رفتن به مطلب

سیستمم روشن نمیشه!چیکار کنم؟

arman1234
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

همین الان قطعات اضافی رو در اوردم و بیرون کیس فقط با پاور کارت گرافیک cpu مادربورد و رم تست کردم ولی بازم مثل قبل بود.

خودم احتمال میدم خمیر cpu که از کناره هاش رفته پایین مشکل ساز شده باشه.

احتمال داره قطعه ای سوخته باشه؟

ویرایش شده توسط arman1234
لینک به دیدگاه

همین جوری که نمیسوزه ولی یا فشار زیاد آوردی به سی پی یو مشکل پیدا کرده که درست شدنی نیست یا سوکت بورد رو زدی یکی از پین هارو خم کردی 

من که مورد دیگه ای نمیرسه به ذهنم.

لینک به دیدگاه

الان اگه cpu رو دربیارم و با دستمال همه جاشو تمیز کنم الکتریسیته ساکن براش مشکل ساز نمیشه؟

لینک به دیدگاه

الان اگه cpu رو دربیارم و با دستمال همه جاشو تمیز کنم الکتریسیته ساکن براش مشکل ساز نمیشه؟

قبلش دست بزن به پیچ کیس الکتریسته بدنت تخلیه بشه بعد با دستمال کاغذی یا گوش پاک کن با کمی الکل سفید سطح cpu را پاک کن

ضمنا به دستت کرم مرطوب کننده بزنی احتمال انتقال الکتریسته ساکن بسیار کاهش میابه

ویرایش شده توسط pars207
لینک به دیدگاه

cpu رو دراوردم تمیزش کردم خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم

پین های مادربورد رو هم چک کردم هیچکدوم کج نشده بودن

رم cpu و کارت گرافیک رو به مادربورد وصل کردم.سوکت 24 پین و 4 پین تغذیه مادربورد رو هم وصل کردم و روشنش کردم ولی بازم درست نشد.

دوستان کمک کنین.هیچ راه دیگری به ذهنم نمیرسه نمیدونم یهو چش شده.

لینک به دیدگاه

الان یه کار دیگه هم کردم

رم رو دراوردم و سیستمو روشن کردم ولی هیچ فرقی نکرد(بوق اخطار نزد)

پس با این تست فکر کنم مشکل از خود مادربورد باشه چون بلافاصله بعد از روشن کردن خاموش میشه(حداکثر 1 یا 2 ثانیه)

یه سوال هم داشتم:میتونم کامپیوترو بدون cpu روشن کنم ببینم چی میشه؟چیزی که نمیسوزه؟

لینک به دیدگاه

همه چیزها رو وصل کن  بعد روشنش کن کامپیوتر رودرهمون زمان سشورا بگیر روی مادربورد بیشتر روی هیت سینک مادربورد حدود 20  تا 30 ثانیه ببین بالا میاد؟

لینک به دیدگاه

اخه دوست عزیز شما که با چشم نمیتونی ببینی که پین های مادربرد کج شده باید با ذره بین یا لوپ دیده بشه شما احتمالا کولر cpu رو زیار روی cpu فشار دادی پین های مادربرد آسیب دیده...

لینک به دیدگاه

الان یه کار دیگه هم کردم

رم رو دراوردم و سیستمو روشن کردم ولی هیچ فرقی نکرد(بوق اخطار نزد)

پس با این تست فکر کنم مشکل از خود مادربورد باشه چون بلافاصله بعد از روشن کردن خاموش میشه(حداکثر 1 یا 2 ثانیه)

یه سوال هم داشتم:میتونم کامپیوترو بدون cpu روشن کنم ببینم چی میشه؟چیزی که نمیسوزه؟

من تا حالا این کار رو نکردم ولی تا اون جایی که یادمه اصلا کامپیوتر روشن نمیشه.

