رفتن به مطلب

مشاوره براى ارتقا

Recommended Posts

سلامدوستان من فعلا قطعات مدل امضامو دارم. به نظرتون واسه افزايش fps در بازى مثل gta v بخوام يه i5 به جاى i3 بخرم بهتره يه اين که يه گرافيک در حد 660 يا 660ti با همون i3 بزارم؟الان با 5850 رو 720P و تنضيمات high و البته دو سه تاشون medium و MSAA و FXAA و کلا اينا غير فعالن به جز يکي که روى x16 هستش که زياد رو فرم تأثير نديدم ازش حدود سي تا پنجاه فرم ميده و ميخوام شصد تا فيکس بگيرم. خودم نظرم روى 660ti و i3 هست.اينم بگم با اين i3 تو بازى gtav بين 80-90 درصد کارکرد داره ( با msi afterburner چک کردم)يه سوال ديگه هم دارم. يه برنامه بهم معرفي کنين که با اون بشه بخشي از يه درايو که خالي هستو به يه درايو ديگه تبديل کنه بدون اين که اطلاعاتم پاک بشه.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سیستمت کار زیاد داره... اگه آپگرید کنین نمیدونم پاورش بتونه بکشه یا نه ... رمت هم برا بازی دیگه از 8 کمتر الان نباید باشه ...گرافیکای سری 600 دیگه خیلی قدیمی شدن ... کلا پیشنهاد میکنم تا پول بیشتری دستت نیومده کلا هیچ کار نکنی .

برای سوال دوم هم میتونی از

AOMEI partition assisstant یا paragon استفاده کنی ...

لینک به دیدگاه

سیستمت کار زیاد داره... اگه آپگرید کنین نمیدونم پاورش بتونه بکشه یا نه ... رمت هم برا بازی دیگه از 8 کمتر الان نباید باشه ...گرافیکای سری 600 دیگه خیلی قدیمی شدن ... کلا پیشنهاد میکنم تا پول بیشتری دستت نیومده کلا هیچ کار نکنی .

برای سوال دوم هم میتونی از

AOMEI partition assisstant یا paragon استفاده کنی ...

سلام

پاور مشکل نداره و ميزان مصرف گراف خودم و 660ti در حد 150 وات هست و با cpu ميشه 200 تا و با بقيه ميشه 300 وات حدودا الان هم با همين سيستم 4 ماه کار ميکنم و مشکل ندارم ,پس با 660ti هم مشکلي پيش نمياد. رم هم فکر کنم زياد ضرورى نباشه چون تو همين gta v حجم رمم تو بازى نهايت روى 3500 مگ ميره و اصلا لگ ندارم. متأسفانه تا چند ماه ديگه پولي دستم نمياد بايد جمع کنم واسه خريد i5 و ssd چون الان بايد ssd مو بفروشم

نظرتون راجب 660ti و i3 نسبت به 5850 و i5 چيه؟

لینک به دیدگاه

سلام

پاور مشکل نداره و ميزان مصرف گراف خودم و 660ti در حد 150 وات هست و با cpu ميشه 200 تا و با بقيه ميشه 300 وات حدودا الان هم با همين سيستم 4 ماه کار ميکنم و مشکل ندارم ,پس با 660ti هم مشکلي پيش نمياد. رم هم فکر کنم زياد ضرورى نباشه چون تو همين gta v حجم رمم تو بازى نهايت روى 3500 مگ ميره و اصلا لگ ندارم. متأسفانه تا چند ماه ديگه پولي دستم نمياد بايد جمع کنم واسه خريد i5 و ssd چون الان بايد ssd مو بفروشم

نظرتون راجب 660ti و i3 نسبت به 5850 و i5 چيه؟

بودجت کلا چقده ؟؟

لینک به دیدگاه

بودجت کلا چقده ؟؟

با فروش گراف و ssd و يه خورده بزارم روش نهايت 550
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک بخری

افزایش فریم بیشتری پیدا میکنی

حداقل افزایش فریم دو برابری

ولی با تعویض cpu  نهایت 20 درصد

لینک به دیدگاه

270x دست 2 بگیر از نظر من

يه خورده مصرفش بالاس. بعدا اگه بخوام i5 بگيرم با مشکل پاور روبرو ميشم.

