وات فکر کنم حدود 4700 بشه و اون 800 تومن رو هم ميتونن يه مانيتور بخرن.

با سلام   فکر میکنم با توضیحاتی که دوستان دادند  sli کردن  اصلا  به زحمتش و دردسرش نمی ارزه : )

لینک به دیدگاه

عزیز اینکه اندازه 5.5 لذت میبری یا نه به خودت بستگی داره. این سیستمی که برات گذاشتم 4.5 شد . دیگه کف سیستم گیمینگ حرفه ای هست. کمتر از این خرج کنی صلاح نیست . اما بیشتر خرج کنی تفاوتی عجیبی در این رزولوشن در گیم احساس نمی کنی. ینی پردازنده i7 بگیری برات تفاوتی در گیم ایجاد نمیکنه مگه احتمال داشته باشه بخوای کار دیگه ای نظیر رندرینگ یا نرم افزار ... در کنار گیم انجام بدی . خلاصه کنم من باشم همین سیستم  رو جمع می کنم و یه تومن رو هم جیب خودم میذارم. :)

attachicon.gifUntitled2.png

فکر میکنم   یه خورده ضعیف باشه  ...  برای بازی  مثل   battel fieald  ...

لینک به دیدگاه

فکر میکنم   یه خورده ضعیف باشه  ...  برای بازی  مثل   battel fieald  ...

چی ؟ =))

تو با این سیستم میتونی بترکونی همه ی بازی های روز رو میتونی اجرا کنی ضعیف نیست اونم با اومدن دایرکس 12 قدرت  گرافیک سه برابر میشه در کل قدرت سیستمت بالا میره و... .

حداقل تا 2 سال میتونی همه ی گیم های روز رو اجرا کنی این سیستم battel fieald رو زیر پاهاش لحه میکنه. :D

به اون پیشنهاد آخریم فکر کن شما با این بودجه اونم با خرید مانیتور همون سیستمی که بهت گفتم عالیه.

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

اگر battlefield  بازی می کنید i5  به همراه یک 980 یا 290x تعداد اجسام در این بازی معمولا محدود تر از call of duty  هست پس همون i5  هم جواب گو هست ولی گرافیک کمی قوی تر باید باشه.

و ....

داداش   من  بازی هایی رو  گفتی  تقریبا همه رو پایم   :))  WAR CRAFT  بازی  میکنم  با  COD 4 البته  چون این سیستمم  قدیمیه  و  و  با  این سیستم جدید قصد دارم battel field 4 آنلاین  بازی کنم    و   مخصوصا  crisis  به بازی های رالی هم علاقه زیادی دارم  ترجیحا  قطعات یه سیستم رو درج کن روشن بشم ...  ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام   فکر میکنم با توضیحاتی که دوستان دادند  sli کردن  اصلا  به زحمتش و دردسرش نمی ارزه : )

درد سر و زحمت آنچنانی نداره... خرج داره! شما اگه بخواین 2 تا 970 SLI کنید باید اون سیستم اول رو که بهتون پیشنهاد دادم 1350-1400 دیگه روش بزارید بشه 6.500.000...اگه براتون مقدوره اضافه کنید!من روی این حساب می کنم که شما این 5.5 میلیون رو که می دید حد اقل1 یا 2 سالی دیگه نمی خوایید خرج کنید براش.به علاوه ی اینکه بازم می گم یه دونه 980 برای رزولوشن 1080p زیاد هم هست...

لینک به دیدگاه

چی ؟ =))

تو با این سیستم میتونی بترکونی همه ی بازی های روز رو میتونی اجرا کنی ضعیف نیست اونم با اومدن دایرکس 12 قدرت  گرافیک سه برابر میشه در کل قدرت سیستمت بالا میره و... .

حداقل تا 2 سال میتونی همه ی گیم های روز رو اجرا کنی این سیستم battel fieald رو زیر پاهاش لحه میکنه. :D

خب این  جلو  بعضیاش زدی soon ... : )   یه دوستی در همین پیج گفتند که  i7    برای  بازی های قوی نیازه .... منم طبق اون گفتم   

لینک به دیدگاه

سوالی بود در خدمتم   :)  @};-  

یکی   از دوستان  این  سیستم رو پیشنهاد دادن نظرتون چیه ؟ به نظرم چیز خوب و معقولی اومد

لینک به دیدگاه

درد سر و زحمت آنچنانی نداره... خرج داره! شما اگه بخواین 2 تا 970 SLI کنید باید اون سیستم اول رو که بهتون پیشنهاد دادم 1350-1400 دیگه روش بزارید بشه 6.500.000...اگه براتون مقدوره اضافه کنید!من روی این حساب می کنم که شما این 5.5 میلیون رو که می دید حد اقل1 یا 2 سالی دیگه نمی خوایید خرج کنید براش.به علاوه ی اینکه بازم می گم یه دونه 980 برای رزولوشن 1080p زیاد هم هست...

