رفتن به مطلب

چطور میشه با یه مشتری که واقعا سر از سخت افزار در نمیاره ساخت؟

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود
طاعات و عباداتتون قبول حق تعالی
 من راهنمایی میخوام ازتون
با مشتریهایی که واقعا سواد درست حسابی ندارن چی میکنین؟
چطور جوابشونو میدین؟ حرف یه مشت آدمی رو حاظرن گوش بدن که هیچ
چیزی نمیدونن از کامپیوتر اما 10 سال مغازه دارن! اما اطلاعاتشون 0
تو شهری که سی پی یو g2030 و مادربورد چیپست h61 رو به عنوان کامپیوتر
جدید به مردم قالب میکنن!!! من 3 عدد مانیتور شرکتی امروز سفارش دادم همین امروز بعد مشتری زنگ زده نه من این مانیتورا رو نمیخوام، میگفت رفتم از چندتا مغازه دار پرسیدم گفتن کلا فرق میکنن با گارانتی اصلی یا همون مادایرانی و اصلا اون کالا نیست و حتی تو ظاهر و کیفیتشون هم متفاوتن!!!!

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• ارسال 104
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آره

من رفتم بازار رضا دارم میگم i5 4690K قیمتش چنده  ؟  میگه سری i5 چیزی با پسوند K نداره :|. بعد من دارم توضیح میدم که داره اصلا آنلاک هست اصلا تو کتش نمیرفت.

یکی از دلیل هاشون این هست به اینترنت سر نمیزنن و مثل ما تو یه فروم نیستن که هر روز اطلاعات رو به اشتراک بگذاریم من تا قبل از فروردین 92 اندازه گوساله از سخت افزار سر در نمی آوردم ! تا این که با این جا آشنا شدم و کمکم یاد گرفتم.

یکی دیگه از دلیل هاش این هست طرف کلا مغازه داره هست و کارش شده قیمت گرفتن همین ! اصلا کاری نداره قطعه خوبه ، بد یا چیز دیگه ای فقط میخواید قیمت بگیره قیمت بده ، 

لینک به دیدگاه

سلام و درود

طاعات و عباداتتون قبول حق تعالی

من راهنمایی میخوام ازتون

با مشتریهایی که واقعا سواد درست حسابی ندارن چی میکنین؟

چطور جوابشونو میدین؟ حرف یه مشت آدمی رو حاظرن گوش بدن که هیچ

چیزی نمیدونن از کامپیوتر اما 10 سال مغازه دارن! اما اطلاعاتشون 0

تو شهری که سی پی یو g2030 و مادربورد چیپست h61 رو به عنوان کامپیوتر

جدید به مردم قالب میکنن!!! من 3 عدد مانیتور شرکتی از سفارش دادم همین امروز بعد مشتری زنگ زده نه من این مانیتورا رو نمیخوام، میگفت رفتم از چندتا مغازه دار پرسیدم گفتن کلا فرق میکنن با گارانتی اصلی یا همون مادایرانی و اصلا اون کالا نیست و حتی تو ظاهر و کیفیتشون هم متفاوتن!!!!

سلام نعیم جان

سه نوع مشتری داریم :

اول اونهایی که میدونن چی میخوان ، آشنایی دارن با چیزی که میخوان و نیازی به سر و کله زدن باهاشون نیست

دوم اونهایی که نمیدونن چی میخوان ، آشنایی ندارن با چیزی که میخوان ، ولی به راهنمایی کسی که آشنایی داره گوش میدن و قدرت تشخیص بین فرد متخصص و ناوارد رو دارن .اینها نیاز به توضیح دارن برای خرید .

سوم اونهایی که نمیدونن چی میخوان ، آشنایی ندارن با چیزی که میخوان ، ولی به راهنمایی کسی که آشنایی داره گوش نمیدن قدرت تشخیص بین فرد متخصص و ناوارد رو ندارن . با اینها هم نباید سر و کله زد . یا نباید بهشون چیزی فروخت ، یا اینکه هرچی گفتن بگی چشم و یک کالای بی پدر و مادر بهشون بدی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من مشکلم با فروشنده ای هست که سر از سخت افزار در نمیاره خخخ

لینک به دیدگاه

امان از این دسته افراد چه فروشندش چه مشتریش

بار ها به این موارد برخوردم بهترین کار اینه خون خودتو کثیف نکنی و کار خودتو بکنی

لینک به دیدگاه

من به مشتری گفتم اون فروشنده ای که این حرفو زده یا شمارشو بده بهم یا بهش بگو بیاد اینجا حرفشو جلو روم بزنه، گفتم کاریش میکنم که دیگه در مورد سخت افزار نظر نده.