من خودم نظرم اينه که يه 660 بخرم و بقيه پولشو صرف يه هارد wd sata3 black 500G کنم. چون اين هاردم sata 1 هستش و يکم ازيتم ميکنه.

لینک به دیدگاه

270x دست 2 بگیر از نظر من

من خودم نظرم اينه که يه 660 بخرم و بقيه پولشو صرف يه هارد wd sata3 black 500G کنم. چون اين هاردم sata 1 هستش و يکم ازيتم ميکنه.

لینک به دیدگاه

نظر من پاور رو بفروش اون هارد رو هم فعلا بیخیالش شو پاور هم برو ی دست 2 بگیر ...

اما کلا ی ارتقا اساسی نیاز داری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من امضاها رو غیر فعال کردم

پاورت چند وات هست

لینک به دیدگاه

سلام دوتا  قطعه قطعی می خواید

حالا رم که ارزونه    یه 4 گیگ بزار کنارش . ولی گرافیک   به نظرم  حتما  یه 4 گیگ بگیر   .  الان اقای فیروزی   760  4 گیگ رو 750 میده خوبه به نظرم   .

لینک به دیدگاه

من امضاها رو غیر فعال کردم

پاورت چند وات هست

430 Redmax-SP. از اقاى شعباني هم پرسيدم گفتن کيفيتاشون عالين. به هر حال من فعلا نميتونم يه ارتقا حسابي بدم. ssd رو ميفروشم به جاش يه هارد sata 3 500 مثل blue ميخرم گراف رو هم ميفروشم و هاردمم همينحور. و با الباقي پولم يه 660 ميخرم نظرتون چيه؟ پاور هم ديگه کارکرده نميخرم. همينم 180 خريدم و ميخوام تا مدت ها نفروشمش که ضرر بکنم.
لینک به دیدگاه

430 Redmax-SP. از اقاى شعباني هم پرسيدم گفتن کيفيتاشون عالين. به هر حال من فعلا نميتونم يه ارتقا حسابي بدم. ssd رو ميفروشم به جاش يه هارد sata 3 500 مثل blue ميخرم گراف رو هم ميفروشم و هاردمم همينحور. و با الباقي پولم يه 660 ميخرم نظرتون چيه؟ پاور هم ديگه کارکرده نميخرم. همينم 180 خريدم و ميخوام تا مدت ها نفروشمش که ضرر بکنم.

رم رو یادت رفت حتما یه رم 4 گیگ دیگه بگیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما میتونی پاور کارکرده گارانتی دار بگیری

الان 530 گرین با گارانتی حدود 100 تا 110 تومن هست

البته اگر cpu  شما i3  باشه همین پاور کارتهایی مثل 270x  و 760  رو هم جواب میده

برای ارتقا هم فقط به گرافیک فکر کن

ssd  رو هم صد در صد بفروش

اگر محدودیت بودجه داری سعی کن قطعات کارکرده با گارانتی بر داری

مثلا هارد 500 با گارانتی حدود 100 تومان هست

لینک به دیدگاه

شما میتونی پاور کارکرده گارانتی دار بگیری

الان 530 گرین با گارانتی حدود 100 تا 110 تومن هست

البته اگر cpu  شما i3  باشه همین پاور کارتهایی مثل 270x  و 760  رو هم جواب میده

برای ارتقا هم فقط به گرافیک فکر کن

ssd  رو هم صد در صد بفروش

اگر محدودیت بودجه داری سعی کن قطعات کارکرده با گارانتی بر داری

مثلا هارد 500 با گارانتی حدود 100 تومان هست

نظرم رو همينه ولي بزور بتونم 660 بخرم و چون روى 1000*1200 پلي ميکنم فکر نکنم مشکل زيادى پيدا کنم.
لینک به دیدگاه

