رفتن به مطلب

اسمبل سیستم با بودجه 5.500

Recommended Posts

یه جورایی این حقیقته برای اکثر بازی ها به جز یه دسته کم و خاص.

و در مورد حرارت هم بله برای ایر کولر این قضیه صحت داره تاثیر بدی روی حرارت داره داشتن 2 کارت و یا بیشتر.

اما هر 2 قابل رد کردن هستند. در بعضی بازی ها i7 میتونه عملکرد بهتری داشته باشه ولی خوب فقط بعضی بازی ها و واتر کولینگ مشکلحرارت 2 کارت نزدیک هم رو کاملا حل میکنه. اما مساله هزینه هست دوست عزیز به قول دوستمن هرچقدر پول بدی آش میخوری.

خب  شما بهترین کار  ممکن که من میتونم بکنم رو پیشنهاد بده  :)

لینک به دیدگاه

آقایون  خودتون شما گیمرید ...؟

قبلا بودم ولی کهولت سن و کاروقت نمیکنم الان بیشتر سیمیلاتور ماشین با فرمون g27 

لینک به دیدگاه

1500   برای  مانیتور .... : ))   فک کنم باید بیوفتم تو کار سیستم 12 -10 ملیونی  اینطور نمیشه ...  : ) 

داداش من کلا  بودجم 5 - 5.5  هستش    1500 بدم  مانیتور که دیگه هیچی :)

شما cpu بکن 4460 مادربورد سری گیمینگ ازراک با چیپ h97 درست میشه همون 5.5 در میاد.

دوست عزیز مانیتور 1080 دوستانه بگم تو سال 2015 پول دور ریختنه.

شما 5.5 میلیون پول میدید واسه 1080 گرفتن یکم منطقی فکر کن

ویرایش شده توسط Mr surface
لینک به دیدگاه

شما cpu بکن 4460 مادربورد سری گیمینگ ازراک با چیپ h97 درست میشه همون 5.5 در میاد

برو بکس   لیون کامپیوتر  میگن   h97 

sli  ساپورت نمیکنه  در نتیجه  نمیشه   بازی 4k انجام داد  فقط صفحت  4k هستش و دیگر هیچ : )

حالا جدا  4k  چیز خوبیه ؟  ارزش داره بخری؟

لینک به دیدگاه

برو بکس   لیون کامپیوتر  میگن   h97 

sli  ساپورت نمیکنه  در نتیجه  نمیشه   بازی 4k انجام داد  فقط صفحت  4k هستش و دیگر هیچ : )

حالا جدا  4k  چیز خوبیه ؟  ارزش داره بخری؟

دوست عزیز مجبور نیستی sli کنی یه 980 یا 290x و 7990 که الان قیمتش مفت شده و دایرکس 12 به صورت تقریبا کامل بالای نود درصد پشتیبانی میکنه و 4k مثل باقلوا میکشه.تازه مطمعن باش چند وقت دیگه با ویندوز10 و پشتیبانی نرم افزاری مشکل فریم دهی برای 4k  حل میشه.

دوست عزیز دایرکس دوازده چیزای نشون میده که پیکسل 1080 قادر به نشون دادنش نیست زیاد به فکرش نباش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه بعضی از دوستان 980 رو با 2 عدد 970 مقایسه میکنن. در صورتی که اختلاف پرفورمنس 980 و 970 بیشتر از ۱۵ درصد نیست. و 980 با توجه به قیمتش در هیچ شرایطی منطق خرید نداره.

لینک به دیدگاه

عزیز رزولوشن 4k رو فراموش کن. اصلا الان به صرفه نیست . در آینده هم به کل باید سیستمت رو برای 4k عوض کنی. سیستمی که من پیشنهاد داده بودم کف سیستم گیم حرفه ای بود. اصلا سیستم ضعیفی نیست. خودم i5 و i7 داشتم. بسیار بسیار تاثیرش در گیم ناچیزه و برای یه کارت ۹۷۰ گلوگاهی محسوب نمیشه. مگر بخوای از دو کارت استفاده کنی. ضمنا در آینده دایرکت ایکس 12 میاد و تاثیر پردازنده رو به مراتب کمتر میکنه. بنظرم ۴.۵ بده و همون سیستمی که عرض کردم بخر و سمت sli با این بودجه نرو. یه تومن رو بذار جیبت. گرچه می دونم تا تجربه نکنی نمی تونی این وسوسه پردازنده i7 و sli رو فراموش کنی. می خری تازه می فهمی که لازم نبود اینقدر خرج کنم. دیگه تصمیم با خودته اون پولم قرار نیست از جیب من بره پس دلسوزانه خواستم راهنمایی کنم وگرنه سیستم قوی پیشنهاد دادن که کاری نداره از هرچی بهترینش رو برمی داری خلاص. اگه اصرار داری پول بیشتری خرج کنی بگو تا سیستم دیگه ای پیشنهاد بدم.

