رفتن به مطلب

استفاده از 12 کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

اطلاعات ناقصی از یک سیستم دارم که مادربرد IV  Extreme   2011 و از 12 کارت گرافیک nvidia , amd استفاده کرده مدل های مختلف ...

میخوام ببینم این 12 کارت گرافیک رو به چه صورت و روشی به سیستم وصل کرده و من چجوری میتونم اینکار رو انجام بدم 

ایا از این برد استفاده کرده ؟

BP20ISA_large.jpgbpg8032_pci_express_backplane_ovh1.png

6620%20large.jpg

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

درود

اطلاعات ناقصی از یک سیستم دارم که مادربرد VII Extreme و از 12 کارت گرافیک nvidia , amd استفاده کرده مدل های مختلف ...

میخوام ببینم این 12 کارت گرافیک رو به چه صورت و روشی به سیستم وصل کرده و من چجوری میتونم اینکار رو انجام بدم 

دوست عزیز اصلا همچین مادربردی تولید نشد 

آخرین برد این مدل Maximus VI Extreme  و از سری  z97 برد  Maximus VII FOrmula  بود

ضمنا فکر کنم اطلاعات اشتباه بهتون رسیده

لینک خاصی دارید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اصلا همچین مادربردی تولید نشد 

آخرین برد این مدل Maximus VI Extreme  و از سری  z97 برد  Maximus VII FOrmula  بود

ضمنا فکر کنم اطلاعات اشتباه بهتون رسیده

لینک خاصی دارید؟

تصحیح شد 

چک کردم دقیقا 12 کارت به سیستم متصل هست ولی چون دسترسی فیزیکی ندارم نمیدونم چجوری وصل شده 

لینک به دیدگاه

دوست گلم بنده همین مادر برد رو دارم

شما نهایتا بتونید با رایزر از همه اسلاتها استفاده بکنید که میشه ۶ عدد همزمان اونهم فکر کنم فقط برای ماینینگ کاربرد داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گلم بنده همین مادر برد رو دارم

شما نهایتا بتونید با رایزر از همه اسلاتها استفاده بکنید که میشه ۶ عدد همزمان اونهم فکر کنم فقط برای ماینینگ کاربرد داره

به صورت همزمان نیست ها ! یعنی sli نشده ببین همه مدل گرافیکی رو روی سیستم قرارداده بود از 970 980 770 690 تا r9 290 295  و به صورت pci passthrough روی VT-d هست 

میدونم که از مادربرد استفاده نمیشه استفاده کرد میخوام ببینم از بردی استفاده کرده ؟ چون چند وقت پیش دیدم یکی از دوستان حدود 32 عدد کارت شبکه 1000 pci رو با برد وصل کرده بودند به مادربرد 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همچین چیزی اگر وجود داشته باشه برای سرورهای مخصوص رندرینگ هست اگر فرض کنیم شما پردازش بالای گرافیک می خوای باید از کارت high end استفاده کنی 12 تا گرافیک رو با هیچ پاوری نمی تونی تغذیه کنی و اون سیستم رو هم نمیشه خنک کرد

درضمن ویندوز همن در تعداد gpu محدودیت داره و فکر  کنم حذاکثر 5 تا بشه تعریف کرد و طبیعتا باید لینوکس بیس باشه. در نهایت کاربردش بسیار خاص و محدود هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب با جستجو که کردم فهمیدم بردی به نام BackPlane هست به این شکل 

VnwXt.jpg

که میشه چندین کارت pci رو استفاده کرد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز همچین چیزی اگر وجود داشته باشه برای سرورهای مخصوص رندرینگ هست اگر فرض کنیم شما پردازش بالای گرافیک می خوای باید از کارت high end استفاده کنی 12 تا گرافیک رو با هیچ پاوری نمی تونی تغذیه کنی و اون سیستم رو هم نمیشه خنک کرد

درضمن ویندوز همن در تعداد gpu محدودیت داره و فکر  کنم حذاکثر 5 تا بشه تعریف کرد و طبیعتا باید لینوکس بیس باشه. در نهایت کاربردش بسیار خاص و محدود هست

من روز و شب با سیستم هایی که چندین گرافیک دارند دارم سرو کله میزنم این روش pci passtrough روی بیس VT-d هست در ماشین مجازی ساز

من از ویندوز استفاده نمیکنم حتی روی سیستم شخصی خودم

سرور هایی که کارمیکنم اکثرا در دیتاسنتر میزبانی میشند و قطعا پاور خوبی براشون خریداری شده

دیگه حداکثر روی مادربرد سرور دیده بودم 8 تا باشه ولی این بار چون مادربرد 6 تا ساپورت میکرد ولی اینا 12 تا داشتند برام سوال شد اینجا بپرسم ایا از بردی استفاده کرده یا اینکه مثلا از پورت های دیگه مادربرد میشه استفاده کرد که فهمیدم باید برد مخصوص تهیه کرد که قبلا این برد هارو توی رک های یک شرکت انیمیشن سازی دیده بودم  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رایزر های USB هم وجود داره که usb رو‌به pci-e تبدیل میکنه با یه برد rampage vi extreme میتونید بالای 12 تا وصل کنید اگر محدودیت سیستم عامل و پاوری نداشته باشید

ویرایش شده توسط navid_ati
لینک به دیدگاه

رایزر های USB هم وجود داره که usb رو‌به pci-e تبدیل میکنه با یه برد rampage vi extreme میتونید بالای 12 تا وصل کنید اگر محدودیت سیستم عامل و پاوری نداشته باشید

درود . نوید جان یعنی یه سرش میره به usb یه سرش pci -e !!!!؟؟

لینک به دیدگاه

تا جایی که من دیدم این بردها از چند منبع تغذیه پشتیبانی می کنن.

این عکس رو مدت ها پیش دیده بودم واسه شما هم ممکنه جالب باشه.

post-19157-0-52135100-1433754039_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود . نوید جان یعنی یه سرش میره به usb یه سرش pci -e !!!!؟؟

رایزر دو نوع داریم یکی از کابل فلت استفاده می کنه یکی از کابل یوو اس بی، دو سرش pci express هست یک طرف گرافیک میخوره x16 طرف دیگه که به برد وصل میشه میتونه از x1 تا x16 باشه

لینک به دیدگاه

اسمش XPANDER  هستش فکر کنم مدل اختصاصی فقط برای ASUS RAMPAGE طراحی شده اسم نمونه های مشابه برای بقیه مادربوردا فرق میکنه 

post-19779-0-64613900-1433778387_thumb.jpgpost-19779-0-05218800-1433778400_thumb.jpgpost-19779-0-34599700-1433778422_thumb.jpg
لینک به دیدگاه

درود

Cyclone Microsystems - PCI Express Expansion Backplanes and Adapters

این مادربرد از MSI خودش 8 اسلات PCI-E دارد :

MSI Big Bang P67 Marshal

این دو مدل ASUS هم هفت عدد :

ASUS P9X79-E WS

ASUS Announces the X99-E WS Workstation

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...