رفتن به مطلب

سوال در مورد خرید گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. من میخام Gtx 980 بخرم. اینم مشخصات سیستم الانم هست:

Ram 8 gig

VGA Asus GTX 560 Ti

Motherboard Asus P8b75-v

Cpu core i5 2500 3.3 ghz @ 3.3 ghz

حالا میخام یه گرافیک Gtx 980 بخرم.

میخاستم ببینم به سیستمم میخوره؟!

و سوال بعد این که به نظر شما گرافیک gtx 980 برای رزولوشن 4k گرافیک خوبی هست؟! کدوم مارکش بهتره؟ ایسوس یا Galax؟ اخه من روی تلویزیون بازی میکنم که 55 اینچ 4k هست.

یکم با معرفی شدن gtx 980 ti دو دل شدم که gtx 980 معمولی بخرم. اگر نسخه ti بیاد چقدر اختلاف قیمت داره با معمولی؟! زمان اومدنش کی هست؟!

اگر میشه منو راهنمایی کنید خیلی بهم ریختم. مرسی از همه ی اعضای لیون کامپیوتر.

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

سلام بنظر بنده پیشنهاد میکنم اول سی پی یو رو ارتقاء بدید بعد برای گرافیک هزینه کنید

لینک به دیدگاه

احتمالا 980ti تا اواسط تابستان وارد بازار بشه

اما در بدو ورودش قیمتش احتمالا فضایی خواهد بود و به نظرم بعیده که زیر 3 تومن باشه

با این حال من جای شما بودم صبر می کردم

اگرم خواستی 980 بخری باید ببینی بودجت چقدره

مثلا Asus Matrix Platinum گزینه ی خوبیه اگه بودجت برسه

بقیشونم خوبن

البته اینم بگم که با یدونه 980 تو رزولوشن 4K نباید توقع فریم ریت خیلی بالا و ایده آل داشت

ویرایش شده توسط kingzegon
لینک به دیدگاه

این کارت فقط 15 درصد از 970 قوی تره در حالی که حدود یک تومن قیمت بالاتری داره اصلا توجیه منطقی نداره  اگر محدودیت توان پاور ندارید  دو تا 970 رو Sli کنید حتی از 980ti هم بهتر فریم می گیرید بخصوص اگر دوتا کارت 970  مثل G1 رو sli کنید که هر کدوم در حد یه 980 رفرنس قدرت دارن!..

لینک به دیدگاه

آقای جعفری من بیشتر الان مشکلم با گرافیک هست. چون رم گرافیکم 1 گیگ هست و الان همه بازی ها حداقل دو گیگ رو میخان.

منم به خاطر قیمت فضایی که احتمالا Gtx 980 ti داره گفتم که الان نسخه معمولی بخرم.

آقای معتمدی اگر میشه شما هم راهنمایی کنید.

ممنون از دوستانی که پاسخ دادن.

لینک به دیدگاه

پردازنده شما یه Corei5 سندی بریجه که پردازنده ضعیفی نیست با اینکه دیگه الان یمقدار قدیمی شده هنوز کارامده اما برای 980ti بعنوان یه کارت Ultra High Endیمقدار محتملا باتل نک خواهد شد مخصوصا با توجه به اینکه ظاهرا ضریب مولتی پلایرش هم بستس و مدل غیرk هست پس امکان اورکلاک ناچیزی داره برای خرید 980 ریسک کمتری دارید هرچند اونم از احتمال باتل نک ۱۰۰٪ مبرا نیست اما فکر نکنم مشکل قابل توجهی داشته باشید

در حال حاضر قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا یعنی R9295x2 با قدرت پردازشی ۱۱.۵ ترافلاپس هم در بعضی بازیها روی رزولوشن 4k با تنظیمات بالابه زانو درمیاد. مناسب بودن۹۸۰ برای این رزولوشن بستگی داره که چه استانداردی رو برای 4k میشه در حال حاضر در نظر گرفت یه کارت تک چیپی High End مثل 980اگر ملاک شما برای بازی روی این رزولوشن ۳۰فریم بر ثانیه باشه مناسبه(هرچندباز یسری بازیها هستن که با یه کارت تک چیپی High End مثل ۹۸۰ روی4k در تنظیمات اولترا ۳۰فریم هم نمیدن و البته یه موارد استثنایی مثل Call of Duty Advanced Warfare هم هستن که با همین ۹۸۰روی4kبا تنظیمات تقریبا اولترا ۶۰فریم اجرا بشن ) اما برای ۶۰فریم بر ثانیه حتی 295x2یا Titan x هم کفایت نمیکنن. هنوز دست کم دونسل کارتهای گرافیکی در پیشه تا این رزولوشن بخواد لقمه چپ بشه!

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دوستان من حالا خیلی هم 4k مد نظرم نیس. کلا میخام بدونم gtx 980 معمولی گرافیکی هست که بتونه تا حداقل یکی دو سال بازی هارو خوب بیاره؟! ( اینو کلا میگم و بدون توجه به بقیه قطعات سیستمم هست)

اخه من عمرا بودجم به نسخه ti برسه و همچنین خیلی هم با قطعاتم هم خونی نداره.

حالا به نظر شما این gtx 980 معمولی گرافیکی هست که بتونه تا حداقل یکی دو سال بازی هارو خوب بیاره؟! من بخرمش؟!

لینک به دیدگاه

دوستان من حالا خیلی هم 4k مد نظرم نیس. کلا میخام بدونم gtx 980 معمولی گرافیکی هست که بتونه تا حداقل یکی دو سال بازی هارو خوب بیاره؟! ( اینو کلا میگم و بدون توجه به بقیه قطعات سیستمم هست)

اخه من عمرا بودجم به نسخه ti برسه و همچنین خیلی هم با قطعاتم هم خونی نداره.

