رفتن به مطلب

کمک بیخوابی دارم

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بیا من یکم از خوابامو بدم بهت. کسی یاد نداره چجوری باید منتقل کنم. دیشب اذان صبح خوابیدم ساعت 3 و نیم الان بیدار شدم. 3 ساعت هم ظهرش خوابیدم :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 113
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

بهترین راه حل  

اسمتو توی یکی از باشگاههای درست بدنسازی بنویس روزی 2 ساعت تمرین کن و بعدش کمی پیاده روی 

وقتی میای خونه دیگه ازت چیزی نمیمونه که بخوای بیدار باشی 

زیاد پای این مانیتور لعنتی نشستن هم باعث بیخوابی میشه نه تنها مانیتور کنارت موج الکترومغناتیس باشه 

سر و صدای مزاحم باشه 

من هم ی زمانی بیخوابی زیاد میکشیدم 10 -12 سال پیش ولی الان شب که از این خراب شده میرم خونه 

مس جنازه میفتم و دوباره روز میشه میرم دوباره شب میشه میام .

لینک به دیدگاه

راستی مصرف لبنیات را خیلی افزایش بده دوغ-ماست-شیر خیلی تاثیر داره

لینک به دیدگاه

سیع کنید خوابتون رو جوری تنظیم کنید که در طول تاریکی خواب باشید و در طول روشنایی بیدار.

در کل خوابی که در طول شب باشه خستگی رو بیشتر در میکنه و آدم راحت تر سیر خواب میشه.

اگر 1 ساعت در طول شب نخوابید باید در مقابلش 1.5 ساعت در طول روز بخواید.

در نتیجه خوابیدن در طول شب (زمانی که هوا تاریک هست باعث میشه در 24 ساعت وقت بیشتری بیارید)

4 ساعت قبل از خواب هم قهوه ، چای ، شکلات چه سفید یه سیاه و غذایی که چربی بالایی داره نخورید دوش آب سرد هم نگیرید.

اصلا هم از لورازپام استفاده نکنید این قرض بیشتر سرگیجه داره تا خواب بعد از خواب هم آدم سردرد میگیره.

ولی آلپرازولام(اگر درست نوشته باشم) بهتر هست.

سیع کنید یه لیوان دوغ هم با شمام نوش جان کنید.

برای تنظیم خواب هم بهترینش این هست که بیدار بمونید و در طول روز نخوابید تا شب بشه بهترین زمان خواب هم 10 شب تا 6 صبح هست .

بیشتر از 8 ساعت خواب برای مغز بد هست. اگر میبینید باز هم در طول روز خوابتون میاد و احساس خواب آلودگی میکنید حتما برید حجامت کنید این کار معجزه میکنه من خودم این جوری بودم بعد حجامت خوابم از روزی 10 ساعت به روی 7.5 تا 8 ساعت رسید.

اگر هم در طول روز میخواید سر ظهر ها استراحت کنید نیاید بخوابد  باید چورت بزنید طوری نشسته طوری که اگر کلید توی دست شما باشه و بیوفته متوجه بشید (زمانش هم بیشتر از 30 تا 45 دیقه نباشه)

باز این ها همه برای ماه های عادی هست ، ماه رمضان بحثش جدا هست همه سیستم خواب آدم بهم میریزه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من که از استارتربدترم اصلا خوابم نمیاد ولی سردرد ندارم ولی سرگیجه چرا روده دردهم زیاد میشم ایا از بیخوابی میتونه باشه؟!

برای بنده هم وقتی بد خواب میشم اولین نشونش  کسلی و بهم ریختن رود و معد ام هست.

لینک به دیدگاه

اقا اگه بی خوابی داری یه چند تا کتاب درسی (حتما درسی ) پیدا کن صفحه اول رو شروع کنی به خوندن خوابت میگیره :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همش مال فکر و خیاله

که تو این 10 ساله رایج شده

من خودم بعضی وقتا اینقدر خستم وقتی میخوام بخوام یهو این فکر و خیالا میاد به سرم  کلا خوابمو میپرونه

مشکلات یکی دوتا هم که نیستن

لینک به دیدگاه

میزان استفاده از کامپیوتر کم کن من خودم بی خوابی دارم تا حدودیی 

وزنت چقدر هست ؟ اگه کم وزنی وزنت افزایش بده اینارو تست کردم !

