رفتن به مطلب

سوال در مورد برتری ASUS R9 290X 4GBیا ASUS GTX 970 OC STRIX 4GB

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز ، با توجه به کاهش قیمت کارت 290x  و کاهش قیمت  نزدیک به 200  هزار تومانی نسبت به 970 اسوس  و همین طور 4 گیگابایت کاملش و کولر قوی تر و هین طور یک فن با تکنولوژی بالاتر  و از یک طرف  مصرف بالاتر کدوم یک از این 2 کارت آینده نگری 

بهتری رو دارند برای خرید  و ارزش خرید بالاتری رو دارند ؟در کل کدوم قوی تر  هست  و فریم ریت بهتری رو توی بازی ها میده  ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از نظر فریم ریتی دو کارت به یکدیگر نزدیک هستند. حجم حافظه هم اون 3.5 گیگ کافی هست بخصوص اگر 1080 پلی می کنید. اگر قصد پلی کردن در 4K رو دارید مسلما 290X کارت بهتری خواهد بود از نظر فریم ریت.

مصرف، پتانسیل اورکلاک کارت 970 بهتر هست.

متاسفانه اینقدر صرفه خرید 970 رو بزرگ و پررنگ کردن که قیمتش به یکباره 10-15 درصد افزایش داشت و اون صرف خرید قبل رو نداره دیگه... یه کارت 300-320 دلاری که انواع مختلف اون الان بیش از 1.5 میلیون تومان هست/

لینک به دیدگاه

درود

از نظر فریم ریتی دو کارت به یکدیگر نزدیک هستند. حجم حافظه هم اون 3.5 گیگ کافی هست بخصوص اگر 1080 پلی می کنید. اگر قصد پلی کردن در 4K رو دارید مسلما 290X کارت بهتری خواهد بود از نظر فریم ریت.

مصرف، پتانسیل اورکلاک کارت 970 بهتر هست.

متاسفانه اینقدر صرفه خرید 970 رو بزرگ و پررنگ کردن که قیمتش به یکباره 10-15 درصد افزایش داشت و اون صرف خرید قبل رو نداره دیگه... یه کارت 300-320 دلاری که انواع مختلف اون الان بیش از 1.5 میلیون تومان هست/

ممنون، در کل خودتون باشید با این قیمت  کدوم رو انتخاب می کنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من AMD دوست دارم (بر میگرده به سلیقه) ولی برای شما با دید منطقی از بین این دو 970 رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شخصا دیروز این سه کارت رو تست گرفتم

SAPPHIRE R9 290 TRIX OC

MSI R9 290X GAMING

ASUS GTX 970 STRIX

تو اکثر بازیها کارت 970 برتری بین 5 تا 15فریمی داشت با توجه‌به‌مصرف کمش میشه با یه پاور 450 وات برای کل سیستم از هزینه اضافه‌ برای پاور هم جلوگیری کرذ هر چند علاقه شخصی بنده به AMD بیشتر هست ولی نمیشه کارایی کارتهای جدید NVIDIA رو نادیده گرفت

Sent from my U3 using Tapatalk 2

ویرایش شده توسط navid_ati
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هر جفتشون راست پولی که میدی کارایی بهت میدن بخاطر همین تو ایران قیمت ها اینجوری شده... هر کدومو بگیری ضرر نکردی ، خودت ببین سلیقت با کدوم جور در میاد اگه فرقی نداره ببین چقدر می تونی هزینه کنی برای کارت...  ^_^

لینک به دیدگاه

دوست عزیز GTX970 از هر نظر برتری داره نسبت به 290X فقط مشکل حافظه 3.5 به جای 4 باعث شد کمی اعتبار خودش را در بازار از دست بده

290X هم پرچمداره AMD هست و نمیشه قدرتش را دست کم گرفت واقعا انتخواب سخت هست

اگر من در چنین شرایتی قرار داشتم بدون شک GTX970 را انتخاب میکردم برای اینکه بروزتر هست

لینک به دیدگاه

gtx 970 برتر هست به دلایل زیر 

1- پشتیبانی کامل از dx 12 

2- فرم دهی بیشتر در بازی های جدید البته در 1080p ( البته تفاوت خیلی کم هست )

( بنچ های زیر برای 980ti هست ولی شما به 2 کارت 970 و 290x دقت کنید )

dai_1920_1080.gif

gta5_1920_1080.gif

witcher3_1920_1080.gif

pcars_1920_1080.gif

bf4_1920_1080.gif

البته در رزولوشن بالاتر قدرت 290x بیشتر هست ( در واقع فرم بیشتر می ده ) 

