رفتن به مطلب

دوستانی که CPU I3 4160 یا مادربرد ایسوز Z97-C دارند لطفا راهنمایی کنند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

مشخصات سیستم من این هست :

مادربرد ایسوز z97-C 

CPU I3 4160

Ram Apacer 1866 4 *1

مشکل این هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم سیستم مرتبا ریست میشه و این ریست شدن گاهی وقتا دیگه تمومی نداره تا اینکه سیستم رو خاموش کنم و بعد از اون همه ریست پیغام میده اورکلاک انجام نشد . بعد از اون سیستم بدون مشکل بالا میاد فقط به نظرم دماش بالاست . چون بعد از اینکه وارد ویندوز میشه تو AI Suit دمای CPU 36 و مادربرد 30 و اگر هم کاری نکنم دمای CPU 39 -40 میرسه . 

سیستم هم 4 ماه هست گرفتم .

دوسانی که از این مدل CPU و مادربرد دارند لطفا بفرمایید کانفیگ بایوس رو چطور تنظیم کردید ؟ و دما برای شما چقدر هست .

ضمنا من بایوس رو هم آپدیت کردم چند بار Cmos هم پاک کردم با باتری و بدون باتری . گزینه اپتیمایزبایوس رو هم زدم ولی مشکل ریست شدن اولیه حل نشده . گفتم شاید مشکل از رم ها باشه  رم ها رو هم عوض کردم اما تغییری حاصل نشد . من اگه نخوام سیستمم اورکلاک بشه باید چی کار کنم ؟ چون ظاهرا سیستم تو این ریست شدن ها میخواد اورکلاک کنه .

پیشاپیش متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دکمه دیفالت تو بایوس رو بزن  باید f5 باشه 

برنامه ia suite رو انیستال کن و سیستم رو ریست بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بردهای asus z97c مشکل دارن 

من واسه ادارمون پارسال گرفتم همون اول کاره سیستم بالا نیومد فرستادیم گارانتی 

الانم کارمیکنه اما رمها فقط رو اسلات 2 و 4 کارمیکنن  به صورت سینقل!!!

لینک به دیدگاه

سلام

دکمه دیفالت تو بایوس رو بزن  باید f5 باشه 

برنامه ia suite رو انیستال کن و سیستم رو ریست بده

دوست عزیز این کار هم انجام دادم و نشد .

لینک به دیدگاه

کلا بردهای asus z97c مشکل دارن 

من واسه ادارمون پارسال گرفتم همون اول کاره سیستم بالا نیومد فرستادیم گارانتی 

الانم کارمیکنه اما رمها فقط رو اسلات 2 و 4 کارمیکنن  به صورت سینقل!!!

برند و باس رم هاای که رو سیستمتون هست رو میشه بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

ببین رمت توی این فهرست هست یانه. بایاس رو هم بروز رسانی کن. این کارها اولین گامهای رفع ایراد هست.

https://a248.e.akamai.net/f/1828/2290/9f/dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97-C/Z97-C_Memory_QVL.PDF

لینک به دیدگاه

ببین رمت توی این فهرست هست یانه. بایاس رو هم بروز رسانی کن. این کارها اولین گامهای رفع ایراد هست.

https://a248.e.akama..._Memory_QVL.PDF

این رمی که در حال حاضر رو سیستمم هست تو لیست نبود اما رم قبلیم هم که کینگستون بود باز همین مشکل رو داشت . بایوس هم آپدیت شده .

مشکل این هست که سیستم داره با ریست شدن خودش رو با فرکانس رم کانفیگ میکنه اما نمیتونه چون تقریبا تناسبی بین CPu I3 4160 با رم 1866 وجود نداره . چطور میتونم از اورکلاک شدن سیستم جلوگیری کنم ؟ 

کسی مادربرد Z97-C یا I3 4160 نداره ؟

حداقل ببینم دما متعادل هست یا نه !!

لینک به دیدگاه

این رمی که در حال حاضر رو سیستمم هست تو لیست نبود اما رم قبلیم هم که کینگستون بود باز همین مشکل رو داشت . بایوس هم آپدیت شده .

مشکل این هست که سیستم داره با ریست شدن خودش رو با فرکانس رم کانفیگ میکنه اما نمیتونه چون تقریبا تناسبی بین CPu I3 4160 با رم 1866 وجود نداره . چطور میتونم از اورکلاک شدن سیستم جلوگیری کنم ؟ 

کسی مادربرد Z97-C یا I3 4160 نداره ؟

حداقل ببینم دما متعادل هست یا نه !!

دما مشکلی نداره. آستانه‌ی تحمل این پردازنده‌ها بیش از ۶۵ درجه هست. تنظیمات بایاس هم بعید می‌دونم کمکی بکنه، به ویژه اگر بایاس رو بروز‌رسانی کرده‌ای. حدس می‌زنم از رم باشه. من مشابه این مشکل رو داشتم باGeil Evo corsa 1600 حل شد. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

جناب بهمنیان

جسارتا مادربرد و CPU شما چی هست ؟ ولی فکر کنم دما یکم بالاست . وقتی سیستم رو روشن میکنم دما 36 هست فکر کنم باید زیر 30 باشه . البته کیس من هیچ فن دیگه ای نداره !

