رفتن به مطلب

خطر ساب سیستم صوتی برای دیسک سخت

d33pr4m4
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان خوبم.

میخواستم بدانم با توجه به لرزش قابل توجه خروجی ساب سیستم صوتی که به میز رایانه و از آنجا به کیس سیستم و در نهایت به هارد دیسک منتقل می‌شود آیا این موضوع می‌تواند روی عمر و عملکرد هارد دیسک تاثیر گذار باشد؟

لینک به دیدگاه

ساب رو بزار روی زمین کیس رو بزار روی میز یا برعکس.

آره خراب میکنه هارد رو...

لینک به دیدگاه

نميشه به راحتى به اين سوال پاسخ داد، فاصله ى ساب با هارد و قدرت خود ساب خيلى تاثير داره. اما دركل بهتره تا مى توانيد كيس و هارد ديسك خودتون رو از لرزش اضافى دور نگاه داريد.

يه جايى ميخوندم سوزن هارد با فاصله ى چند نانومتر از سطح ديسك با سرعت بالاى 300 كيلومتر در ساعت حركت ميكنه. حالا اون وسط يه لرزش 6 و 8 كافيه تا تصادم اين دو و سفر هارد به ديار باقى.

لینک به دیدگاه

ساب رو بزار روی زمین کیس رو بزار روی میز یا برعکس.

آره خراب میکنه هارد رو...

نميشه به راحتى به اين سوال پاسخ داد، فاصله ى ساب با هارد و قدرت خود ساب خيلى تاثير داره. اما دركل بهتره تا مى توانيد كيس و هارد ديسك خودتون رو از لرزش اضافى دور نگاه داريد.

يه جايى ميخوندم سوزن هارد با فاصله ى چند نانومتر از سطح ديسك با سرعت بالاى 300 كيلومتر در ساعت حركت ميكنه. حالا اون وسط يه لرزش 6 و 8 كافيه تا تصادم اين دو و سفر هارد به ديار باقى.

میز دیگری برای ساب ترتیب دادم و آن را جدا کردم. حدود یک متر هم با کیس فاصله دارد. اما هنوز وقتی دستم را روی کیس میگذارم مقداری لرزش احساس میکنم. شاید برخی برنامه‌ها و موسیقی‌ها را به SSD انتقال دادم تا هنگام استفاده از آنها HDD در حال چرخش نباشد؟

لینک به دیدگاه

میز دیگری برای ساب ترتیب دادم و آن را جدا کردم. حدود یک متر هم با کیس فاصله دارد. اما هنوز وقتی دستم را روی کیس میگذارم مقداری لرزش احساس میکنم. شاید برخی برنامه‌ها و موسیقی‌ها را به SSD انتقال دادم تا هنگام استفاده از آنها HDD در حال چرخش نباشد؟

دوست عزیز همچین چیزی وجود نداره دیسک همیشه میچرخه مگه اینکه بهش برق پاور نرسه.

شما میتونی هارد HDD رو کابل هاشو بکشی با SSD استفاده کنی.(که در این عمل زیاد باید کابل هارد رو در بیاری وصل کنی).

من 2 تا هارد خراب کردم سر این داستان تا 10 متر هم براش کابل گرفتم اما فایده نداشت.

شما  حرکت بالا رو بزنی اگه حجم SSD کم باشه فایده نداره(باید کپی کنی هارد قعط کنی که توسیه نمیشه در این عمل هم زیاد انجام شه اگه متوجه خراب شدن کابل ها نشی هاردت آسیب میبینه).

یا اینکه بیس سیستم رو کم کن که سیستم باز هم باشی بهت حال نمیده.

یا SSD ظرفیت بالا بخر اگه بودجت میرسه.

یا هدست 7.1 بگیر.

در کل هارد HDD هر کجای خونه باشه بالا پشته بوم هم سیم بکشی =)) اون لرزش هاردتو خراب مبکنه.

ویرایش شده توسط RoTeL1TY
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا آقا آرمین که استاد بنده هستن.

اما من الان نزدیک به ۴ساله یدونه z5500 دارم که در کنارش همون موقع یه هارد 1ترا و یه ۵۰۰هم خریدم ، تا به امروز با لرزشی که ساب 5500ایجاد میکنه که باعث میشه شیشه های طبقه پایین هم بلرزه هیچ اتفاقی برای هاردها نیوفتاده.

البته اگر این جریان درست باشه فکر میکنم کیس خیلی تاثیر داشته باشه ، مثلا کیس هایی که برای نگاه داشتن هارد از یه گیره های پلاستیکی به جای پیچ شدن به بدنه استفاده میکنند (مثل کیس خودم که x7 هست) فکر میکنم خیلی جلوی لرزش رو بگیره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همچین چیزی وجود نداره دیسک همیشه میچرخه مگه اینکه بهش برق پاور نرسه.

شما میتونی هارد HDD رو کابل هاشو بکشی با SSD استفاده کنی.(که در این عمل زیاد باید کابل هارد رو در بیاری وصل کنی).

من 2 تا هارد خراب کردم سر این داستان تا 10 متر هم براش کابل گرفتم اما فایده نداشت.

شما  حرکت بالا رو بزنی اگه حجم SSD کم باشه فایده نداره(باید کپی کنی هارد قعط کنی که توسیه نمیشه در این عمل هم زیاد انجام شه اگه متوجه خراب شدن کابل ها نشی هاردت آسیب میبینه).

یا اینکه بیس سیستم رو کم کن که سیستم باز هم باشی بهت حال نمیده.

