رفتن به مطلب

خرید مادربورد و کارت گرافیک معمولی؟ یا مادربرود انبورد و خرید گرافیک خوب در وقت مناسب؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان یه موردی ذهن منو مشغول کرده لطفا راهنمایی کنید

برای خرید سیستم کدوم سناریوی زیر بهتر هست؟

1: خرید مادربورد بدون گرافیک انبورد به همراه گرافیک ارزون

مثلا 230-250 بایت مادربورد و 250 بابت گرافیک مثلا r7 240 2gb ddr3

2: خرید مادربورد با گرافیک انبورد مثل B85 icafe4 بقیمت حدودا280 و هزینه کردن مابه التفاوت نخریدن گرافیک جهت خرید پاور بهتر؟

یعنی منظورم اینه که شاید خریدن گرافیکی مثل r7 240 و gt730  و امثالهم یجور دور ریختن پول باشه چون گرافیک انبورد i3 که مثلا 4400 رو درنظر بگیریم در یک محدوده هستن ولی میشه با خرید مادبورد انبورد مدتی با همین سر کرد و در موقع مناسب گرافیک حداقل 750gt  یا r7 280 خریداری کرد

واضح تر بگم فرق یک گرافیک انبورد با cpu i3 با یک گرافیک ارزان قیمت که عرض کردم چقدره یا ایا مزیت دیگری در خرید گرافیک مستقل(حتی ارزون ترینش) وجود داره؟

کارت گرافیکی که ارزش خرید بجای انبورد رو داشته باشه کدومه؟

در انتها نظرتون در مورد کانفیک زیر چیه؟

ASRock B85iCafe4 LGA1150 B85

Intel Core i3 4430

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

Geil EVO Veloce 4GB 1600Mhz CL11

رم هم یک کاناله انتخاب کردم تا مثلا موقع خرید گرافیک خوب یدونه دیگه بندازم تنگش!

AData Premier Pro SP600 64GB  Green X Plus Eagle Case

Power Green GP550-uk gold

لینک به دیدگاه

با سلام

گرافیک آنبورد که قبلا رو مین بود و حالا رفته تو سی پی یو حکم پخش تصویر روداره و بس. اگه اهل بازیای خفن هستید که غالبا همه اینطورن شما نیاز به حداقل یه کارت 2 گیگ دارید که بنظر من nvidia بهتره چون سابقش از amd بیشتره و تجربش تو اینکار بیشتر ه و....

مین من فقط گیگا رو قبول دارم البته مدل های مرغوبش که قیمت خوب داره و یه گیگای ارزون اصلا بدرد نمیخوره ولی اگه ایسوس دوست دارید اونم خوبه و اکثر میناش سرعت خوبی دارن ولی از لحاظ کامپاتیبل بودن با اکثر سخت افزارها گیگا حرف اول میزنه به شرطی که از خوباش بگیری که اونارو می تونی تو سایت آواژنگ پیدا کنی.

هارد فقط وسترن دیجیتال بلک لطفا به این رده بندی توجه کنید :

.در انتخاب هارد هاي اينترنال دقت کنيد مخصوصا هاردهاي وسترن ديجيتال که بيشتر از ?? نوع مختلف براي مصارف مختلف دارد
سري مشکي: براي مصارف سنگين با عمر و کارايي بالا
سري زرد : براي استفاده در سرور و ايستگاه هاي کاري
قرمز: براي هارد بانک هاي تحت شبکه
بنفش: براي استفاده در سيستم هاي مداربسته و ضبط تصاوير
آبي: مصارف معمولي و با کارايي متوسط
سبز: نگه داري فايل هاي حجيم و مولتي مديا

رم هم جی اسکیل تایوان عالیه.رم های دوئل چنل هم دارن از رده خارج میشن و بزودی تریپل چنل همه گیر میشه اونوقت شما میخای یه کاناله بگیری بنظر من یه دوئل چنل بگیر بعد یکی دیگه بزار پهلوش.

