رفتن به مطلب

کدام مانیتور را بخرم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

در انتخاب مانیتور موندم . برندش واسم مهم نیست فقط کیفیت تصویر عالی باشه که رنگها رو خوب نشون بده و زاویه دید خوب داشته باشه و چشم رو موقع مطالعه طولانی مدت اذیت نکنه چون خیلی زیاد جلوی مانیتور میشینم.در ضمن مانیتور رو برای بازی نمیخام. بیشتر استفاده نرم افزاری هست.

فقط کدوم کیفیت تصویرش از بقیه بهتره؟

asus vx239h
یا
samsung s27d595
یا
lg 23mp65hq
یا
lg 29um65

یا ...  سقف قیمت 1 میلیون

ممنون میشم اگر تصاویر این مانیتورها رو از نزدیک دیدید راهنمایی کنید.

با تشکر

ویرایش شده توسط yeki
لینک به دیدگاه

سلام

استارتر محترم با تشكر از تاپيكتون

بنده اطلاعى ندارم ولى يكى از سوالات بنده هست. دوستان راهنمايى مى كنن

لینک به دیدگاه

ایسوس رو انتخاب کنید به دلیل داشتن پنل IPS

به مانیتور های BenQ هم نیم نگاهی داشته باشید اما بنده هیچ نظری راجع بهشون نمیتونم بدم و کار نکردم باهاشون تا حالا

لینک به دیدگاه

درود

بنده خودم vx239h دارم . از نظر بنده مشکلی ندیدم . مشکل پیکسل سوخته توی همه برندها هست این دیگه بسته به شانس داره . زیر 5 پیکسل سوخته هم تعویض نمی کنند. مانیتور سامسونگ را هم دیدم و از نظر پنل اصلا چیز جالبی نبود . حداقل او مانیتوری که من دیدم . مانیتور هم اکبند بود که باز کردم.  در صورتیکه که با lcd کار کردین تا یک هفته اول ممکنه با شفافیت تصویر ips مشکل پیدا کنید که بعدا واستون عادی میشه. در مورد lg چون کار نکردم نظری نمیدم.

لینک به دیدگاه

درود

بنده خودم vx239h دارم . از نظر بنده مشکلی ندیدم . مشکل پیکسل سوخته توی همه برندها هست این دیگه بسته به شانس داره . زیر 5 پیکسل سوخته هم تعویض نمی کنند. مانیتور سامسونگ را هم دیدم و از نظر پنل اصلا چیز جالبی نبود . حداقل او مانیتوری که من دیدم . مانیتور هم اکبند بود که باز کردم.  در صورتیکه که با lcd کار کردین تا یک هفته اول ممکنه با شفافیت تصویر ips مشکل پیدا کنید که بعدا واستون عادی میشه. در مورد lg چون کار نکردم نظری نمیدم.

خیلی ممنون

مانیتور ایسوس vx239h چسب آکبند جعبه برچسب asus  داره یا چسب نواری بدون لوگو asus هست؟  چون ممکنه بعضی فروشنده ها مانیتور کارکرده جای آکبند بفروشن میپرسم

در مورد مانیتور سامسونگ پنلش میشه بگین چه مشکلی داشت از نظر شما؟ چون اگه تصویرش فرق نداشته باشه از نظر قیمتی تقریبا بهتره  27 سامسونگ بزرگتر از 23 ایسوس هست

لینک به دیدگاه

کارتن ایسوس دربش از بالا باز میشه و یک لیبل 10 سانتی شفاف که ارم ایسوس به صورت آبی روش نوشته شده روی کارتن زده شده . و گارانتی 3 ساله ویستا . سازگار گارانتی واسه مانیتور ایسوس نداره

سامسونگ داخل ایران اسمبل میشه و از نظر بنده قاب پشت استحکام نداشت .

اگر 27 اینچ میخواین باید مانیتور نزدیک به شما نباشه چون متن ها بد نشون داده میشه . به نظر بنده 23 استاندارد هست .  

سامسونگ روی کارتن هاش نوشته کابل HDMI داره ولی بنده 2 تا که باز کردم کابل نداشت.

ایسوس هم کابل HDMI نداره و باید خودتون تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

کارتن ایسوس دربش از بالا باز میشه و یک لیبل 10 سانتی شفاف که ارم ایسوس به صورت آبی روش نوشته شده روی کارتن زده شده . و گارانتی 3 ساله ویستا . سازگار گارانتی واسه مانیتور ایسوس نداره

سامسونگ داخل ایران اسمبل میشه و از نظر بنده قاب پشت استحکام نداشت .

اگر 27 اینچ میخواین باید مانیتور نزدیک به شما نباشه چون متن ها بد نشون داده میشه . به نظر بنده 23 استاندارد هست .  