اینم لینک تاثیر انواع پردازنده ها بر بازی خودت نگاه کن تصمیم بگیر با دایرکت ایکس دوازده این کمتر هم خواهد شد.

http://www.techspot.com/review/972-intel-core-i3-vs-i5-vs-i7/page5.html

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دوست عزیز زیاد حساس نباش سیستم هایی که دوستان و بنده پیشنهاد دادیم همگی عالی هستند و تمام نیاز های شما را برآورده می کنند

post-9459-0-32213800-1432882024_thumb.jpg

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

راجب بحث i5 , i7 وتاثیر تو بازیها

جواب اون دوستمون که اصرار بر گرفتن i7 دارند که بازیهای مثل call of duty AW :من با همین سیستم امضام این بازیو فول اچ دی بازی کردم فقط بعضی از تنظیماتو پایین آوردم اونم فقط به خاطر گرافیکمه اگه 970 داشتم که اولترا بازی میکردم تفاوت i5 با i7 در بازی تقریباً هیچه

sli دوتا 970 فقط به درد 4k میخوره و بس با یه دونه 970 میتونی راحت اولترا بازی کنی

راجب پاور گرین که یلی خوب هستش . فقط توصیه میکنم کیسو رایدمکس برداری چون هر کی خریده راضی بوده: هم خوشگله هم جادار و مقرون به صرفه و بادوام

شما اگه در آینده قصد بازی کردن 4k ندارین همون سی پی یو i5 4460 با برد h97 و گرافیک 970 کافیه

و گاه احتمال میدین در آینده هوس 4k بزنه به سرتون برد سری z با 4690K یا i7 بردارین وگرنه بقیه دیگه هیچ

این تاپیکو ببینید که آقا مهدی زحمتو کشیده فرق سی پی یو ها در بازی ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39895&hl=

اگه قصد 4k در آینده ندارین سیستم زیر پیشنهاد میشه :ssd 250 گیگ برداشتم چون حجم بازیها رفته بالا و 128 کمه

post-18285-0-80407900-1432886118_thumb.jpg

اگه قصد 4k دارین در آینده :الان که بودجتون کمه و مانیتورهای 4k خیلی گرون

ssd il از واجبات نیست و تاثیری تو بازی نداره فقط لود بازیها و سرعت ویندوز میبره بالا بعدا که پول دستت اومد اضافه کن

post-18285-0-51785000-1432886571_thumb.jpg

اگه از برند ازرام خوشتون نمیاد میتونید گیگا یا ام اس آی سری گیمینگ بردارین

امیدوارم به جوابهایی که میخواستین رسیدین

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

جالبه بعضی از دوستان 980 رو با 2 عدد 970 مقایسه میکنن. در صورتی که اختلاف پرفورمنس 980 و 970 بیشتر از ۱۵ درصد نیست. و 980 با توجه به قیمتش در هیچ شرایطی منطق خرید نداره.

دوست عزیز مقایسه نیست ایشون با بودجه محدود نمیتونن دوتا 970 خریداری کنن.تیم کارشناسی شرکت بزرگ انویدیا برای قیمت گذاری محصولاتش بیشتر از هر کارشناسی میدونه چه قیمتی برای محصولاتش پیشنهاد بده و عملی کنه.در ضمن SLI کردن که خودتون بهتر و استاد بنده هستید چه شرایط وظوابطی میخواهد که برای هر کاربر عملی نیست.مطمعن باشید ایشون تا چند سال سیستم عوض نمیکنن.980 برای کسی که زود به زود تغییرات تو سیستمش انجام میده و حرفه ای هست منطقی نیست.

لینک به دیدگاه

آقایون  خودتون شما گیمرید ...؟

بله متاسفانه نه کار نه مشغله فکری و کاری و سن و اینا هم نتونسته جلوی من رو بگیره :wacko:  گیمری بد دردیه آقا ...

خب  شما بهترین کار  ممکن که من میتونم بکنم رو پیشنهاد بده   :)

من پیشنهاد می کنم خیلی حساس نباشی عزیز شما الان میتونی اینا رو بگیری

cooler    DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid CPU Cooler  240T

mobo      ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard                  615T

cpu       Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor                    769T

graphic   Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5        1450T

memory    Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3                    270T

power     Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply              399T

case      Corsair Carbide Series® SPEC-01 Mid-Tower Gaming Case     299T

dvdrw     ASUS 24X DVD-RW Internal Drive                             62T

monitor   ASUS VX248H 24Inch 1ms Monitor                            835T

ssd       Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD                           280T

hdd       WD Black 1TB 64MB Buffer HDD                              260T

keyboard  Logitech G103 Gaming Keyboard                             179T

mouse     Logitech G302 Daedalus Prime MOBA Gaming Mouse            135T

مجموعش میشه 5793 تومان اگر اون 293 تومانش مشکلی بود هم پاورت رو با گرین جایگزین کن.  GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU    269T

5663

اگر هنوز هم بالاست از هارد بزنی کم کنی باز میاد پایین تر. یا نه از مانیتور کم کنی. Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor   685T

که با پاور گرین در میاد 5513، ا کم.

Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor   645T

که میشه 5473.

ولی خوب اگر بتونی اون 293 تومش رو جور کنی کسر نکنی چیزی رو بهتره دیگه با شرایط خودت روش فکر کن.

بعدا هم بشین یه کم راجب اور کردن اطلاعات جم کن یاد بگیر چی چجوریه در صورت لزوم سی پی یو رو اور کنی ولی قبلش کامل راجبش مطالعه کن.

اون هارد رو انتخاب کردم که بازی های معمولی که نیازی به ssd ندارند رو داخلش قرار بدی فقط بعضی از بازی ها هستن که واقعا بودن ssd براشون تاثیر داره. اینجوری الان سیستمت جمع میشه و اون 120gb هم برای ssd کارت رو راه میندازه و بعدا میتونی ssd اضافه کنی.

پیشنهاد هیچکدام از دوستان هم تا الان بد نبوده همه خوب بودن اینم یه پیشنهاد هست روش فکر کن. موفق باشی. @};-

ویرایش شده توسط Dragunov_Lq
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مقایسه نیست ایشون با بودجه محدود نمیتونن دوتا 970 خریداری کنن.تیم کارشناسی شرکت بزرگ انویدیا برای قیمت گذاری محصولاتش بیشتر از هر کارشناسی میدونه چه قیمتی برای محصولاتش پیشنهاد بده و عملی کنه.در ضمن SLI کردن که خودتون بهتر و استاد بنده هستید چه شرایط وظوابطی میخواهد که برای هر کاربر عملی نیست.مطمعن باشید ایشون تا چند سال سیستم عوض نمیکنن.980 برای کسی که زود به زود تغییرات تو سیستمش انجام میده و حرفه ای هست منطقی نیست.

