رفتن به مطلب

DirectX12 برگ تغییر دهنده بازی برای همیشه

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

تا نسخه نهایی ویندوز 10 نیاد تا بازیهای DIRECTX 12 نیان اینها همش حرف و تعریف است و بس

نظر شخصی من مایکروسافت و سازنده های سخت افزار از مین برد بگیر تا به گرافیک و سایر قطعه ها 

این DIRECTX میشه براشون بازار جدید کسب درامد 

درود

نه دوست من Dx12 تغییرات بنیادین در خودش دیده و ضمنا تست هاش این رو ثابت کرده اند - دیگه بازارهای جهان قبول نمیکنن که با هر تغییری گرافیک های چند صد دلاری و cpu های گرون و سیستم های گرون قیمت تر عوض بشه و مشتریان  ازاین روند خسته شده  بودند و مایکروسافت هم میدونست برای حفظ مشتری باید کاری بکنه چون متهم شده بود که با عرضه برنامه ها و سیستم های عامل  بهینه نشده و مشکل دار مرتب موجبات ارتقا و عوض کردن سخت افزارها رو به کاربر خودش تحمیل میکنه و اگر در شبکه های اجتماعی برید میبیند چه نقد هایی مدیرانش گرفتند و صحبت از نیم میلیارد مخاطبه و کاربر و نه یکی و دونفر-پس خودش رو تکون داده  و به جای کار همیشگی یعنی ارائه dx عادی سطح بالا که فقط با سخت افزار مدرن سازگار با خودش هماهنگ میشد و مثل همین Dx11 و یا اینکه حتما باید سیستم عامل و رو یا سخت افزار هماهنگ و dx جدیدهمه با هم نصب میشدن اومده Low level کار میکنه و میخواد  بهینه سازی گسترده انجام بده و گیرنداده به افکت های رنگارنگ و   تصاویر عجیب و غریب  وعکس هایی که موقع هر دوره ارائه شدن DX ارائه میشد و....میدونه که Dx11 واقعا میتونه گرافیک های خیره کننده ایجاد کنه و لی فقط صرف ایجاد شدن گرافیک خیره کننده و رندر چندین میلیون پالیگان کافی نیست ---مهم بهینه سازی و اجراست اینکه بیاید بازی طراحی کنید فقط روی  چند هزار دلار سیستم اجرا بشه که نشد باید بهینه سازی انجام بشه اگر واقعا نسل عوض شده و همین کاریه که مایکروسافت میکنه و به غیر از نمودار وفریم های عالی که نشان از عملکرد خوب داره عکس و گرافیک های آنچنانی نشان نداده فقط این تست گریه جادوگر بود که میخواست بگه  چه میشه کرد تا بینهایت ولی کلا تمرکز عمده و اصلی رو اپتیمایزیشن Dx11 و تبدیلش به یک api فوق العاده با عملکرد بهتر . سبک تره -مثل کاری که  از ویندوز ویستا به سون و 8.1 انجام داده -میزان اشغال رم رد ویستا چقدر وبد ؟چقدر کند بود ؟در سون چقدر خوب شد؟در 8.1 کولاک شده و حتی با زیر یک گیگ رم هم ویندوز 8.1 با این همه امکانات براحتی اجرا میشه- پس این بهینه سازی ها شدنی است -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام - با تشکر ازمقاله کاملتون  @};-  @};-  @};-

یه سوال داشتم کارت گرافیک Geforce GTX 780Ti از DX12 به صورت کامل پشتیبانی می کنه؟

بله پشتیبانی میکنه  منتها درصد روباید موقع عرضه نهایی دید

لینک به دیدگاه

درود

خسته نباشین :clapping:

به شدت منتظر DX 12 هستیم که میخواد کولاک کنه

لینک به دیدگاه

با دو عدد 970 + DX12 دیگه آدم چی میخواد همون یکیش قدرتش چندین برابر میشه.

فکر کنم با یک 970 بشه 4k پلی کرد درسته ؟

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه .کم‌کم دارنم پی میبرم چقدر زیاد دو شرکت اینتل و مایکروسافت هماهنگ هستند.

مخصوصا با skylake این هماهنگی به اوج خودش میرسه.همون طور که شایعات میگن قراره 6700k دارای igpu خیلی قوی تری باشه (اولش فکر کردم خوب نیست) و حالا با ویندوز ۱۰ وdx12 ارزش پیدا میکنه.

