رفتن به مطلب

مانیتور 27 اینچ بهتره یا تلویزیون 43 اینچ پلاسما و یا تلویزیون 32 LED؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

مانیتور asus vx297h بهتره یا تلویزیون 43 پلاسما ؟

میخوام مانیتور 27 اینچ بخرم برای اتصال به pc و کار کردن با نرم افزارهای برنامه نویسی و آفیس و فتوشاپ و وب گردی و مطالعه PDF و گاهی فیلم و خیلی کم گیم

دیدم قیمت مانیتور 27 با تلویزیون 43 پلاسما و تلویزیون 32 LED تقریبا هم قیمت هست و همه اینها زاویه دید خوبی دارند و همه FULL HD هستند. پس اگه tv plasma 43 بخرم و در فاصله 2 متری بشینم صفحه نمایش بزرگتری دارم

ملاک اصلی واسم کیفیت تصویر و زاویه دید خوب هست و اینکه موقع مطالعه چشم رو اذیت نکنه و نوشته ها وضوح خوبی داشته باشند و ابعاد تصویر هر چه بزرگتر باشه بهتر

دلیل گرانتر بودن مانیتور نسبت به tv چیه ؟ چون زاویه دید تلویزیونهای led با وجود اینکه پنل tn دارن از مانیتورهای led با پنل tn  خیلی بهتر هست

و فکر کنم برایتنس یا روشنایی tv از مانیتور بیشتر باشه که اگه از منوی tv روشنایی رو کمش کنم مثل مانیتور میشه. درسته یا نه ؟

حالا بنظر شما انتخاب مناسب کدومه؟ و دلیل انتخابتون رو هم بگید

با تشکر

لینک به دیدگاه

پلاسما 43 فول مگه داریم؟ فوقش من 3D دیدم اون هم زیر HD هستن.

دوست عزیز به هیچ عنوان سمت TV نرو. اگر فقط و فقط فیلم میبینی و وب گردی و اصلا بازی در برنامت نیست. LED TV مورد خوبی هست.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

خودم از بندر گرفتم 2 مدل رو دیدم که این سایت هم گذاشتشون. البته من برای اتاق میخاستم و نهایتا 50 اینچ پلاسما رو انتخاب کردم. برند LG

این مدل 32 اینچ به خاطر تصویر مجازی 100 هرتزی که داره روونتر هست و قیمت مناسبی هم داره.

http://www.shahredigi.com/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%84-%D8%AC%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C-32-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-LG-32LN5420-LED

لینک به دیدگاه

پلاسما نگیر اصلاااا . یکی از دوستان این اشتباه رو کرد برای کنسول پلاسما گرفت ... اصلا قابل قیاس با ال سی دی 10 سال پیشم نیست !! اونم پلاسماش فول اچ دی هست ینی !!  برای کامپیوتر همون مانیتورهای 27 عالین . سامسونگیش رو دوستم داشت واقعا کیفیت خوبی داره البته پنل TN هستن و زاویه دید مثل ips نیس ( البته احتمالا متوجه هم نمیشین خیلی ) .  

لینک به دیدگاه

پلاسما 43 فول مگه داریم؟ فوقش من 3D دیدم اون هم زیر HD هستن.

دوست عزیز به هیچ عنوان سمت TV نرو. اگر فقط و فقط فیلم میبینی و وب گردی و اصلا بازی در برنامت نیست. LED TV مورد خوبی هست.

الان نگاه کردم رزولیشن پلاسما 1024X768 هست  و ممنون که تذکر دادید . پس پلاسما با دلیل محکم حذف شد

حالا بین tv led 32  و monitor ips 27 کدوم رو انتخاب کنم برای کار با نرم افزارهای برنامه نویسی و آفیس و فتوشاپ و وب گردی و مطالعه PDF و گاهی فیلم و خیلی کم بازی میکنم . فقط چشم رو اذیت نکنه و ابعاد تصویر هر چه بزرگتر باشه بهتره

لینک به دیدگاه

پلاسما نگیر اصلاااا . یکی از دوستان این اشتباه رو کرد برای کنسول پلاسما گرفت ... اصلا قابل قیاس با ال سی دی 10 سال پیشم نیست !! اونم پلاسماش فول اچ دی هست ینی !!  برای کامپیوتر همون مانیتورهای 27 عالین . سامسونگیش رو دوستم داشت واقعا کیفیت خوبی داره البته پنل TN هستن و زاویه دید مثل ips نیس ( البته احتمالا متوجه هم نمیشین خیلی ) .  