عزیز دل بنده هم نگفتم 970 sli بگیرن. منظورم این بود که یک عدد ۹۸۰ اصلا قابل قیاس با ۲ عدد ۹۷۰ نیست و بهترین گزینه یک عدد ۹۷۰ هستش و ۹۸۰ کلا نسبت به قیمتش ارزش خرید نداره

لینک به دیدگاه

عزیز دل بنده هم نگفتم 970 sli بگیرن. منظورم این بود که یک عدد ۹۸۰ اصلا قابل قیاس با ۲ عدد ۹۷۰ نیست و بهترین گزینه یک عدد ۹۷۰ هستش و ۹۸۰ کلا نسبت به قیمتش ارزش خرید نداره

توی اینکه 2 تا دونه  970 در حالت SLI از یه 980 بهتره شکی نیست ولی وقتی ایشون هم روی 1080 می خوان بازی کنن و هم اینکه بودجه ی 5.500 دارن به نفعشونه بهترین تک GPU رو بردارن که اونم 980 هستش...به این نکته هم توجه کنید که برای SLI کردن خرج های زیادی مثل کیس بهتر CPU بهتر و مادر برد بهتر و پاور بهتراحتیاج دارن.اگه در آینده خواستن که 4K بازی کنن می تونن یه 980 دیگه بگیرن.که 2 تا 980 بهتر از 2 تا 970 هستش برای SLI.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز و  گرامی   خیلی خیلی  از همتون ممنونم که  منو تا اینجای کار  راهنمایی  کردید ...

چن تا سوال دارم  ازتون دوستانی  که   اطلاعات  کافی  دارند لطفا جواب بدن  دم همتون گرم  :

من   حق انتخاب 3 تا سیستم  دارم سیستمی  که  i5  داره با یه  970 amp  یه مادر برد h97  که با همه ی خرت و پرتای دیگش دورو ور 4.700  در میاد ...  این  جور که  دوستان عزیز اشاره میکنند  این یه سیستم در نوع خودش بی نظیره  ( 1080 P )  اما  امکان بازی  4k  براش  وجود نداره  چون  مادر برد سری  h  ها  sli   نمیشن  پس  در این صورت هم باید  از کیس گرفته تا cpu تا مادر برد برای  4k  عوض  بشن ...

این از سیستم اول ....!

سیستم بعدی یه سیستم  4790 i7   معمولی  با یه  گرافیک  970 amp  مادر برد  z97   از  ازراک    که با همه ی خرت و پرتاش دورو بر  5.100 تا 5.400  در میاد  این سیستم   برای گیم مناسب به حساب میاد   امکان sli کردن داره و  برای  4k   باید  یه گرافیک خریداری بشه با یه مانیتور 4k  و نهایتا  یه  پاور ...

این  از سیستم دوم ...!

سیستم سوم یه  17 4790(K) داره + GXt 980  +  همون  مادر برد z97 asus gamin 3  با همهی خرت و پرتاش دورو بر نمیدونم چقدر دراد  قدرت گرافیکی   15 % -20 %  بیشتری   نسبت به  970  داره  امکان sli و لذت بیشتر در 4k و ....  برای  بازی های 4k   به هیچ چیزی نیاز نداره و اگر هم  بخوام قدرت رو افزایش بدم  نهایتا  یه  980 دیگه sli میکنم ....

حالا  سوالات ....!

1-  کدوم یکی از سیستم های بالا رو ترجیح میدید ( لطفا با دلیل )

2- اگه بخوام  سیستم 1 رو بگیرم یه i5 میخواد  ...  حالا  چه مدلی باشه بهتره 4690 k  خوبه ؟

3- گرافیک 970   با کیفیت ultra بازی مثل crisis و battel fieal  و call of duty و  assassin creed unity و ..  فریمور بازی چنده...؟  حالا   980  همین بازی ها چنده  ...؟  آیا 980  مقرون به صرفه هست ؟ Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3  

4 -  دوستی  نظرش روی  رم  

هستش  تفاوت این دوتا رو  درست و واضح بیان کنید ...

5 -  چه  پاوری  این  سه سیستم نیاز دارند ....؟

6 -  به نظرتون حجم ssd  120  خوبه یا  250  باشه ؟

7 - کیس های  cobra و viper  اگر بخوام برای sli ازشون استفاده کنم مناسب هستند ...؟  یا  باید  mid tower gaming استفاده کنم ...؟

8 - آیا  هارد های hhd   blue  - black - green  باهم تفاوت دارند از نظر کیفیت و سرعت محاسباتی ...؟چه اندازه ؟

9 - چه تعداد cpu cooler  و فن برای  هر کدام از سیستم ها لازم هست ؟  مدل اون ها رو هم لحاظ کنید ...

10 - 3 مانیتور از 500 تا 1 ملیون رو معرفی کنید و مزیت های  هر یک از اونها نسبت به دیگری  رو بیان کنید...

از  همه ی   دوستان خواهش میکنم در مورد هر یک  از مورد ها باهم بحث کنید تا ببینم  واقعا  با این قطعات چند چندم ...!

اگه  به نتیجه ای رسیدم تا پس فردا  همه رو از لیون  سفارش میدم ...