همچنین قابلیت هایی مثل real sense و بدون سیم بودن pc سازگاری خوبی با ویندوز ۱۰دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام به تمام دوستان که موضوعات جدید رو پی میگیرن

و تشکر ویژه از دوستمون که زحمت ویرایش و تحقیق رو کشیده

یک موضوع اساسی اینکه از نظر ارتقا دایرکس ۱۲به مراتب بهتر و سریعتر خواهد بود ولی بحث مهم سازگار بودن و سیف بودنه

ویندوز ۸.۱ سریعتر و کم مصرف تره ولی ایا کاربردی تره

به نظر بنده ویندوز ۸ یک پروژ بزرگ شکست خورده است

اگر ویندوز۱۰ بخواد زمان تحویل رو عقب نیندازه این تاپیک موجوده

شکست خواهد خورد و یا استقبال نخواهد شد

باگ های ویندوز۱۰ حداقل یکسال برای رفع ش زمان لازمه

بنده معتقد هستم با تجربه۱۰ سال در این زمینه ها

خیلی زوده که تحولی عظیم در ویندزه ببینیم

مثل اینکه اندروید سرعت ای او اس رو داشته باشه

نمیگم محاله ولی

دوستدار شما

منظور شما از کاربردی بودن چیه ؟ یک کاربر خونگی مثل من و شما از یک سیستم عامل چه انتظاری داره که 8 یا 8.1 رفعش نمیکنن ؟چون استارت منو حذف شد که نیمشه گفت شکست خورده- چون امارها نشون میده ویندوز 8.1 فروش خوبی داشته- به نظر من ویندوز 8.1 یک ویندوز عالی و بینقصه- بنده یکساله  از 8.1استفاده میکنم در کاربردی بودنش هم ازش بشدت دفاع میکنم مگر ما از یک سیستم عامل چه میخواهیم؟- 10 ویندوزی خواهد بود که همه چیز رو عوض خواهد کرد - باگ که همیشه هست هر سیستمی هر برنامه ای هر ساختاری باگ داره که باید رفع بشه چون ساخته دست بشره-من یک ساله دارم ویندوز 8.1 رو که همون مال یکسال پیش هست اپدیت میکنم کوچکترین مشکلی داخلش ندیدیم-نه کرش نه باگ امینیت نه خرابی بیدلیل نه کند شدن بعد از نصب بیش از چند صد تا  بلکه هزارتا دقیقا نمی دونم!! برنامه و بازی و .....ویندوز 10 هم شاید باگ داشته باشه ولی کم کم درست میشه-

اندروید حالا حالا ها باید بدو تا بشه سیستم عامل- ویندوز قدمتی دیرینه داره  اندروید ربع سن ویندوز رو هم نداره راه صد ساله رو یکشبه گوگل نمیتونه بره-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بدون شرح

Full system specs

Intel i7 3770 overclocked to 4.2Ghz

Asrock Extreme 4 z77

Nvidia GTX 980 Zotac AMP edition overclocked to 1519MHz on the core and 1953Mhz on the memory Drivers 347.25

8GB of Corsair Dominator 1866Mhz DDR3

OCZ Agility 3 120GB SSD + 2TB Seagate Barracuda Storage

Cooler Master Cosmos S Case

Corsair AX 860 PSU

XSPC 750 Ray storm 360 Watercooling kit + extra 120MM Radiator

0whb_66666666.jpg

ewv9_999.jpg

pqzt_888.jpg

2v8z_777.jpg

tdav_3333.jpgll45_44444.jpgd74y_5555.jpg

ewz7_1111.jpgzk42_222.jpgqu73_ffff.jpg

؟؟؟

لینک به دیدگاه

وقتی ویندوز جدید میاد باید به مراتب قوی تره باشه

شما گفتی پروژه ویندوز 8 شکست نخورده 

در اجرای بازی خودتون ملاحظه کنید

بدون شرح!!!

http://www.tomshardware.com/reviews/windows-8-gaming-performance,3331.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیارعالی. تشکرازاستارتر به خاطرمقاله بسیارمفیدشون @};-

لینک به دیدگاه

امروز یه نکته جالب روی صفحه دسکتاپم ظاهر شد

سیستم رزرو آپگرید رایگان به نسخه فول و کاملا رایگان ویندوز 10

حرکت عالی از مایکروسافت

پ . ن از مایکروسافت میگه که با دانلود حجم 3 گیگابایت در مدت زمان محدود این پیشنهاد میتونیم به نسخه کامل ویندوز 10 دست پیدا کنیم

