رفتن به مطلب

کمک بیخوابی دارم

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ببخشید که اینو میگم اما شما که همش پشت سیستم نشستید و گزارش میدید.

خب معلومه که خابتون نمیبره

اشعه هایی که از مانیتور ساطع میشه مثل یه کافئین قوی عمل میکنه و خوابو از سر آدم میپرونه.

پای سیستم نشستن هیچ دردی ازتون دوا نمیکنه.

ایشالله که مشکلتون حل شه. @};-

خب برم تو تخت خواب اصلا خوابم نمیبره کلافه میشم باید موبایل و تبلت بگیرم دستم اونم که بگیرم دستم میرم دنبال الافی یا کتاب خوندن و اینستاگرام و یوتیوب و ... خخخخ 

الان با پیچ گوشتی افتادم به جون یک لبتاب خخخ

لینک به دیدگاه

• ارسال 113
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

من که دیگه کم کم برم سر کار غروب که برگشتم میخوابم  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خخخخ ساعت 7 صبح همچنان درخدمت دوستان هستیم کم کم بریم از خونه بیرون یک هوایی بخوریم خخخخ من زندم ؟ خودمم ؟

لینک به دیدگاه

زیاد بی خوابی نداشتم ولی 10 ساعت بکوب گیم زدم و چشم درد ناجوری گرفتم ولی خوب شد  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بی خوابی با عدم نیاز به خواب فرق داره

بیخوابی دو نوع هست:

1-به خواب نرفتن

2 بیدار شدن حین اون

به خواب  نرفتن میتونه از مواد و دارو و غذای محرک مثل چای کوکا قهوه و... باشه و هم میتونه از درگیری ذهنی(مشغولی) اضطراب باشه، داروهایی مثل زولپیدم در این مورد موثر هست و خیلی راحت با قرص 5 یا 10 میلی بعد 20 دقیقه به خواب میرید

داروهای بنزودیازپین مثل کلوناز دیازپام آلپرازولام باعث تضعیف سیستم عصبی و خواب آلودگی میشن که موثر تر هستن و اضظراب درگیری ذهنی نگرانی استرس رو از بین میبرن و یک خواب آرام رو ممکن می کنن اما مشکلشون اینه که وابستگی دارن و بعد از یک مدت تاثیر خودشون رو از دست میدن+ اینکه ممکنه صبح بازهم گیج و خواب آلود باشید(خصوصا اونهایی که نمیه عمر طولانی تری دارن)

در بدن انسان و خیلی از پستانداران، خواب توسط آزاد سازی ملاتونین القا میشه که خوشبختانه قرص ملاتونین بدون نسخه هم در  دسترس هست و مشکل خاصی نداره و تقریباً بدون/کم عارضه هست چون همون هورمون طبیعی بدنه- این دارو باعث تداوم خواب هم میشه

تا اینجا در مورد بیخوابی از نوع به خواب نرفتن بود،

اما اگر فرد بدون خوابیدن باز هم سرحال باشه و نیازی به خواب حس نکنه این دیگه کمی حادتر هست و عوامل مختلفی از جمله مصرف مواد و داروهای محرک داره+ اختلالات سایکوتیک از جمل فاز مانیای افسردگی دو قطبی

برای مشکلات خواب هم نه متخصص مغز و اعصاب بلکه روانپزشک یا اعصاب و روان تخصص لازم رو داره که خیلی چیز معمولی و بدون انگ و فوبیا هست

خواب اصولا پیرو فرایندهای پیچیده عصبیه و بی خوابی یا کم خوابی میتونه عوامل ریشه ای داشته باشه که توسط روانپزشک تشخیص داده میشه

ضمناً اگر هر نوع داروی خاصی که مصرف می کنید و بی ربط به نظر میرسه رو در نظر بگیرید، دارو های ضدافسردگی، مواد محرک، ترامال،متادون میتونه کاملا بی خوابی بده.

در هر حال مراجعه به یک متخصص اعصاب و روان رو چرا انقد کار سختی می بینید ؟ :-? 

لینک به دیدگاه

برو متخصص ویزیت کنه ببینه چته چرا خواب نداری جدی بگیر یکم

بیشتر از ده روز یه کوب نخوابی (ینی یه دقیقه هم چرت نزنی) و خسته هم باشی مساوی مرگه چون مدت طولانی نخوابی و یهو خوابت ببره مستقیم میری اون دنیا و در خوشبینانه ترین حالت یه هفته بیهوشی

بحث شما جالبه که حتی خسته هم نیستید این موارد به متخصص مربوط میشه ولی شما اصلا فکر خودتون نیستین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من رفتم دکتر گفت امروز خودمو خسته کنم ببینم خوابم میبره یا نه اگه نبره باید بستری بشم :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من رفتم دکتر گفت امروز خودمو خسته کنم ببینم خوابم میبره یا نه اگه نبره باید بستری بشم :|

متخصص اعصاب و روان دیگه؟ این تو تخصص پزشک عمومی و تخصص های دیگه از جمله مغز و اعصاب و رواشنانس نیست

سخت نگیرید هدف بهتر شدن کیفیت زدنگی هست پس اینم میتونه مثل هر مشکل دیگه ای باشه و هر فردی دچارش بشه @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متخصص اعصاب و روان دیگه؟ این تو تخصص پزشک عمومی و تخصص های دیگه از جمله مغز و اعصاب و رواشنانس نیست

سخت نگیرید هدف بهتر شدن کیفیت زدنگی هست پس اینم میتونه مثل هر مشکل دیگه ای باشه و هر فردی دچارش بشه @};-

اری متخصص رفتم گفت اگه 3 روزه کلا نخوابیدی اول باید ببینیم خوابت میبره یا نه اگه میبره که مشکلی نیست ولی اگه نمیبره جزو بیماری های اعصاب هست گفت دارو هم نمیده فقط خودمو خسته کنم ورزش و ... ببینم خوابم میبره یا نه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب من همچنان بیدارم ولی چون امروز زیاد ورزش کردم خسته شدم میرم بخوابم با تشکر ازهمه دوستان با قرص های تنظیم خواب که دکتر داده امیدوارم مشکلم حل بشه

لینک به دیدگاه

سلام

همانطور که میدونید من الان 2 روزه نخوابیدم چیزی درحدود 40 ساعت که تا ظهر میشه دو روز کامل

من الان نه چشمام خسته شده نه کلا کسل شدم و نه .... سردرد و سرگیجه شدید دارم

هرکاری میکنم خوابم نمیبره اصلا انگار حس خواب ندارم الان انرژی دارم تا فردا هم بیدارباشم ولی سرم داره میترکه ازدرد قرص مسکن خوردم تاثیری نداشت خواب اور هم داشت توش ولی همچنان بیدار اهل چایی یا قهوه ... نیستم بیشتر شکلات داغ یا سرد یا شیرکاکائو میخورم

بشدت به نورحساسم سردرد میگیرم در کل اگه شب نخوابم روز اصلا خوابم نمیبره عصر ها هم کلا شارژ هستم میمونه ساعت 4 تا 8 صبح که بخوابم ولی الان زمان خوابم گذشته و همچنام بیدارم کسی راه حلی داره

سکته نکنم ؟

منم تجربه کردم کمتر سر کامپیوتر بشین . خدا وکیلی همش ضرر داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...