ممنونم که وقت میزارید و راهنمایی میکنید ...: )  

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز و  گرامی   خیلی خیلی  از همتون ممنونم که  منو تا اینجای کار  راهنمایی  کردید ...

چن تا سوال دارم  ازتون دوستانی  که   اطلاعات  کافی  دارند لطفا جواب بدن  دم همتون گرم  :

من   حق انتخاب 3 تا سیستم  دارم سیستمی  که  i5  داره با یه  970 amp  یه مادر برد h97  که با همه ی خرت و پرتای دیگش دورو ور 4.700  در میاد ...  این  جور که  دوستان عزیز اشاره میکنند  این یه سیستم در نوع خودش بی نظیره  ( 1080 P )  اما  امکان بازی  4k  براش  وجود نداره  چون  مادر برد سری  h  ها  sli   نمیشن  پس  در این صورت هم باید  از کیس گرفته تا cpu تا مادر برد برای  4k  عوض  بشن ...

این از سیستم اول ....!

سیستم بعدی یه سیستم  4790 i7   معمولی  با یه  گرافیک  970 amp  مادر برد  z97   از  ازراک    که با همه ی خرت و پرتاش دورو بر  5.100 تا 5.400  در میاد  این سیستم   برای گیم مناسب به حساب میاد   امکان sli کردن داره و  برای  4k   باید  یه گرافیک خریداری بشه با یه مانیتور 4k  و نهایتا  یه  پاور ...

این  از سیستم دوم ...!

سیستم سوم یه  17 4790(K) داره + GXt 980  +  همون  مادر برد z97 asus gamin 3  با همهی خرت و پرتاش دورو بر نمیدونم چقدر دراد  قدرت گرافیکی   15 % -20 %  بیشتری   نسبت به  970  داره  امکان sli و لذت بیشتر در 4k و ....  برای  بازی های 4k   به هیچ چیزی نیاز نداره و اگر هم  بخوام قدرت رو افزایش بدم  نهایتا  یه  980 دیگه sli میکنم ....

حالا  سوالات ....!

2- اگه بخوام  سیستم 1 رو بگیرم یه i5 میخواد  ...  حالا  چه مدلی باشه بهتره 4690 k  خوبه ؟

3- گرافیک 970   با کیفیت ultra بازی مثل crisis و battel fieal  و call of duty و  assassin creed unity و ..  فریمور بازی چنده...؟  حالا   980  همین بازی ها چنده  ...؟  آیا 980  مقرون به صرفه هست ؟ Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3  

4 -  دوستی  نظرش روی  رم  

7 - کیس های  cobra و viper  اگر بخوام برای sli ازشون استفاده کنم مناسب هستند ...؟  یا  باید  mid tower gaming استفاده کنم ...؟

8 - آیا  هارد های hhd   blue  - black - green  باهم تفاوت دارند از نظر کیفیت و سرعت محاسباتی ...؟چه اندازه ؟

9 - چه تعداد cpu cooler  و فن برای  هر کدام از سیستم ها لازم هست ؟  مدل اون ها رو هم لحاظ کنید ...

10 - 3 مانیتور از 500 تا 1 ملیون رو معرفی کنید و مزیت های  هر یک از اونها نسبت به دیگری  رو بیان کنید...

از  همه ی   دوستان خواهش میکنم در مورد هر یک  از مورد ها باهم بحث کنید تا ببینم  واقعا  با این قطعات چند چندم ...!

من واسه ی امتحان این هفتم نصف اینم سوال جواب ندادم...ولی یه نکته رو می گم اونم اینکه Asus Gaming 3 وجود نداره Gigabyte  و MSI هستن که بین اون 2 تا Gigabyte Z97 Gaming 3 توانایی SLI  داره.

1-اینو شما باید بگید اگه من به باشم به فکر 1080p هستم پس همون رو می گیرم چون 4K گزینه ی خیلی پر خرجی هستش.

2-CPU های سری K برای سری H مناسب نیستن چون سری H توانایی Overclock نداره همون تاپیک CPU رو که نگاه کنید می بینید 4460 تفاوت خیلی جزئی داره با بقیه CPU در بازی...فقط بعضی بازی های خواص داشتن CPU های بالا مزیت محسوب می شه.

3-اینو برید داحل سایت ها Review ها رو بخونید

4-بین اون 2 تا رم تفاوت عملکردی کمتر از 1 درصد هستش اما  مادربرد های H با RAM های بالای 1600Mhz کار نمی کنن(کار می کنن اما مثلا اگه رم 2400mhz گذاشتید روی برد به حای 2400 بهتون 1600 می ده)اما برد های Z توانایی استفاده از RAM های فرکانس بالاتر رو دارن.

5-به نظر یه 650 کافیشون هستش اما اگه قصد SLI و اور دارید 750 به بالا بردارید.

6- 250 بهتره اگه بودحشو دارید...مخصوصا با اومدن بعضی بازی های جدید مثل GTA که 60-70 گیگ جا می گیرن ممکنه مجبور شید بقیه بازی هاتون رو حذف کنید.

7-خوبن اما من GX900 رو ترجیح می دم چون جا برای واتر کولر 240 میلیمتری داره.اون 2 تا کیس معلوم نیست که این توانایی رو دارن یا نه (منظورتون از Viper کیس Green Viper X3 هستش؟اون فکر کنم واتر کولر 240 هم می خوره)

8-اگه SSD بر میدارید ویندوز و بازی هاتون رو روی SSD نصب کنید. و اطلاعاتتون رو روی هارد دیگه ذخیره کنید.برای ذخیره ی اطلاعات هارد Green پیشنهاد می شه اما چون Blue فقط 9 هزار تومن با Green تفاوت قیمت داره و در عین حال سرعت بیشتری داره Blue پیشنهاد می شه.Black برای سیستم های بدون SSD پیشنهاد می شه.

