رفتن به مطلب

مشاوره خريد قطعات (داخل كيس)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزيز ...

من با هزينه اي حدود 1.6 ميليون تومان، بعد از عيد سال 1387 قصد خريد قطعات زير را دادم:

Graphic, CPU, RAM, Hard Disk, Main Board, Case + Power High Watt

يعني بطور خلاصه يك كيس با محتويات و بدون سي دي رام، رايتر .

دليل خريد بعد از عيد، پايين اومدن قيمت ها و به بازار اومدن يك سري برندهاي جديد هستش. با توجه به هزينه و دونستن نيازهاي سيستمي خودم، در حال حاضر قصد تهيه اين قطعات رو دارم :

- گرافيك ATI HD3870 X2

- سي پي يو E8400 كه 45 نانومتري است

- رم 2 تا 2 گيگ، كه خيلي مايل هستم رم رو 8 گيگ بخرم، يعني 4 تا 2 گيگ

- هارد ديسك 750 گيگ و يا 1 ترا بايت 32 مگا كش

-- پاور حتما با توجه به اين سيستم بايد وات بالايي داشته باشه ترجيحا چيزي بالاي 540 وات واقعي!

-- مادر برد، اصلا در زمينه مادر بورد تخصص ندارم و از دوستان خواهش ميكنم در اين زمينه بيشتر منو راهنمايي كنند.

اين انتخاب ها با توجه به قيمت و موجودي بازار انجام شده، دوستان لطفا منو بيشتر راهنمايي كنيد.

بسيار متشكرم. :rolleyes: :rolleyes:

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

خوشبختانه شما خودتان سيستمتان را انتخاب كرده ايد.

توصيه من اينست كه اگر قيمت ميخواهيد بزاريد براي بعد سال!

اما از چيزايي كه انتخاب كرده ايد به نظر من يك سيستم است كه نيمه حرفه ايي هم

محسوب نميشود و بيشتر به ظاهر قطعات توجه شده است تا راندمان آن.

در ضمن قصد اوركلاك داريد؟

لینک به دیدگاه

در مورد ظاهر قطعات منظور شما رو متوجه نشدم، در مورد نيمه حرفه اي يعني ضعيفه !؟

پيشنهاد بديد، آور كلاك هم احتمالا انجام خواهم داد.

لینک به دیدگاه

منظور از ظاهر قسعات اينه كه شما تنها بر روي جديدترين ها متركز شديد نه اينكه كارايي آنرا

ببرسي كرده باشيد.

مثلا همين Cpu و يا همين انتخاب رم و بخصوص انتخاب هاردتان

و اگر احتمال اوركلاك داريد و با توجه به قطعاتتان بهتر است فكر پاور بالاتري باشيد

لینک به دیدگاه

درسته من جديدترين ها رو انتخاب كردم، ولي خوب فكر ميكنم با توجه به قيمتشون جزء قوي ترين ها در رده خودشون باشند، كه اگر اينطور فكر نميكنيد لطفا شما پيشنهاد خودتون رو بديد.

در مورد سي پي الان قوي تر از اين در بازار چي هست ؟

نميدونم چرا با رم موافقت نداريد، من فكر نميكردم اصلا رم مشكلي داشته باشه.

در مورد پاور نميدونم، چند وات خوبه ؟

لینک به دیدگاه

خوب هارد هرچی بره بالاتر دلیل بر خوب بودنش نیست که شما انتخاب کردین . در مورد پاور آخر کار که قطعات انتخاب شد انتخاب بکنید

لینک به دیدگاه

بله ميدونم، ولي من شديدا به هارد احتياج دارم و هميشه دچار كمبود هارد ميشم، معمولا من هر ماه چند تا دي وي دي فقط بك آپ ميگيرم تا هاردمو خالي كنم، هارد كنوني من 200 گيگ هست و خيلي خيلي برام كمه.

در ضمن اين چيزايي كه ليست كردم و گفتم اصلا دليل بر انتخاب من نيست، من كاملا ميخوام مشورتي و درست انتخاب كنم، جواب هايي هم كه ميدم دليل بر اصرار خريد اون نوع قطعه و يا مارك نيست.

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

اگر ممكن است زمينه كاريتان و همچنين انتظار شما از سيستم را بفرماييد تا بهتر راهنمايي نماييم.

لینک به دیدگاه

بله چشم ...

