رفتن به مطلب

اتومبیل رویاهاتون چیه؟

Poorya_Lion
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود خدمت کاربران فهیم لیون کامپیوتر.

مدتی بود تو فکر زدن این تاپیک در بخش گفتگوی آزاد بودم.در این تاپیک شما دوستان می تونید اتومبیل مورد علاقتون یا اتومبیل رویاهاتون یا حتی اتومبیل خودتون رو ذکر کنید.

از خودم شروع می کنم.

اتومبیل مورد علاقه بنده محصول مشترک دو کمپانی بزرگ مرسدس بنز و مکلارن هست. SLR McLaren. شتاب صفر تا صد کیلومتر(0-60 مایل) معادل 3.6 ثانیه داره.حداکثر سرعت 337 کیلومتر بر ساعت.630 bhp اسب بخار و گشتاور یا نیروی تورگ معادل 660 متر/نیوتن.موتور طرح V و 8 سیلندر با 24 سوپاپ قدرتش رو تامین می کنه. قیمتش هم ناقابل . حول و هوش 400000 دلار تازه اون ور آب.

البته اتومبیل های دیگه مثل Honda S2000 و Nissan GTR و McLaren F1 و استون مارتین و پژو آردی رو هم خیلی دوست دارم.

این هم عکس های SLR که یک مدل مسابقه ایش هست و دو عکس از تیونینگ منصوری و موتور نسخه 722 و یک عکس از تیونیگ هامان و یک عکس معمولیش هست.

post-1711-027484300 1278788228_thumb.jpg

post-1711-013571400 1278788216_thumb.jpg

post-1711-036657500 1278788197_thumb.jpg

post-1711-070553300 1278788178_thumb.jpg

post-1711-006671000 1278788148_thumb.jpg

post-1711-081530700 1278788238_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

پوریا جان تاپیک جذابیه :

یادتون باشه تخیل رو پرورش بدید تا به واقعیت بپیونده

منم اینو میخوام : ford mustang

Ford-Mustang-Eleanor-Body-Kit-1.jpg

Ford-Mustang-Eleanor-Body-Kit-2.jpg

Ford-Mustang-Eleanor-Body-Kit-3.jpg

لینک به دیدگاه

سلام .

آقای حسینی انتخاب فوق العاده و سلیقه خوبتون رو تبریک می گم. Ford Mustang یکی از افسانه ها یا بهتر بگم استوره های ماشین های آمریکایی هست. البته این مدلی که شما عکسش رو گذاشتین نسخه Tuning یا به عبارت خودمون همون اورکلاک شده این خودرو و مدل 2005 با کیت بدنه 2006 هست. بنده با اجازتون عکس مدل 2011 که در حالحاضر کانسپت هست رو گذاشتم. جالب بدونید که قیمت این خودرو توی ایالات متحده از 20000 تا حدود 30000 دلار هست.(بسته به آپشن ها و امکاناتش). جالبتر اینه که اگه در باکش رو (عقب ، وسط خودرو) که نام GT بر روی اون هک شده بخواهید جداگانه خریداری کنید قیمت پایه ای معادل 85 دلار امریکا یا 85000 تومان داره.لینک قیمت درب باک موستانگ

می رسیم به بحث فنی این خودرو.(مدل 2005) حداکثر سرعتی معادل 230 کیلومتر بر ساعت داره، موتور طرح V با 8 سیلندر و 4601 سی سی قدرتی معادل 300 bhp اسب بخار در دورموتور 5750 rpm و نیروی تورگ 434 نیوتن متر تولید می کنه . این اتومبیل RWD یا دفرانسیل عقب هست و گیربکس 5 سرعته دستی و اتوماتیک براش قابل سفارش هست. وزنی معادل 1639 کیلوگرم داره.

در کل واقعا به قیمتش می ارزه.

post-1711-079694700 1278870149_thumb.jpg

post-1711-040142200 1278870136_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

هی میام به این تاپیک سر میزنم ولی نمیتونم تصمیم نهایی رو بگیرم و بنویسم و انتخابم حتما اروپایی و آلمانی هست

لینک به دیدگاه

بیب بیب برین کنار.

mopp_0712_1969_dodge_charger_pro_touring_1600x1200.jpg

dodge charger

ویرایش شده توسط Fi JeY
لینک به دیدگاه

پوریا جان من خیلی وقت بود که از این خوشم اومده بود و در کل از استایل ماشینهای امریکایی خوشم میاد البته مدل جدیدش رو هم دیده بودم ولی اینرو چون از قبل دوست داشتم اینجا گذاشتم :D

لینک به دیدگاه

Fi JeY عزیز اتومبیل مورد علاقتون Dodge Charge Classic هستش که توسط Hemi تیون شده و موتور 433 روش هست که توانایی تولید 375 اسب بخار رو داره. این سبک از ماشین های آمریکایی خوراک حرکت نمایشی مثل Burn Out و Donalt هستش به خاطر دیفرانسیل عقب بودن و حجم موتور بالاشون. البته یکی از بدی هاشون هم همینه به خاطر هرزگردی بالای لاستیک هندلینگ مناسب رو به راننده نمی دن البته روندن باهاش خیلی لذت بخشه. گیربکسش مثل کامارو 3 سرعته هست البته 4 سرعتش هم هست که تعدادشون کمتره.