9-اگه از 4460 استفاده می کنید احتیاجی به کولر CPU ندارید چون CPU  کم دماییه.اگه از 4690K یا 4790K میخوایید استفاده کنید واتر کولر یا یه AIr Cooler خوب پیشنهاد می شه چون مخصوصا توی اورکلاک دمای اونها خیلی بالا میره.

10-مانیتور توی تحصصم نیست اما می دونم تفاوت بین 2 مدل S24D395 و S24D595 فقط در اینکه مدل دومی یه پرت HDMI بیشتر داره که خواصیتی برای اکثریت نداره(مثلا مانیتور به 2 دستگاه وصل باشه.)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این از سیستم اول ....!

این  از سیستم دوم ...!

حالا  سوالات ....!

4 -  دوستی  نظرش روی  رم  

شما الان کلا دو دلی، حقم داری 5.5 میلیون داری خرج میکنی شما کابریتو مشخص کن بعد بگم به صلاحته

در آینده 4k بازی کنی یا نه به همون 1080 قانعی؟ و ...

من جای شما بودم رو گزینه سوم فکر میکردم چون هم لحظه امکانش که ادم وسوسه بشه 4k بازی کنه :D

راجب پاور واسه تک کارت و بدون اوورکلاک 650 کافیه ، اوسه اوورکلاک 750 توصیه میشه و 2 کارت 850

رمهارو دوستمون توضیح دادن

ssd اگه بودجش باشه 250 گیگ چون حجم بازیها بالا رفته . من دارم The Evil Within The Consequence بازی میکنم 50 گیگ جا گرفته!

هارد هم سری بلو توصیه میشه درسته ssd هستش اما ممکنه ظرفیتش پر بشه (2تا گیم بزنی) واسه همین نیاز به سرعت هست و سری گرین فقط به درد آرشیو میخوره

نکته:ssd از واجبات نیست و در صورت وجود بودجه بردارین 120 گیگ هم میتونی ویندوز و نرم افزار بریزی توش و بخوای یه دونه گیم بزنی پر میشه به نظرم ارزش خرید نداره

واسه sli هم این کیس خیلی خوبه و رادیاتور 240 ساپورت میکنه http://lioncomputer.ir/product/4375/RaidMax+VIPER+GX+Case/#prettyPhoto

cpu cooler هم اگه 4460 برداری کولر امضام کافیه از سرشم زیاده اما اگه cpu سری k برداری همون دیپ کول گیمر 120 خوبه و کافیه

مانیتور هم سری ips توصیه میشه (نگفتی چند اینچ میخوای)؟

امیدوارم جواباتو گرفته باشی!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی اینکه 2 تا دونه  970 در حالت SLI از یه 980 بهتره شکی نیست ولی وقتی ایشون هم روی 1080 می خوان بازی کنن و هم اینکه بودجه ی 5.500 دارن به نفعشونه بهترین تک GPU رو بردارن که اونم 980 هستش...به این نکته هم توجه کنید که برای SLI کردن خرج های زیادی مثل کیس بهتر CPU بهتر و مادر برد بهتر و پاور بهتراحتیاج دارن.اگه در آینده خواستن که 4K بازی کنن می تونن یه 980 دیگه بگیرن.که 2 تا 980 بهتر از 2 تا 970 هستش برای SLI.

بهترین تک هسته ای با توجه به قیمتش در حال حاضر ۹۷۰ هست نه ۹۸۰

به دلیل این که ۹۸۰ با ۶۰درصد قیمت بیشتر فقط ۱۵-۱۰درصد قویتر از ۹۷۰ عمل میکنه

لینک به دیدگاه

این از سیستم اول ....!

این  از سیستم دوم ...!

حالا  سوالات ....!

4 -  دوستی  نظرش روی  رم  

عزیز می دونم بین دلت و عقلت گیر کردی نمی دونی چیکار کنی :D . من که دیگه میشه گفت همه این موارد رو تجربه کردم و چند میلیونی هم ضرر کردم بهت می گم 4k رو فراموش کن . من تو 1080 تو بازی کرایسیس 3 به زور 60 فریم می گرفتم . آخه مگه میشه با 5.5 سیستم 4k بست . خیلی باید خرج کنی آخرشم تو 4k مجبور میشی بعضی تنظیمات رو بیاری پایین. مانیتور 3 تومنی و یه کارت و پردازنده و رم و ... که راحت 4 تا 5 تومن بیشتر باید هزینه کنی که نمیرزه . میگم تا تجربه نکنی عمرا به حرفای من گوش کنی . آخه کی به حرف کسی که میگه کمتر خرج کن گوش میده . :D

من باشم همون سیستمی که عرض کردم رو جمع می کنم . 2 تا 3 سال بعد که 4k جا افتاد و همه وسایلش ارزون شد میرم سراغش نه الان. :)  الان اصلا 4k به صرفه نیست . گیمرای حرفه ای نهایت دنبال 2k هستند . من به شما میگم فعلا برای استارت 1080 رو هدف قرار بده . این از نصیحت :laughing:

1- سیستم اول باز اگه خواستی می تونم ارزون ترش کنم. با انتخاب پاور و مادربرد ارزون تر که توصیه می کنم این کار رو نکنی.

2- 4460 به نظرم ارزش خرید داره. 4690 به قیمتش نمیرزه.

