رفتن به مطلب

مشکل باز شدن خازن مادربورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یک مادربورد x58-ud3r دارم چند روز پیش که میخواستم سیستم رو باز کنم که تمیز کنم فکر کنم دستم خور به یکی از خازناش و از جا در اومد هر کاری هم کردم دیگه نمیره جا منم نا امید سیستم رو بستم ... ولی با اینکه اون خازن باز شده اما سیستم بازم بدون عیب بالا اومد و الانم دارم استفاده میکنم حالا چند تا سوال دارم که دوست دارم بدونم پاسخ چیه و بهترین کار که میشه کرد چیه

acac363204d94ff0b65b.jpg

1- اصلا این خازن وظیفش چیه که سیستم بدون اونم بالا میاد ؟

2- آیا احتمال اینکه سیستم آسیب ببینه هست ؟

3- آیا من خودم میتونم اون خازن رو بزنم جا یا بهتر بگم چه روشی هست که من بدون ابزار خاص اینکارو بکنم ؟

4- من مادربورد رو از کانادا خریدم و روی جعبش نوشته 3 سال گارانتی در آمریکا و کانادا ، آیا آواژنگ در ایران برام تعمیر میکنه ؟

لطفاً راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

مربوط به كارت صدا يا شبكه بايد باشه

مرسی از پاسخت .. والا کارت صدا درسته و مشکلی نداره , کارت شبکه هم سالمه چون از پورت اترنت دارم استفاده میکنم ، امیدوارم مشکل خاصی نباشه راستی اسم اون خازن هم اینه در واقع اینو روش زده -

F90E

100

16V

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

با سلام

من یک مادربورد x58-ud3r دارم چند روز پیش که میخواستم سیستم رو باز کنم که تمیز کنم فکر کنم دستم خور به یکی از خازناش و از جا در اومد هر کاری هم کردم دیگه نمیره جا منم نا امید سیستم رو بستم ... ولی با اینکه اون خازن باز شده اما سیستم بازم بدون عیب بالا اومد و الانم دارم استفاده میکنم حالا چند تا سوال دارم که دوست دارم بدونم پاسخ چیه و بهترین کار که میشه کرد چیه

acac363204d94ff0b65b.jpg

1- اصلا این خازن وظیفش چیه که سیستم بدون اونم بالا میاد ؟

بستگی داره به کدوم IC وصل شده باشه میتونید مسیرش را از روی برد دنبال کنید در کل وظیفه خازن ها ذخیره جریان الکتریسته(شارژ)و آزاد سازی آن در زمان مشخص است (دشاژر) که ممکنه به صورت سری یا موازی به هم باشند که در حالت موازی با خارج کردن یک خازن از مدار باز هم سیتم به کار خود ادامه میدهد.

2- آیا احتمال اینکه سیستم آسیب ببینه هست ؟

بله هست (اگه لازم نبود خود کمپانی نمی گذاشتش:دی)

3- آیا من خودم میتونم اون خازن رو بزنم جا یا بهتر بگم چه روشی هست که من بدون ابزار خاص اینکارو بکنم ؟

ریسکش زیاده اگر بالحیم کاری آشنایی دارید به آسانی میتونید نصبش کنید

4- من مادربورد رو از کانادا خریدم و روی جعبش نوشته 3 سال گارانتی در آمریکا و کانادا ، آیا آواژنگ در ایران برام تعمیر میکنه ؟

پیشنهاد می کنم مادربرد ببرید آواژنگ با هزینه خودتون براتون خازن نصب می کنند

موفق باشید

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه برام پیش اومده

اگه این خازن رو جا نزنم قطعات دیگه مثل گرافیک و سی پی یو هم آسیب میبینه ؟

همه چی در حال حاضر طبیعیه هم دما و هم کارایی سیستم

چون شرکت آواژنگ نزدیک ما نیست ( شهرستانم ) و چون مشغله کاری دارم آیا تعمیرات قطعات کامپیوتر میتونن از عهده اینکار بر بیان ؟

مهم برای من اینه که سی پی یو و 2 تا گرافیکی که توی کیس هست آسیب نبینن ، حالا اگه قرار باشه تنها مادربورد آسیب ببینه مشکلی نیست :دی

لینک به دیدگاه

اين خازن رو به هر حال وجودش لازمه و جزئي از مدار audio بايد باشه . پيشنهاد ميكنم حتما ببريد آواژنگ به هر حال اونها به جنس گيگابايت خدمات ميدهند @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این خازن حتما یه وظیفه ای داره که باید سر جاش قرار بگیره منتهی با توجه به صحبت هایی که کردید من احتمال میدم این خازن یه صافی (فیلتر )باشه که مشکلی تو عملکردش نمیبینید . به هر حال اگه خازن سالمه میتونید با دقت لحیمش کنی

لینک به دیدگاه

بهتره خودشون تعويض نكنند . چون خازن سوليده @};-

ویرایش شده توسط AMD>INTEL
لینک به دیدگاه

والا فکر کنم فعلاً همینجوری استفاده کنم چون حالا حالا ها فرصت باز کردن و بردن پیش تعمیرکار رو ندارم فقط امیدوارم که صدمه ای به بقیه سخت افزار مثل سی پی یو و 2 تا گرافیکی که توی کیس هست نزنه

من فکر میکنم اگه هم مشکلی بخواد پیش بیاد مینبورد باید خاموش کنه ، فعلاً ادامه میدم با همین

ممنون از دوستانی که اینجا نظر دادن و راهنماییم کردن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...