لینک به دیدگاه

جناب بهمنیان

جسارتا مادربرد و CPU شما چی هست ؟ ولی فکر کنم دما یکم بالاست . وقتی سیستم رو روشن میکنم دما 36 هست فکر کنم باید زیر 30 باشه . البته کیس من هیچ فن دیگه ای نداره !

رایانه‌یی که زیر دست خودم‌ه z97 deluxe با 4790k هست.  من با ایسوس بیش‌ از بقیه‌ی مادربوردها سر و کار دارم، به دلایلی که مربوط به کارم می‌شه. همان‌طور که گفتم دمای کیس و پردازنده‌ت عادی‌ه و مشکلی نداره. بیشترین سازگاری z97 ایسوس‌های پایین رده  بر اساس تجربه‌ی من با فرکانسهای ۱۶۰۰ و ۲۴۰۰ هست.

با مادربورد خودم یک مشکل مسخره داشتم که مربوط به درایور‌ساتاش می‌شد. ایسوس قابلیتها و نیز دردسرهای خودش رو داره.

توی تنظیمات یایاس بخش ai tweak  سه حالت auto و xmp و disabled گزینه‌های اصلی مربوط به فرکانس حافظه هستند. این‌ها رو هم با احتیاط بیازما. کم دردسرترین کار هم آزمودن رایانه‌ت با یک رم دیگر هست.

لینک به دیدگاه

سلام کلید gpu boost که نزدیک سوکت برق 8 پین مادر بورد هست رو چک کن تو وضعیت خاموش باشه . سه تا حالت داره که باید تو اولین حالت از سمت چپ باشه و چراغ مربوط به اون که نزدیک کلید هست هم خاموش بشه ... احتمال میدم از این باشه .

g9hz_screenshot_(2)_thumb.jpg

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

خب من رفتم داخل بایوس و Ai Tuner رو از حالت Auto گذاشتم رو منوال باس رم  رو هم بجای 1866 روی 1800 ست کردم و تایمینگ رم هم که 13 بود رو یکی ازش کم کردم و روی 12 12 12 31 گذاشتم . الان 10 دقیقه ای میشه که ریست یا خاموش میکنم بلافاصله سیستم میاد بالا . فقط اینکه اولش که میخواد بیاد بالا لحظه اول سیستم یه لحظه انگار اور میشه و فن CPu چند صدم ثانیه با دور بالا میچرخه .

این شکلی مشکلی پیش نمیاد .؟

این 2 تا اسکرین شات رو با Ai Suit گرفتم لطفا تغییرات رو ملاحضه بفرمایید .

قبل از تغییر دادن از حالت اتو به منوال :

بعد از تغییر :

این مقدار وات CPU منو یکم نگران میکنه !

لینک به دیدگاه

خب من رفتم داخل بایوس و Ai Tuner رو از حالت Auto گذاشتم رو منوال باس رم  رو هم بجای 1866 روی 1800 ست کردم و تایمینگ رم هم که 13 بود رو یکی ازش کم کردم و روی 12 12 12 31 گذاشتم . الان 10 دقیقه ای میشه که ریست یا خاموش میکنم بلافاصله سیستم میاد بالا . فقط اینکه اولش که میخواد بیاد بالا لحظه اول سیستم یه لحظه انگار اور میشه و فن CPu چند صدم ثانیه با دور بالا میچرخه .

این شکلی مشکلی پیش نمیاد .؟

بعد از تغییر :

نمی‌دونم این بورد چقدر طاقت اورکلاک داشته باشه، به ویژه این‌که گفتی رایانه‌ات یک فن بیشتر نداره. برای این‌که درست و حسابی عیب یابی کنی از ۱۶۰۰ بیآغاز و وقتی پایدار یک مدت کار کرد بعد برو سراغ افزایش فرکانس. در ضمن من عکسهایی که گذاشتی رو نمی بینم.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

مشخصات سیستم من این هست :

مادربرد ایسوز z97-C 

CPU I3 4160

Ram Apacer 1866 4 *1

مشکل این هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم سیستم مرتبا ریست میشه و این ریست شدن گاهی وقتا دیگه تمومی نداره تا اینکه سیستم رو خاموش کنم و بعد از اون همه ریست پیغام میده اورکلاک انجام نشد . بعد از اون سیستم بدون مشکل بالا میاد فقط به نظرم دماش بالاست . چون بعد از اینکه وارد ویندوز میشه تو AI Suit دمای CPU 36 و مادربرد 30 و اگر هم کاری نکنم دمای CPU 39 -40 میرسه . 

سیستم هم 4 ماه هست گرفتم .

دوسانی که از این مدل CPU و مادربرد دارند لطفا بفرمایید کانفیگ بایوس رو چطور تنظیم کردید ؟ و دما برای شما چقدر هست .