ساعت خواب هم دقیق باشه یعنی مثلا 12 شب باید تو رختخواب باشی نذار 12.30 بشه !

12 باید لامپ خاموش کنی 

قبل خواب نان بخور نان هم کمک به خواب میکنه نانی که جوش شیرین داره نه یک نان سالم که خداروشکر گیر نمیاد پیدا کن من پیدا کردم   :D  خوردن مواد غذایی که مواد نگهدارنده دارند مثل سوسیس کالباس

چیپس پفک و هرچی که مواد نهگدارنده داره کلا نخور 

ریش داریی؟  :D  ریشت بزن  :laughing: تاثیر داره تو بیخوابی تست شد  :D

هر شب شیر بخور شیرداغ شیر با کاکائو نه شیر خالی قند اصلا نخور یک مدت اگه میخوریی خیلی کم 5 به بعد غروب قند نخور به هیچ وجه ممکن 

شکلات اصلا نخور هیچ مدل علت های اصلی مریضی همین کثافت  هست از روغن سوخته شکر سوخته ساخته میشن با رنگ اسانس میدن به ما 

اهان یادم اومد خخخخخخ این خیلی خوبه موز بخور قبل خواب با شیر 

اگه رفتی تو رختخواب خوابت نبرد بلند نشو بیانت  :mad: که باز قاط میزنه مغزت دوتا قطره تیر لوز بنداز تو چشمت دوباره برو دست به اب یک لیوان اب نصفه بزن دوباره بخوسپ  :D

اگه صورتت قبل خواب خیلی خسته هست حتما با اب گرم ولرم بشور البته حموم نرو بدتر میشه خوابت قبل خواب 

اگه همه اینا جواب نداد قبل خواب  خاطرات کودکی فکر کن و اتفاقات کمی مغزت یاد گذشته کنه بهتر میشه حالش 

و این اخریی مهم هست ورزش کن ورزش هوازی کن بدنسازی کن اینقدر خسته میشی که خودت بی خبر خوابت می بره  :)

پیادرویم کن   یادم رفت بگم زمان بلند شدن از خوابم مهم هست اگه 12 شب بخوابی 8 صبح بیدار بشی خیلی خوبه البته اگه خوابت برد باز زنگ ساعت بیدارشو

امیدوارم بهتر بشی 

موفق باشی

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نیما جان فکر که درگیر باش کوه هم بکنی خوابت نمیبره ...

خب دیگه اگه تا این حد درگیری پیش بیاد باید به دارو روی بیاری متاسفانه، چون سیستم بدن مختل شده باید زور بالا سرش باشه...!   :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دیگه اگه تا این حد درگیری پیش بیاد باید به دارو روی بیاری متاسفانه، چون سیستم بدن مختل شده باید زور بالا سرش باشه...!   :-?

نگرانی و اضطراب از بدترین و عمده دلایل بی خوابی هست که تقریبا همه جا بهش اشاره شده! دقیقا عاملی که باعث خواب نرفتن مغز هست همین دو عامل هستن.

http://www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/insomnia-treatment-herbs.html

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
  • کاربر ویژه

درود دوستان ،

یه تجربه شخصی :

همونطور که اکثر دوستان اشاره کردن علت اصلی درگیری مغز هستش و حتما و حتما باید سریع به فکر اصلاحش باشی چرا ؟

چون اول با این بی خوابی های موردی بر میخوری مثلا ممکنه یک روز تو هفته برات پیش بیاد بعد از یک مدت کلا دیگه نمیتونی بخوابی ولی بدنت بلاخره اینقدر خسته میشه که خوابت میبره اما بعد از 5 دقیقه دوباره از خواب میپری و بعدش باز دوباره خواب میری و باز بعد از 5 دقیقه از خواب میپری طوری که تا صبح اصلا خودت هم متوجه نمیشی که 100 بار از خواب پریدی و پیش خودت فکر میکنی خیلی خوب خواب بیدی اما اینطور نیست ، بدنت خسته است ، بی حوصلگی و اعصاب خوردی سراغت میاد کار به جایی میرسه که ظهر نشده باز بدنت و مغزت اونقدر خسته است که باز هم میخوای بخوای و مجبور میشی بخوابی چون تمرکز هیچ کاری رو نداری .

