رفتن به مطلب

مود کردن واتر کولر h50 روی سی پی 4670k

Recommended Posts

بنام خدا
با سلام
دوستان اگر داخل فروم چرخ زده باشن حتما اگهی من رو دیدن که چندتا قطعه برای فروش گذاشتم!!! http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=44712&hl=
یه واتر کولر h50 خریده بودم که هیچ متعلقاتی نداشت و فقط خود واتر بود، برای فروش گذاشته بودمش که بعداز چندتا پیشنهاد برای فروختنش به این فکر افتادم که روی مین بورد z97 c خودم نصبش کنم، مشکلاتی که پیش روی مین بود اولا: نداشتن براکت ها و سوکت های این واترکولر، دوما: نداشتن فن اصلی واترکولر، برای اینکار میخواستم ز بزنم به خود نمایندگی تخت جمشید ببینم چکار میتونن انجام بدن، آیا لوازمش رو جداگانه دارن یا خیر؟!

حقیقت دیدم یکم قضیه پیچیده میشه و این جور چیزا و علا الخصوص که من حوصله هم ندارم با خودم گفتم که دستی روی مین نصبش کنم، پس رفتم سراغ you.tube و اینکه چندتا کلیپ مود شده واتر کولر رو ببینم که چیز درست حسابی در نه اومد با توجه به فیلتر بودن سایت، بعد یادم یکی از بچه های سایت یه پست در مورد ماد کردن گرافیک 7950 خودش با واترکولر انجام داده بود که برای درست کردنش از بست استفاده کرده بود، بعداز تمام کردن امتحانات و اینکه از جناب حمید واحدی رفیق بسیار با مرام و گل من یک عدد کیس کورسیر obsidon 750D خریدم و رسید، صبح پنجشنبه مورخ 94/4/4 به صمیمی ترین دوستم و رفیق دوران دوم دبستانم مهندس آرمین خرمی نیا سپردم که قبل این بیاد خونه پیشم از سر راهش 2 عدد فن دیپ کول با led آبی بخره (از اون مدلاش که دونه ای 14 تومنه با یه آدامس موزی اشانتیون روش :laughing: ) با جتد عدد بست 30 سانتی سفید رنگ (اگر میخواستم تمام سوکت ها و فن واترکولر رو بخرم تقریبا باید یه 130 140 تومنی پیدا میشدم که با اینکار خرج من فقط 17 تومن شد :D )

موقع سر هم بندی کردن تصمیم رو به اینصورت گرفتیم که یکبار سیستم رو به علت کمبود امکانات روی بالشت :D  و بار بعدی داخل کیس اسمبل کنیم

اولین کاری که کردیم این بود که یه بست 30 سانت به دور بلاک واتر کولر بزنیم و بعد 4 تا بست از داخل اون رد کنیم، بست 30 سانت اول رو که دور واتر زدیم دیدیم که سوراخ های مین بورد خیلی کوچیک هستن بست های 30 سانتی از داخلشون رد نمیشه، سریع رفتم ترک موتور و از ابزار فروشی 8 عدد بست 10 سانت خریدم که پهنای خیلی کمتری داشتن، رسیدم خونه، اول رفتیم سراغ نصب کردن فن روی واتر کولر، با استفاده از بست های کوچیک یکی یکی تونستیم بست هارو از داخل جای پیچ های رادیات رد کرده رو رسونده به جای پیچ های فن و از داخل اون هم رد کرده و بعد یه چفت زدیم، بعد رفتیم سراغ وصل کردن واتر روی مین بورد، اولین کاری که کردیم این بود که بدون زدن خمیر سی پی سعی کنیم یک بار بصورت تست نصفه نیمه واتر رو روی مین قرار بدیم تا از مشکلات که ممکنه پیش بیان یا وقت مارو تلف کنن اگاهی پیدا کنیم، باز هم با 4 تا بست کوچیک یکی یدونه بست هارو از داخل سوراخ های مین رد کرده و اونارو وارد بست دور سی پی یو کردیم، بست درو سی پی یو رو سفت نکردیم تا اگر بخوایم کاری انجام بدیم یا بست از داخلش رد کنیم دستمون باز باشه، بعداز اینکه یه دور ازمایشی امتحان کردیم 4 عدد بست رو از داخل حلقه عبور داده و فقط باید خمییر رو اضافه میکردیم، وقت خمییر اضافه کردن یادمون رفت خمییر z9 دوستم رو بیاریم واسه همین رفتم از خمییز z9 خودم استفاده کردم که تقریبا یه 9 ماهی از بازکردنش میگذشت :cool:  اومدیم خمییر بزنیم که دیدیم وسط راه خمییر z9 ما تمام شد :crying: ، رفتم از اون خمیر ها اوردم که قوطی هستن و دونه ای 3 تومن =)) (تازه مغازه دار هم با کلی تعریف تمجید دادش :D )