حالا نمیشه   یه  سیستم در حد 5 - 5.5 ببندم ؟   بعد با اودن 4k  بعدا  sli  کنم ؟   حالا جدای از این حرفا خطری برای کیس نداره  ... دمای بالاش رو میگم   و اینکه  یکی از دوستان میگفت    گاهی اوقانت اون چیزی نمیشه که میخوای

لینک به دیدگاه

چی باشه بهتره ؟ . ..

شما سیستم رو تایید میکنید؟

لینک به دیدگاه

خب این  جلو  بعضیاش زدی soon ... : )   یه دوستی در همین پیج گفتند که  i7    برای  بازی های قوی نیازه .... منم طبق اون گفتم   

عزیز اون بنده خدا سیستم خوبی رو پیشنهاد دادند ضعیف نیست. البته من مادربورد msi رو هرگز تایید نمی کنم و در نارش هم پاور های گرین رو اصلا قبول ندارم، دوستان این تجربه شخصی لطفا بحث راه نندازید نظر من و حرفم عوض نمیشه. ولی برای پاور شاید الان با توجه به بودجه شما همون گرین بهتر باشه.

و خوب برادر من اشتهای خوبی داری همه رو بخوای خوب بودجه کم میاری :D  اولویتی چیزی ندارن اینا؟ اگر برت مهمه بازی هایی مثل crysis, battlefield, call of duty اینابا فریم بالا اجرا بشن همون i7 رو بهش فکر کن و از طرف دیگه یا باید 980 بگیری یا 970 و sli کنی. من که با 2تا 980 هنوز تو crysis 3  ثابت 120 فریم در 1080 نمیگیرم دیگه خودت حساب کن چیکار باید بکنی. و اینم بگم الان همونطور که بقیه دوستان هم گفتند 970 از نظر قیمت در مقابل قدرتش گزینه بهتری هست.

لینک به دیدگاه

سوالی بود در خدمتم   :)  @};-  

یکی   از دوستان  این  سیستم رو پیشنهاد دادن نظرتون چیه ؟ به نظرم چیز خوب و معقولی اومد

سیستم خوبیه اما 4790K هیچ سودی براتون نداره.اون مادربرد هم مادربرد Gaming نیست و چیپست صدای معمولیی داره...و شما که آنلاین بازی می کنی داشتن Killer LAN e2200 براتون یه مزیته (اگر نت خوب با نویز و پینگ پایین دارید!)

حالا نمیشه   یه  سیستم در حد 5 - 5.5 ببندم ؟   بعد با اودن 4k  بعدا  sli  کنم ؟   حالا جدای از این حرفا خطری برای کیس نداره  ... دمای بالاش رو میگم   و اینکه  یکی از دوستان میگفت    گاهی اوقانت اون چیزی نمیشه که میخوای

کار که نشد نداره ولی شما حساب این رو بکن که یه مانیتور 4k قیمتش 2.700.000 هستش...خیر دمای بالا خطر نداره ولی عمر قطعات رو کم می کنه...مثلا Zotac gtx 970 OC روی 70 درجه اکثرا کار می ده حالا شما یه کارت دیگه هم بزاری توی کیس می شه 2 تا کارت 70 درجه...کیستون خوب هوا رو جریان نده داخل کیس داغ می شه.اون چیزی که می خوایید نمی شه ....والا من نمی دونم شما قضیتون چیه بودجتون 5.5 میلیونه اما حرف از 4K میزنید.اگه قصدتون 4K هستش باید بیش از 5.5 خرج کنید.در آخر هرچقدر پول بدید آش می خورید.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

عزیز اون بنده خدا سیستم خوبی رو پیشنهاد دادند ضعیف نیست. البته من مادربورد msi رو هرگز تایید نمی کنم و در نارش هم پاور های گرین رو اصلا قبول ندارم، دوستان این تجربه شخصی لطفا بحث راه نندازید نظر من و حرفم عوض نمیشه. ولی برای پاور شاید الان با توجه به بودجه شما همون گرین بهتر باشه.

و خوب برادر من اشتهای خوبی داری همه رو بخای خوب بودجه کم میاری :D  اولویتی چیزی ندارن اینا؟ اگر برت مهمه بازی هایی مثل crysis, battlefield, call of duty اینابا فریم بالا اجرا بشن همون i7 رو بهش فکر کن و از طرف دیگه یا باید 980 بگیری یا 970 و sli کنی. من که با 2تا 980 هنوز تو crysis 3  ثابت 120 فریم در 1080 نمیگیرم دیگه خودت حساب کن چیکار باید بکنی. و اینم بگم الان همونطور که بقیه دوستان هم گفتند 970 از نظر قیمت در مقابل قدرتش گزینه بهتری هست.

یا  قرآن   حالا من   چیکار کنم  یه لحظه فکر کردم  به این مطالبی که فرمودید  حس  cpu pentum و  gtx 210   بهم دست داد ...!