و از همه مهمتر بعد از یک مدت عملکرد سیستم گوارش بدنت به شدت دچار مشکل میشه و دیگه غذا به خوبی توی روده ات حرکت نمیکنه تا بسوزه و تبدیل به انرژی بشه انرژی کم میاری ، دمای بدنت افت میکنه .

خلاصه داغونه داغون میشی و همه به خاطر این هست که داری توی محیطی فعالیت میکنی که استرس داری و این استرس همیشگی شده . زودتر رفع کن مشکل رو وگر نه مجبور میشی از دارو های اعصاب استفاده کنی که سلول های مغزت رو منفجر میکنه .

لینک به دیدگاه

اول از کامپیوتر و موبایل و تبلت فاصله بگیر

اگر تونستی تلویزیون را هم خاموش کن

دستوراول :

برای رفع بی خوابی با غذا گشنیز بپزید ومیل کنید .گشنیز در درمان بی خوابی بسیارموثر است.

- دستوردوم:

کدوتنبل سرشار ازویتامین A است وشیره تخم کدو همراه با شیر مسکن است و برای رفع بی خوابی بسیار موثر است.

- دستور سوم :

کاهو سرشار از ویتامین A، B،C می باشد ومواد معدنی مانند آهن ، کلسیم ،فسفر ، منیزیم ،منگنز، ید، روی ومس را داراست. زود هضم است وروده ها راتقویت می کند ودر رفع بی خوابی موثر است.

- دستورچهارم :

دم کرده گل بیدمشک را روزی دو،سه فنجان میل کنید . اعصاب را  آرام وخواب را زیاد می کند.

- دستورپنجم :

دم کرده خرفه به مقدار 25 گرم در یک لیترآب برای رفع بی خوابی و راحتی اعصاب موثراست

..................مصرف جوشانده عناب باعث تقويت دستگاه گوارشي مي‌شود، گرفتگي صدا را برطرف مي‌كند و باعث رفع بي‌خوابي مي‌شود.

لینک به دیدگاه

چای سبز اصل پیدا کنید خیلی خوبه

من مشکل خواب دارم هنوز تا 5 دفعه از خواب بیدار میشم ولی این چای سبز که مداومت دارم بهش خیلی اوضاع رو بهتر کرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوستان من ساعت 3 رفتم بخوابم با کلی دردسر خوابم برد به صورتی که بدنم خواب بود ولی مغزم بیدار الان از خواب بیدارشدم و انرژی دارم تا فردا هم بیدارباشم

ورزش نمیتونم بکنم نه وقت دارم و نه حوصله بازی. هم نمیتونم بکنم هواسم پرت میشه میبازم مثلا تو gta v تو مرحله هستم قرار با ماشین برم نقطه مشخص شده کلی نیم ساعت بعد سر از اون ور نقشه درمیارم و نفهمیدم چی شده

اهنگ گوش نمیدم زیاد چون وقتی گوش میدم سردرد و چشم درد میگیرم

احتمالا بیماری افسردی یا ... چیزی گرفتم

فکر کنم اگه فیلم ببینم درست بشه چون قبلا نصفه شب فیلم میزاشتم هنوز نیم ساعت از فیلم نگزشته بود که خوابموم یبرد

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان من ساعت 3 رفتم بخوابم با کلی دردسر خوابم برد به صورتی که بدنم خواب بود ولی مغزم بیدار الان از خواب بیدارشدم و انرژی دارم تا فردا هم بیدارباشم

ورزش نمیتونم بکنم نه وقت دارم و نه حوصله بازی. هم نمیتونم بکنم هواسم پرت میشه میبازم مثلا تو gta v تو مرحله هستم قرار با ماشین برم نقطه مشخص شده کلی نیم ساعت بعد سر از اون ور نقشه درمیارم و نفهمیدم چی شده

