رفتن به مطلب

چطور میشه با یه مشتری که واقعا سر از سخت افزار در نمیاره ساخت؟

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

طرف بهم گفت تفاوت سری k مدل 4690 با ساده اش فقط فرکانس گرافیکش متفاوته! !!!!!

لینک به دیدگاه

• ارسال 104
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

نعیم جان با شرمندگی

این آخرین اخطار در مورد رعایت موضوع تاپیک هست . اگر پست دیگه ای خلاف موضوع تاپیک زده بشه ، پستی که ارتباطی به موضوع نداره و یا توهینی توش باشه ، تاپیک بسته میشه .

لینک به دیدگاه

درود

اول تاپیک فقط یه پست کوتاه نوشتم فکر میکنم 99٪ منظورمو نگرفتن، ببخشید آقا حامد جو تاپیک بد منحرفه نسبت به موضوع بحث

اول تاپیک گفتم داداش کار خودتو بکن معامله قانون داره بیعانتو بگیر و براش جنسی که نداری جور کن تو معامله پول میگیرن بعد جنس میدن مفت الذین برای کسی کار نمیکنن خریدار هم اگر دنبال آش پر ملاته باید بگرده پی آدم مطمین و کار بلدش

توی کار من هم از موارد درد دل دوستان زیاده باید مشتری شناس باشی

مورد داشتم سیستم کامل به مشتری دادم و پیش فاکتور دادم که فلان قدر اجرت بندس بقیه پول قطعه و کرایه بارته و حتی قطعه ارزون شه برات نرخ روز میزنم که حدود 1950 قرار بود بشه که موقع تحویل شد 1860 که حین تسویه مابقی 30 تومن کم کرد! نمیگم منم زرنگ بودم و میدونستم قراره چه کنه و دقیقا 1830 قیمت کارش بود و اگر کامل میداد هزینشو، به حساب تخفیف 30 رو برمیگردوندم! حیف که مشتری فکر میکنه اون اجرت کار برای من سود کلفتیه ولی در اصل خر حمالیه برا من! بله شما اگر فروشنده ای باید بلد باشی با هرکس چجور طی کنی ولی مشتری با وجدان هم داریم اضافه دستمزد میده و منم موظفم کارشو دقیق تر راه بندازم کاسبی همینه عزیز!

بارها با لیون معامله داشتم با اینکه بالای ده میلیون خرید از هر نوعی داشتم ولی بدون بیعانه برام یه کابل ساتا نگه نمیدارن فقط یه کارت 4670 1GB رو آقا بهنام یه ساعت برام نگه داشت تا برسم لیون که اونم وظیفش نبود و مرامشو نشون داد و متشکرم ازش!!! این قانون کاسبیه دوست عزیز فرقی نداره بابت کار باید اجرت رو قبلش بگیری!!! لیون که آخرت مشتری مداریه :)  به این ماه قسم سر یه کیس x1 که شرکت گرین ارزون کرد، 2 تومن فرق قیمت کیس که یه ساعت بعد اومد پایین رو بهم برگردوندن!!!! ولی قانون معامله رو سرجاش نگه داشته همیشه :)  شما هم باید همین قانون رو بگیری بری جلو تا مثل جریان مانیتور مشتریت دبه نکنه بگه گارانتی شرکتی نمیخوام!

به همه فروشندگان حق میدم حتما اجرت رو بگیرن بعد دست به کار بشن اینو وقتی فهمیدم که یه آشنا یه cd آهنگ خارجی خواست و رفت و دیگه برنگشت ولی اگه هزار تومن ازش میگرفتم بخاطر اینکه پول داده! میومد کارشو تحویل میگرفت!

