رفتن به مطلب

کمکم کنید مشکل در Gigabyte HD 7950 Windforce X3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان گل لیون کامپیوتر.

از دوستان لینویی چه کسانی کارت گرافیک Gigabyte HD 7950 Windforce X3 دارن؟

اگه دارین از دو تا بایوس کارت یه back up بگیرید و اپلود کنید برام. لطفا از سایت خود گیگا بایت و از جاهای دیگه نفرستید برام فقط برای خود کارت باشه مرسی منتظرم.

لینک به دیدگاه

جناب بایوس هاش داخل سایت گیگابایت موجوده شما فقط سریال درست کارتتون رو بخونید و دانلود کنید:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121#bios

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو سایت techpowerup هم فکر کنم بتونید بایوس پیدا کنید

لینک به دیدگاه

اره اون جا ها هست ولی من برای خود بک اپ کارتو میخوام اخه بایوس های این سایتها که فرمودید یکی شون دمای حالت بیکاری بالاست و تو فول لود پایینه یعنی تو حالت بیکاری دما 50 و تو حالت فول لود دما 70 و یکی شون تو حالت بیکاری دما 42 و تو فول لود 85 خیلی بده ولی برای خودش تو حالت بیکاری 36 و و حالت فول لود 68 میباشد از دوست و اشنا ببینید کسی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط Ali_amani
لینک به دیدگاه

اره اون جا ها هست ولی من برای خود بک اپ کارتو میخوام اخه بایوس های این سایتها که فرمودید یکی شون دمای حالت بیکاری بالاست و تو فول لود پایینه یعنی تو حالت بیکاری دما 50 و تو حالت فول لود دما 70 و یکی شون تو حالت بیکاری دما 42 و تو فول لود 85 خیلی بده ولی برای خودش تو حالت بیکاری 36 و و حالت فول لود 68 میباشد از دوست و اشنا ببینید کسی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

اینا بایوس های خود کمپانی سازنده هستش دیگه...در ضمن شما مگه Gigabyte OC guru II نصب ندارید؟نصبش کنید و فن رو بزارید روی Manual اگه بازم دیدید داغه دستی دورشو ببرید بالا...

لینک به دیدگاه

هر کار میکنم نمیشه دور فن هاش که روی خودکاره و من 5 دقیقه روی دور 100 درصد گذاشتم ولی نشد دمایش 2 درجه اومد پایین

لینک به دیدگاه

اگه دور فن رو روی 100 درصد بزارید و کاهش دما محصوص نباشه (کم باشه ) احتمالا خمیر یا پد حرارتی بین سینک فن و جی پی یو قابلیت خودشو از دست داده و باید با یه مدل خوب تعویض بشه

لینک به دیدگاه

اگه دور فن رو روی 100 درصد بزارید و کاهش دما محصوص نباشه (کم باشه ) احتمالا خمیر یا پد حرارتی بین سینک فن و جی پی یو قابلیت خودشو از دست داده و باید با یه مدل خوب تعویض بشه

سلام دوست عزیز اتفاقا میخواستم بگم که همین دیروز رفتم خدمات کامپیوتر و یه دونه Chill factor III خریدم و استفاده کردم ولی توی حالت بیکاری دما 44 و تو فول لود در gta v دما 63 درجه هست اونم تو اخرین تنظیمات که خودم کم بود شاخ در بیارم

ویرایش شده توسط Ali_amani
لینک به دیدگاه

هر کار میکنم نمیشه دور فن هاش که روی خودکاره و من 5 دقیقه روی دور 100 درصد گذاشتم ولی نشد دمایش 2 درجه اومد پایین

اقا این پست کجاش منفی داشت

لینک به دیدگاه

دوستان خواهش میکنم کمک کنید

دما 63 مشکلش چیه ؟

من تا 70 درجم میره دما کارتم 770 GTX

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

دما 63 مشکلش چیه ؟

من تا 70 درجم میره دما کارتم 770 GTX

خوبه تو فول لود 63 درجه اما من همیشه که بازی نمیکنم بیشتر تو حالت بیکاریه تا فول لود باید بایوسش عوض شه

لینک به دیدگاه

اقا این پست کجاش منفی داشت

مگه بهت منفی دادن ؟!؟!؟!

آدم از تعجب شاخ در میاره .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بایوس هیچ ربطی به دمای کارت در حالت ایده ال و فول لود نداره :-? :-? :-?

دمای کارت شما به دمای محیط کیس و خمیر بستگی داره.

اگه دمای کارتتون بالاس مششکل از کارته نه بایوس.