لینک تاریخچه دوج چارجر

post-1711-044942600 1278922961_thumb.jpg

post-1711-086973300 1278922984_thumb.gif

لینک به دیدگاه

انتخابهای منو دوستان گذاشتن.

اول به سلیقه ی آقای حسینی احسنت میگم.

انتخابهای من:

Ford Mustang

BMW X6

لینک به دیدگاه

درود ::

من هم كه از ماشين لامبورگيني و فورد موستانگ خوشم مياد

post-199-046285100 1278934013_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Alireza_Pc
لینک به دیدگاه

آقای علیرضا عزیز اتومبیل سوپر اسپرت بسیار زیبایی هست.البته لامبرگینی با تولید نسخه LP670-4SV از مورسیولاگو تولید اون رو متوقف کرد و دیگه این اتومبیل ساخت نخواهد شد. LP به معنای تیون این خودرو، 670 میزان اسب بخار، 4- به معنای 4WD یا چهارچرخ متحرک(دو دیف) و sv به معنای نسخه پایانی این اتومبیل است.از وقتی که Audi سهام این کمپانی رو خریده نه تنها موتورها بلکه خود اتومبیل ها هم متحول شدند. این نمونه در برنامه معروف TopGear تست شده و در پایان با یک دستگاه McLaren SLR 722 درگ 400 گذاشتن که از لینک زیر می تونید دانلودش کنید.

لینک درگ SLR با LP670-4SV

لینک به دیدگاه

سلام به تمامی دوستان

دیدم خالی از لطف نیست من هم ماشین مورد علاقه خودم رو در تاپیک بیارم بلکه بقیه یه دعایی بکنن شاید دعای دوستان به آسمون برسه من بگیرمش

big%20bug.gif@};-:D

ميتسوبيشی پاجرو نسل ۴

شرکت میتسوبیشی پنجمین خودروساز در کشور ژاپن است و به دلیل سابقه ی زیاد در ساخت اتومبیل و دیگر وسایل نقلیه از شهرت بسیار بالایی در دنیا برخوردار است به خصوص در بخش اتومبیل سازی که با ساخت مدل هایی مانند لنسر و اکلیپس و پاجرو و ... توانسته قدرت خود را در صنعت خودروسازی جهان نشان دهد. با توجه به اینکه نسل چهارم میتسوبیشی پاجرو (پاجروی ۲۰۰۸) به کشور ایران نیز راه یافته تصمیم به آزمایش این خودرو گرفتم.

چراغ های بزرگ و نسبتآ کشیده ، جلو پنجره ی طویل و کرومی ، پروژکتور های گرد و زیبا و کاپوت با طراحی جدید ، باعث شده اند که دل هر بیننده را ببرد ولی در طراحیپاجروی نسل چهارم مواردی پیدا می شود که تقلیدی از دیگر اتومبیل ها می باشد مانند چراغ های جلو که ترکیبی از سوزوکی و رنجرور است و رینگ های اسپرت که از طرح تویوتا پرادو برداشته شده است.

l6tvuzf78lfguuubexe.jpg

با نگاه به نمای جانبی خودرو تنها باربند و آیینه ها و دستگیره های کرومی جلب توجه می کند ولی هماهنگی طرح خوب از آب در آمده ولی می توان با خرید چهار عدد رینگ اسپورت به زیبایی این ماشین افزود.

طراحی عقب نسبت به قبل بهتر شده و با جای زاپاس فوق العاده و قطعه ی بزرگ آلومینیمی در زیر سپر عقب طراحی نمای عقب را بهمراه چراغ های اسپورت عقب فوق العاده زیبا و جذاب کرده و برتر از رقبای دیگر شده است.

مدل مورد آزمایش چهار درب بود و همانند نسل سوم کد جی ال اس را داشت و نیمه فول بود و از داشبورد و کابینی ساده ولی زیبا و هماهنگ بر خوردار بود ولی تجهیزات آن با توجه به مدل خودرو و کلاس آن کافی بود و می توان گفت که لیست کاملی از تجهیزات رفاهی و ایمنی مانند ASC و هشت عدد کیسه SRS ای بی اس و ئی بی دی سان روف و چنجر و تهویه دیجیتال اتوماتیک و ... را داشت و در کل از نظر تجهیزات با توجه به قیمت میتسوبیشی پاجرو می توان آن را مناسب ارزیابی کرد .