3 - مصرف خیلی کم 

مصرف 970 بین 160 وات تا 180 هست 

مصرف 290x بین 300 تا 330 فکر کنم 

4- دما 

دمای کارت 970 مدل رفرنس 78 

دمای کارت 290x بالای 90 

البته کلا مدل رفرنس رو بی خیال شو ( مدل رفرنس 970 خوبه ولی 290x اصلا پیشنهاد نمی شه ) 

5- به روز تر بودن درایور های انویدیا 

نتیجه این که gtx 970 بهتر است اما مشکل مموری داره ولی توی 1080p مشکلی پیش نمی اید 

ولی اگر برای 1440p یا 4k می خوای 290x بهتر عمل می کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من کلا تو برند بی طرف هستم

ولی بین این دو 970 رو میپسندم

الانم مبلغ 970 جور شده البته برای کارکرده

فعلا میخوام ببینم مذاکرات چی میشه که اگر قیمتش افت کنه یک عدد آک بگیرم

لینک به دیدگاه

من کلا تو برند بی طرف هستم

ولی بین این دو 970 رو میپسندم

الانم مبلغ 970 جور شده البته برای کارکرده

فعلا میخوام ببینم مذاکرات چی میشه که اگر قیمتش افت کنه یک عدد آک بگیرم

مذاکرات کیلو چنده بابا اینا همش چرنده ملت رو خر فرض کردن

ویرایش شده توسط zoroaster
لینک به دیدگاه

از شانس بد من موقعی که میخاستم بخرم ناموجود شد دوباره موجود میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مذاکرات کیلو چنده بابا اینا همش چرنده ملت رو خر فرض کردن

من هیچ وقت لنگ این مذاکرات نبودم همیشه قطعات خودم رو تو این چندسال خریدم

فقط هم تا همین 4 یا 5 روز صبر میکنم اگر تمدید بشه کارت رو خریدم

چونکه همه قطعات رو دارم به جز کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تونستی یه کارت دسته دوم، سه چهار ماه کارکرد گیربیاری خوبه یا منتظرgalaxباش موجود بشه من خودمgtx970 g1‏ دسته دو گرفتم1300 کارت عالیه. خنک ،کم مصرف،پاور 650وات. 4kکه نمیخوای بازی کنی باید مانیتور گرونشو تهیه کنی. اونم با مصرف گرمای290x

لینک به دیدگاه

به نظر من اونقدر ها هم برتر نیست در 4k

pcars_3840_2160.gif  acu_3840_2160.gif  metro_lastlight_3840_2160.gif  wolfenstein_3840_2160.gif dai_3840_2160.gif

ویرایش شده توسط Ralf
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من اونقدر ها هم برتر نیست در 4k

pcars_3840_2160.gif  acu_3840_2160.gif  metro_lastlight_3840_2160.gif  wolfenstein_3840_2160.gif dai_3840_2160.gif

دوست من به نظر خودتون مقایسه که با سانسور همراه باشه درسته !؟ چون از 22 عنوانی که سایت تچ پاور آپ تست کرده دقیقا همین 5 موردی که شما گذاشتید 970 در 4K از 290X بهتر عمل کرده و در بقیه موارد ضعیف تر بوده !

در اصل شما دقیقا گشتید عناوینی که 290X در 4K ضعیف تر از 970 عمل کرده رو اینجا آوردید !

علت هم از نظر بنده مشخص هست شما خودت کارت 970 داری و ...

بدونید این کارتون موجب گمراهی دیگران میشه ...

لینک به دیدگاه

دوست من به نظر خودتون مقایسه که با سانسور همراه باشه درسته !؟ چون از 22 عنوانی که سایت تچ پاور آپ تست کرده دقیقا همین 5 موردی که شما گذاشتید 970 در 4K از 290X بهتر عمل کرده و در بقیه موارد ضعیف تر بوده !

در اصل شما دقیقا گشتید عناوینی که 290X در 4K ضعیف تر از 970 عمل کرده رو اینجا آوردید !

علت هم از نظر بنده مشخص هست شما خودت کارت 970 داری و ...

بدونید این کارتون موجب گمراهی دیگران میشه ...

خب دوست عزیز مگه کلا چند تا بنچمارک هست؟ من نمیخوام بگم فقط همینا هست. درسته 290x هم تو بقیه بیشتره ولی همچین بعضیا میگن که 290x برتره تو 4k انگار 970 تو هیچ بنچمارکی برتر نیست . در ضمن مگه اختلاف ها چقدره؟! 