لینک به دیدگاه

تو شهر ما یک مینh81با رم ۸حالاهرچی باشه بایک گرافیک معمولی ۲۰۰تومنی وسی پی یو i5حالا هر چی باشه فقط اسمشi5 باشه میبندن وبه مشتری ه میگن سیستم گیمینگ حرفه ای حالابیا قانعشون کنه

لینک به دیدگاه

کلا صنف فروشندگان قطعات کامپیوتر تو ایران ه رو از ب تشخیص نمیدن غالبشون الا یسری موارد خاص چون اکثرا آدم های بیسواد و تحصیل نکرده هستن فقط قیمتها دستشونه مشتریهای نادون هم گول اراجیفی که با چرب زبونی سر هم میکنن میخورن از علم سخت افزار اندازه گوسفند سرشون نمیشه موارد کمی هستن حتی تو همین بازار تهران که شما بری مثل فروشگاه لیون کامپیوتر وقتی با فروشنده صحبت میکنی بفهمی که واقعا یچیزی حالیشه و میتونی به حرفش اطمینان کنی  . فروشنده عاقلی مثل شما اگه با یه مشتری نادون مواجه بشه بهتره اصلا باهاش معامله نکنه یا اگر میکنه سعی کنه منطقی توجیهش کنه اگه مغز خر نخورده باشه طرف قطعا میفهمه و میپذیره حرف حساب رو .بهر حال کاسبی تو این صنف همینه باید بعضی وقتا سوخت و ساخت

لینک به دیدگاه

درود نعیم جان

حامد جان به نکات خوبی اشاره کردن؛

منم همچین مشکلاتی داشتم.ولی اینقدر با مشتری حتی با همکارهای اینجوری سر و کله زدم که متوجه شدم چجوری باهاشون صحبت یا معامله کنم.

( وقتی همکار ندونه گرافیک 7970 یا پردازنده 1100 فنوم چی هست و چند هسته؛دیگه از مشتری نمیشه انتظار داشت)

شما اگر مانیتوریا هر قطعه ای  میخواید برای مشتری سفارش بدید باید قانون واسه کارتون داشته باشید.

برای مثال یه مبلغی برای بیعانه در نظر بگیرید و به مشتری بگید که اگر پشیمون شد مبلغ بیعانه عودت داده نمیشود.پس در این صورت مشتری با چشم بازتر از شما خرید میکنه؛

باید کاملا متوجه بشید که مشتری چه جنس چه برند و چه گارانتی نیاز داره؛و توی پیش فاکتور قید کنید تا به عنوان مدرک هر دو طرف داشته باشند.که بعدا مشکل ساز نشه(البته به عنوان پیشنهاد گفتم)

به قول حامد جان یا با همچین مشتری هایی هیچ گونه داد و ستدی نداشته باشید یا اینکه طرف هر کالایی خواست باید بهش بدید.

ولی با حوصله این مراحل و هم طی کنید جواب میده,؛ضرر نداره چون خودمم به همچین مشکلات خوردم.

یکی از مشتریهای خودم گرافیک 630 چهار گیگ و با r9 280x  مقایسه میکرد و میگفت 630 بالاتره چون 4 گیگه, شما فکرش وبکن حداقل یکی دو ساعت باهاش حرف زدم تا از گمراهی طرف و در بیارم بفهمونم کدوم بهترن و چه تفاوتهایی دارن؛

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

یه مثال ، مثلا بنده تو زمینه چوب و چه میدونم کابینت سازی هیچ گونه سررشته ای ندارم نظرم نمیدم و اون و میسپارم به کاربلدش.

متاسفانه بعضیا فکر میکنن تو همه کارا استادن، طرف به وقل خودش 10 ساله مغازه کامپیوتر فروشی داره اما هنوز فرق سی پی یو

i5 با i7 نمیدونه فکر میکنه اونه که 5 داره 5 هسته ایه اونم که 7 داره 7 هسته ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111 :mad:

لینک به دیدگاه

1- برخورد قاطع ( در برخورد با چنین مشتری همیشه روی خوش پاسخگو نیست. )

2- دریافت وجه بیعانه اگر کالا رو نداشته باشم یا تعدادی که مشتری درخواست می ده موجود نباشه.

3- توضیحات اندک بجای توضیحات بسیاری که باعث گیج شدن طرف میشه

4- توصیه به مشتری جهت مراجعه به سایر همکاران در صورتی که همچین سوژه ای به پستم بخوره ( در 99 درصد مواقع مشتری برگشته و از بنده خرید کرده )

5- اندکی صبر و اجازه ی به مشتری در انتخاب تا اینکه با توضیحات چیزی رو که فکر می کنم براش خوبه بهش توصیه کنم.

6- استفاده از پیش فاکتور در چنین مواقعی بسیار مهم و ضروریه بالاخص مواردی که در اون ذکر میشه، مثل چیزی که آقای mrezaee ذکر کردند.