زمينه كاري بنده فوق العاده گسترده هستش، همون طوري كه در يك تاپيگ ديگه عرض كرده بودم، بنده با 3DSMax طراحي سه بعدي ميكنم، فوتوشاپ زياد كار ميكنم، برنامه نويسي ميكنم و اخيرا هم زياد بازي ميكنم. در كل زندگي من در كامپيوتر خلاصه ميشه.

ولي بيشتر دوست دارم بازي ها روان اجرا بشه، با گرافيك خوب بازي كنم.

لینک به دیدگاه

خوب توصيه من به شما اين است كه صبر كنيد تا بعد از سال

تا مادربورد هاي سري 790i وارد بازار شود البته CPU را همان Q6600 توصيه ميكنم

و گرافيك هم Geforce و مموري هم DDR3 كه بعد از سال كاهش قيمت خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

آخه اين قيمت Ddr3 ها كه من ديدم خيلي گرونه،‌ميتونم با اين پول 4 گيگ حداقل بخرم ؟

بعد قيمت اون مادربوردي كه فرموديد الان چنده ؟

ي پي يو E8400 قوي تره يا Q6600 ؟

لینک به دیدگاه

آخه اين قيمت Ddr3 ها كه من ديدم خيلي گرونه،‌ميتونم با اين پول 4 گيگ حداقل بخرم ؟

بعد قيمت اون مادربوردي كه فرموديد الان چنده ؟

ي پي يو E8400 قوي تره يا Q6600 ؟

درود

اينطور که نتايج بنچها نشون داده تا حالا در بييشتر نتايج Q6600 قدرتمندتر ظاهر شده.

147249.png

اين هم يک جدول با مشخصات کاملتر پردازنده هاي جديد

q9300pricing2gb1ri2.jpg

و اما در مورد بازي بايد بگم اگر خيلي کار گرافيکي انجام ميدهيد و بازي ميتوني دوتا 8800 جي تي يا دو تا 8800 جي تي اس G92 را درحالت اس ال اي استفاده کنيد.

specs.png

16438.png

16439.png

16425.png

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

چه جالب، من اينقدر از سخت افزار پرت شدم كه، حتي دقت نكردم Q به معناي Quad هست، يعني اين سي پي يو 4 هسته ايه درسته ؟

اونوقت من اينجا Q6600 3.6 Ghz نميبينم...

شما قيمت Q6600 3.6 Ghz 8 MB Cache رو ميدونيد چنده؟ و آيا در بازار يدا ميشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز Q6600 ‌فركانس كاريش 2.4 است نه 3.6 !

يعني 4 هسته كه هر كدام با فركانس 2.4 و 2 مگ كش براي هر هسته كه جمعا 8 مگ كش ميشود.

كه با اوركلاك كردن ميتوانيد به 3.6 هم برسيد البته يكي از دوستان با كولينگ Tuniq Tower 120 مدتي

است روي فركانس 3.5 دارد كار ميكند.

آن دسته مادربورد هاي 790i هنوز وارد ايران نشده است و اگر مادربورد خوبي از اين سري ميخواهي

بايد كمي تا بيشتر نزديك اواخر ارديبهشت صبر كنيد.

لینک به دیدگاه

آقا به خدا شرمنده اينقدر پي در پي سوال ميكنم، من به دليل دانشجو بودن و ........... از ديار دور موندم، از دنياي سخت افزار در حد خداحافظي عقب موندم و ...

راستش از قتي كه من سيستم آخر خومو گرفت، ديگه پي سخت افزار نرفتم! براي همين تقريبا ميشه گفت در سخت افزار روز بي سواد هستم. يه چيز جالب هم بگم بخنديد، من سي پس يومو آوركلاك كردم در حد 01. ولت كه مبادا بسوزه :rolleyes: :rolleyes: (به خيال خودمون آور كلاك كرده بوديم)

اين سي پي يو معرفي شما خيلي فوق العادست مخصوصا با آور كلاك، و قيمتش هم خوبه! ضمنا من آوركلاك كنم، بيستر از 3.2 اينكارو نميكنم، البته شايد!

در مورد صبر كردن من از 1 ماه پيش كه قصدجدي خريد سخت افزار رو كردم تا الان هم جونم به لبم رسيده و دارم روز شماري ميكنم به 15 فروردين برسه بخرم !!

مادربورد ديگه اي متناسب سراغ نداريد كه خوب باشه.