اما در مورد فروشندگان دوستان بهتره مرجع خرید معتبر پیدا کنن و بد دیگرون رو توی این ماه عزیز همه جا نگن اگر حین خرید مشتریا کیفیت کار رو بچسبن این فروشنده ها که در اصل ظلم میکنن اتوماتیک از گردونه رقابت حذف میشن

توی اقوام یکی بود میگفت خدا هیچ کس رو کاسب نکنه چون مجبوره برای فروش جنس بنجل قسم بخوره! تا حدی درسته ولی آدم هست اصلا کار به جنس نداره میگه شما چجوریشو میخواید خوب بخوای همونو میدم و برعکس اگه نمیدونی چی میخوای مشاوره میدم!(مثل لیون که داره با اعتبار کار میکنه و پیشرف هم میکنه) که کمتر کسی از این آدم خرید میکنه چون فکر میکنن هر کی تعریف جنس نکنه ماست ترش داره میندازه :D مگر استثنا که میفهمه با کی طرفه

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

ویرایش.

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

دوستان  عزیز چه در جایگاه مشتری چه جایگاه فروشنده   در کشور ما با هزاران بار تأسف  تعداد افراد  کم اطلاع وبی اطلاع  از افرادی که اطلاع دارند بیشتره ولی خب  نباید تعمیم  داد تا خدای ناکرده توهین نشه به کسی که اطللاعات داره .

طبقه بندی مشتری  ها روآقا حامد مدیر محترم به خوبی انجام دادند  ولی شخصاً به نظرمن هیچی زجر آورتر از این نیست یک نفر  در بین اطرافیان و فامیل خودش  اطاعات درست تر و واقعی تری داره  ولی موقع  خرید  اطرافیان اون فرد روبوق همحیاب نمی کنند یا  فکر می کنند  اون فرد  میخواد بهشون خرج اضافی تحمیل کنه !!!  میرن کار خودشون رومی کنند و وقتی  به مشکل خوردند  آه وناله شون برای اون فرده !!  همه ما با این صحنه رو به رو شدیم  که توی یک جمع  و مهمانی نشستیم  ناگهان بحث میره سمت مباحثی که مربوط به ماست  و داری  بعد از مدتی دلی از عزا  در میاری  سؤال و جواب و سین جین شروع میشه   فلانی سیستممون فلان مشکل داره  ... فلان سیستم صدای زیاد میده !! سیستم روشن نمیشه ! پرینتر پرینت نمی گیره ! اینترنت وصل نمیشه !!  میخوای بگی  نمیدونم به من چه  والدینت چپ چپ نگاهت می کنند و میگن فلانی حالا تونستی یه نگاهی به سیستمشون بندار !!  میخوای جواب بدی دردسر برای خودته  ، جواب ندی  میگن پس تو که  چیزی نمیدونی چرا ادعا می کنی !!! خلاصه  با یک  آمپاس  همه جانبه طرفی ! :|و یه میوه و شیرینی  رو کوفتمون می کنند !! :|

نهایت مشاوره گرفتن اون اطرافیان  عزیز!! اینجوریه که  رفته  تا پای خرید ازطرف  بعد زنگ میزنه میگه فلان چیز خوبه ؟!!میگی خب  خریدی یا سفارش  دادی ؟! میگه آره ولی اگه بگی نه وخوب نیست  تا برام نیاورده   عوضشمی کنم عیب که  نداره !!! یعنی  در مقابل  عمل انجام شده  میخوان مشاوره بگیرند !! :| ~x( :-w

آقا جون دیگه  در این شریط  مشاوره نگیر وهمونی که  پیش خرید کردی  رو  نهایی کن  هم اعصاب  خودت راحت تره هم اعصاب  اون کسی که اطلاعات  داره !