عاقا اینطور شد که نصف خمیر z9 خشک شده که توی عکس هم مشخصه و مشکی رنگه، و نصف خمیر مرغوب 3 تومنه ای که سفید رنگه :laughing:

قسمت بعدی سرهم سفت کردن بست ها از پشت مین بورد بود که کار تمام شه

بعد از سفت کردن بست ها رفتیم سیستم رو روی با چندتا برگه کاغذ زیرش برای اجتناب از الکتریسیته ساکن قرار دادیم و زدیم به برق

به رفیقم گفتم ارمین تو با پیچ گوشتی سیستم روشن کن و دستت روی بلاک سی پی باشه و اون یکی دستت روی دکمه پاور، احیانا دیدی اتفاقی میخواد بیفته سریع سیستم خاموش کن تا نترکیده =))

سیستم روشن کردیم از بعد سریع رفتم داخل بایوس، چیزی رو که میدیدم باورم نمیشد: دمای سی پی یو از روی 45 درجه روی حالت بیکاری داخل مین رسیده بود به 26 درجه :eek:  (قبل این مود کردن هیچ عکسی نگرفتم ولی همیشه دما رو چک میکردم که حتی بعضی از مواقع به 100 درجه هم میرسید و در بازی dying light هم رو 78 تا 86 درجه متغیر بود)

برای اطمینان از این خوب کارکردن واتر بعداز چندتا تست تو محیط دکستاپ سیستم رو داخل کیس اسمبل کرده شروع به تست کردن گرفتیم

روی حالت بیکاری بین 27 تا 29 درجه متغیر بود و در حالت فول لود از 50 درجه تجاوز نمیکرد (تست بازی dying light که قبلا دما بعضی مواقع به 85 درجه هم میرسید)، البته باید این رو هم درنظر داشت که چه نوع خمییر بی کیفیتی استفاده کرده بودیم و دیگه اینکه دمای هوای اهواز واقعا گرمه وگرنه دما باز هم از این پایینتر میومد)

در اخر از دوست خوبم که کیس رو ازش گرفتم جناب حمید واحدی و دوست صمیمی من جناب مهندس ارمین خرمی نیا سپاس گذارم، امیدوارم که این مقاله تونسته باشه رضایت شما دوستان لیونی رو فراهم اورده باشه @};- :x

post-14065-0-83950800-1435308136_thumb.jpg

post-14065-0-56121400-1435308154_thumb.jpg

post-14065-0-02015900-1435308187_thumb.jpg

post-14065-0-63300800-1435308207_thumb.jpg

post-14065-0-50589700-1435308230_thumb.jpg

post-14065-0-37368500-1435308250_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش. تو عکس که H50 (قدیم) هست یا من اشتباه میکنم؟

لینک به دیدگاه

لا مصب ان بندای پلاستیکی از خفن ترین اختراعاتی بوده که بشر انجام داده همه جا به کار میاد ارزون هم هست کار خراب شد بدون ترس می بریش از اول ......

NICE WORK btw....

لینک به دیدگاه

داداش. تو عکس که H50 (قدیم) هست یا من اشتباه میکنم؟

خیر واتر h90 هستش

:clapping:  :clapping:  :clapping:

ایول بسیار عالی بود

@};-

قابل نداره اخوی، تو فکر این هستم یدونه 240mm هم برای گراف بزنم :laughing:

لا مصب ان بندای پلاستیکی از خفن ترین اختراعاتی بوده که بشر انجام داده همه جا به کار میاد ارزون هم هست کار خراب شد بدون ترس می بریش از اول ......