از روی نوشته ی زیر پنجره در مدل چهار درب می توان به این مسئله پی برد که این اتومبیل SUV ژاپنی پیشرانه ای به حجم ۳.۸ لیتر دارد ولی اگر اطلاعات دقیق تر بخواهید باید بدانید که موتور اتومبیل مورد آزمایش حجم ددقیق ۳۸۲۸ سی سی دارد و توان آن هم ۲۷۰ اسب بخار در دور موتور ۵۹۰۰ است و گشتاوری برابر ۳۵۰ نیوتن متر دارد که در دو.ر پایین ۲۵۰۰ این نیروی تورک حاصل می شود.

این پیشرانه ی جدید میتسوبیشی از نوع شش سیلندر با آرایش وی شکل است و بر روی درپوش آن MIVEC نوشته شده که صحبت از استفاده از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها دارد که این نوع (MIVEC) مختص کارخانه ی میتسوبیشی است و سخن پایانی اینکه این خودروی ۷۰ میلیونی قطعآ می تواند رقیبان خود را در کشور به راحتی شکست دهد و این مسئله کاملآ واضح و روشن است و نیازی به فکر کردن و شک کردن ندارد چون میتسوبیشی امتحان خود را خیلی وقت است که پس داده است

7jfisbh95d1rpdk54rj.jpg

لینک به دیدگاه

درود

اینم اتومبیل مورد علاقه بنده Chevrollet_Camaro_Black-Concept

قیمتش 5 ماه پیش توی منطقه آزاد کیش 75 تومن بود :D

e789aa5391b9b0348fcce3ec25e5a79d.jpg

7eeaed280bf4629ce79b358240e2f48c.jpg

da93ee2fc57907c9c832381ba70f4eb3.jpg

لینک به دیدگاه

نمی دونم این همه ماشینهای عروسک و بعد ما لگن میخریم با بالاترین قیمت :D

لینک به دیدگاه

آقای علیرضا عزیز اتومبیل سوپر اسپرت بسیار زیبایی هست.البته لامبرگینی با تولید نسخه LP670-4SV از مورسیولاگو تولید اون رو متوقف کرد و دیگه این اتومبیل ساخت نخواهد شد. LP به معنای تیون این خودرو، 670 میزان اسب بخار، 4- به معنای 4WD یا چهارچرخ متحرک(دو دیف) و sv به معنای نسخه پایانی این اتومبیل است.از وقتی که Audi سهام این کمپانی رو خریده نه تنها موتورها بلکه خود اتومبیل ها هم متحول شدند. این نمونه در برنامه معروف TopGear تست شده و در پایان با یک دستگاه McLaren SLR 722 درگ 400 گذاشتن که از لینک زیر می تونید دانلودش کنید.

لینک درگ SLR با LP670-4SV

SV(Super Veloce)

به معنای خیلی سریع

LP(Longitudinale Posteriore)

به معنای عقب طولی که اشاره به نوع و محل نسب موتور داره

ویرایش شده توسط atabak
لینک به دیدگاه

SV(Super Veloce)

به معنای خیلی سریع

LP(Longitudinale Posteriore)

به معنای عقب طولی که اشاره به نوع و محل نسب موتور داره

با تشکر از پست تون .البته ریچارد هامان هم در فیلمی که لینکش رو براتون گذاشتم SV رو به اشتباه sport veloce ترجمه کرده. اتومبیل موردعلاقه شما چیه آقای atabak ؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از پست تون .البته ریچارد هامان هم در فیلمی که لینکش رو براتون گذاشتم SV رو به اشتباه sport veloce ترجمه کرده. اتومبیل موردعلاقه شما چیه آقای atabak ؟

البته نمیدونم از کجا میگید به اشتیاه چون در فیلمی که national geographic هم از کارخانه ساخت این مدل تهیه کرده یکی از اعضا کارخانه(فیلمش در دسترس نیست تا دقیق بگم)SV رو مخفف Super Veloce میگه و Super fast ترجمه میکنه

والا ماشین مورد علاقه من یکی دو تا نیست :D ولی علافه کلی به ماشین های آلمانی دارم و نفرت خاصی از آسیایی ها

لینک به دیدگاه

والا ماشین مورد علاقه من یکی دو تا نیست :D ولی علافه کلی به ماشین های آلمانی دارم و نفرت خاصی از آسیایی ها

یعنی ماشینهای ژاپنی رو هم نمی پسندید؟ ژاپنی ها کارشون خیلی خوب. هندا ، مزدا ، میتسوبیشی ، تویوتا و ... توی درگ داخل ایران و دریفت در خارج از کشور حرف اول رو میزنن.