اینم  یک تجربه از من  بود ! مطمئنم خیلی هابهش برخورد کردند ! @};- @};-

لینک به دیدگاه

اونارو ول کنیداون روز رفتم مغازه طرف سر بحث core i5 , core i7 , core i3 افتاد طرفت میگفت اینی که 7 داره هفت هسته ایه اونی که 3 داره سه هسته ایه اونی که 5 داره پنج هسته ایه منم گفتم داداش شما واقعا مخ کامیوتر گفتش اخه رشته تخصصی من سخت افزار بوده تو دانشگاه منم تو دلم گفتم در اون دانشگاهی که تو رفتی رو باید گِل گرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان مساله مطرح شده توسط استارتر مشتری کم اطلاع بود. نه فروشنده

لینک به دیدگاه

متاسفانه تو جامعه اینترنتی ما پر شده از ادم های بدون سواد مالی و سواد علمی

و بخاطر بد نشان دادن خرید در اینترنت و مشکلات ک نشان میدهند افراد معمولا برخورد های نابجا دارند

یا سعی میکنن جنس رو مفت بخرن و سر مال بکوبند و فکر میکنند ک کارشون رند بازی و زنگ بازی هست

و یا فک میکنن جنس ها همه فیک و یا های کپی هستند

بحای اینکه اطلاعات خودمون رو بالار ببریم و شعور خرید رو رواج بدیم متاسفانه همیشه بد گمانه میزنیم

لینک به دیدگاه

چه تاپیک جالبی شده. اکثر دوستان شهر های بزرگ بودند باز حداقلش اینه به گوش فروشنده خورده من سال 86 یک شهرستان کوچیک زندگی می کردم و می خواستم یک سیستم ببندم. قطعات نگم خیلی شاخ یک پله پایین تر بودند. مثل گرافیک 4870 یا cpu q6600. اوایل که می رفتم می پرسیدم از مغازه دار ها یک جوری نگاهم می کردند که انگار فخششون دادم! یادش بخیر یک مغازه بود می گفت آقا پاور 535 وات می خواهی دقیقا چی کار کنی؟ یعنی یک سرور بزرگ دارید؟ بعد نیم ساعت فک زد که آره ما این اندازه پاور واسه سرور هامون می بندیم. رفتم مرکز استان دنبال قطعاتم فقط یک فروشنده با سواد پیدا کردم اونم یک حرف جالب زد. گفت ببین این قطعات اینجا گیرت نمیاد چون مشتریش وجود نداره ولی واست سفارش می دم بیا بگیر. 

چند سال گذشت و این مدت هم خیلی درگیر دنیایی سخت افزار نبودم نمی دونستم تکنولوژی جدید به کدوم سمت رفته تا همین چند وقت پیش باز خواستم چند تا قطعه بگیرم از دوستان همین فروم هم مشورت گرفتم. این سری رفتم خرید کنم فروشنده ها به نظر سطح سوادشون بهتر شده. هر چند بعضی ها چرندیاتی می گفتن  مثلا طرف می گفت پولت رو الکی واسه cpu خرج می کنی دو تا 970 هم بگیری یک i3 جواب می ده! :| ولی خب راضی تر بودم. 

متاستفانه نگیم همه دانشگاه ها خیلی از دانشگاه ها در زمینه IT و کامپیوتر فارغ التحصیل با سواد نمی دن. یا این قدر اطلاعات قدیمیه که اصلا به درد نمی خوره. به جرات می تونم بگم بحث هایی توی برخی فروم های سخت آفزار می شه خیلی سطح بالاتر و کاربردی تر از بحث های مطرح شده توی خود دانشگاهاست. مشاوره ای که دوستان توی این جور فروم ها می دند واقعا عالیه. دستتون هم درد نکنه.