نه پلاسما دیگه نمیگیرم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من 100% LED 32 اینچ سامسونگ هست البته سری 6 به بالا... چون یه تکنولوژی به اسم Motion Plus داره که تصویر رو 5برابر روون تر میکنه ( فریم ) و کیفیت تصویر فوق العاده بالاست هیچ مشکلی هم توی خوندن متن وجود نداره و من تجربه ی مانیتور IPS و LED رو هم داشتم و به جرات میتونم بگم که تلویزیون یه چیزه دیگست... برای ننظیم کیفیت صفحه و انواع اقسام تنظیمات ده ها نوع تنظیم داره که هرکاری بخوای میشه باهاش کرد... و هزاران قابلیت دیگه از جمله 3D و اینترنت... که میتونید از روی کامپیوتر فیلم های 3D رو بدون هیچ کار اضافه ای روی تلویزیون نگاه کنید.. الان توی عکس درست واضح نیست ولی اگر از نزدیک تجربه کنید حرفمو بهتر متوجه میشید... و یه مورد دیگه اینه که میتونید با رزولوشن مجازی 4k روی این تلویزیون با کیفیت فوق العاده محتوا تماشا کنید... و به دلیل بزرگ بودن صفحه همخونی خیلی زیادی داره با این رزولوشن...

in56tvqwpq7tj2os28ph.jpg

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

به نظر من فقط LED بگیرید و اون هم  LG چون واقعا با مارک های دیگه قابل مقایسه نیست از نظر کیفیت

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من 100% LED 32 اینچ سامسونگ هست البته سری 6 به بالا... چون یه تکنولوژی به اسم Motion Plus داره که تصویر رو 5برابر روون تر میکنه ( فریم ) و کیفیت تصویر فوق العاده بالاست هیچ مشکلی هم توی خوندن متن وجود نداره و من تجربه ی مانیتور IPS و LED رو هم داشتم و به جرات میتونم بگم که تلویزیون یه چیزه دیگست... برای ننظیم کیفیت صفحه و انواع اقسام تنظیمات ده ها نوع تنظیم داره که هرکاری بخوای میشه باهاش کرد... و هزاران قابلیت دیگه از جمله 3D و اینترنت... که میتونید از روی کامپیوتر فیلم های 3D رو بدون هیچ کار اضافه ای روی تلویزیون نگاه کنید.. الان توی عکس درست واضح نیست ولی اگر از نزدیک تجربه کنید حرفمو بهتر متوجه میشید... و یه مورد دیگه اینه که میتونید با رزولوشن مجازی 4k روی این تلویزیون با کیفیت فوق العاده محتوا تماشا کنید... و به دلیل بزرگ بودن صفحه همخونی خیلی زیادی داره با این رزولوشن...

in56tvqwpq7tj2os28ph.jpg

سلام مدل LED شما چیه ؟؟؟

تو چند تا از LED های جدید 4K دیدم زده که از IPS استفاده میکنند

به نظر من فقط LED بگیرید و اون هم  LG چون واقعا با مارک های دیگه قابل مقایسه نیست از نظر کیفیت

یک مدل رو معرفی کنین لطفا

لینک به دیدگاه

سلام مدل LED شما چیه ؟؟؟

تو چند تا از LED های جدید 4K دیدم زده که از IPS استفاده میکنند

یک مدل رو معرفی کنین لطفا

samsung LED 3D TV F6450 البته Full HD هست ولی با قابلیت کارت گرافیک میشه محتوا  و رزولوشن را روی 4k تنظیم کرد اسم خارجیش میشه samsung F6400

لینک به دیدگاه

samsung LED 3D TV F6450 البته Full HD هست ولی با قابلیت کارت گرافیک میشه محتوا  و رزولوشن را روی 4k تنظیم کرد اسم خارجیش میشه samsung F6400

دیجی**کالا ناموجود بود

قیمت ؟؟

تولید چه سالیه؟

لینک به دیدگاه

in56tvqwpq7tj2os28ph.jpg

ممنون.