يكي هم در زمينه رم، من فكر ميكنم با پولم بتونم 4 تا رم 2 گيگ بخرم، البته DDR2 و Bus 800

با توجه به اينكه رم DDR3 خيلي گرونه، من فرضا 4 گيگ رم DDR3 بخرم بهتره ؟

بسيار متشكرم.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام به دوستان...

من تا 15 ام عيد اكنون به سختي هرچه تمام تر تحمل كردم. هزينه رو گفته بودم حدود 1.6 ميليون، تا اينجا من قطعاتي كه فكر ميكنم مناسب باشه شامل :

CPU Q6600

Ram DDR3 4 GIG (4 x 1gig OR 2 x 2gig)

مادر بورد نميدونم

گرافيك نميدونم الان بازار 9800GX2 هست، اگر بله قيمتش چند هست؟

پاور سعي چيزي بالاي 1000 وات

اگر پولم نرسه هارد نميخرم، برسه 750 گيگ 32 مگ كش يا 1 ترابايت

لطفا كمك كنيد، كم كم بايد روانه بازار بشم. بسيار متشكرم/

لینک به دیدگاه

ram ddr3 روی فرکانس های پایین حتی بعضی وقتی ضعیفتر از ِِddr2 هستش.بعدش اگر مادربرد Sli می خرید geforce و اگر Crossfire ای تی آی بگیرید. در ضمن هر برنامه ای multi core nist این رو دقت کنید که برنامه هاتون می تونن مثلا از هر چهار هسته q6600 استفاده کنن هم زمان؟اگر نه 8400 بهتره برای برنامه های تک پروسسوره!

لینک به دیدگاه

اینجا چه خبره بچه ها؟

من هم میخوام یه سیستم ببندم.قطعات توی کیس حدوداً 600 تومان باشه.یعنی پول خورد شما!

فکر کنم بهتره یه بحث جدید باز کنم!نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

اینجا چه خبره بچه ها؟

من هم میخوام یه سیستم ببندم.قطعات توی کیس حدوداً 600 تومان باشه.یعنی پول خورد شما!

با سلام و درود سیستم زیر به شما پیشنهاد میشود البته قیمت این سیستم یکم بالاتر از بودجه مطرح شده توسط شما میباشد ولی سیستم خوبی میباشد در ضمن چنانچه این قیمت برای شما مقدور نمیباشد سیستم دیگری با رنج قیمت پایین تر خدمت شما معرفی کنم :

GIGABYTE GA-P35-DS3L

Intel Core 2 Duo E6750

PATRIOT DDR II 2GB

Hitachi sata 16mb 320GB

XFX GF 8600 GT 256MB XBOX XXX

DVD RW Liteon20X

GREEN - GP330A

کیس هم به دلخواه حدود 35 هزار

این سیستم تقریبا حدود 680 هزار تومان میباشد ولی دقت کنید که بعدا به مشکلی بر نخورید چون قیمت ها تقریبی است و بسته به بازار ممکن است متفاوت باشد قیمت ها مربوط به قبل از عید می باشد پس دقت کافی را به عمل بیاورید.

با تقدیم احترام give_rose.gif

پیروز و موفق باشید :)

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستانی که قصد خرید یک سیستم به طور کامل دارند یک تاپیک مجزا ایجاد کنند تا بهتر راهنمایی شوند الان نگاه کنید دوتا سیستم درهم شده

با تشکر

لینک به دیدگاه

اینجا چه خبره بچه ها؟

درود

به فروم لیون کامپیوتر خوش آمدید. خوب همونطور که ملاحظه میکنید در این تاپیک به یکی از دوستان که درخواست مشاوره برای خرید قطعات داشتن مشاوره ارایه میشه. 600 تومان هم آنچنان پول خردی نیست و باید مدیریت هزینه بشه تا بهترین نتیجه رو بشه ازش گرفت. شما در همین بخش مشاوره برای خرید قطعات سیستم یک تاپیک جدید باز کنید و در خواستتون رو اونجا مطرح کنید و لیست دقیق قطعات مورد نظرتون رو هم ذکر کنید تا بنده وسایر دوستان در حد توان راهنماییتون کنیم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خيلي خوبه، حالا دوستان اين تاپيك كه براي من هست، راهنمايي ميكنيد لطفا.

البته من 1.7 ميليون هم براي خريد اين قطعات ميتونم بزارم!