لینک به دیدگاه

آره

من رفتم بازار رضا دارم میگم i5 4690K قیمتش چنده ؟ میگه سری i5 چیزی با پسوند K نداره :|. بعد من دارم توضیح میدم که داره اصلا آنلاک هست اصلا تو کتش نمیرفت.

یکی از دلیل هاشون این هست به اینترنت سر نمیزنن و مثل ما تو یه فروم نیستن که هر روز اطلاعات رو به اشتراک بگذاریم من تا قبل از فروردین 92 اندازه گوساله از سخت افزار سر در نمی آوردم ! تا این که با این جا آشنا شدم و کمکم یاد گرفتم.

یکی دیگه از دلیل هاش این هست طرف کلا مغازه داره هست و کارش شده قیمت گرفتن همین ! اصلا کاری نداره قطعه خوبه ، بد یا چیز دیگه ای فقط میخواید قیمت بگیره قیمت بده ،

شدیدا تایید میکنم، لپپ مطلبو رو گفتی دوست عزیز. من الان ۵سالی میشه دیگه از بازار تبریز خرید سخت افزاری ندارم فقط به همون دلیلی که شما گفتین.اکثرا دنبال یه مشتری هستن که مثل خودشون چیزی حالیش نباشه h97 رو به قیمت z97 قالب کنن بره.
لینک به دیدگاه

.....

یکی از مشتریهای خودم گرافیک 630 چهار گیگ و با r9 280x  مقایسه میکرد و میگفت 630 بالاتره چون 4 گیگه, شما فکرش وبکن حداقل یکی دو ساعت باهاش حرف زدم تا از گمراهی طرف و در بیارم بفهمونم کدوم بهترن و چه تفاوتهایی دارن؛

یکی دو ساعت!

حیف وقتت نیست بنده خدا ؟

همون 630 رو بهش می دادی می گفتی برو حالش رو ببر که زدی به خزانه !

حوصله داری

بعضی ها فکرشون اینه که همه می خوان سر من کلاه بزارن مگه اینکه خلافش ثابت بشه حالا شما هی بیا توضیح بده وجدان به خرج بده خودت رو خسته می کنی

لینک به دیدگاه

اینا که خوبه بابا خیلی از فروشنده ها هنوز تو دوران اینکه گرافیک 1گیگ هست و 2گیگ موندن! :wacko: 5450 رو به اسم گرافیک گیمینگ میدن دست مشتری.

از طرفی هم یسریهاشون میدونن چی به چیه اما موجود ندارن و میخوان به طرف قالب کنن میگن فلان چیز اصلا نیست و این خوبه 

مثلا میگی 4690k  قیمت چنده؟ چون نداره میگه اون که اصلا بدرد نمخوره بیا بهت 4150  بدم خیلی از اون قوی تره! :eek:

یا طرف جنش amd رو دستش باد کرده میگه i7 کلا 7 هستس بیا بهت amd بدم 8 هسنته ای هستش خیلی قویتره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان ۵سالی میشه دیگه از بازار تبریز خرید سخت افزاری ندارم فقط به همون دلیلی که شما گفتین.اکثرا دنبال یه مشتری هستن که مثل خودشون چیزی حالیش نباشه h97 رو به قیمت z97 قالب کنن بره.

احسنت ای گفتی چقدرمن بدم میاد ازاین مجتمع کامپیوترسهند قیمتاش نجومین جنس درست حسابی هم ندارن وقتی جنسی روقالب کردن امکان برگشت نداره دیگه تموم شد رفت.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز که دارن اینجا پست میدن ، لطف کنن پست اول رو بخونن . کلا موضوع رو برعکس کردید . قبلا در مورد فروشنده هایی که آشنا نیستن به قطعات خیلی صحبت شده . ایشون یه درد و دلی کردن به عنوان فروشنده . شما دارید ایشون رو در واقع میکوبید . لطفا ادامه ندید . همه فروشنده ها مثل هم نیستن . همون دسته بندی که برای خریدار تو پست قبلی خودم دادم ، میتونم برای فروشنده هم بدم . ولی اینجا جاش نیست . شما هم در این مورد ادامه ندید . در غیر این صورت تاپیک رو قفل میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر طرف نفهم بود شما هم خودتون رو بزنین به نفهمی

بی خیالی رد کن

طرف کارت 280x  گرفته بهش میگم باید پاور بالای 650 وات بگیری تو خرجش نمیره میگه قطعات رو میسوزونه

حالا هرچی توضیح دادم کارکرد نیوفتاد

هرچی هم در مورد برند توضیح دادیم هیچ به هیچ

نزدیک 600 تومان پاور تعویض کرد

آخرشم رو سیستم یک پاور 450 وات گذاشت :eek:

لینک به دیدگاه

اونی رو که سر درنمیاره و اداش میشه باید تا ته قیمت بهش فرو کرد 

من برای ی بنده خدایی چند وقت پیش سیستم جمع کردم .نمیدونست که اصلا چه جوری باید سیستمو خاموش کرد 

سیستمش دور و بر 7 تومن در اومد .2 روز بعد از جمع کردن به من زنگ زده که این سیستم شما مشکل داره 

میپرسم برای چی میگه توش دستگیره نصب نمیشه .اومده ساعت 1.5 ظهر منو برداشته برده خونش بعد میبینم اصلا دستگیره 

رو درست به باری که نصب کرده نشناسونده  .