لینک به دیدگاه

دوستان باور کنید از بایوسه من تس کردم میگی نه از بایوس خودت بک اپ بگیر و سیو کن و برو تو سایت سازنده ی کارت جدیدترین بایوسش رو دانلود کن و فلش کن ببین راست میگم یا نه چون تو بایوس ها فرکانس و ولتاژ ها رو تغییر میدن

لینک به دیدگاه

مگه بهت منفی دادن ؟!؟!؟!

آدم از تعجب شاخ در میاره .

سلام. بله نمیدونم کی منفی داده اخه کجاش منفی داشت من نمیدونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام علی جان

علت تفاوت دمای  بین 2 نوع بایوس مختلف دلیلش اینه که :

اونی که دمای idle اش بالاتره احتمالا حالت 2d اش خاموش شده و کارت بطور همیشگی روی حالت 3d هست یعنی ولتاژ پایین نمیوفته (اینجوربایوسها معمولا" مخصوص اورکلاک سری 7000 و R9 هستن و برای شما مناسب نیست) اما اونی که idle اش پایینتره از این نظر دستکاری نشده

من کارت هم مدل شما رو داشتم تا همین چندوقت پیش اما متاسفانه از بایوسهاش جایی کپی تهیه نکردم

اما اگه بتونید نرمال ترین بایوسی رو که روی کارتتون قابل نصبه و کمتر مشکل داره برام ارسال کنین (یا اپلود کنین) میتونم با نرم افزار ویرایش بایوس داخل تنظیمات بایوسش یه سرکی بکشم ، چک کنم و ببینم پروفایلش چطوره

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز مرسی اینم لینک دقیقا از همین جا و همین  که نسخه ی 015.029.000.000 میباشد رو دانلود کردم و فلشش کردم دما تو فول لود خوبه ولی توی حالت بیکاری بالاست.

http://www.techpowerup.com/vgabios/133710/gigabyte-hd7950-3072-121218.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه همچین مسئله ای برای خودم پیش بیاد دقیقا" چیزهایی رو که براتون این پایین مینویسم رو با خودم مرور میکنم :

دمای لود کارتتون داخل GTA با همین بایوس به چند میرسه؟ دمای دقیق محیط اطراف کیستون چند درجست؟

من الان کارت 7950 twinfrozr ام رو هنوز دارم و استفاده میکنم ، با ویرایش کردن بایوس ، ولتاژ رو کاهش دادم و پروفایل فن براش تعریف کردم و دمام معمولا تا 62 میره و دمای محیطمم هم به لطف کولرگازی پایینه(یعنی با همه این زمینه سازی ها و انجلام همه کارها باز هم دمام به 62 میرسه) و اگه دمای کارت 7950 تا 75 هم برسه کاملا اوکی هست. مسئله بعدی دمای idle هستش که به سری مسائل روش تاثیر گذاره که مهمترینش دمای محیطه و یک سری نرم افزارای خاص مثل گوگل کروم که بعضا باز موندنش و یا کارکردن باهاش یه مقدار لود کوچیکی میندازه روی گرافیک (البته فقط به میزانی که یه مقدار از دمای idle استاندارد دورش میکنه و نه یه لود سنگین) و یک سری نرم افزارهای به ظاهر خیلی ساده و روزمره ای هم بعضا وجود دارن که منو شما نمیدونیم اما دارن لود های سبک میندازن روی GPU  :D  و در حالی که ما فکر میکنیم سیستم در حالت بیکاریه عملا" در حالت بیکاری نیست

چیز غیر نرمالی ندیدم در پروفایل کارتتون اما در کل یه سری کارها میشه کرد

*با نرم افزار ویرایش بایوس سری 7000 یک پروفایل جدید برای فن تعریف کنید که پایینترین دور فن 40 درصد به اضای دمای 40 درجه باشه(که این رو هم باید تست کنید که حد سایلنت بودن دور فن کارتتون چقدره یعنی تا چند درصد تقریبا" سایلنته و بالاترین درصدی رو که هنوز کارتتون میتونه سایلنت باشه به عنوان کف دور فن در نظر میگیرید)

* ولتاژ تعریف شده برای فرکانس 1000 مگاهرتز یه مقدار فضا برای کم کردن داره (همیشه برای قطعات ولتازی بالاتر از حد نیاز برای همه کارتها تنظیم میشه تا بی کیفیت ترین چیپها هم مشکلی پیدا نکنن روی فرکانس دیفالت) منتها قبلش اون فرکانس/ولتاژها باید جداگونه با افتربرنر ست بشه و تست کنین تا پایینترین ولتاژی که GPU روی 1000 مگاهرتز میتونه باش پایدار باشه به دست بیاد تا بعدش بشه این مقادیر رو در فایل بایوس هم وارد کرد

پ ن : یه مقدار با عجله نوشتم ممکنه متن اشتباه املایی داشته باشه 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

با این بایوس به 65 درجه.دمای دقیق محیط 25 درجه الی 30 درجه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...