3-نه اصلا 980 برای کسانی که بودجه محدود دارن توصیه نمیشه. 970 بهترین گزینه هست. البته اگه بودجه نامحدود داشتید می گفتم دور همی برید تایتان ایکس بخرید تا به همه پوزش رو بدید.

4- زیاد با هم فرقی ندارند. این رم رو پیشنهاد دادم چون مادربردای داری چیپست سری h از فرکانس بالای 1600 پشتبانی نمی کنن . پس شما باید تایمینگ و فرکانس رمای ترایدنت رو از بایوس تنظیم می کردید. که با توجه به اینکه حدس می زدم حرفه ای نستید این رما رو پیشنهاد دادم . تا بی درد سر استفاده کنید.  وگرنه رمای ترایدنت ارجعیت دارن گرچه فرق آنچنانی با هم ندارند.

5- پاور 650 کافی هست . اما 750 بگیری مطمئن تر هست .

6- من باشم اس اس دی 120 گیگ می گیرم. من خودم تنها ویندوز و نرم افزارای مهم رو داخل اس اس دی میریزم. بازی ها رو هارد نصب می کنم. حالا یکم بازی ها دیر لود بشه اتفاقی میفته. گرچه شما 10 تا بازی خوب داشته باشید حجمش میره نزدیک 300 گیگ که باز از 250 زیاد تر هست. (نظر شخص من هستش بر اساس تجربه ام)

7- خیر مشکلی نداره. اما باز از آقا مهدی که مسئول فروش لیون هست سوال کنید.

8-هارد blue با توجه به قیمتش توصیه میشه.

9-کولر بخری بهتره . 4460 به اون صورت نیاز نداره اما بخری بهتره. اما اکه سری k خریدید. حتما باید یه کولر خوب تهیه کنید.

10- مانیتور pls سامسونگ و ips ایسوس توصیه میشه. باتوجه به بودجه و سلیقه هر کس از یجور رنگی خوشش میاد. برو از نزدیک ببین و انتخاب کن.

در آخر زیاد سخت نگیر. :D :D :D

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

بهترین و مناسب ترین قطعاتی که می تونی با این بودجه بگیری:

ptscvuznmoti.png

تو خرید کارت گرافیگ گیگا و مانیتور ایسوس شک نکن. خودم هم تا سه هفته دیگه دقیقا وقتی امتحانام تموم بشه این سیستمو سفارش می دم. فقط اگه بودجم بیشتر شد پاور رو Corsair RM می ندازم.

3nzrbapen04v.png

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

بهترین تک هسته ای با توجه به قیمتش در حال حاضر ۹۷۰ هست نه ۹۸۰

به دلیل این که ۹۸۰ با ۶۰درصد قیمت بیشتر فقط ۱۵-۱۰درصد قویتر از ۹۷۰ عمل میکنه

ایشون بودجشون به 980 میرسه پس قیمت مد نظر نیست...

لینک به دیدگاه

سلام  بر سروران  گرامی ...

آقایون داداشام   دم همتون گرم  که تا  اینجای کار با راهنمایی های بی نظیر خودتون باعث شدید من نظرم رو در خرید  این سیستم  اصلاح کنم  و روز به روز  به اطلاعاتم افزوده بشه ...

من چند قطعه  از این سیستم رو با راهنمایی های خوبتون  انتخاب کردم  که  با یک دل شدن  خودم میرم برای مرحله ی سفارش :D 

cpu : خرید cpu i7 کاری  بسیار نا جوان مردانه در حق خودم بود که میخواستم انجام بدم   :laughing:     از  دوست عزیزم  HK 888  تشکر میکنم بابت تاپیک cpu ها   من  میخواستم  دستی دستی   1.100 بدم cpu i7  4790 k  با  مقایسه ای که انجام دادم دیدم   i5  4690 k    گزینه  بهتر  و مناسب تری برای گیم هست  به این دلیل که با   اختلاف قیمتی که نسبت به هم دارند  بازده   به  همون اندازه کم نشده

دوست عزیزی اشاره کرده بودند  4460 i5  بگیرم  اونم  گزینه ی  خوبیه  اما اونی که من انتخاب کردم    تو  اور کلاک    نتیجه بهتری  ارایه میده -- حالا چرا  4690 ساده انتخاب نکردم  و 4690 k  انتخاب کردم  تو  سایت    www.cpuboss.com 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4690K-vs-Intel-Core-i5-4690

قسمت  

Overclocking

رو  یه نگاهی بندازید    اگر  over clock کنم   سرعت بهتری  رو در عمل ارایه میده ...      حالا    اگه دوستان  نظر دیگه ای دارن  خیلی راحت بیان کنند 

برای   گرافیک    دوستان سه برند  zotac - giabyte - Evga   رو   در نظر گرفتند با  یه مقایسه ساده متوجه شدم  گرافیک zotac  خیلی  خیلی بهتره     با مقایسه این کارت  با  980  در بازی ها  در گرافیک الترا    fps  980   ---60    بود   در یه بازی     و در همون بازی  fps 970  ---- 52  بود 

مادر بردم    رو  همون  asus  z97  pro gamer   بر میدارم  هم دوسش دارم  هم از همه نظر  مناسب گیم هستش   ( مثلا  فناوری  killer )

RAM  ;   Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

هم  قشنگه هم پر سرعت :laughing:  :laughing:  :laughing: 