الان من بخوام  sli کنم   دوتا 1400 میشه 2800 فقط گرافیک ..! من 5 تومن دارم  ناقابل      حالا من  موندم با یه سیستمی که پول  گرافیکش   از نصفه خودش بیشتره  خب  با این وجود بقیه قطعات چی میشن  ...؟ 

لینک به دیدگاه

سیستم خوبیه اما 4790K هیچ سودی براتون نداره.اون مادربرد هم مادربرد Gaming نیست و چیپست صدای معمولیی داره...و شما که آنلاین بازی می کنی داشتن Killer LAN e2200 براتون یه مزیته (اگر نت خوب با نویز و پینگ پایین دارید!)

کار که نشد نداره ولی شما حساب این رو بکن که یه مانیتور 4k قیمتش 2.700.000 هستش...خیر دمای بالا خطر نداره ولی عمر قطعات رو کم می کنه...مثلا Zotac gtx 970 OC روی 70 درجه اکثرا کار می ده حالا شما یه کارت دیگه هم بزاری توی کیس می شه 2 تا کارت 70 درجه...کیستون خوب هوا رو جریان نده داخل کیس داغ می شه.اون چیزی که می خوایید والا من نمی دونم شما قضیتون چیه بودجتون 5.5 میلیونه اما حرف از 4K میزنید.اگه قصدتون 4K هستش باید بیش از 5.5 خرج کنید.در آخر هرچقدر پول بدید آش می خورید.

یه جورایی این حقیقته برای اکثر بازی ها به جز یه دسته کم و خاص.

و در مورد حرارت هم بله برای ایر کولر این قضیه صحت داره تاثیر بدی روی حرارت داره داشتن 2 کارت و یا بیشتر.

اما هر 2 قابل رد کردن هستند. در بعضی بازی ها i7 میتونه عملکرد بهتری داشته باشه ولی خوب فقط بعضی بازی ها و واتر کولینگ مشکلحرارت 2 کارت نزدیک هم رو کاملا حل میکنه. اما مساله هزینه هست دوست عزیز به قول دوستمن هرچقدر پول بدی آش میخوری.

لینک به دیدگاه

کار که نشد نداره ولی شما حساب این رو بکن که یه مانیتور 4k قیمتش 2.700.000 هستش...خیر دمای بالا خطر نداره ولی عمر قطعات رو کم می کنه...مثلا Zotac gtx 970 OC روی 70 درجه اکثرا کار می ده حالا شما یه کارت دیگه هم بزاری توی کیس می شه 2 تا کارت 70 درجه...کیستون خوب هوا رو جریان نده داخل کیس داغ می شه.اون چیزی که می خوایید نمی شه ....والا من نمی دونم شما قضیتون چیه بودجتون 5.5 میلیونه اما حرف از 4K میزنید.اگه قصدتون 4K هستش باید بیش از 5.5 خرج کنید.در آخر هرچقدر پول بدید آش می خورید.

نه داداش  اشتباه برداشت کردید   4k    که میگم مال آینده خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی دوره  : ))    این طور که پیش میره   فک کنم  دوتا  titan z رو  sli  کنم : ))

حالا شما یه نظر کارشناسانه بده  ...   من دقیقا چیکار کنم ...؟  این طور که شما میگید 970  کلا  نمیکشه ...  و یا باید 980 بگیرم  یا  sli 970   خب  شما سیستم مورد نظرتون رو که  به نظرتون بهتره درج کنید ty

لینک به دیدگاه

چی باشه بهتره ؟ . ..

شما سیستم رو تایید میکنید؟

در مورد سی پی یو همون بگیر ایندش بهتره ولی در مورد مادربورد از سری گیمینگ بگیر حتما.همه برندها در یه حد هستن مثل چند سال قبل نیست که اختلاف فاحشی داشته باشن همه خیلی خیلی خوب شدند مخطوصا ازراک

در مورد مانیتور من جای شما باشم و برای یکی از دوستام اینکار کردم ال جی 42 4k خریدم از بانه 1520 الان داره حالش میبره 

لینک به دیدگاه

در مورد سی پی یو همون بگیر ایندش بهتره ولی در مورد مادربورد از سری گیمینگ بگیر حتما.همه برندها در یه حد هستن مثل چند سال قبل نیست که اختلاف فاحشی داشته باشن همه خیلی خیلی خوب شدند مخطوصا ازراک

در مورد مانیتور من جای شما باشم و برای یکی از دوستام اینکار کردم ال جی 42 4k خریدم از بانه 1520 الان داره حالش میبره 

1500   برای  مانیتور .... : ))   فک کنم باید بیوفتم تو کار سیستم 12 -10 ملیونی  اینطور نمیشه ...  : ) 

داداش من کلا  بودجم 5 - 5.5  هستش    1500 بدم  مانیتور که دیگه هیچی :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...