البته من خودم واقعا از ماشین های کره ای بدم میاد.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان

از این همه ماشین های رنگارنگی که دوستان تاپیک دادند خوب چی میشه یکی شو شرکت ...... به ما بده امتحان کنیم. مثل این یکی که در زیر آوردم. ولی خیلی خیلی خوبه. من یه دونه هم از این می خوام .:D=D>@};-

سریع‌ترین خودروی جهان را بشناسید

خودروی جدید Bugatti Veyron با سرعتی برابر 431.304 کیلومتر بر ساعت عنوان سریعترین خودروی جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مهر، مدل جدید خودرویی که Super Sport عنوان گرفته است، رکورد پیشین سرعت خودروهای جهان که در سال 2007 توسط خودروی SSC Ultimate Aero در حدود 411 کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده بود را شکست.

خودروی بوگاتی جدید طی آزمایشی پا را از حد انتظارات تیم مهندسان شرکت تولید کننده فراتر گذاشت و نشان داد بهبودهای ایجاد شده در این خودروهای مسابقه تاثیر چشمگیری بر روی سرعت آنها داشته است. تغییرات جدیدی که در این مدل خودرو نسبت به مدل قبلی ایجاد شده توانسته خروجی قدرت آن را از هزار و یک اسب بخار به هزار و 200 اسب بخار افزایش دهد.

در عین حال بدنه خودروی جدید باز طراحی شده و در ساخت آن از فیبرهای کربنی استفاده شده تا از وزن آن کاسته شود. به گفته مدیر مهندسان شرکت بوگاتی، در ابتدا انتظار می رفت سرعت این خودرودر حد 424 کیلومتر بر ساعت باشد اما نتایج تست سرعت خوشایند تر از حد انتظار بود.

بر اساس گزارش تلگراف، تولید انبوه خودروی Super Sport در کنار مدل Veyron از پاییز سال جاری آغاز خواهد شد.

auto-bogati-az-450-1.jpg

لینک به دیدگاه

من ماشيني كه دوست دارم زياد رويائي نيست . ولي عاشقشم

subaru-impreza-wrc.jpg

لینک به دیدگاه

یعنی ماشینهای ژاپنی رو هم نمی پسندید؟ ژاپنی ها کارشون خیلی خوب. هندا ، مزدا ، میتسوبیشی ، تویوتا و ... توی درگ داخل ایران و دریفت در خارج از کشور حرف اول رو میزنن.

البته من خودم واقعا از ماشین های کره ای بدم میاد.

قبول دارم ژاپنی ها در مقابل اروپایی ها حداقل حرفی برای گفتن دارن ولی کلا علاقم به صنعت آلمان هست همه چیز پیشبینی شده,دقیق,بهینه,... کلا برام بیش از شتاب و سرعت و قدرت و... اون کار مهندسی که انجام میشه ارزشمنده مثلا موتور های BMW که با حجم کمشون قدرت و گشتاور بالایی رو تولبد میکنند(نسبت به رقیبان) یا مثلا bosch که در سال 1970 abs رو برای خودرو ارائه میکنه

یا مواد اولیه ای که پورشِ (porsche) در لوازم داخل ماشین استفاده میکنه

یا طراحی های زیبایی که دارن هرچند شاید گاها آسیایی ها طراحی زیباتری هم داشته باشند ولی باز هم من اینجا در طراحی فقط زیبایی رو ارزشمند نمیدونم بلکه اصالت(چیزی که در آسیای ها اصلا تعریف نشده)و استفاده نکردن زیاد از طرح رادیکالی بعد یه مدت دل آدم رو میزنه و زود کهنه میشه

و حتی غیر اینها براشون فقط تولید و بیرون دادن مهم نیست دغدغه مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست هم دارن خیلی از نیاز های سوخت و گرمایش کارخونه هارو خودشون از مهار انرژی های طلف شده و تبدیل اونها بدست میارن

اسباب بازی های کره هم که جای خود دارن

BMW-EfficientDynamics_Concept_2009_photo_1f.jpg

BMW-EfficientDynamics_Concept_2009_photo_1e.jpg

Porsche-Panamera_2010_photo_46.jpg

BMW-M-Zero_Concept_2008_photo_10.jpg

ویرایش شده توسط atabak
لینک به دیدگاه

دوستان فقط یه قولی بدن که هر وقت ماشین هایی که دوست دارن خریدن یه سری بیان پیش ما بریم بیرون ، یه چهارتا عکس بندازیم باهاشون :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...