رفتن به مطلب

کیس تا 8 میلیون برای کار ویدیو گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان ...

یک کیس های اند میخوام بگیرم، برای کارهای ویدیو گرافیک و موشن گرافیک سنگین ( افترافکت و .. ) ...

برام مهمه که سیستم لگ و نا هماهنگی نداشته باشه ... و تفاوت زیادی در رندر گرفتن و ریل تایم داشته باشه با کیس های چهار، پنج تومنی و سری 3770 ...

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان ...

یک کیس های اند میخوام بگیرم، برای کارهای ویدیو گرافیک و موشن گرافیک سنگین ( افترافکت و .. ) ...

برام مهمه که سیستم لگ و نا هماهنگی نداشته باشه ... و تفاوت زیادی در رندر گرفتن و ریل تایم داشته باشه با کیس های چهار، پنج تومنی و سری 3770 ...

با تشکر.

پولت کمه .بدون گرافیک منظورت است

لینک به دیدگاه

پولت کمه .بدون گرافیک منظورت است

هشت میلیون کمه ؟؟!

من کارهام رو با 3770 , و کیس چار میلیونی دارم انجام میدم.

حالا میخوام سیستم متفاوت و سریع و بهتر بگیرم، هشت میلیون کمه !؟!

این لیست رو ببین .

attachicon.gifUntitled.jpg

مناسب بود این لیست ...

نظرتون در مورد یه اورکلاک مناسب ( که در حدی باشه که عمر سیستم کم نشه ) سیستم  ( سی پی یو، گرافیک و مادر بورد) آمادگیش رو داره ؟!

و میتونه تاثیر کافی بگذاره ؟!

لینک به دیدگاه

مین برد چی میخوای بگیری 

evga x99 classified

یا 

asus x99 deluxe

یا

سری z 10 asus  و cpu های xeon  بصورت دوگانه 

اگر میخوای 5820 یا 5830 بگیری همون بهتر که با 3770 کار کنی و فقت گرافیک و رمتو ارتقا بدی و زیاد دنبال افزایش خارق العاده توان نباشی 

لینک به دیدگاه

هشت میلیون کمه ؟؟!

من کارهام رو با 3770 , و کیس چار میلیونی دارم انجام میدم.

حالا میخوام سیستم متفاوت و سریع و بهتر بگیرم، هشت میلیون کمه !؟!

مناسب بود این لیست ...

نظرتون در مورد یه اورکلاک مناسب ( که در حدی باشه که عمر سیستم کم نشه ) سیستم  ( سی پی یو، گرافیک و مادر بورد) آمادگیش رو داره ؟!

و میتونه تاثیر کافی بگذاره ؟!

گرافیک برای اورکلاک خیلی مناسب نیست . اگر  میخوای گرافیک رو اورکلاک کنی ، باید مدل بهتری که خنک کننده مناسبتری داره بگیری . ولی پردازنده ، رم و بورد هیچ مشکلی ندارن .

لینک به دیدگاه

ببینید من دقیقا تفاوت عملکرد این مین بردها و سی پی یو ها رو نمیدونم ... بخصوص اینکه چقدر تو عملکرد محسوس باشه تفاوتشون ... نه خارق العاده، اما محسوس.

من تقریبا بودجه دوبرابر سیستم قبلی رو دارم میذارم برای تفاوت محسوس عملکرد نسبت به مثلا 3770 ها ... و بدون لگ و ایراد بودن سیستم ...

حالا این وسط اورکلاک یا هر تغییر مین برد و سوکت و سی پی یو فرقی نداره در مقابل هزینه ای که میکنم.

اون چیزی که با این توضیحات بهترین گزینه است رو ممنون میشم پیشنهاد کنید.