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان دیگه روز موعود رسیده ، نه ؟

خوب سعید جان فکر کنم اگر بگن ماه دیگه 9900gx2 میاد شما میگی من میخوام بخرم ( ولی سعید جان میاد اما نه حالا و تقریبا 5یا 6ماه دیگه) اینو برای شوخی گفتم

خوب سعید جان 9800gx2 از کارت 3870x2 قوی تر هست اما نه آنچنان حتی در بعضی اوقات کمم آورده که توی فورم گزاشتم ولی مسئله ای که هست با قیمت نجومی ارائه میشه من در مورد گرافیک میگم 3870x2 اما باید دید که کارت دیگه یعنی 9800gtx با چه قیمتی توی ایران عرضه میشه .

در مورد Cpu که C2q6600

در مورد مین درواقع برای شما و ایمان جان یک مین باید انتخاب بشه من فعلا Abit X38 پیشنهاد میدم

در مورد رم به نظر من اونقدری که ما خرج میکنیم به ما کارایی نمیده پس باید یه رم قابل قبول باشه نه رمی با قیمت نجومی و نباید دنبال رمهای نام آشنا رفت

پاور هم که آخر کار

لینک به دیدگاه

بسيار از پاسخ شما متشكرم...

در مورد رم،‌نميدونم چرا اينطور فكر ميكنيد، درسته من سواد درست حسابي در سخت افزار ندارد ولي اين رو من ميدونم اگر بخواهيم بيشترين تغيير در سرعت سيستم حس بشه، بايد رم اون رو اضافه كرد، يكي از مهم ترين قطعات تأثير گذار در سرعت سيستم رم هست، ولي من تا جايي كه ميبينم تو ايران كمترين توجه به رم ميشه، يعني طرف ميبيني گرافيك 1 گيگ خريده، رم 512 يا 1 گيگ !

در مورد مين بورد، احتمالا همين مدل رو انتخاب كنم، گرافيك 9800GX2 من هنوز نميدونم در ايران موجود هست، وهمچنين قيمت اون در بازار ايران چنده، اگر ارزش نداشته باشه نميخرم، اگر خيلي گرونتر باشه.

من مين بوردي ميخوام كه بتونم SLI كنم گرافيك رو در آينده، براي همين مين بوردي ميخوام كه 8 گيگ رم رو حتما ساپورت كنه، و همچنين تكنولوژي هاي جديد رو مثل DDR3, PCI E2, CPU45nm و ... كه احتمالا همين مين بورد اينگونه موارد رو ساپورت ميكنه.

بله در مورد روز خريد، طي همين يكي دو روز آتي اين كار را انجام ميدم. فقط نميدونم دقيقا چي ميخوام بخرم.

لطفا مثل هميشه بيشتر من رو راهنمايي كنيد.

لینک به دیدگاه

درود

مبارک باشه انشا الله سعید جان.در مورد سی پی یو بنده هم با نظر علی عزیز موافقم که همون Q6600 باشه.مادربرد رو به نظر بنده حتما Ddr 3 ساپورت بگیرید.درسته که الان قیمت های دی دی ار 3 بالاست اما خوب به احتمال بسیار زیاد این قطعه هم مثل خیلی از قطعات دیگر در آینده ای نه چندان دور افت قیمت زیادی خواهد داشت و اونموقع اگر شما تصمیم به افزایش حجم حافظه رمهاتون یا رمهای پرسرعت تر بگیرید اگر دی دی ار 3 ساپورت نباشه ضرر خواهید کرد وتعویض مین بورد هزینه بالایی رو داره.

هارد رو شخصا فقط برند وسترن دیجیتال رو توصیه میکنم.شما حجم فضای هارد رو بفرمایید بهتر میشه نتیجه گیری کرد. و در مورد گرافیک فکر میکنم تا ورود 9800 جی ایکس تو به ایران فاصله کمی نداشته باشیم و با توجه به تصمیم خرید شما در طی چند روز آینده عملی نخواهد بود.3870 ایکس تو بهترین گزینه در حال حاضر هست به نظر شخصی خودم.ولی خوب اگر نظرتون بر اس ال آی و کارتهای ان ویدیا هست دو تا 9600 جی تی یا دوتا 8800 جی تی اس بر پایه G92 .لتنسی و باس رم تاثیر گذار هست ولی در کل حجم حافظه ماژولها هم تاثیر زیادی داره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...