پس علت گرونتر بودن  مانیتور نسبت به تلویزیون چیه؟ یعنی قیمتهای مانیتورها الکی بالاس؟

یعنی واقعا خواندن متن در tv با monitor فرقی نداره ؟ و tv چشم رو اذیت نمیکنه؟ 

در ضمن اگه میشه مدلهای خوب و قیمت 32 fullhd سری 6 سامسونگ رو هم بنویسید

ویرایش شده توسط s414m
لینک به دیدگاه

دیجی**کالا ناموجود بود

قیمت ؟؟

تولید چه سالیه؟

من  1.670 خریدم 32 اینچش رو ... از نمایندگی سامسونگ خریدم حدود 10 ماه پیش.. الان ممکنه گرونتر شده باشه... تولید سال  2014 هست و از این سری به بعد دیگه 32 اینچ تولید نمیشه و حتما سعی کنید همین مدل رو بخرین چون نسبت به بزرگی صفحش بهترین کیفیت تصویر رو داره... و تمام قابلیت هارو هم داره... یکی از مهمترین قابلیت هاش همین Motion Plus هست که راجع بهش توی پستام توضیح دادم فوق العادست این قابلیت.... دیگه بقیه قابلیت هاش از جمله 3D به کنار...

لینک به دیدگاه

ممنون.

پس علت گرونتر بودن  مانیتور نسبت به تلویزیون چیه؟ یعنی قیمتهای مانیتورها الکی بالاس؟

یعنی واقعا خواندن متن در tv با monitor فرقی نداره ؟ و tv چشم رو اذیت نمیکنه؟ 

در ضمن اگه میشه مدلهای خوب و قیمت 32 fullhd سری 6 سامسونگ رو هم بنویسید

من حتی ذره ای با نوشته ها مشکلی ندارم و حتی بهتر از مانیتور میتونم متن هارو بخونم و چشمم هم اصلا اذیت نمیشه... البته شاید من اینجوری عادت کردم... ولی اگر مشکلی هم داشته باشی با ده ها تنظیم میشه مشکلو حل کرد و نگران اذیت شدن چشم ها  نباش.. در کل از نظر من کیفیت مانیتور و تلیویزیون اصلا قابل مقایسه نیست ... فقط بالای 32 اینچ نخر چون زیادی بزرگه و ممکنه مشکل پیش بیاد.. بهترین کیفیت رو 32 اینچ میده.. الان من از تلویزیون خدود 70 سانت فاصله دارم و هیچ مشکلی توی خوندن متن و دیگر موارد ندارم... وقتی فقط یک دفعه روی این تلویزیون روی کامپیوتر فیلم ببینی تازه میفهمی که چیو از دست داده بودی.. چون تمام اجزای فیلم مثل سرعت واقعیشون توی فیلم تکون میخورن و مثل مانیتور فیلم یه حالت کندی نداره.. اینو از نزدیک وقتی قابلیت motion plus رو روی smooth بزاری کاملا متوجه میشی منظورم چیه... کلا دیدتو به فیلم دیدن و بازی کردن و روون بودن تصویر عوض میکنه... بهترین مدل سری 6 سامسونگ همین مدل F6450 هست چون از این سری بالاتر دیگه 32 اینچ تولید نمیشه و همه 40 اینچ هستن و 40 اینچ هم زیادی بزرگه و به هیچ وجه کیفیت 32 اینچ و وضوح تصویرشو نداره...

لینک به دیدگاه

مانیتور صد در صد چیز حرفه ای تریه داداش من! شما عادت کردی . . . من الان یه 42 کنارمه مانیتورمم وصله . فقط موقع فیلم میتونم وصل کنم به اون . توی بقیه حالات اذیت میشم . کنتراست مانیتور بیشتره . رفرش ریتش بیشتره .  به نظر من همون مانیتور 27 گذینه بهتریه . . .

لینک به دیدگاه

مانیتور صد در صد چیز حرفه ای تریه داداش من! شما عادت کردی . . . من الان یه 42 کنارمه مانیتورمم وصله . فقط موقع فیلم میتونم وصل کنم به اون . توی بقیه حالات اذیت میشم . کنتراست مانیتور بیشتره . رفرش ریتش بیشتره .  به نظر من همون مانیتور 27 گذینه بهتریه . . .