به دوستان فروشنده ای که این جا هستند جسارت نشه ولی نمی دونم چه صیفه ای که بعضی عزیزان فروشنده اطلاعات ندارند به جای گفتن جمله نمی دونم یا نداریم اصلا! هم جنس رو می کوبند هم مشتری رو! رفتم دنبال ram مدل gskil trident x طرف برگشته می گه gskill خیلی برند آشغالیه که! ما هم جنس بنجل کار نمی کنیم!اشتباه اومدی داداش! :| آخه این چه ادبیاتیه؟ یا یک استدلال های عجیب غریب دیگه! اصلا آقا من i7 هیچی pentium می خواستم اصلا این جور صحبت کردن درسته؟ یعنی این بابا هر چی سیستم می بنده 3 way sli کمتر واسه کسی نبسته؟ این قضیه نه فقط بازار کامپیوتر خیلی جاهای دیگه هم همین وضعیت هست.  یعنی یک جفت باند واسه ماشینم می خواستم بگیرم pioneer 6995s. آقا هر مغازه ای رفتم از بس متلک شنیدم. از بس چرت و شنیدم بدم اومده دیگه برم مغازه خرید کنم. حتی همون تهرانش. دیگه دور از جون خیلی از دوستان بفهمندمال یکش هر دیگه هم هستی عملا با خودشون می گن یارو خره دیگه کلا هر چی بکنیم تو پاچش مشکلی نداره.

در مورد پست اول تاپیک یا عنوان تاپیک باید بگم حتی اگر خریدار از کامپیوتر صفر باشه دلیل نمی شه ما به زبون خودش توضیح ندیم. از قدیم گفتن اخلاق خوب روزی رو زیاد می کنه. آقا خریدار بلد نیست زبون نفهمه. 2 حالت داریم دیگه.

1)یک وقت هست مشتری یک جنس خاص می خواد خب اینکه تکلیفش مشخصه یا داریم یا نداریم.حالا چرا می خواهد به فروشنده محترم ربطی نداره. اگر داریم که جنس رو می دیم نداریم هم که نداریم

2)خریدار اطلاعات کامپیوتری نداره مشورت هم می خواهد. خب کاری نداره.با دو تا سوال ساده کارش رو راه می ندازیم بودجتون چه قدره؟ استفادتون به چه منظوره؟ خیلی هم بخواهیم وجدان به خرج بدیم به زبون ساده واسش توضیح می دیم دلیل نداره من سطح بالا بخواهم توضیح بدم بعضی چیز ها رو خیلی ساده می شه به مردم منتقل کرد.آقا این رم تایمینگش فلانه آقا کش cpu فلانه. آقا چیپست مادربرد فلانه. لزومی نداره این ها رو شرح بدیم.  مهم اینه بدونیم مشتری داره پول می ده. مشتری وقتی اخلاق خوب من. توضیحات کامل و ساده من رو ببینه این مشتری باعث می شه به دیگران هم بگه و خرید از من بیشتر بشه. اصلا مشتری به جای 1 سوال بذاریم 20 تا سوال بپرسه. اگر می خواهد ببینه خب ببینه. می خواهد مشخصات رو جعبه رو بخونه خب بخونه.کاسبی همینه.رو راست باشیم. می دونم خیلی از دوستان می گن این جوری که نمی شه کاسبی کرد اگر اعصاب نداریم خب مغازه روببندیم. ولی کاسبی درست همینه.

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

واقعا بعضی مشتری ها آخرشن دیگه

یه گرافیک سه اسلایده داشتم میگه رو چه سوکتی بسته میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه خریدار مورد نظر خودش مشتاق به دونستن و کسب اطلاعات باشه سعی میکنم به زبان ساده و با روی باز همیشه بهش جواب بدم حتی اگه قصد نداشته باشه از من خرید کنه 

اما اگه خریدار به هر جمله ی من به جنبه "چرب زبونی برای فروش و یا اطلاعات نا مناسب دادن" گوش کنه بهشون میگم که خرید کردن از بنده براشون مناسب نیست و حقشون خرید کردن از فروشنده های بهتریه

لینک به دیدگاه

والا ما تا حالا هرچی فروختیم تا 10 سال ازمون به زور گارانتی گرفتن و هرچی خریدیم منت هم گذاشتن واسه اینکه چارتا سوال هم پرسیدیم همشو رد شدن!