SSD  ;  به نظر خودم 250  بردارم  خیلی خیلی به نفعمه  به  نظرم  120 کافی نیست

HHD  ;  به نظر خودم   black   خیلی خوبه چون  من از سرعت بالا خیلی خوشم میاد ( کیه  که بدش بیاد )  اما  با این اختلاف قیمت به نظرم  مهم نیست  اگه واقعا تو سرعت  عملکرد بهتری داشته باشه

p.w  : همون  750 green

monitor :    بین  

Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor

ASUS VX248H 24Inch 1ms Monitor

ASUS VX229H 22inch AH-IPS Monitor

گیر کردم    میگم یه سوال برای شما گیمرا  صفحه 24  زیاد نیس 22  خوبه ؟چجوریاس راستش اینقدر تو کامپیوتری های شهر چرخیدم دیگه روم  نمیشه  برم بگم    یه مانیتور  24  و 22  برام بیار ببینم  =))  :laughing:     از این سه  تا  پنل   samsung 22  اینطور که نوشته pls هستش

asus  ''22   اینطور که نوشته   ips   هستش  ولی  asus  "24   رو   ننوشته میخوام بدونم برای یه گیمر مناسب تره؟   بیشتر جنبه سلامتی چشم برام مهم تره بعد رزولوشن و کیفیت و ...  چون   من   نمیخوام سر  اینچ  بیشتر  و  کیفیت بهتر و ...   چشمام رو نابود کنم

حالا   بخش  اصلی   سوالات  :

برای این بخش  دارم  از ساعت  12   تا  الان  تایپ  میکنم  و در کنار تایپ تحقیق   پس  لطفا  هرچی میدونید در اختیارم بزارید  ممنون

1 - cpu    :

4460  یا  4690 یا 4690K   لطفا  با دلیل  در قسمت   تفاوت های 4690 k  با  4690   متوجه شدم  4690k  یه  چیزی جلوش نوشته به نام unlocked   این یعنی چی؟   کامل توضیح بدید.  میگم حالا بر فرض مثال من یکی از cpu ها رو خریدم برای کارهایی  با پردازش های بالا مثل بازی  باید  اور کنم؟  یا میتونم اور کنم ؟ دلخواهه ؟ اور کنم  دمای cpu  نمیره بالا ؟  بالا میره کولر میخواد دیگه  حالا  کولرو قوی بگیرم یا معمولی مدلشو درج کنید . میگم عمر cpu با اورکلاک نمیاد پایین ؟ یه سوال اساسی    برا چی اور میکنن ؟  اور کردن چقدر تاثیر داره ؟ اور کنم یا نکنم  چه مشکلاتی هست؟ اصلا برای چی باید اور کرد فقط بازی یا کلا برای سیستم مورد نیازه اور کنیم؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GPU   :

کاربری من برای بازی همون 1080  هستش  و حالا حالا ها دنبال  4k  نمیرم    10   ملیون  بدی بازی کنی؟  اگه  از بازی پول در میووردم اونوقت یچیزی  والا...

حالا به نظرتون  8 یا  در بعضی بازیا 15  فریم   ارزش داره برای  980 gtx  هزینه کرد ؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

power  رو   750  خوبه یا کمتر؟  هزار  تومنم  تو این زمونه  هزار تومنه....

اما اگه تو روال کار تاثیر بزاره  ملیونی باید خرج کرد ...

برای هارد  blue و black هم یه نظری بدید  از نظر سرعت و ... مقایسه کنید  تو سایت  دیجی کالا که توضیح داده بود در مورد هر کدوم    به نظرم  ارزش داره  پول بیشتر داد ...    اگه  به نظرتون اینطور نیست توجیحم  کنید

مانیتور 24  یا 22  برای  گیم مناسبه راستی  اگه یه مگاهی به ایسوسه 24  انداخته باشید  یه عددی هست  در بقیه 5 هستش ولی در این ایسوس 1

منظورم  Response Time      هستش

این تو بازی  سرعت   بازی اثر داره ...؟ محسوس هست ؟

پنل هر کدوم رو مقایسه کنید و بگید  کدوم  بهتره ؟

راستی من متوجه نشدم   پنل همین مانیتور ایسوس 24 اینچ   چیه ؟

حالا  کدوم بهتره ؟ از نظر  کیفیت  pls samsung --- ips asus  ؟

آقایون دم همتون گرم که راهنمایی میکنید  راستی فرق بازی اورجینال با کرک شده چه فرقی میکنه؟

شاید سوالم  مسخره بیاد اما نمیدونم   مثلا  بازی org رو  140  تومن میدن   همون بازی کرک شده رو 30 تومن مثل همین gta v

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   آقایون   دوست من مشخصات  سیستمش اینه ...

cpu ; intel core due E7500  2.93  Ghz

RAM ; 4 GB

VGA ; Geforce 210 1 Gb DDR3

M.B ; GA-p41t-D3

p.w : acbell 350

manitor : flatron EZ t730BH

این  دوست من  اگه بخواد   یه مانیتور بگیره به ارزش 350 T  بهش پیشنهاد میدید  با بقیه پولش چی  رو ارتقا بده ؟

با بودجه 1 ملیون  و 200؟     خود   کامپیوترو  رو هم چند میبرن ازش که  پول بزاره روش    یه چیز درست ببنده؟

این رفیق من  یه لپ تاپ  گیم گرفته  7.500 :wacko:   به گفته خودش فاز نمیده ... :laughing: 

حالا میخواد بیاد یه سیستم خونگی حد اقل جمع کنه   :laughing: 

حالا  به نظرتون بفروشه بره یه چیز درست درمون جمع کنه  یا  همینو ارتقا بده   دمتون گرم  راهنمایی  کنید  که منتظریم   دم همتون گرم :) 

خدایی از 12  تا حالا  دارم  تو این سایتا میچرخم   تا یه دل شم شمام کمک کنید در پاسخ به   دوستانی که میگن  حساس نشو   بحث    پوله  1 تومن 2 تومن نیست که برادر من :laughing:  و من نمیخوام این سیستمو تا 3 - 4 سال دیگه ارتقا بدم   ممنون که خوندید

لینک به دیدگاه

راستی  یه  هارد 80  گیگ هم روش هست  internal

لینک به دیدگاه

ASUS VX229H 22inch AH-IPS Monitor

من این مانیتور رو بقل مانیتور سامی دیدم هردو یه تصویر پخش میکردن ولی ایسوس به مراتب کیفیت بهتری داشت.