سامسونگ روی کارتن هاش نوشته کابل HDMI داره ولی بنده 2 تا که باز کردم کابل نداشت.

ایسوس هم کابل HDMI نداره و باید خودتون تهیه کنید .

خیلی ممنون

انگاری به جعبه آک هم نمیشه اعتماد کرد . تو تاپیک زیر مانیتور ایسوس نوشته کابل hdmi داره ولی برای شما نداشته

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=44753#entry543249

راستی شما تصویر مانیتور سامسونگ samsung s27d595 دیدید ؟ تصویرش با asus vx239h از نظر کیفیت تصویر و ترکیب رنگ و زاویه دید و آزار ندادن چشم فرق داره؟

متن ها در مانیتور 27  بد نشون داده میشه  یعنی متن خوانا نیست یا چشم رو اذیت میکنه یا ...؟    فاصله چشم با مانیتور27 چقدر باید باشه؟

ویرایش شده توسط yeki
لینک به دیدگاه

درود

این که کابل داخل باشه یا نباشه. دلیل بر باز شدن یا نشدن درب کارتن نیست چون مانیتور ها ریجن بندی دارند ( منطقه بندی ) دارند . مثلا اگر شما از آمریکا بگیرد کابل داره ولی اگر از دبی بگیرد نداره ( مثال زدم)

بنده تصویر مانیتور سامسونگ را نگاه نکردم . 27 اینچ هم طبق گفته دوستان از نزدیک گوشه های حروف شکسته نشون داده میشه . در مورد سامسونگ و 27 اینچ باید کسی که استفاده کرده نظر بده .

بنده 23 اینچ را در فاصله 50 سانتی دارم استفاده می کنم و مشکلی ندارم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

بهرین گزینه برای شما

Asus Full HD MX239H AH-IPS

قیمتش 1030 که قطعا میتونی تو بازار 1 تومن پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

مانتور asus vx239 اسپیکر داره و پورت mhl داره و پایش قابلیت چرخش مانیتور در جهت عمودی داره و تنظیم کردنش راحتتر از samsung s27d590 هست . چون samsung s27d590 دکمه تنظیم منوهاش یه جوی استیک که پشت مانیتور هست و کمی کالیبره کردنش سخت میشه

بخاطر سایز بزرگتر سامسونگ نسبت به asus با قیمت تقریبا برابر تصمیم دارم samsung s27d590 بخرم ولی اگه مشکلی داره بگین که بعدا پشیمون نشم.

با تشکر

ویرایش شده توسط yeki
لینک به دیدگاه

ما برا داییم اون مدلasus vx239h رو خریدیم تصویرشو دیدم خوبه .زاویه دیدش هم چون بهرحال پنلش ips هست خیلی خوبه. کیفیت رنگش هم اوکیه در حد پنلهای VA نیست البته. کنتراست و black level و color reproduction خیلی بالا میخوای باید بری سراغ پنلهای VAاما زاویه دید VAها به خوبی ipsها نیست ریسپانس تایمشون هم عموما ضعیفتره تو انواع ضعیفترشون شبح و ماتی زیاد میشه حین تصاویر متحرک.البته نوع کاربرد شما بنظر خیلی به ریسپانس تایم پایین نیاز نداشته باشه حالا نمیدونم با چه نرم افزارهایی کارمیکنید. این ایسوسه خیلی خوبه در نوع خودش. از تکنولوژی Asus EyeCare هم استفاده میکنه که Flicker Free میشه اگر زیاد خیره میشی به مانیتور اونم به مدت طولانی یه مزیت مهمه چشتو اذیت نمیکنه. حتما مانیتور Flicker Free بگیر اگر مدت طولانی خیلی نزدیک مانیتور میشینی مانیتورهای بن کیو هم از این نظر خیلی خوبن اکثرا Flicker Free هستن

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

این دو تا تاپیک رو هم وقت کردی بخوان:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41250http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41481

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41481

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ما برا داییم اون مدلasus vx239h رو خریدیم تصویرشو دیدم خوبه .زاویه دیدش هم چون بهرحال پنلش ips هست خیلی خوبه. کیفیت رنگش هم اوکیه در حد پنلهای VA نیست البته. کنتراست و black level و color reproduction خیلی بالا میخوای باید بری سراغ پنلهای VAاما زاویه دید VAها به خوبی ipsها نیست ریسپانس تایمشون هم عموما ضعیفتره تو انواع ضعیفترشون شبح و ماتی زیاد میشه حین تصاویر متحرک.البته نوع کاربرد شما بنظر خیلی به ریسپانس تایم پایین نیاز نداشته باشه حالا نمیدونم با چه نرم افزارهایی کارمیکنید. این ایسوسه خیلی خوبه در نوع خودش. از تکنولوژی Asus EyeCare هم استفاده میکنه که Flicker Free میشه اگر زیاد خیره میشی به مانیتور اونم به مدت طولانی یه مزیت مهمه چشتو اذیت نمیکنه. حتما مانیتور Flicker Free بگیر اگر مدت طولانی خیلی نزدیک مانیتور میشینی مانیتورهای بن کیو هم از این نظر خیلی خوبن اکثرا Flicker Free هستن