ویندوز 10 و  DirectX 12  از راه رسیدند

ضمنا ویندوز بنده کاملا غیر قانونی و کرک شده است  o:-)

post-16328-0-16305700-1433183434_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

آفرین. شرکتای دیگه باید مرام و معرفت رو از مایکروسافت یاد بگیرن! دستش درد نکنه هر چند من فکر میکنم این حرکت یکم مشکوکه...! :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی ویندوز جدید میاد باید به مراتب قوی تره باشه

شما گفتی پروژه ویندوز 8 شکست نخورده (من گفتم 8.1 شما حرف من رو عوض نکنید لطفا دوست خوب من )

در اجرای بازی خودتون ملاحظه کنید

خوب این فریم ها که دوست من ربطی به ویندوز نداره  - برای فریم ریت هزاران هزار پارامتر دخیله -ضمنا اینها که همه یکی هستند  اکثر عکس ها که گذاشته شده بازی هایی هستند که  که بنده خودم هم در وین 7 هم روی 8.1 بازیشون کردم و میکنم وباید بگم اجرای 8.1 بدون شک سبک تر و روان تر بوده -ضمنا تستهایی که گذاشتید  مدرک معتبری نیستند از رنگ نوشته ها معلومه- اصلا تست کجاست سایت کجاست منبع چیه سخت افزار چیه- ما خودمون گیمرهستیم داریم سنگین ترین تست ها رو ی8.1 انجام میدیم - Dx ویندوز 8.1  نسخه جدیدتری از 7 است- ضمنا درایو رهای کارت گرافیک ، نوع عملکرد پردازنده و همه و همه و  دخیلند  و این فقط  ویندوزنیست  که فقط  مسئول باشه-  انویدیا یک درایور میزنه یک دفعه 10 فریم میاد روی بازی- - ضمنا دقت داشته باش که ویندزو 8.1 یک سالی است عرضه شده ویندوز 7 چندین برابر اون قدمت داره از سال 2010 تا کنون- اینها همه رو رعایت کنید -شما ضمنا گفتید ویندوز 8 من دارم میگم 8.1 - تفاوت های کارایی و ساختاری 8/ 8.1 خیلی بودند طوری که اصلا خیلی ها ویندوز 8.1 رو  نسخه بهینه شده ویندزو 8 نمیدونن بلکه یک سیستم عامل کامل و عالی حسابش میکنن-شما خودت وین 8.1 رو تست کن بعد ببین مشتری نشدی از سرعت و عالی بودن سازگاری کامل با برنامه های حتی قدیمی تر -قطعا از اینکه فقط به گفته های موجود در اینترنت  گوش کرده باشی پشیمان خواهی شد -حتما امتحان کن

این بازی های زیر رو من نصب دارم الان میتونیم تست بزنیم چون کار من تسته ! ببنیم گفته ها صحت دارند و ایا روی ویندوز8.1 بازی ها کند هستند و صرف اینکه حرف های دیگران رو ملاک قرار بدیم میشه گفته ای رو که در صحتش شک داریم قبول کنیم:

84ixrup1z9dd0z6s1qqv.jpg

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب این فریم ها که دوست من ربطی به ویندوز نداره  - برای فریم ریت هزاران هزار پارامتر دخیله -ضمنا اینها که همه یکی هستند  اکثر عکس ها که گذاشته شده بازی هایی هستند که  که بنده خودم هم در وین 7 هم روی 8.1 بازیشون کردم و میکنم وباید بگم اجرای 8.1 بدون شک سبک تر و روان تر بوده -ضمنا تستهایی که گذاشتید  مدرک معتبری نیستند از رنگ نوشته ها معلومه- اصلا تست کجاست سایت کجاست منبع چیه سخت افزار چیه- ما خودمون گیمرهستیم داریم سنگین ترین تست ها رو ی8.1 انجام میدیم - Dx ویندوز 8.1  نسخه جدیدتری از 7 است- ضمنا درایو رهای کارت گرافیک ، نوع عملکرد پردازنده و همه و همه و  دخیلند  و این فقط  ویندوزنیست  که فقط  مسئول باشه-  انویدیا یک درایور میزنه یک دفعه 10 فریم میاد روی بازی- - ضمنا دقت داشته باش که ویندزو 8.1 یک سالی است عرضه شده ویندوز 7 چندین برابر اون قدمت داره از سال 2010 تا کنون- اینها همه رو رعایت کنید -شما ضمنا گفتید ویندوز 8 من دارم میگم 8.1 - تفاوت های کارایی و ساختاری 8/ 8.1 خیلی بودند طوری که اصلا خیلی ها ویندوز 8.1 رو  نسخه بهینه شده ویندزو 8 نمیدونن بلکه یک سیستم عامل کامل و عالی حسابش میکنن-شما خودت وین 8.1 رو تست کن بعد ببین مشتری نشدی از سرعت و عالی بودن سازگاری کامل با برنامه های حتی قدیمی تر -قطعا از اینکه فقط به گفته های موجود در اینترنت  گوش کرده باشی پشیمان خواهی شد -حتما امتحان کن

