رفتن به مطلب

SSHD ارزش خریدن داره یا نه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان هارد فعلیم که 500 هست جوابم رو نمیده و میخوام حجم بالاتر بگیرم 1 ترا.

قیمتا رو که نگاه میکردم چشم به اینا خورد.بنظرتون ارزش خرید داره؟و ایا فقط 8گیگ SSD داره؟

و کلا سرعتش نسبت به HDD  سری بلک چقدر هست؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

بعضی ها به اشتباه فکر میکنن اون 8 گیگ ssd در دسترس کاربره و میتونن ویندوز رو تو اون نصب کنن، اما در واقع اون ssd بصورت کش  برای افزایش سرعت HDD اصلی استفاده میشه. و واقعا تفاوت زیادی داره

توی این ویدئو به وضوح میشه تفاوت هارو دید، اما خب در کل ssd یه چیز دیگه س:

http://fs2.filegir.com/hemen47/SSD_vs._HDD_vs._Seagate_Hybrid_SSHD_%5B6iBhf8rpobo%5D_%5Btag18%5D.mp4

لینک به دیدگاه

من روی لپتاپم SSHD یک ترا با ۸ گیگ کش دارم. ویندوز ۷ رو با آنتی ویروسم (۳۶۰) زیر ۲۰ ثانیه بالا میاره. عالیه

ویرایش شده توسط afshin b
لینک به دیدگاه

بعضی ها به اشتباه فکر میکنن اون 8 گیگ ssd در دسترس کاربره و میتونن ویندوز رو تو اون نصب کنن، اما در واقع اون ssd بصورت کش  برای افزایش سرعت HDD اصلی استفاده میشه. و واقعا تفاوت زیادی داره

توی این ویدئو به وضوح میشه تفاوت هارو دید، اما خب در کل ssd یه چیز دیگه س:

http://fs2.filegir.com/hemen47/SSD_vs._HDD_vs._Seagate_Hybrid_SSHD_%5B6iBhf8rpobo%5D_%5Btag18%5D.mp4

ويديو عالي بود @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خرید WD GREEN 1TRA+SSD 60  پیشنهاد میشه 

یعنی هازرم با چکش یا پتک انقدر بزنم رو هارد های سبز که بترکن  :laughing: هم خیلی کند هستند و وقتی کارمیکنه انگار تو قطار نشستی تق تق میکنه

لینک به دیدگاه

خرید WD GREEN 1TRA+SSD 60  پیشنهاد میشه

ممنون ولی میخوام هم بازی و هم ویندوز بریزم توش ۶۰ گیگ فقط جواب ویندوز رو میده نه بازیهای الان که ۵۰ گیگ به بالا حجم دارن
لینک به دیدگاه

قیمتشون چطوره؟ قیمت لیون اپدیت هست؟یا پایینترم پیدا میشه؟

500 سیگیت خودم چقدر میره؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

یعنی هازرم با چکش یا پتک انقدر بزنم رو هارد های سبز که بترکن  :laughing: هم خیلی کند هستند و وقتی کارمیکنه انگار تو قطار نشستی تق تق میکنه

من گرین رو برای آرشیو میپسندم .اطمینانش خیلی بیشتر از سیگیت -مکستور  هیتاچی و هر هارد دیگه ای هست 

سیستم عامل  درسته اینه روی ssd باشه و آرشیو روی هارد wd green  به هارد هیبرید هم دید خوبی ندارم 

لینک به دیدگاه

اشغال ترین هارد هست مخصوصا برای بازی یکیش دارم اشتباهی دادم کسی گفتم ابی بخر رفت سبز خرید  :laughing:  :eek:

با رم 4 گیگ اصلا کاراریی نداره با 8 گیگ کمی بهتر عمل میکنه اما پیشنهاد نمیشه اصلا برا گیم   :)

لینک به دیدگاه

بابا بیخیال حالا اون بنده خدا یچیز گفت همه گیر دادن به اون.