32 LED با 42 اینچ زمین تا آسمون فرق میکنه من دقیقا همین مدلی که دارم ( f6400 یا f6450 به ایرانی ) رو دوستم 42 اینچش رو داره و هیچ کاری جز فیلم دیدن باهاش نمیشه کرد ولی دقیقا این مدل 32 اینچش حرفی برای گفتن نمیزاره... البته بازم این نظر منه...قبل از اینکه من این تلویزیون رو بخرم  هم پنل IPS تست کردم هم LED هم LCD توی مانیتور ها... همشون رو هم از یکی از دوستان که قطعات کامپیوتری میفروشه و چندین سال باهم دوستیم  برای تست قرض گرفتم( اونایی که پشت ویترین بود رو برای حدود 2ساعت قرض گرفتم ) از 23 اینچ تا 27 اینچ ولی بازم تلویزیون خودم رو قبول دارم توی کیفیت و روونی تصویر... بزرگی پنل در حد 32 اینچ هم برای من توی اولویت بود... چون واقعا کیفیت و روونی صفحه در حدش نمیبینم... خصوصا با قابلیت Motion Plus که توی سری های 6 و بالای 6 هست کلی روی روونی تصویر خصوصا برای فیلم و بازی تاثیر میزاره... شما دقیقا مدل F6450 سامسونگ رو با تنظیم گزینه Motion Plus روی Smooth بزار کنار یه مانیتور و همزمان روی 2تاشون فیلم ببین و بازی کن... اونوقت متوجه میشید که اجسام و اشخاص توی فیلم و بازی با سرعت واقعیشون حرکت میکنن توی این تلویزیون و مثل مانیتور ها ( حتی  140hz ) یه حالت کند بودن ندارن تا از نزدیک مشاهده نکنید متوجه منظورم نمیشید...این قابلیتی که توی تلویزیون های سامسونگ هست میاد 60 هرتز رو به 480 هرتز تبدیل میکنه با پردازش سخت افزاری و تصویر رو فوق العاده روون میکنه... ولی خب هرکسی  با توجه به تجربش یه نظری داره... ممکنه این دوستمون نظرش با من و شما فرق کنه و سلیقش جور دیگه ای باشه... @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

32 LED با 42 اینچ زمین تا آسمون فرق میکنه من دقیقا همین مدلی که دارم ( f6400 یا f6450 به ایرانی ) رو دوستم 42 اینچش رو داره و هیچ کاری جز فیلم دیدن باهاش نمیشه کرد ولی دقیقا این مدل 32 اینچش حرفی برای گفتن نمیزاره... البته بازم این نظر منه...قبل از اینکه من این تلویزیون رو بخرم  هم پنل IPS تست کردم هم LED هم LCD توی مانیتور ها... همشون رو هم از یکی از دوستان که قطعات کامپیوتری میفروشه و چندین سال باهم دوستیم  برای تست قرض گرفتم( اونایی که پشت ویترین بود رو برای حدود 2ساعت قرض گرفتم ) از 23 اینچ تا 27 اینچ ولی بازم تلویزیون خودم رو قبول دارم توی کیفیت و روونی تصویر... بزرگی پنل در حد 32 اینچ هم برای من توی اولویت بود... چون واقعا کیفیت و روونی صفحه در حدش نمیبینم... خصوصا با قابلیت Motion Plus که توی سری های 6 و بالای 6 هست کلی روی روونی تصویر خصوصا برای فیلم و بازی تاثیر میزاره... شما دقیقا مدل F6450 سامسونگ رو با تنظیم گزینه Motion Plus روی Smooth بزار کنار یه مانیتور و همزمان روی 2تاشون فیلم ببین و بازی کن... اونوقت متوجه میشید که اجسام و اشخاص توی فیلم و بازی با سرعت واقعیشون حرکت میکنن توی این تلویزیون و مثل مانیتور ها ( حتی  140hz ) یه حالت کند بودن ندارن تا از نزدیک مشاهده نکنید متوجه منظورم نمیشید...این قابلیتی که توی تلویزیون های سامسونگ هست میاد 60 هرتز رو به 480 هرتز تبدیل میکنه با پردازش سخت افزاری و تصویر رو فوق العاده روون میکنه... ولی خب هرکسی  با توجه به تجربش یه نظری داره... ممکنه این دوستمون نظرش با من و شما فرق کنه و سلیقش جور دیگه ای باشه... @};- @};- @};-

نمیدونم والا . تجربه اون رو ندارم . ولی اگه اینجوری که شما میگید باشه کسی نباید دیگه مانیتور 27 اینچی بخره ! چون ایسوسش از این 32 شما هم قیمتش بیشتره .  و صد البته اگه اینجوری باشه خیلی خوبه ... منم که 42 گرفتم چون نمیتونستم با 22 فیلم ببینم . اگه 32 اینجور که شما میگی باشه چندتا مشکلو برطرف میکنه .

لینک به دیدگاه

نمیدونم والا . تجربه اون رو ندارم . ولی اگه اینجوری که شما میگید باشه کسی نباید دیگه مانیتور 27 اینچی بخره ! چون ایسوسش از این 32 شما هم قیمتش بیشتره .  و صد البته اگه اینجوری باشه خیلی خوبه ... منم که 42 گرفتم چون نمیتونستم با 22 فیلم ببینم . اگه 32 اینجور که شما میگی باشه چندتا مشکلو برطرف میکنه .