این بازی های زیر رو من نصب دارم الان میتونیم تست بزنیم چون کار من تسته ! ببنیم گفته ها صحت دارند و ایا روی ویندوز8.1 بازی ها کند هستند و صرف اینکه حرف های دیگران رو ملاک قرار بدیم میشه گفته ای رو که در صحتش شک داریم قبول کنیم:

84ixrup1z9dd0z6s1qqv.jpg

موفق باشید

تایید میشه من خودمم ویندوز 8.1 رو نصبیدم و خیلی رووووووووون کار میکنم 

ماشالله داداش چقدر بازی نصبیدی :wacko:

ویرایش شده توسط dmcmasoud
لینک به دیدگاه

84ixrup1z9dd0z6s1qqv.jpg

موفق باشید

درود

قضیه جالب شد حالا میشه فهمید  که 7  یا 8.1 تو بازی بهتره  .اگر 8.1 بهتره 7 رو بذاریم کنار.

ماشالله از نظر بازی فول هستین :)

خدا قسمت کنه یک هارد بخرم دیگه به خاطر کمبود فضا بازی ها رو پاک نکنم. :D

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

سلام به جناب قاسمی عزیز @};-

باید بگم مطلبتون مثل همیشه روان و عالی نوشته شد  @};-

به شخصه خیلی لذت بردم

منتظر بخش دوم مطلبتون هستم 

ممنون ♥

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

قضیه جالب شد حالا میشه فهمید  که 7  یا 8.1 تو بازی بهتره  .اگر 8.1 بهتره 7 رو بذاریم کنار.

ماشالله از نظر بازی فول هستین :)

خدا قسمت کنه یک هارد بخرم دیگه به خاطر کمبود فضا بازی ها رو پاک نکنم. :D

100 درصد کوچ واجبه - من همون دو سال پیش روی 8 بودم سال بعدش اومدم روی 8.1- ویندزو 8.1 یک سیستم بی نقصه -من همه حرفام با تست ومدرک میزنم- این رو واقعی میگم ویندوز 7 ام بعد از 8 ماه کار سنگین و مداوم (چون من ویندوز خیلی دیر به دیر عوض میکنم  و همین 8.1 مال سال پیشه!)خراب شدو 8.1 از رکورد اون براحتی رد کرده  و با کلی تست و بازی و همانطو رکه بالا میبیند اونها فقط گوشه ای بودند که نصب شدند  موندند و دو برابر اینها بوده با advanced uninstaller پاک شدند-هنوز سالم داره مثل ساعت کار میده - این د رحالی است که کوچکترین ذره ای کندی ای خلل یا اررور بیجا و یا..درش مشاهده نمیشه- ویندزو مرتب بروز رسانی میشه- پس 8.1 مطمئننا مناسب است و هچی کمبودی نخواهد  داشت منتها یک سری بحث هایی  بوجود امد که 8.1 فلانه و بهمانه- من با همون 8 هم کارکردم  یک سال - سطح توقعات خیلی بالاست حالا نیامده دارند از 10 هم ایراد میگیرند- اگر تونستید حتما ارتقا بدید.تغییر ویندوز با دلیل صورت میگیره - الکی مایکرو سافت  که بزرگترین شکرت نرم افزاری جهانه نمیاد خودش رو  علاف کنه ویندوز ارتقا بده - حتما دلیلی میبینه- 8.1 و 10 بهترین سیستم های عامل چند سال اخیر مایکروسافت بوده و خواهند بود.

لینک به دیدگاه

انصافا خوشحال میشم وقتی میبینم شما مقاله میذاری! چه بررسی، چه خبر و ...