لینک به دیدگاه

بله بار ها شده مشتری میاد میگه فلان مین رو میخوام ... منم میگم واسه چه کاری مد نظرته و راهنماییش میکنم که مین خوب و عمری بگیره ^_^ ^_^ ^_^

موقعی هم هست که میگه من میدونم که فلان مین زیاد خوب نیست ولی بودجه م فقط همینقدره :( ... که در این صورت هم اگه مین دست دو ی خوب داشته باشم راهنماییش میکنم که با همون پول کارایی بهتری رو دریافت کنه ... :cool: :cool:

ولی خب یه موقع هست که یارو میاد تو مغازه و انگار تو مغازه تو یه شاگرد یا آدم بیسوادی :eek: :eek: :eek: ... میگه نه من بهتر میدونم و فلان مین بهتره و از این ورورا ...من با کمال خونسردی اول کمی باهاش حرف میزنم بعد که دیدم یاسین تو گوش خر خوندنه هر چی میخواد میگم فروشی نیست ... ~x( ~x( ~x(

یارو ایمیل واسش درست کردم بعد یه هفته اومده میگه شما رفتی تو ایمیل من و رمز منو تغییر دادیو منو هک کردی ... :blink: :blink: :blink:

بهش میگم خانوم ایمیل شما آخه به چه درد من میخوره ...بعدشم من روزی صد تا ایمیل میسازم و درگیر 1001 بدبختی ام رمز ایمیل شمارو یادم نمی مونه ...خلاصه اینقدر زر مفت زد که رفیقم انداختش بیرون ... اونروز یه خشاب ژلوفن کوفت کردم تا اعصابم آروم بشه :( :( :(

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

طرف سیستمش رو واسه تعمیر اورده بود بعد تعمیر ...یه نگاه به کیسش کرد و دید یکی از پیچ های پنل کیس با اون سه تا یکی نبود :-? ..(از این سر پلاستیکی ها بود 3 تا پیچش و اون یدونه افتاده بود زیر کلی وسایل ) گفت شما پیچ منو دزدیدی این پیچ من نیست :-w  ...(خیلی حرفش بد بود خدایی ). :angry: ..گفتم افتاده زیر وسایل و نمیشه درش بیارم بعدشم پیچه قطعه کامپیوتری نیست که :-j ... اینقدر کلید کرد روم و مخمو خورد که گفتم بابا بیا من یه پک 4 تایی اکبند مث این پیچ ها دارم بهت میدم (:| ...گفت نه خیر همون پیچ رو میخوام [-X ... منو مجبور کرد برم زیر وسایل و لباسم خاکی بشه تا پیچ رو بیارم :( ...آخرشم قیافه ی طلبکارانه به خودش گرفته بود [-( ...اومدیم حساب کنیم من 50 تومن بجای 15 تومن پول دستمزد ازش گرفتم :|  ...گفت من نمیدم منم که صبرم داشت لبریز میشد بهش گفتم ندی نمیزارم کیس از مغازه خارج بشه (با لحن تهدید آمیز) [-( ...هیچی دیگه اونم پولو داد و تموم شد ... :confused:

من میتونستم 15 بگیرم ولی به خاطر بی احترامی که کرد من اینکارو کردم :|  ... خودتون قضاوت کنین ... *dry# *dry# *dry#

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

باید به اینا گفت شما راست میگی.

هرکاری میدونی درسته همون کار رو بکن.