چون تنها دلیلش پولداره و براش مهم نیست چی چقدر میشه 

لینک به دیدگاه

جاهاي ديگه رو نميدونم ولي تو شهر ما تعداد فروشنده هاي نادان چندين برابر از اين قبيل مشتري هاي نادانن .

لینک به دیدگاه

بهش بگو بیا یه گرافیک 5450 2gb بندازم واست حالشو ببری  :D

وقتی مشتری g2030 رو به عنوان پردازنده گیم میشناسه چون اولش g داره چی انتظار داری شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جاهاي ديگه رو نميدونم ولي تو شهر ما تعداد فروشنده هاي نادان چندين برابر از اين قبيل مشتري هاي نادانن .

=))  =))  =)) درست مثل شهرما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که تو کار فروش نیستم اما واقعیتش به شخصه چوب این آقایون sheep رو خوردم، فرضاً یه چیز حرفه ای برای طرف گرفتم اینا باعث هزار و یک نوع شک و شبه شدن، اگر قدرت بیان بالا و از همه مهمتر اعصابش رو ندارید بهتره بزارید خودشون تصمیم بگیرن چون بعداً هم دردسر می شن.

در این جور مواقع که به هیچ عنوان اعصاب صحبت کردن با طرف رو ندارم اما اگه بخوام اون رو در شرایط گیج کننده ای میزارم که خودش هم ندونه چیکار کنه، هر چقدر هم بیشتر توضیح بدی بدتره ،خیلی کوتاه با جدیت و قاطعیت نظر بدین و بگین این نظر منه و من این رو میدونم. یعنی کاری می کنم که طرف ندونه چی درسته چی درست نیست. به نوعی طرف حساب میبره از حرفام

البته مورد هم بوده طرف رو ارشاد کامل کردم و یا اون مستر شیپ رو ضایع کردم اما اعصاب مصابش رو ندارم.....

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

شهر ما میگن اگه میخوایی سیستمت core i7 باشه باید 9 میلیون خرج کنی اگرم میخوایی core i5 باشه 5 میلیون یکجایی رفتم در مورد گرافیک پرسیدم طرف میگه 128 bit و.... نمیدونم برای بازی فقط 2 گیگ کافیه اصلا طوری حرف میزد که من هیچی بلد نیستم در حالی که خودش معلوم نبود چی میگه هیچی بلد نبود =)) =)) =)) حالم بهم خورد :puke:

لینک به دیدگاه

یکی دو ساعت!

حیف وقتت نیست بنده خدا ؟

همون 630 رو بهش می دادی می گفتی برو حالش رو ببر که زدی به خزانه !

حوصله داری

بعضی ها فکرشون اینه که همه می خوان سر من کلاه بزارن مگه اینکه خلافش ثابت بشه حالا شما هی بیا توضیح بده وجدان به خرج بده خودت رو خسته می کنی

چون مشتری خودم بود و قبل از اینکه از خودم خریدی داشته باشه؛از پاساژ و افراد ناآگاه خرید کرده بود و خیلی ها فقط به فکر سود کردن خودشون بودن منم خواستم کاملا آگاه کنم طرف و ؛

630 داشت میخواست گرافیک بالاتر بخره و نیاز داشت که حتما تعویض کنه؛وقتی اومد 280 دید و مشخصات و توضیحاتی که دادم قانع شد.وقتی که گرافیک و برد و کارایی که میخواست داشت کلی تشکر و دعا کرد.

فقط بحث حوصله نیست؛حوصله یه سر قضیه است؛روراستی و آگاه کردن مشتری یه سر قضیه؛بنده همیشه وقت برای مشتری حتی همکار هم میزارم.شاید پول حلال مشکلات باشه؛ولی انسانیت هم خیلی مهمه؛

بله یه عده اینجوری هستن؛جوری که اصلا فایده ای نداره باهاشون حرف بزنی یا بهشون قطعه بفروشی این جورآدمها کلا جریانشون فرق میکنه؛با کسانی که اصلا آگاه نیستن؛

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین کار همون رفتاری هست آقا حامد گفتن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...