( نکته مانیتور 24 اینچ به بالا گشدای مردمک چشم میاره ، این رو از یه دکتر چشم شنیدم گفت اگر زیاد پای کامپیوتر میشینی یا 24 اینچ به بالا نگیر یا کمی فاصله خودت رو از مانیتور بیشتر کن ، من هم میخوام 24 بگیرم)-(IPS ایسوی بهتر هست)

آنلاک بودن سی پی یو  یعنی میشه اورکلاک کرد و در سال های دیگه که نیاز به پردازش بهتر داشتی میشه با یه خنک کننده خوب کمی اورکنی تا توی بازی های سنگین  رون تر اجرا بشه.(در کل آنلاک ها بهتر هست هم این که راحت تر فروش میرن)

GTX 970 Extreme core قیمت نسبت به کارایی عالی هست توی نقد ها هم همه بهش نمره + دادن ولی 980 خرج اضافه هست.

برای پاور اگر پول شما جواب گو هست مدل G2 750 EVGA بگیر که 470 تومن هست پاور ساخت Super Flower هست یعنی توی خوب بودنش شکی نیست(توی سایت های خارجی EVGA  بهترین  نمره رو بعد از پاور های XFX گرفته) .

شما که میخوای SSD بخری بهتر هست بلو بگیری چون فشار اجرای ویندوز روی HDD نیست دیگه و پول برای بلک کمی زیادی خرج کردن هست.

بقیه قطعات چی ؟  کیس ، خنک کننده ، بورد ؟

بورد رو از برند های MSI و GIGA بردار اگر هزینه برات مهم نیست گیگا اگر قیمت نسبت به کارای برای شما مهم هست MSI.

پیشنهاد اصلی من برای بورد MSI Z97 Gaming 7 هست یا اگر به گیگا علاقه خاصی داری Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5.(و اگر نمیخوای زیاد برای بورد هزینه کنی مدل های پایین تر این ها رو بگیر  ، گیگا گیمینگ 3  یا ام اس ای گیمنگ 5)

سیع کن سمت ایسوس نری توی سری Z97 قیمت هاش عجیب شد و گارانتی خوبی هم نداره.

کیس هم سیع کن گرین نخری من راضی نیستم چون اکثر جاهای کیس با پلاستیک ساخته شده ولی برای چند نفر اسمبل کردم کیس های انتک  و کولرمستر خیلی کیفیتی بهتری داشتن Corsair زیردستم نیومده ولی توی خوب بودنش شکی نیست. برای این که بخواید بدونید بهترین کدوم هست به آقا مهدی مدیر ارشد انجمن مراجعه کنید  راحت میشه گفت تجربه که ایشون توی کیس داره کسی نداره.

خنک کننده هم  باز بسته به پول شما این پیشنهاد های من

Thermal Right HR-02 Macho Black قیمت 250

یا

Deepcool lucifer قیمت 180 تومن 

یا

Deepcool ice balde pro v2 قیمت 155 ( همین 4 روز پیش برای دوستم روی 4690k بستم کنار همین رم هایی که شما میخواید بگیرید  دمای سی پی یو بدون استیبل کردن ولتاژ  از 56 درجه توی فول لود بالا تر نمیرفت فن هم به شونه رم ها گیر نمیکرد)

بازی اورجینال بالا 100 تومن قیمت داره و برای کسایی هست که نت خیلی خوب دارن و میخوان برن با بقیه مردم دنیا مولی بازی کنن (لوپ کلام به درد نت ایران نمیخورد).

کرکی هم همین هایی هست که دانلود میکنیم یا دم هر مغازه ای  هر دیویدی  4 تومن میفروشن.

و در آخر من بهمن ماه سال پیش سیستم خریدم  با بوجه 5 تومن ،  از 6 ماه قبلش داشتم تحقیق میکردم و همه نقد های خارجی رو میخوندم و این قطعاتی که انتخاب کردم بهترن ها توی اکثر نقد ها بودن.(البته بجز خرید کیس گرین با این که خیلی خوشکل و جادار هست ولی بعد از خرید کمی احساس پشیمونی کردم)

درمورد هر کدوم از قطعاتی که معرفی کردم شکی داری یا سوالی داری بنده برای پاسخ گویی در خدمت هستم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام  داداش RAM: GSkill Ripjaws X 2x4 1600MHz CL7   چرا این رم رو انتخاب کردی مگه gskil trident 2*4  2400 mgh cl10  بهتر نیست 

بعد این برد  msi   لازمه  جدی جدی؟ cpu  i7  لازمه  ? کارت  گرافیک  g1  مطمءنید   بازده بالا تری نسبت به زوتاک  داره؟  چون من عکس اینی که شما میگید رو از کاربران شنیدم ...

و  در آخر شما پاور Green رو   تایید  نمیکنید ؟ ...

یعنی evga  بهتره ؟ case  رو خودم یه نظری روش  دادم  نظرم رو raid max viper gx  هستش ...

لینک به دیدگاه

شما این 5/5 رو فقط صرف کیس میخوای بکنی یا کیس+مانیتور ؟؟ موس کیبورد هم میخواین ؟؟

کاربرد فقط گیم هست ؟؟

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...