شما جواب منو بدید قیمتش همینه یا کمتره؟ هارد من چند فروش میره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

seagate با کش ssd\ بگیرید درسته کمی گرون تره ولی کارایی شا نسبت به هارد عادی تا حدی بهتره و برای استفاده دائم هم مشکلات ssd رو نداره -

لینک به دیدگاه

ممنون اقا رضا پس همین انتخاب بهتریه.

برای خودم 100 میره ایا؟

لینک به دیدگاه

من هارد بلک دارم، 2 ترا.

مشکل کلی هاردهای وسترن، سر و صدای زیادشونه.

هارد گرین فقط برای آرشیوه

هارد بلو بدک نیست.

هارد بلک عالیه، خصوصا برای بازی. Access Time عالی داره.

ولی همونطور که گفتم سر و صدای هدها اذیت کننده اس.

SSHD هم خوبه ولی مشکل هاردهای Seagate اینه که کمی درصد خرابی بالاتری دارن، خود من از 6 هارد وسترنی که تا بحال دیدم، هیچکدوم خرابی نداشتن ولی از 2 هارد سیگیت، یکیشون دچار بدسکتور های فجیعی شد. البته شاید شانس من اینجوری شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ssd دسته دوم بگیرید اونم نه از وب سایت و اینترنت و دیوار و ... از خود بازار  الان دوتا 500 گیگ رو خریدم 800 تومن درصورتی که قیمت هرکدوم 800 هست  :D  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از کدوم پاساژ؟

پایتخت چندین مغازه دسته دوم میفروشند اگر نداشتند بهشون بسپر مثلا فلان چیز رو میخوای برات زیر قیمت پیدامیکنن

لینک به دیدگاه

دوستان همه‌ی گفتنی‌ها رو گفتند.فقط برای این که تصمیم گیری آسان‌تر بشه، یک جمع بندی همراه با دخل و تصرف:

sshd سریع تر از هارد مکانیکی هست، و ارزش داره براش هزینه کنی. اما اختلاف سرعت ssd با sshd بیشتر هست از اختلاف ssd با hdd. بنابر این فارغ از ملاحظات دیگر گرفتن ssd بهتره.

اگر تا اینجا موافقی می‌رسیم به چون و چندش و فرض می‌کنیم برای کیس می‌خوای، برای نوتبوک داستان کمی متفاوته.

بودجه‌ی کم، ssd حدود ۶۰ گیگ.

بودجه‌ی بیشتر، ssd حدود ۱۲۰ گیگ اولویت داره به خرید ssd کم ظرفیت در کنار هارد مکانیکی، چون بعد وقتی بخوای ارتقا بدی باید با زیان بفروشی. هارد مکانیکی رو بعدا که بودجه داشتی بخر.

اگر مشکل بودجه نداری، ssd حدود ۱۲۰ گیگ همراه هارد دیسک وسترن سبزیک یا دوترا، چون عمر خوبی دارن و ساکت‌اند، مناسب برای بایگانی.

هاردد کنونی‌ت رو بخوای بفروشی بسته به سلامتش و بخت خودت بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان می‌خرند. من باشم باش سر می‌کنم و بودجه که داشتم یک ترا در کنارش می‌افزایم. ۵۰۰ گیگ افزایش فضا بر اساس تجربه‌ی من ارتقای قابل توجهی نیست و دوباره پس از چندی با کمبود فضا رویرو خواهی شد. ولی یک ترا افزایش در برابر ۵۰۰ گیگ کنونی تا مدتها نیازت رو برآورده خواهد کرد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد یهای سیگیت اتفاقا عمر مناسبی دارند- بنده  8 عدد هارد سیگیت رو دارم استفاده میکنم - دو تا 4 ترابایت روی هر سیستم - البته هر کدوم دو ترابایتی - هیچ کدوم کوچکترین مشکلی  نداشتند-هارد فقط به طریقه نگه داری بستگی داره-نباید درد دمای بد کار کنه-

لینک به دیدگاه

اتفاقا مشکل بودجه هم دارم.و این پول بخشی از پولی هست که برای ارتقاع گرافیکم در نظر گرفته بودم.اما چون فعلا مشتری برای کارتم نیست میخوام هارد بگیرم تا ببینم چی پیش میاد.