اینم مث بقیه عالی بود، خسته نباشید داره واقعا :clapping:  :clapping:  :clapping:  فوق العاده منتظر قسمت دومشم، منتظرم ببینم اون مولتی ادپتر دقیقا چجوریه و چیکار میکنه  :-?

راستی اون ترکیب با جی پی یو اینتل، باعث افت فریم تو فریم های بالا میشه دیگه؟ دلیلش گلوگاه تو انتقال اطلاعاته؟

اگه بخوایم تو مولتی ادپتر، از گرافیک اینتل مثلا برای اخرین افکت روی فریم (که فک کنم انتی الیازینگه، اگه اشباه میگم لطفا درستش کنید) استفاده کنیم، باید خروجی رو دوباره از کارت اصلی بگیریم؟ این خودش سرعت رو پایین نمیاره؟

منتظر بقیه بررسی هاتون هستم! همینطور قسمت دوم این مقاله! @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انصافا خوشحال میشم وقتی میبینم شما مقاله میذاری! چه بررسی، چه خبر و ...

اینم مث بقیه عالی بود، خسته نباشید داره واقعا :clapping:  :clapping:  :clapping:  فوق العاده منتظر قسمت دومشم، منتظرم ببینم اون مولتی ادپتر دقیقا چجوریه و چیکار میکنه  :-?

راستی اون ترکیب با جی پی یو اینتل، باعث افت فریم تو فریم های بالا میشه دیگه؟ دلیلش گلوگاه تو انتقال اطلاعاته؟

اگه بخوایم تو مولتی ادپتر، از گرافیک اینتل مثلا برای اخرین افکت روی فریم (که فک کنم انتی الیازینگه، اگه اشباه میگم لطفا درستش کنید) استفاده کنیم، باید خروجی رو دوباره از کارت اصلی بگیریم؟ این خودش سرعت رو پایین نمیاره؟

منتظر بقیه بررسی هاتون هستم! همینطور قسمت دوم این مقاله! @};-  @};-  @};-

نه کند نمیشه - چون مستر اصلی GPu اکسترناله وigpu کمک میده -همهاهنگی این دو تا  دیگه کار DX12 است - ممنون بله بخش دوم هم بزودی آماده میشه

لینک به دیدگاه

نه کند نمیشه - چون مستر اصلی GPu اکسترناله وigpu کمک میده -همهاهنگی این دو تا  دیگه کار DX12 است - ممنون بله بخش دوم هم بزودی آماده میشه

پس یعنی بعد از ویندوز 10 یه گرافیک دیگه هم به سیستمای ما اضافه میشه؟  :eek:  :eek:  بلاخره این گرافیک مجتمع به یه درد خورد  :laughing:

لینک به دیدگاه

آقا رضا یه سوال با امدن DX12 بازی هایی قدیمی هم افزایش فریم خواهند داشت؟ مثل Bf4 با Crysis 3 ؟

لینک به دیدگاه

آقاى رضايى ممنون از مطالبى كه ميزارين و به دانسته هامون افزون ميدارين...

يه نفر پيدا شد حرف دل ما رو بزنه (در مورد سيستم عامل... :D )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا رضا یه سوال با امدن DX12 بازی هایی قدیمی هم افزایش فریم خواهند داشت؟ مثل Bf4 با Crysis 3 ؟

بازی ها شاید سریغتر نشن ولی سخت افزار سریعتر میشع پس موفع اجرای همون بازی از منابع موجود بهینه تر استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

صبر کنید نسخه نهایی بیاد.بعد میتونیم در مورد داشتن باگ قضاوت کنیم.

کمتر از 2 ماه مونده.

لینک به دیدگاه

اقا رضا پس بخش 2 چی شد؟ گفتی که نهایتا تا امروز طول میکشه... :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا رضا پس بخش 2 چی شد؟ گفتی که نهایتا تا امروز طول میکشه... :(

والا اخبار بازی رو داشتم کار میکردم -حتما -بخش دوم متون سنگینی داره دارم مرتب اصلاح میکنم کمی راحت تر بشه-چشم دست تنهایی هستم من-خودم همه کارها رو انجام میدم- از بررسی اولیه تا نگارش و ویرایش و تایپ و ....همه چیز یک نفری هستم!معذرت بابت دیر شدن انشالله فردا تا شب ردیف میشه -موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...