درسته من 970 دارم طرفدار انویدیا هستم شما هم طرفدار ای ام دی هستی؟ مگه جرمه ؟ چه دلیلی داره  موجب گمراهی بشه این چند تا بنچمارک؟ 

مطمئن باشید تک کارت که هیچ دو تا 970 یا 290x بزارید تو 4k تو تنظیمات پایین شاید 30 فریم بتونید بازی کنید! هنوز دو تا 980 ti تو 4k اونچنان فریم نمیده مدرک هم هست. چون هنوز بهینه نشده 4k  برای بازی.

ویرایش شده توسط Ralf
لینک به دیدگاه

سلام من خودم همین Strix 970 رو دارم . عالیه. سرعت عالی اورکلاک بالا و کاملا (به معنای واقعی) بی صدا. خیلی راضیم من.

لینک به دیدگاه

۹۷۰ جدیدتر قوی تر تو قول اچ دی خنک تر و کم مصرف تر تو با این دو تا کارت نمیشه تو 4k فریم بالا گرفت،در کل این که بگیم 290x تو رزولوشن بالا برتری داره یه چیز بیخوده چون نه این رزولوشن واسه ما در دست رسه نه قیمت این مانیتورها کم نیست در کل ۹۷۰ بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوست عزیز مگه کلا چند تا بنچمارک هست؟ من نمیخوام بگم فقط همینا هست. درسته 290x هم تو بقیه بیشتره ولی همچین بعضیا میگن که 290x برتره تو 4k انگار 970 تو هیچ بنچمارکی برتر نیست . در ضمن مگه اختلاف ها چقدره؟! 

درسته من 970 دارم طرفدار انویدیا هستم شما هم طرفدار ای ام دی هستی؟ مگه جرمه ؟ چه دلیلی داره  موجب گمراهی بشه این چند تا بنچمارک؟ 

مطمئن باشید تک کارت که هیچ دو تا 970 یا 290x بزارید تو 4k تو تنظیمات پایین شاید 30 فریم بتونید بازی کنید! هنوز دو تا 980 ti تو 4k اونچنان فریم نمیده مدرک هم هست. چون هنوز بهینه نشده 4k  برای بازی.

نوشتم که 22 بازی هست ! پس اون 17 بازی که 290X برتر هست چی !؟ شما دارید به 5 بازی استناد می کنید که 970 در 4k بهتر از 290X هست و 17 بازی باقی مانده رو نادیده می گیرید !؟ اختلاف ها کلا تو 4K کم هست ولی هرچی باشه نتایج به نفع 290X هست.

من همون اوایل این تاپیک نوشتم که خودم AMD رو ترجیح میدم چون سلیقه ام AMD هست ولی به دوستمون گفتم 970 رو بگیره ! ولی اینکه از روی تعصب چیزی رو جابجا جلوه بدیم بی انصافی هست!

لینک به دیدگاه

بنده هم GTX 970 Strix دارم موقت رو سیستم قدیمیم هست اما کاملا راضیم به سه دلیل

1 - کاملا بی صدا (از 65 به بعد فن ها شروع به چرخش میکنن

2 - مصرف کم

3 - قدرت اورکلاک بالا

درسته 3.5 گیگ هست ولی برای 1080p یا tn کاملا کافی هستش و هیچ مشکلی ایجاد نمیشه

لینک به دیدگاه

نوشتم که 22 بازی هست ! پس اون 17 بازی که 290X برتر هست چی !؟ شما دارید به 5 بازی استناد می کنید که 970 در 4k بهتر از 290X هست و 17 بازی باقی مانده رو نادیده می گیرید !؟ اختلاف ها کلا تو 4K کم هست ولی هرچی باشه نتایج به نفع 290X هست.

من همون اوایل این تاپیک نوشتم که خودم AMD رو ترجیح میدم چون سلیقه ام AMD هست ولی به دوستمون گفتم 970 رو بگیره ! ولی اینکه از روی تعصب چیزی رو جابجا جلوه بدیم بی انصافی هست!

خب درسته 16-17 بازی r9290x بهتره! ولی الان شما این کارتو بگیرید میتونید راحت تو 4k بازی کنید که میگید در 4k برتره؟ یا کلا 1-2 فریم بیشتر از 970  میگیره که کل فریم فک نکنم در اکثر بازی ها به 20 هم برسه. در ضمن من از روی تعصب نگفتم اونایی که 970 تو 4k برتر بود رو نشون دادم که یه وقت فکر نکنن 970 تو 4k هیچی نیست!

ویرایش شده توسط Ralf
لینک به دیدگاه

مگه نمیگید 970فقط3.5گیگ هست؟پس چرا بعد آپدیت ها تو بازی 4گیگ کامل نشون میده؟

GTA V

Rome II

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...