پاور هم حتما گرین بخر

لینک به دیدگاه

بهتره که بودجه رو مشخص کنید و بقیه کار رو به دوستان بسپرید !

pc رو برای چه کاری میخواهید ؟؟؟؟

به فکر سیستم دست 2 هستید ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام

گرافیک آنبورد که قبلا رو مین بود و حالا رفته تو سی پی یو حکم پخش تصویر روداره و بس. اگه اهل بازیای خفن هستید که غالبا همه اینطورن شما نیاز به حداقل یه کارت 2 گیگ دارید که بنظر من nvidia بهتره چون سابقش از amd بیشتره و تجربش تو اینکار بیشتر ه و....

مین من فقط گیگا رو قبول دارم البته مدل های مرغوبش که قیمت خوب داره و یه گیگای ارزون اصلا بدرد نمیخوره ولی اگه ایسوس دوست دارید اونم خوبه و اکثر میناش سرعت خوبی دارن ولی از لحاظ کامپاتیبل بودن با اکثر سخت افزارها گیگا حرف اول میزنه به شرطی که از خوباش بگیری که اونارو می تونی تو سایت آواژنگ پیدا کنی.

هارد فقط وسترن دیجیتال بلک لطفا به این رده بندی توجه کنید :

.در انتخاب هارد هاي اينترنال دقت کنيد مخصوصا هاردهاي وسترن ديجيتال که بيشتر از ?? نوع مختلف براي مصارف مختلف دارد

سري مشکي: براي مصارف سنگين با عمر و کارايي بالا

سري زرد : براي استفاده در سرور و ايستگاه هاي کاري

قرمز: براي هارد بانک هاي تحت شبکه

بنفش: براي استفاده در سيستم هاي مداربسته و ضبط تصاوير

آبي: مصارف معمولي و با کارايي متوسط

سبز: نگه داري فايل هاي حجيم و مولتي مديا

رم هم جی اسکیل تایوان عالیه.رم های دوئل چنل هم دارن از رده خارج میشن و بزودی تریپل چنل همه گیر میشه اونوقت شما میخای یه کاناله بگیری بنظر من یه دوئل چنل بگیر بعد یکی دیگه بزار پهلوش.

پاور هم حتما گرین بخر

ممنون ولی جواب سوالمو نگرفتم

بهتره که بودجه رو مشخص کنید و بقیه کار رو به دوستان بسپرید !

pc رو برای چه کاری میخواهید ؟؟؟؟

به فکر سیستم دست 2 هستید ؟؟؟؟؟

ممنون

سیستم نو و قیمت کیس تا 1500

نظرتون رو هم در مورد انتخاب قطعات بفرمائید

ولی من باز جواب سوالمو نگرفتم من میخوام بدونم حداقل هزینه که حتما باید برای گرافیک(که بتونه بازی های روز رو جواب بده) هزینه کرد و زیر اون مبلغ (یامدل) خرید گرافیک بصرفه نیست(بعلت قدرت مشابه گرافیک انبورد)

گرافیک انبوردی که با i3 همراه هست مثلا intel 4400 چقدر قدرتش از یک گرافیک ارزون قیمت مثل r7 240 کمتره؟

یعنی بهتره ادم گرافیک نگیره و مدتی نهایت pes بازی کنه با گرافیک انبورد و بعدا گرافیک حداقل 400 تومنی بگیره ؟

میخوام بدونم گرافیک های 200-250 تومنی پول دور ریختنه؟ وقتی انبورد قدرت مشابهی داره؟

ویرایش شده توسط foaneh
لینک به دیدگاه

برا بازی رو هیچکدوم نمیشه حساب کرد . اگه حداکثر بودجتون همین 1500 هست به این قطعات فکر کن :

g3220    170

ASRock B85M LGA1150 B85   256

Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram  270

GALAX GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 530

GREEN GP450A-UK 80Plus  180

اینا میشه 1400 . دیگه کیس و هارد با خودت :D  . . .

و اینکه گرافیک زیر ddr5 آره پول دور ریختنه ...

قیمتها از سایت لیون خودمونه .

ویرایش شده توسط alira_66
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...