حالا به نظر شما این gtx 980 معمولی گرافیکی هست که بتونه تا حداقل یکی دو سال بازی هارو خوب بیاره؟! من بخرمش؟!

قطعا میتونه چون دارید بهرحال یه کارت High End میخرید یه کارت میدرنج خوب هم شمارو تا دو سال دیگه گارانتی میکنه

لینک به دیدگاه

پس میخرمش. چون اکثر بنچمارک های gtx 980 معمولی رو که نگاه کردم اول بود توی همه و توی همه بازی ها روی رزولوشن 4k بالای 35 فریم رو گرفته بود. برای 60 فریم هم اگر خواستم برای 4k میتونم sli کنم با یه 980 دیگه.

مرسی از دوستان.

لینک به دیدگاه

دوستان فقط یه سوال دیگه.

گرافیک الانم که gtx 560 ti هست رو چیکارش کنم؟!

هیچ راهی نیس ازش استفاده کنم؟!

روش نوشته sli هم ساپورت میکنه ولی 2 مشکل هست. یکی اینکه فکر کنم مادربردم sli ساپورت نمیکنه و یکی دیگه هم اینکه فکر کنم نمیشه 560 رو با 980 sli کرد.

لینک به دیدگاه

دوستان فقط یه سوال دیگه.

گرافیک الانم که gtx 560 ti هست رو چیکارش کنم؟!

هیچ راهی نیس ازش استفاده کنم؟!

روش نوشته sli هم ساپورت میکنه ولی 2 مشکل هست. یکی اینکه فکر کنم مادربردم sli ساپورت نمیکنه و یکی دیگه هم اینکه فکر کنم نمیشه 560 رو با 980 sli کرد.

مادربوردتون ازSLI پشتیبانی نمیکنه فقط از Crossfire اونم با محدودیت X4 برای اسلات دوم پشتیبانی میکنه که پهنای باندو کاهش میده جالب نیست. کارتتون رو بهتره بفروشید و پولش رو بزارید برای تامین بخشی از هزینه ارتقای پردازنده یا مادربوردتون در آینده

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

مادربوردتون ازSLI پشتیبانی نمیکنه فقط از Crossfire اونم با محدودیت X4 برای اسلات دوم پشتیبانی میکنه که پهنای باندو کاهش میده جالب نیست. کارتتون رو بهتره بفروشید و پولش رو بزارید برای تامین بخشی از هزینه ارتقای پردازنده یا مادربوردتون در آینده

بله منم منظورم این بود که آینده اگر خدا بخواد مادربرد رو عوض کنم.

مرسی از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

دوستان من پاورم 700 هست. با مشکل مواجه میشم؟!

یا میکشه؟!

مدل دقیق پاورتون چیه ؟

اگر Green 700-HP منظورتون هست بله مشکلی نیستش و جواب میده

لینک به دیدگاه

مدل دقیق پاورم:

Redmax

700 w

Game series

ATX 12V very.2.3, EPS 2.92

Plus 80 bronze

Nvidia SLI & ATI Cross fire support

Supper silent 12 cm fan

لینک به دیدگاه

بعیده مشکلی داشته باشید به ریل یا ریلهای +12 ولت روی برچسب مشخصات پاور یا جعبش نگاه کنید ببینید چند آمپر در مجموع روشونه لود سی پی یو و کارت گرافیکتون روی شاخه+۱۲ولت سوار میشه و بخاطر همین اهمیت اونا بیشتره با اینحال با یه پاور ۷۰۰وات استاندارد بعیده مشکلی باشه ۹۸۰ هم از سری مکسول هست و حدود ۱۰۰وات از ۲۹۰های AMD تحت لود مصرفش کمتره شما قاعدتا حتی با ۲۹۰ها هم نباید مشکل داشته باشید

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دوست عزیز در رزولیشن اچ دی بهترین کارت انویدیا 970 هستش !

برای این رزولیشن بیشتر هزینه نکنید !

4k فعلا توصیه نمیشه !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در رزولیشن اچ دی بهترین کارت انویدیا 970 هستش !

برای این رزولیشن بیشتر هزینه نکنید !

4k فعلا توصیه نمیشه !

:| کی گفته توصیه نمیشه؟! الان کم کم همه بازی ها دارن به 4k رو میارن.

دوستان تفاوت 970 و 980 در فریم چقدر هست؟!

لینک به دیدگاه

:| کی گفته توصیه نمیشه؟! الان کم کم همه بازی ها دارن به 4k رو میارن.

دوستان تفاوت 970 و 980 در فریم چقدر هست؟!

توصیه نمیشه چون سخت افزار هنوز کمی ضعف داره

ضمن اینکه هزینه زیادی برمیداره و به زودی با اومدن سخت افزارهای بهتر هر دو مشکل تا حد زیادی برطرف میشن !

تفاوت 980 , 970 کمه و ارزش خرید نداره !

در کارتهای انویدیا فعلا بیشتر از 970 پول دور ریختنه !

لینک به دیدگاه

دوست عزبز اگر مجبوری که کارتو بخر اگر هم که نه به نظر من میتونی تا اومدن کارتهای جدید AMD صبر کنی تا قیمتها متعادل بشه. البته برای Sli کردن دوتا 980 باید سی پی یو و بردتو ارتقا بدی.

ویرایش شده توسط Solo
لینک به دیدگاه

آقای معتمدی و دیگر دوستان هم راهنمایی کنن. دارم کلافه میشم. من حیف وقت ندارم صبر کنم باید زود تا هفته دیگه گرافیک بخرم. چون حدود یک ماه دیگه باید دوباره ه شروع کنم درس بخونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...