لینک به دیدگاه

ببین دوست من من سال هاست کار رندرینگ انجام می دم با موتور رندر های مختلف ببین ما یه مسئله ای رو باید در نظر بگیریم که کارایی با بالارفتن قیمت با ضریب ثابت افزایش پیدا نمی کنه  مثلا تفاوت بین یه سی پی یو corei5 با corei7 حالا از هر نسلی مثلا هاسول زمین تا اسمون هست ولی از چهار پنج میلیون تا هشت میلیون شما از سوکت 1155 یا 1150 میری روی 2011 و این حدود 40 درصد کارایی رو اضافه می کنه تو رندرینگ اما خب یه اتفاق های تازه ای می افته یکی این که استفاده از رم ddr4 برات ممکن می شه و دیگری این که رم به جای دوکاناله چهار کاناله کار می کنه و هشت اسلات رم داری و حداکثر حافظه رم روی سیستمت هم افزایش پیدا می کنه و محدود به 32 گیگ نیست. یه مثال هم برات بزنم من دو تا سیستم که یکی 5960x داشت و یکی دیگه 4770k یه تست گرفتم و تو رندرینگ موتور رندر وی ری و نرم افزار 3dmax حدود 85 درصد افزایش کارایی دیدم منتها 5960 قیمت بالایی داره 5930 با مبلغی که شما می خوای هزینه کنی جور درمیاد که حدود 40 50 درصد افزایش کارایی نسبت به 3770k خواهید داشت. البته از نظر محسوس بودن کاملا محسوس هست و قدرت سیستمت 1.5 برابر می شه ولی اگر برات مقدوره 5960 رو بگیر تا واقعا لذت ببری از قدرتش

لینک به دیدگاه

من نظرم تهیه cpu 5960 ولی با هزینه ای که شما میخوای بکنی مین و cpu ش میشه 5 میلیون و رم هم میاد روش 1.5 میشه 6.5 

پاور مناسب میخوای 700 تومن هم اینجا میره روی هزینت میشه 7200 یک کولر خوب ویک هارد میخوای این میشه 600 تومن 

میشه 7800 با 200 تومن میتونی گرافیک بخری ؟ شما یک و خورده ای بیشتر هزینه کن نتیجش خیلی تفاوت داره با اینکه بری 5920 بگیری 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از دوستان تو فروم یدونه 5960 خوش قیمت داره از دست نده

لینک به دیدگاه

با احترام به نظرات دوستان، مشخصات رایانه ی کنونی ت چی هست؟

توی کدام بخش کم می آره؟

عمده ی کارت چی هست؟ 2k یا بالاتر؟

در افتر افکت معمولا چند لایه تصویر داری؟

نرم افزار تدوین و افزونه هایی که براش به کار می بری چی هست؟

پروژه ها رو بایگانی می کنی یا مدتی پس از تحویل کار پاک می کنی؟ فوتیج و خروجی ها چی؟

اگر مادربورد خوبی داری و پردازنده ت 3770 هست با ارتقاء حساب شده می تونی افزایش کارایی محسوسی داشته باشی. مثلا یکی از دوستانم که 2700k داره با خرید یک اس اس دی pcie 480 گیگ و رساندن رم به 32 و تعویض کولر پردازنده افزایش کارایی قابل قبولی می گیره که با تعویض پلتفرم با بودجه ی متوسط نمی تونست داشته باشه.

لینک به دیدگاه

5930X به نظر من کامل جواب کار شما رو می ده و احتیاجی به یه 5960X که به خاطر 2 تا هسته و 5 مگ کش بیشتر که کلا 10-15% بهتره 1 میلیون و 600 خرج اضافه بکنید...من مشخصات مورد نیاز After Effect رو نگاه کردم سیستمی که من پیشنهاد می دم اینه:

Intel i7 5930K 1939

Gigabyte X99-UD4 1099

Corsair Vengeance LPX 16GB 3000Mhz CL15 1060

Samsung 850 EVO 250GB SSD 449

WD Black 1TB HDD 257

Green GP850OC Platinum 80 Plus 479

Corsair Carbide 400R 450

DeepCool MaelStrom 240mml 329

Zotac GTX 980 AMP!Edition 2060

8.122.000

دی وی دی رایتر اضافه نکردم چون اینها رو می تونی از روی سیستم قبلی برداری... اما اگه حتی هارد رو از روی سیستم قبلیت برداری می شه پولشو بزاری روی پول مادربردت و به جای اون بردی که گفتم این برد رو برداری Gigabyte X99 UD5 Wifi 1269 که این دیگه هر چی از یه مادر برد بخوای داره.از کارت صدای خوب تا قابلیت اورکلاک بالا تعداد SATA و USB  بالا دکمه ی OC و Fast Boot و Wifi Bluetooth خلاصه UD5 هر چی فکر کنی داره...اگه هم بودجت می رسه که کلا پول UD5 رو بدی که چه بهتر...

لینک به دیدگاه

ميتوني پولت رو افزايش بدي و عجله نكني، اگه اره تا چقدر ميتوني افزايش بدي ؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...