ضمنا من بایوس رو هم آپدیت کردم چند بار Cmos هم پاک کردم با باتری و بدون باتری . گزینه اپتیمایزبایوس رو هم زدم ولی مشکل ریست شدن اولیه حل نشده . گفتم شاید مشکل از رم ها باشه  رم ها رو هم عوض کردم اما تغییری حاصل نشد . من اگه نخوام سیستمم اورکلاک بشه باید چی کار کنم ؟ چون ظاهرا سیستم تو این ریست شدن ها میخواد اورکلاک کنه .

پیشاپیش متشکرم

مشکلی شبیه به این رو داشتم.

برا من که از رم ها بود و با تعویض حل شد.

یه تست رم رو بزن معلوم میشه داستان چیه.

memory diagnose تو ویندوز هست و برنامه خیلی کاملی هست که آقا مهدی از لیون بهم معرفی کرده و پیشنهاد میکنم با همون تست کنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برند و باس رم هاای که رو سیستمتون هست رو میشه بفرمایید ؟

کینگستون 1866 بلو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب بهمنیان

دما نرماله

سی پی یو من با فن استوک البته جاش خوب نیست و 5 تا فن 36 درجه بود که نهایتا تو بهترین حالت میرفت رو 32

الان کولر گرفتم تو حالت بیکاری 5 درجه خنکتر شده و تو  بازی 10 درجه و دما بالاتر از 45 نمیره

لینک به دیدگاه

تشکر از پاسخ های همه 

نمی‌دونم این بورد چقدر طاقت اورکلاک داشته باشه، به ویژه این‌که گفتی رایانه‌ات یک فن بیشتر نداره. برای این‌که درست و حسابی عیب یابی کنی از ۱۶۰۰ بیآغاز و وقتی پایدار یک مدت کار کرد بعد برو سراغ افزایش فرکانس. در ضمن من عکسهایی که گذاشتی رو نمی بینم.

راستش با توضیحاتی که در پست های بالایی دادم در واقع من دارم Downclock میکنم و فر کانس رو از 1866 رو 1800 ست کردم و تا الان هم خدا رو شکر دیگه خبری از ریست شدن های پی در پی اولیه نیست . جالبه که فرکانس 1600 و 1800 رو بخوبی تست میکنه اما رو 1866 وقتی ست میشه حتی با تایمینگ خود رم ریست شدن های اولیه شروع میشه .

ویرایش شده توسط unforgiven747
لینک به دیدگاه

mahdise7en

درود دمای cpu منم همین قدره

ممکنه مشخصات مادربرد و CPU و رم سیستمتون رو بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

2015-06-01_203745.jpg

بعد از تغییر :

2015-06-06_131024.jpg

post-18932-0-62557700-1433591269_thumb.jpg

post-18932-0-67296900-1433591287_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما تهویه کیسو بهتر کنین و یکی 2تا فن بخرین و اگه میتونی یه کولر 100 تومنی هم واسش بگیر اگه بازی میکنید

لینک به دیدگاه

یک بزرگواری محبت کنه اگر مادربردش ایسوز Z97-C هست از قسمت Ai Tweaker ی اسکرین شات بذاره . 

دیگه حالا گزینه Ai overclock tuner  چه روی منوال بذارم و چه رو اتو cpu همش با فرکانس 3600 کار میکنه . قبلا وقتی روی اتو بود فرکانس رو 800 بود و بر اساس مقدار کاری که از سیستم میکشیدم اور میشد . دقیقا تو عکس هایی که گذاشتم این موضوع رو نشون میده .

لینک به دیدگاه

ممکنه مشخصات مادربرد و CPU و رم سیستمتون رو بفرمایید ؟

cpu 4160

mb giga h 81 m

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

احتمال داره رمهاتون با این برد سازگاری نداشته باشه اگه امکانش هست بارم کورسیر ویا جی اسکیل یه تستی بزنید. هاردتون روهم ویروسیابی کلی بکنید.

لینک به دیدگاه

یک بزرگواری محبت کنه اگر مادربردش ایسوز Z97-C هست از قسمت Ai Tweaker ی اسکرین شات بذاره . 

دیگه حالا گزینه Ai overclock tuner  چه روی منوال بذارم و چه رو اتو cpu همش با فرکانس 3600 کار میکنه . قبلا وقتی روی اتو بود فرکانس رو 800 بود و بر اساس مقدار کاری که از سیستم میکشیدم اور میشد . دقیقا تو عکس هایی که گذاشتم این موضوع رو نشون میده .

با برنامه‌ی ai suite3 بخش duall intelligent processor می‌تونی فرکانسها رو دستکاری کنی. می‌تونی پروفایلهای جداگانه ذخیره کنی و موقع نیاز فعالشون کنی. و یا همه چیز رو به حالت پیش‌فرض برگردانی.

بهت پیشنهاد می‌کنم یک رم ۱۶۰۰ یا ۲۴۰۰ بخر. عمر مفید رایانه‌ و خودت بیشتر می‌شه.

دوتا تصویری که گذاشتم مربوط به تنظیمات پیش‌فرض برای حالت بیکار و حالت پرکار هست.

post-12568-0-36917200-1433604668_thumb.jpg

post-12568-0-88172700-1433605815_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...