یا SSD ظرفیت بالا بخر اگه بودجت میرسه.

یا هدست 7.1 بگیر.

در کل هارد HDD هر کجای خونه باشه بالا پشته بوم هم سیم بکشی =)) اون لرزش هاردتو خراب مبکنه.

البته در منوی Power Options برای ویندوز 7 گزینه‌ای هست که بعد از زمان مشخصی دیسک سخت را خاموش می‌کند. در این حالت دیسک از چرخش باز می‌ایستد. منتها اگر آدرسی از داخل دیسک فراخوانی شود دیسک مجدد به چرخش درخواهد آمد. من زمان آن را روی 20 دقیقه تنظیم کرده‌ام. نمی‌دانم این گزینه در نسخه سیستم عامل شما هم باشد یا نه.

post-19944-0-44502000-1432884165_thumb.jpg

نظرتان چیست به جای دست زدن به کابل‌ها دیسک سخت را از منوی Device Manager به حالت Disable درآورم؟ منتها باز هم کار خسته کننده‌ای به نظر می‌رسد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

والا شرکت سازنده این چیزارو فکرشو کرده شما به اندازه ای که با هم تماس مستقیم نداشته باشند  رعایت کنید بنظر من کفایت می کنه...!  ^_^

والا من سیستم رو زیاد میکنم پنجره ها میره خورد بشن بیان پایین اما کیس سرجاشه شما کیستون رو عوض کنید سنگینتر و فلزی تر بگیرید ... !  :-?

لینک به دیدگاه

فکر می‌کنم میز رایانه هم تاثیر قابل توجه دارد. از آنجایی که به میزهای کوچک علاقه ندارم میز نسبتاً طویلی برای سیستمم انتخاب کرده‌ام. جنس منعطف میز در کنار فاصله زیاد پایه‌ها باعث شده لرزش به راحتی در سطح میز انعکاس یابد. حتی در مواقع حساس از کوبیدن روی میز خودداری میورزم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر می‌کنم میز رایانه هم تاثیر قابل توجه دارد. از آنجایی که به میزهای کوچک علاقه ندارم میز نسبتاً طویلی برای سیستمم انتخاب کرده‌ام. جنس منعطف میز در کنار فاصله زیاد پایه‌ها باعث شده لرزش به راحتی در سطح میز انعکاس یابد. حتی در مواقع حساس از کوبیدن روی میز خودداری میورزم.

خب کیس رو نذار رو میز بزار رو زمین نزدیک به دیوارو پایه های میز بهتره... اصلا توصیه نمیشه کیس رو بزارین رو میز حتی لرزش حاصل از فن های کیس هم باعث لرزش خفیف کیس میشه ، در نتیجه از این لحاظ کیس های سنگین تر و تمام فلزی رو من ترجیح میدم...!   ^_^

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

بنده 906 دارم و قبلا با صدای خیلی بالا ازش استفاده میکردم(جوونتر بودم دیگه  :D ) جهت قرار گیری ووفر ساب هم دقیقا به سمت کیس هست و فاصله بینشون حدود 30 سانتی متر فقط هم توسط یه تیکه چوب میز از هم جدا میشن با همه این اوصاف مشکلی برای هارد پیش نیومد البته الان هارد عوض کردم و دیگه با اون صدا گوش نمیدم به موسیقی(واقعا همسایه ها ناراحت بودن)

قبلا هم به فکر خودم رسیده بود این مساله و یه مقدار هم نگرانی داشتم و دارم چیزی که من تو فکرش بودم این بود که یه میز جدا مثل این میزهای کم ارتفاعتر که وسایل میچینند روش تهیه کنم برای رفع این مشکل ولی با همه اینا بازم اگر اسپیکر قوی داشته باشید و صدای اونو زیاد کنید اینها مشکلو حل نمیکنه چون اتاق من از بالا سقف کاذب داره و بالاشم سقف بلوک بتن هست دیوارها هم یکی کامل بتن یکی تا نصف بتن و بالاش اجری سیمانی هست و 2 طرف دیگه هم کامل اجری سیمانی و در اتاقم یه لایه رویه اضافه روش گذاشتیم ولی باز هم اگر صدا زیاد بشه حتی دیوارهای اون طرف خونه هم میلرزه(خونه بیشتر بلوک بتن هست) پس یکم سعی کنید ولوم سیستم کم کنید @};-

لینک به دیدگاه

سیستم صوتی خیلی هاردو ازم گرفته که قبلا هم یک تایپیک زدم ک به نتیجه‌ نرسیدم

فقط الان از همه فایلام بک آپ تند تند میگیرم

البته این ک میگن سابو پایینه میز بزار کیسو بالا هم تاثیر نداره

چون سیستمه جون دار داشته باشی تا طبقه بالاو پایینتونم مورده عنایت قرارا میده چه برسه به کیس

ویرایش شده توسط sohrab zar
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوست عزیز به نظر من تکان های ریزی که ساب ووفر به سیستم یا هارد شما میده تو اون بازده زمانی که میخوای از سیستمت یا هارد استفاده کنی نمیرسه که خرابش کنه شما که 24 ساعت از ساب ووفر استفاده نمیکنی ؟ راحت باش از سیستم صوتیت لذت ببر

لینک به دیدگاه

منم 2 ساله هارد my book و ساب سیتسمم رو یه میز بقل هم به فاصله 5 سانت از هم هستن.ولی تا حالا مشکلی نبوده. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...