من خودمم کلی وقت گذاشتم روی تحقیق کردن قبل از خرید... کلا هر تلویزیونی با سیستم جور در نمیاد همینطور هر اندازه ای... بازم میگم هرکس یه نظری داره توی اینجور موارد... ولی این خریدی که من داشتم رو اگر 20بار دیگه به اون زمان برگردم با اینکه کلی مدل جدید اومده بازم همینو میخرم :D ... چون خیلی خوب با سیستم همخونی داره.. مثلا من پیش اومده پسر خالم سیستمشو وصل کرده به تلویزیونشون که 5میلیون قیمت داشته و 42 اینچ بوده و به قدری تصویر بد بوده که منصرف شده... کلا هر مدل تلویزیونی رو نمیشه برای اینکار انتحاب کرد... من موقع خرید 2 میلیون بودجه داشتم که بعد از کلی تست و تحقیق  این TV رو خریدم مثلا من یه سری محتوای خاص رو میریختم روی فلش و میبردم حضوری تست میکردم و یا از دوستم قرض میگرفتم... البته ملاک من اول بزرگ بودن صفحه بدون افت کیفیت بود و بعد گیم و بعد فیلم و برنامه نویسی... که توی همش بهترین تجربه رو داشتم... ولی مثلا برای کسی که فوتوشاپ یا 3DMAX کار میکنه و دقت رنگ خیلی زیاد واسش مهمه یقینا میره IPS میخره چون دقت رنگش بالاست...ولی برای کاربری مثل من طبق خواسته هایی که من از تصویر دارم این مورد بهترین بود... ممکنه کسی نظر دیگه ای داشته باشه... @};-

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلا

بهم تلویزیون lg 43lf540vپیشنهاد شده برای کامپیور بگیرم

ممنون میشم راهنماییم کنید ک بگیرم یا نه

لینک به دیدگاه

سلام.

اتفاقا من هم در حال تحقیق بین مانیتورها و تلویزیون های بازه 25 تا 32 اینچ هستم. این مدلی که دوستمون گفتن رو هم دیدم تست کامل نکردم، چیزی که فعلا فهمیدم اینه کلا این قضیه ppi این تلویزیون ها داغونه. شما حساب کن 32 اینچه بعد 1080! خب طبیعتا ماتی نوشته و محو و تار شدن جزئیات رو دارید. رو مانیتور 23 اینچ 1080 یه بازی بکن بعد برو رو تلویزیون 32 اینچ 1080 همون بازی رو بکن با همون فاصله اصلا چشات گرد میشه! چون تلویزیون به دلیل ppi خیلی پایین یه سری چیزا رو کلا نمایش نمیده! که بسیار ضعف بزرگیه. هرچه قدر هم روون باشه مگر اینکه تلویزیون رو به جای 1 متر ببری 3 متری بزاری تا بتونی یه سری چیزا رو ببینی.

الان نوشته های دوستی که با تلویزیون داره تایپ میکنه رو ببینید همه دستکاری شده و بولد و بزرگ شده چون نوشته با سایز اصلی براشون سخت هست خوندنشون. یا الاقل سریع خوندنشون کار بسیار دوشواریه. چیزی که منم باهاش مواجه شدم. حتی مانیتور 27 اینچ همین سری VX اسوز نسبت به 23 اینچ همین سری مشکل تار و مات بودن نوشته و جزئیات رو داره حالا بشه 32 اینچ اوضاع بحرانی تر میشه به شدت شارپی تصویر افت پیدا میکنه. عکس هایی که میبینید و ... همه تحت تاثیر قرار میگیرن و شارپی خودشون رو از دست میدن.

البته بتونید 32 اینچ 4K تهیه کنید عالیه. ولی بازم میرسیم به بحث اینکه فاصله نباید کم باشه. الان با مانیتورم زیر 1 متر فاصله دارم موقع فیلم دیدن لم بدم رو صندلی شاید برم بالای 1 متر ولی بازم به حدی نمیرسه که 32 اینچ رو بتونم بزارم جلوم چون واقعا بزرگه و باعث سردرگمی میشه. 27 اینچ به نظرم سایز بزرگ و مناسبیه تو رزولوشن 1080 که البته بازم اون قضیه کم شدن شارپنس رو دارید مطمعنا ولی بیشتر از اون...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...