NICE WORK btw....

اره واقعا، روحش شاد هرکی ابداعش کرد @};-

لینک به دیدگاه

من خوشم اومد از این فکری که خرج کردی 

کیتشو میخواستی بگیری باید هزینه میکردی 

کل این واتر کولر اگر تعداد بالا باشه ساختنش هزینه ای نداره 

ولی باید بازارش باشه که بسازی خیلی هم ارزونتر از اشغالهای چینی درمیاد 

از بلاکش بگیر تا رادیات و شیلنگ و نافی هاش میشه کلشو با 200 تومن با رادیات 240 درست کرد 

XSPC تنها یک برند گرون قیمت هست و کل تجهیزاتش رو میشه با قیمت خیلی پایینتر و با کیفیت تر درست کرد 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

من خوشم اومد از این فکری که خرج کردی 

کیتشو میخواستی بگیری باید هزینه میکردی 

کل این واتر کولر اگر تعداد بالا باشه ساختنش هزینه ای نداره 

ولی باید بازارش باشه که بسازی خیلی هم ارزونتر از اشغالهای چینی درمیاد 

از بلاکش بگیر تا رادیات و شیلنگ و نافی هاش میشه کلشو با 200 تومن با رادیات 240 درست کرد 

XSPC تنها یک برند گرون قیمت هست و کل تجهیزاتش رو میشه با قیمت خیلی پایینتر و با کیفیت تر درست کرد 

نظرات شما و دوستان هستش که باعث میشه از کاری که کردم بیش از پیش خوشحالتر بشم، دوستان اگر بنظرتون نکته ای میرسه که من جا انداختم یا بشه بهترش کرد تو همین تاپیک قرار بدین

در مورد برند xs باید بگم که اون ور اب هزینه قطعاتش بسیار کمتر از این ور میشه، تو بعضی از سایت ها مثلا یه واتر پمپ یا محظفه آبش رو گذاشتن نزدیک 400 تومن درصورتی که به دلارش تا اونجایی که یادمه بسیار ارزونتر هستش

لینک به دیدگاه

عکس کیس با نصب واتر کولر h90

post-14065-0-88076300-1435344390_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

موافقم XSPC کلا بیخود گرون هست aquaco یک برند آلمانی هست که من وقتی نگاه میکنم هم کارهاش از بلاک و رادیات بگیر تا پمپ تمیز تر از XS است و قیمت هاش هم پایینتره ولی متاسفانه کسی که توی این کشور واردات رو انجام میده ادم بیسواد و کم دانشی هست و البته سو استفاده گر خوبی هم هست.

http://shop.aquacomputer.de/index.php?cPath=7

مثلا نافی رو زده دونه ای 1.5 اویرو که توی ایران میشه 6 اویرو 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

موافقم XSPC کلا بیخود گرون هست aquaco یک برند آلمانی هست که من وقتی نگاه میکنم هم کارهاش از بلاک و رادیات بگیر تا پمپ تمیز تر از XS است و قیمت هاش هم پایینتره ولی متاسفانه کسی که توی این کشور واردات رو انجام میده ادم بیسواد و کم دانشی هست و البته سو استفاده گر خوبی هم هست.

http://shop.aquacomputer.de/index.php?cPath=7

مثلا نافی رو زده دونه ای 1.5 اویرو که توی ایران میشه 6 اویرو 

سایت جالبی بود، بعلاوه اینکه قیمت های واقعا کمتری داشت با توجه به برند آلمانی بودنش :clapping:

لینک به دیدگاه

تحسین برانگیزه بسیار عالی

لینک به دیدگاه

تحسین برانگیزه بسیار عالی

قابل شمارو هم نداره برادر

البته تو فکر اینم هستم که براش خمییر خوب بگیرم ولی فک میکنم باید یبار دیگه این بست هارو ببندم هااااا چشام سیاهی میرن :cool:

لینک به دیدگاه

بهتره از تایرآپ(بست) مشکی رنگ استفاده کنی که اصلا معلوم نکنه و نتیجه کار قشنگتر میشه

لینک به دیدگاه

بهتره از تایرآپ(بست) مشکی رنگ استفاده کنی که اصلا معلوم نکنه و نتیجه کار قشنگتر میشه

احسنت بر شیری که تو را خورد :D

حتما دفه بعدی بست سیاه میزنم ببینم چه شکلی میشه @};-  (این سفیدارو که زدم گفتم نور بشون بخوره یکم سفید رنگ بشن که کیس قشنگ تر بشه)

لینک به دیدگاه

حتما دفه بعدی بست سیاه میزنم ببینم چه شکلی میشه @};-  (این سفیدارو که زدم گفتم نور بشون بخوره یکم سفید رنگ بشن که کیس قشنگ تر بشه)

اونجوری تابلو میشه که با بست بسته شده اما اونجوری مشکی میشه یه دست

البته نظر شخصی هستش

لینک به دیدگاه

واسه 780Ti حتما واترکولر بزار و تا خرخره اورکلاکش کن

واقعا می ارزه 

من الان با دمای 55 درجه رو رزولوشن 1440x2560 ویچر3 میزنم 30 فریم قفل و high  :cool:  :big hug:

تازه کارت من که 7950 هست

اگه اورکلاک نکنم هم که دما کلا از 42 بیشتر نمیشه

تازه با دور فن رادیاتور 50% که هیچ صدایی هم نداره

لینک به دیدگاه

سلام

تبریک . . تبریک به من . . تبریک به تو . . تبریک به همه.

واقعا راست گفتن محدودیت خلاقیت میاره!

سؤال

خب دوست عزیز اول اینکه گفتید قبلا دما حتی به 100 درجه هم رسیده!

اون وقت با چه کولری و از چه خمیری استفاده میکردید؟

انتقاد سازنده!

داداش این چه طرز خمیر زدنه؟!

یه جاش هست . . یه جاش نیست! کلا جالب نیست!

هر وقت میخواستید بست های سیاه ببندید حتما از خمیر CF III‏ استفاده کن، اونم به اندازه نصف نخد وسط پردازنده بگذارید بعد کولر رو نصب کنید.

بازم آفرین به خلاقیت و جسارت شما دوست عزیزم.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

سلام

بستهای سیاه از مواد بازیافتی ساخته میشن و کیفیت بستهای سفید رو ندارن و زود میشکنن.همین سفیدها رو با ماژیک هر رنگی دوس داشتین بزنین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکم عجیبه الان هم خمیر بی کیفیت هست هم براکت ندارید و ممکنه خوب و محکم بهم متصل نشده باشن و هم اینکه این فنی که استفاده کردید کلا بدرد رادیاتور نمیخوره و اینکه دما جایی که هستید هم بالا هست خخخخ تنظیمات بایوس حالت عادی هست یا ولتاژ کم کردید خخخ

لینک به دیدگاه

اوووووو حمزه رفتی تو کار 

مود کردن :laughing:

کارتون درسته حاجی

ما یگ گراف ماد کردیم :D

لینک به دیدگاه

اونجوری تابلو میشه که با بست بسته شده اما اونجوری مشکی میشه یه دست

البته نظر شخصی هستش

درست میفرمایی داش، نه من گفتم که هرکدوم از بچه ها اگر نظری چیزی دارن بگن من خوشحال میشم و حتما استفاده میکنم

واسه 780Ti حتما واترکولر بزار و تا خرخره اورکلاکش کن

واقعا می ارزه 

من الان با دمای 55 درجه رو رزولوشن 1440x2560 ویچر3 میزنم 30 فریم قفل و high  :cool:  :big hug:

تازه کارت من که 7950 هست

اگه اورکلاک نکنم هم که دما کلا از 42 بیشتر نمیشه

تازه با دور فن رادیاتور 50% که هیچ صدایی هم نداره

والا میخوام ببینم اگر خریدار نداشته باشه که برم تو کارش :D

البته همین الان هم روی آلترا و peple انویدیا هیر و smaa و همه گزینه ها رو ته اونم با درایور 443 و خورده ای اونم بدون اور روی روزلیشن Fhd بین 33 تا 70 تایی فریم میده :)

سلام

تبریک . . تبریک به من . . تبریک به تو . . تبریک به همه.