ابنطور که من تو سایت رو دیدم ارزونترین ssd 120 برند kingstone هست به قیمت 210.و باید یه هارد 1 ترا هم بگیرم و هارد خودم رو بفروشم میشه به عبارتی.

210+170=380 خیلی میشه.

وهارد خودم 80

380-80=300 تومن بودجه نیاز داره برای خرید hdd 1t+ssd 120

و حالت دوم

300-80 =220 برای خرید sshd 

و یا کلا هارد خودمو نگه دارم و یه هارد 1 ترا بهش اضافه کنم.که میشه 170

لینک به دیدگاه

هارد یهای سیگیت اتفاقا عمر مناسبی دارند- بنده  8 عدد هارد سیگیت رو دارم استفاده میکنم - دو تا 4 ترابایت روی هر سیستم - البته هر کدوم دو ترابایتی - هیچ کدوم کوچکترین مشکلی  نداشتند-هارد فقط به طریقه نگه داری بستگی داره-نباید درد دمای بد کار کنه-

درود 

من 2 تا هارد سیگیت دارم که خیلی عادی یکیشون بعد از 6 ماه بالا نیومد یکیشون هم حدود یکسالی کار کرد و بالا نیومد به گارانتی و این حرفها هم نمیتونم بدم چون فردا تمام اطلاعات زندگیم از فیسبوک و یوتیوب سر درمیاره 

ولی هاردهای وسترن مرگ نداره مخصوصا برای ارشیو 

روی چند تا سیستم هم بلک بستم سرو صداش در مقابل صدای فن های سیستم چیزی نیست که بخواد ناراحت کننده باشه 

من باز پیشنهادم یک هارد 60 یا 120 ssd برای ویندوز و بازی هست و یک هارد 1 ترا گرین برای ارشیو دیتا 

لینک به دیدگاه

اتفاقا مشکل بودجه هم دارم.و این پول بخشی از پولی هست که برای ارتقاع گرافیکم در نظر گرفته بودم.اما چون فعلا مشتری برای کارتم نیست میخوام هارد بگیرم تا ببینم چی پیش میاد.

ابنطور که من تو سایت رو دیدم ارزونترین ssd 120 برند kingstone هست به قیمت 210.و باید یه هارد 1 ترا هم بگیرم و هارد خودم رو بفروشم میشه به عبارتی.

210+170=380 خیلی میشه.

وهارد خودم 80

380-80=300 تومن بودجه نیاز داره برای خرید hdd 1t+ssd 120

و حالت دوم

300-80 =220 برای خرید sshd

و یا کلا هارد خودمو نگه دارم و یه هارد 1 ترا بهش اضافه کنم.که میشه 170

من اگر بودجه ی محدود داشته باشم، اول یکیش رو می خرم، بعدا که پولش جور شد دومی رو.

اگر الان اولویتت حجمه، یک هارد یک ترا بخر، بعدا اس اس دی رو.

من با فروش قطعه ای که داره کارش رو می کنه مخالفم، به ویژه اگر با زیان همراه باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود 

من 2 تا هارد سیگیت دارم که خیلی عادی یکیشون بعد از 6 ماه بالا نیومد یکیشون هم حدود یکسالی کار کرد و بالا نیومد به گارانتی و این حرفها هم نمیتونم بدم چون فردا تمام اطلاعات زندگیم از فیسبوک و یوتیوب سر درمیاره 

ولی هاردهای وسترن مرگ نداره مخصوصا برای ارشیو 

روی چند تا سیستم هم بلک بستم سرو صداش در مقابل صدای فن های سیستم چیزی نیست که بخواد ناراحت کننده باشه 

من باز پیشنهادم یک هارد 60 یا 120 ssd برای ویندوز و بازی هست و یک هارد 1 ترا گرین برای ارشیو دیتا 

من خودم الان نزدیک 5 ساله دارم از هاردم  که سیگیت هستاستفاده میکنم بدون هیچ مشکلی فقط بخاطر حجم میخوام عوض کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...