کمبود رم اذیتت میکنه .تو یسری بازیها مثل بتلفیلد۴حداقل به ۶گیگ رم نیاز داری وگرنه Hitching و گیرهای مکرر حین گیمپلی اعصابتو خورد میکنه. کارت گرافیک بگیری قطعا الان ارتقای بیشتری حس میکنی چون بازیها هنوز GPU Bound ترن و نقش جی پی یو توشون مهمتره. با اینحال تو یه بازیهایی مثل AC:Unity یا همون GTA5 که مدنظر خودته سی پی یو هم نقش تعیین کننده داره مخصوصا تو جاهای شلوغ و پرترافیک. روی رزولوشنهای پایینتر مخصوصا 720p که گفتی بازی میکنی(حالا نمیدونم محدودیت مانیتورته یا ترجیح خودت برای گرفتن پرفورمنس بهتربا کارت کنونیت) بازیها CPU Bound تر میشن و تاثیر پردازنده مرکزی تو پرفورمنسشون بوضوح برجسته تر میشه. ضمنا در حالت ۶۰فریم هم که بازمد نظرته سی پی یو و جی پی یو بطور همزمان تحت فشار قرار میگیرن و زمان تنفس هر دوشون بشدت کاهش پیدا میکنه( تو یه بازی ۶۰فریم فرصت رندر هر فریم توسط جی پی یو ۱۶.۶۶ میلی ثانیه بیشتر نیست اما در حالت ۳۰فریم ،جی پی یو دو برابر یعنی ۳۳میلی ثانیه برای رندر فریم فرصت داره) در این شرایط سی پی یو هم در مضیقه شدید قرار میگیره و باید بتونه خیلی سریعتردنیای بازی و محتویات صحنه رو Simulate کنه و در اختیار پردازنده گرافیکی جهت رندرینگ قرار بده اگر چنین نشه منجر به اختلال در Frame Timing و بهم خوردن نظم توالی رندر فریمها و ایجاد همون عارضه نفرت انگیز Stuttering میشه.

بنابراین چنانچه هدفت گرفتن ۶۰فریم ثابت و پایدار هست باید توجه داشته باشی که سرعت پردازنده مرکزی هم در این خصوص نقش کلیدی داره ومسلما یه سی پی یوی بهتر از این Corei3 که الان داری میتونه خیلی در این زمینه بهت کمک کنه(هر چند بهر حال جی پی یوی میدرنجی که مد نظرته برای خرید اجازه جاه طلبی نمیده توبازیهای روز و ۶۰فریم گرفتن حداقل با تنظیمات خیلی بالا باهاش چالش برانگیز و بعضا غیر ممکنه حتی با وجود یه سی پی یوی بهتر)

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

من يه کليم ديدم ىارو روى high 2*MSAA و 1080P حدود 50-60 فرم با gtx 460 و i5 2300 با رم 4 گرفته. يه کليپ ديگه ديدم يارو با i3 3220 و رم 4 و 660 روى همين البته فيلترارو off کرده و روى 1080 حدود 55-65 فرم گرفته. خواستي تا کليپ اون 660 و i3 رو اپ ميکنم. رم هم بايد حد اقل يه دو گيگ ديگه اضاف کنم اما cpu هم بايد بگيرم و چون بودجم کمه فعلا نميتونم و همون gtav که نهايت 3400 مگ از رممو پر ميکنه رو بازى ميکنم + cod4 انلاين.

لینک به دیدگاه

دوستان رمو کردم 6 گيگ فعلا.

ssd رو هم خواستم بفروشم که بيخيال شدم اخه اون هاردم سرعتش کمه اعصاب ادمو خورد ميکنه :D

لگ هاش خيلي کمتر شد ولي باز هم يه خورده لگو داره. ويندوز رو عوض نکردم که کارايش بهتر بشه خواستم بدونم اگه بايوس رو به جاى تعويض ويندوز , ريست کنم مشکل حل ميشه؟

چند وقت ديگه پول مياد دستم يه ارتقا اساسي ميدم :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...