لینک به دیدگاه

طرف سیستمش رو واسه تعمیر اورده بود بعد تعمیر ...یه نگاه به کیسش کرد و دید یکی از پیچ های پنل کیس با اون سه تا یکی نبود :-? ..(از این سر پلاستیکی ها بود 3 تا پیچش و اون یدونه افتاده بود زیر کلی وسایل ) گفت شما پیچ منو دزدیدی این پیچ من نیست :-w  ...(خیلی حرفش بد بود خدایی ). :angry: ..گفتم افتاده زیر وسایل و نمیشه درش بیارم بعدشم پیچه قطعه کامپیوتری نیست که :-j ... اینقدر کلید کرد روم و مخمو خورد که گفتم بابا بیا من یه پک 4 تایی اکبند مث این پیچ ها دارم بهت میدم (:| ...گفت نه خیر همون پیچ رو میخوام [-X ... منو مجبور کرد برم زیر وسایل و لباسم خاکی بشه تا پیچ رو بیارم :( ...آخرشم قیافه ی طلبکارانه به خودش گرفته بود [-( ...اومدیم حساب کنیم من 50 تومن بجای 15 تومن پول دستمزد ازش گرفتم :|  ...گفت من نمیدم منم که صبرم داشت لبریز میشد بهش گفتم ندی نمیزارم کیس از مغازه خارج بشه (با لحن تهدید آمیز) [-( ...هیچی دیگه اونم پولو داد و تموم شد ... :confused:

من میتونستم 15 بگیرم ولی به خاطر بی احترامی که کرد من اینکارو کردم :|  ... خودتون قضاوت کنین ... *dry# *dry# *dry#

50 تومن کم گرفتی باید دهن اینجور ادم عوضی رو که به مردم تهمت میزنه سرویس کنی  200 تومن هم میگرفتی هیچ گ.... نمینتونست بخوره 

من رفتم اتحادیه بی در و پیکر میدونم چه خبره 

یک نکته ارزش کار رو نباید بیاری پایین 15000 تومن اجرت تعمییر نیست .

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

اونی رو که سر درنمیاره و اداش میشه باید تا ته قیمت بهش فرو کرد 

من برای ی بنده خدایی چند وقت پیش سیستم جمع کردم .نمیدونست که اصلا چه جوری باید سیستمو خاموش کرد 

سیستمش دور و بر 7 تومن در اومد .2 روز بعد از جمع کردن به من زنگ زده که این سیستم شما مشکل داره 

میپرسم برای چی میگه توش دستگیره نصب نمیشه .اومده ساعت 1.5 ظهر منو برداشته برده خونش بعد میبینم اصلا دستگیره 

رو درست به باری که نصب کرده نشناسونده  .

چون تنها دلیلش پولداره و براش مهم نیست چی چقدر میشه 

دستگیره چیه؟

لینک به دیدگاه

نه آخه کاری نبود دوتا خازن مین رو تعویض کردم ..

لینک به دیدگاه

دستگیره چیه؟

واس منم سواله ... فک کنم جویستیک رو میگه =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

در پارسی  دستگیره بازی مناسب تر از جوی استیک است 

اگر هم بخواهید برگردان پارسیش کنید میشه چوپ شادی 

لینک به دیدگاه

=))

لینک به دیدگاه

:blink:

حاجی اون دسته بازی هستا نه دستگیره من اول که خوندم فکر کنم دستگیره در کیس چیزی منظورته

لینک به دیدگاه

درود نعیم جان

در پیغامی که برام فرستادی یه توضیحاتی دادم بهتون

ولی یکی از مهمترین وظایف ما فروشنده ها اینه که تا جای ممکن و نیاز به مشتری اطلاعات درست بدیم و این کاملا باید با حوصله انجام بشه . همیشه اطلاعات دادن دلیل بر اطمینان مشتری نسبت به فروشنده نیستش و گاهن و در اکثر موارد اینجور افراد حرف کسی رو گوش میدن که اشناشون باشه چون خودشون چیزی بلد نیستن حق دارن که به اشنا بیشتر اعتماد کنن . حالا اینجا وظیفه فروشنده سختتر میشه و باید تمام سعیش رو بکنه تا اطمینان مشتری رو جذب کنه .

این مشتریها مثل تمام مشتریهای دیگه حق دارن فقط تنها مشکلشون اینه که اطلاعات ندارن وسخت اعتماد میکنن @};-

مثل خود ما که میخوایم بریم یک کالایی رو که نمیشناسیم خرید کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...