لینک به دیدگاه

همه چیزها رو وصل کن بعد روشنش کن کامپیوتر رودرهمون زمان سشورا بگیر روی مادربورد بیشتر روی هیت سینک مادربورد حدود 20 تا 30 ثانیه ببین بالا میاد؟

باد سرد یا گرم؟و چرا؟

اگه پین های مادربورد آسیب دیده باشه قابل تعمیره؟

به نظرتون بهتر نیست مادربورد رو بدمش تعمیرکار

لینک به دیدگاه

باد گرم اما سشوار استاندارد نیست امکان داره گرمایی بیش از حد بده به قطعات اسیب برسونه 

پین ها قابل تعمییر هست اما باصرفه نیست خیلی الافی داره بعد از تعویضش شک نکن هر روز ی مشکل جدیدی داری بعضی ها هم ی کار های میکن میان پین از روی مادربرد داغی برمیدارن و میذارن روش که اصلا استاندارد نیست بعضی وقت ها هم سوکت های سی پی یو هیچ اسیبی ندید اما از روی برد جدا شدن و قابل دید نیستن که این جدا شدن ها بر اثر فشار زیاد و گرمای زیاد به وجود میاد واسه که واسه تعمییر کردنش میایی روغن فلکسی رو زیر جای سی پی یو میفرستی بعد از پشت برد که منطقه سی پی یو هست با هیتر بهش گرما میدی بصورت چرخشی یک جا نباید ثابت باشه چونکه لایه های مادربرد به هم میچسبه و اتصالی میکنه 

از نظر من ببرش پیش تعمیرکار بهترین راه هست شاید مشکل از جایی دیگه هست 

لینک به دیدگاه

شنبه میبرم میدم به تعمیرکار

این سیستمو هم حداکثر تا 1.5 سال دیگه نگه میدارم و میخوام فقط تا اون موقع برام کار کنه بعدش یه سیستم خوب میخرم.

خیلی ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی کردند.

لینک به دیدگاه

من هم همین مشکل رو قبلا داشتم با کلی سرچ فهمیدم بهش میگن سرد لحیمی اگه سشوار بگیری رو مادربرد میمود بالا

لینک به دیدگاه

من هفته پیش دقاقا مشکل مشابهی داشتم بعد از باز و بستکردن کولرم. فکر کردم مشکل از مادربرد یا سی پی یو هست ولی کولر (چون واترکولینگه چهارتا پیچ زمخت داره) رو باز کردم و ریسک کردم و بدون کولر سیستم رو روشن کردم و پنج ثانیه دیدم کد خطا نداد و مشکلی نیست سریع خاموش کردم بعد کولر رو بستم بازم همونجوری شد، ایندفعه پیچای کولر رو یه دور شل کردم درست شد! شما هم احتمالش هست مشکل از فشار کولر باشه. فن خود cpu رو مگه ندارید؟ با اون تست کنید.

لینک به دیدگاه

من هم همین مشکل رو قبلا داشتم با کلی سرچ فهمیدم بهش میگن سرد لحیمی اگه سشوار بگیری رو مادربرد میمود بالا

میترسم سشوار بگیرم بسوزه

شما میشه بگین دقیقا مشکلتون چی بود و چه جوری به وجود اومد؟میخوام ببینم مثل مشکل منه یا نه.

بعد یه بار که سشوار گرفتین درست شد با هر بار سشوار میگیرین؟

من هفته پیش دقاقا مشکل مشابهی داشتم بعد از باز و بستکردن کولرم. فکر کردم مشکل از مادربرد یا سی پی یو هست ولی کولر (چون واترکولینگه چهارتا پیچ زمخت داره) رو باز کردم و ریسک کردم و بدون کولر سیستم رو روشن کردم و پنج ثانیه دیدم کد خطا نداد و مشکلی نیست سریع خاموش کردم بعد کولر رو بستم بازم همونجوری شد، ایندفعه پیچای کولر رو یه دور شل کردم درست شد! شما هم احتمالش هست مشکل از فشار کولر باشه. فن خود cpu رو مگه ندارید؟ با اون تست کنید.

دو بار کولر رو بدون این که سفتش کنم همین جوری گذاشتم رو cpu ولی بازم همون مشکل بود. ویرایش شده توسط arman1234
لینک به دیدگاه

من که نفهمیدم چر اونجوری شد ولی علایمش این بود که کامپیوتر رو که روشن می کردم فقط چراغ پاور رو کیس زوشن می شد فن سی پی یو یک کوچک میچرخید بعد همه چیز خاموش دوباره باز از سر نو

ترسی نداره لازم نیست که زیاد سشوار رو نگه داری یه چند ثانیه نگه میداری بعد روشن میشه میتونی سرد لحیمی یا لحیم سردی رو هم سرچ کنی اگه نیمود بالا پس این نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...