اهنگ گوش نمیدم زیاد چون وقتی گوش میدم سردرد و چشم درد میگیرم

احتمالا بیماری افسردی یا ... چیزی گرفتم

فکر کنم اگه فیلم ببینم درست بشه چون قبلا نصفه شب فیلم میزاشتم هنوز نیم ساعت از فیلم نگزشته بود که خوابموم یبرد

خون داری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خون داری؟

یعنی چی ؟
لینک به دیدگاه

بر اساس تجربه‌ی خودم می‌گم که نز دیک بیست ساله این گرفتاری رو دارم. 

اگر مذهبی هستی یک نمازی هست ۲۲ رکعته به‌ش می‌گن وتر. اون رو بخون.

اگر هم خردگرا هستی کتاب بخوان. موبایل و تبلت و این‌جور چیزها رو هم از خودت دور کن.

لینک به دیدگاه

کم خوابی شدیدا توی حافظه آدم تاثیر داره . بعدم توی حواس . . . یه تستی گرفته بودن از کسی که برای مدتی نخوابیده بود ... بعد مدتی نمیتونست حرفا رو ادا کنه و  کسی رو نمیشناخت  . . .ریسک بزرگیه . . . امکان سکته مغری هم زیاد میشه .  اصلا اینکارو با خودت نکن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کم خوابی شدیدا توی حافظه آدم تاثیر داره . بعدم توی حواس . . . یه تستی گرفته بودن از کسی که برای مدتی نخوابیده بود ... بعد مدتی نمیتونست حرفا رو ادا کنه و  کسی رو نمیشناخت  . . .ریسک بزرگیه . . . امکان سکته مغری هم زیاد میشه .  اصلا اینکارو با خودت نکن .

درسته مدتیه نمیتونم درست حرف بزنم کلمات رو ته ته پته میکنم تا حرف بزنم 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم شبا یا بهتر بگم ساعت 5صبح :D میخوام بخوابم وقتی فکرم مشغول باشه نمیتونم بخوابم فقط ذکر لا اله الا الله هست که تو ذهنم هی تکرارش میکنم باعث میشه بعدچند دقیقه خوابم ببره واقعا نمیدونی چقدر آدمو آروم میکنه همه ی فکرای چرتو پرت و فراموش میکنی. :cool:

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به زندگی من خوش آمدید  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

همانطور که میدونید من الان 2 روزه نخوابیدم چیزی درحدود 40 ساعت که تا ظهر میشه دو روز کامل

من الان نه چشمام خسته شده نه کلا کسل شدم و نه .... سردرد و سرگیجه شدید دارم

هرکاری میکنم خوابم نمیبره اصلا انگار حس خواب ندارم الان انرژی دارم تا فردا هم بیدارباشم ولی سرم داره میترکه ازدرد قرص مسکن خوردم تاثیری نداشت خواب اور هم داشت توش ولی همچنان بیدار اهل چایی یا قهوه ... نیستم بیشتر شکلات داغ یا سرد یا شیرکاکائو میخورم

بشدت به نورحساسم سردرد میگیرم در کل اگه شب نخوابم روز اصلا خوابم نمیبره عصر ها هم کلا شارژ هستم میمونه ساعت 4 تا 8 صبح که بخوابم ولی الان زمان خوابم گذشته و همچنام بیدارم کسی راه حلی داره

سکته نکنم ؟

سلام . شما بیا باهم بریم با تراکتور کاه بار بزنیم قول میدم 46 ساعت تمام بخابی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه رفیق داشتم، همین جوری بود، بی خوابی گرفت، مُرد.

هفته دیگه چهلمشه!

منم یه راست دکتر رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه رفیق داشتم، همین جوری بود، بی خوابی گرفت، مُرد.

هفته دیگه چهلمشه!

منم یه راست دکتر رو پیشنهاد میدم.

واقعا ؟ من هنوز بیدارم و دارم وارد روز سوم میشم !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...