واقعا راست گفتن محدودیت خلاقیت میاره!

سؤال

خب دوست عزیز اول اینکه گفتید قبلا دما حتی به 100 درجه هم رسیده!

اون وقت با چه کولری و از چه خمیری استفاده میکردید؟

انتقاد سازنده!

داداش این چه طرز خمیر زدنه؟!

یه جاش هست . . یه جاش نیست! کلا جالب نیست!

هر وقت میخواستید بست های سیاه ببندید حتما از خمیر CF III‏ استفاده کن، اونم به اندازه نصف نخد وسط پردازنده بگذارید بعد کولر رو نصب کنید.

بازم آفرین به خلاقیت و جسارت شما دوست عزیزم.

موفق باشید.

علیک سلام دوست گرامی، طاعات و عبادات شما قبول

مرسی خان از نظرت البته بیشتر این بود ...O... تا محدودیت =))

در مورد سوال اول اینکه توسط خود فن باکس بوده، مین بورد هم روی میزم اسمبل بود

میگم که اگر دقت کرده باشی وقتی خمیر هارو استفاده کردم که چهارتا بست رو رد کرده بودم و از یه گوشه شروع کردم به خمییر زدن (بازهم با این مشکلاتی که داشتم واقعا عالی خنک میکنه)

اگر گیرم بیاد حتما تهیه میکنم، خواهش میکنم قابل شمارو هم نداره اخوی @};-

سلام

بستهای سیاه از مواد بازیافتی ساخته میشن و کیفیت بستهای سفید رو ندارن و زود میشکنن.همین سفیدها رو با ماژیک هر رنگی دوس داشتین بزنین.

علیک سلام، والا اصلا در مورد کیفیت بست ها اطلاعی نداشتم، اگر اینطور باشه حتما همینکارو میکنم (یه سوالی هم میپرسم از این فروشنده ها ببینم چی میگن)

یکم عجیبه الان هم خمیر بی کیفیت هست هم براکت ندارید و ممکنه خوب و محکم بهم متصل نشده باشن و هم اینکه این فنی که استفاده کردید کلا بدرد رادیاتور نمیخوره و اینکه دما جایی که هستید هم بالا هست خخخخ تنظیمات بایوس حالت عادی هست یا ولتاژ کم کردید خخخ

درمورد نداشتن براکت واینکه بگین خوب نصب نشده، طوری نصب کردم که روی پردازنده قشنگ بشینه اونم بصورت ضربدری :D  واسه همین این رفیقمون با سیم چین گرفتتش تا اگر یه وقت بالانس نبود از جای دیگه سفتش کنیم، این دما مال دمایی هستش که بمحض خروج از بازی dying light گرفته شده، نه هیچ دستکاری نکردم اتفاقا میخوام اور کنم ببینم روی فرکانس 4/5 چه دمایی داره

اوووووو حمزه رفتی تو کار 

مود کردن :laughing:

کارتون درسته حاجی

ما یگ گراف ماد کردیم :D

حاجی خودتی :mad: =))

اره بابا دیگه مردم از بس اینکه با فن استوک خود اینتل دماش تا 100 میرفت بالا، گفتم تا قبل اینکه بفروشمش یه دستی بش بکشم ببینم چی از اب در میاد :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن 12 سانت deepcool

داداشم یه لطفی بکن از همین H90 لینک بده بی زحمت.

خیلی مشکوک شدم. چون میگی جعبه و اینا هم نداشته برای خودت نگرانم. منم H90 دارم ولی 140mm هست.

cosair-hydro-h90.jpgh90_hero_no_fan.png

ارتفاع پمپ و نوع شیلنگارو نگاه کن.

9158035a_6YYEu9X.jpeg

این H50 که عکس دادم حداقل 5 سال عمرشه.

این مدل 2013شه:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835181010

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...