خیلی ممنون

flicker free دقیقا چکار میکنه؟ نور آبی رو حذف میکنه ( ترکیب رنگ بهم نمیریزه؟) یا ریفرش ریت رو بالا میبره تا تصویر لرزش نداشته باشه ؟

در مورد سامسونگ یکی نوشته بود چون تغذیه بکلایتش جریان مستقیم dc هست چشم رو اذیت نمیکنه؟ ( نمیدونم  والا مگه بقیه بکلایتها با جریان ac تغذیه میشن؟)

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

اولیش رو دیده بودم دومیش رو دارم میخونم.مرسی

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

flicker free دقیقا چکار میکنه؟ نور آبی رو حذف میکنه ( ترکیب رنگ بهم نمیریزه؟) یا ریفرش ریت رو بالا میبره تا تصویر لرزش نداشته باشه ؟

د)ر مورد سامسونگ یکی نوشته بود چون تغذیه بکلایتش جریان مستقیم dc هست چشم رو اذیت نمیکنه؟ ( نمیدونم  والا مگه بقیه بکلایتها با جریان ac تغذیه میشن؟)

مانیتورهایی که با روش PWM (مخفف pulse width modulation )نور پس زمینه یا اصطلاحا همون بک لایتینگشون رو کنترل میکنن معمولا در درجات پایینتر از حداکثر Brightness (روشنایی) از طریق روشن و خاموش کردن پیاپی بک لایت (با فرکانسی که چشم غیر مسلح تشخیص نمیده اما بهرحال مضره) عمل میکنن یچیزی شبیه چشمک زدن مکرر تصویر با سرعت خیلی بالا که اصلا حس نشه. بهش میگن اصطلاحا فلیکر که بمرور میتونه عوارضی مثل سردرد یا خستگی چشم در فرد بجا بزاره ( بعضیها هم بیشتر روشون تاثیر منفی داره فرد به فرد فرق میکنه) این مانیتورهای اصطلاحا Flicker Free بدون استفاده از روش PWM شدت نور پس زمینه و روشنایی خودشون رو در در جات مختلف تنظیم و کنترل میکنن بجاش روش Direct Current یا همون DC رو بکار میبرن.

نه نور آبی رو کلا حذف نمیکنن اما چون در واقع مشخص شده همین بلو لایت اگه از یه حدی تجاوز کنه به چشم آسیب میزنه اینها میان طول موجش رو یمقدار دستکاری میکنن توی این مانیتورها از تقریبا 450nm به 460nm افزایش میدن که همین کار حدود ۹۰٪ از عوارضش رو از بین میبره به رنگ هم کاری نداره یعنی تغییری که ایجاد میشه در حدی نیست که تاثیر محسوس در کیفیت و دقت رنگ مانیتور بذاره. حالا یسری مانیتورها میان این flicker free رو فقط از یه درجه روشنایی به پایین اعمال میکنن یعنی از یجور روش ترکیبی بهره میبرن تا یه درجاتی از روشناییشون pwm هستن اما از یه درجاتی به پایین توشون Flicker Free فعال میشه بعضی مانیتورها هم از همون روش pwm استفاده میکنن اما بجاش فرکانس اون چشمک زدنهای مکرر که گفتم رو انقدر بالا میبرن که عوارضش رو تا حد ممکن کاهش بده ( باید فرکانس خیلی بره بالا در حد چند هزارهرتز ) مانیتورهای زیادی اینجوری نیستن البته

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

asus vx239h

این مانیتور بهترین گزینه برای گیمرهاست کیفیت بسیار بالای تصاویر

حالتGame Mod

Ultra Slim

1MS!!!!!!!!!که خیلی بدرد میخوره دیگه موقع بازی فوتبال چشاتنون اذیت نمیشه

1080FULLHD

یه مدل پایینترشم هست که فقط 3بعدی نیست

https://www.asus.com/Monitors_Projectors/VX238H/

لینک به دیدگاه

samsung s27d595

سلام. شما این مانیتورو داری؟ محل باز شدن کارتنش لیبل برچسب سام سرویس داره ؟ یا  پک درست حسابی نداره و میتونن فروشنده ها مانیتور آکبند رو با کارکرده  و یا مشکل دار عوض کنند؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...