رفتن به مطلب

واتر کولر برای 4790K چی بخرم ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه بچه های لیون

یه واتر کولر میخوام برای 4790K بگیرم با این فرض که cpu همیشه روی 100 درصد استفاده بشه و شاید ماهی 1 بار خاموش بشه (حتما هم واتر میخوام)

Cooler Master Nepton 280L خیلی شنیدم که خوبه

این جدیده چیه چطوره : http://lioncomputer.ir/product/5410/+DeepCool+Gamer+Storm+CAPTAIN+360+AiO+Liquid+CPU+Cooler/ ؟

و کلا اگه 3 انتخاب داشته باشیم 1 فن 2 فن 3 فن روی رادیات چه مدل هایی پیشنهاد میکنید ؟ (از هر سایز یدونه)

لینک به دیدگاه

کارایی گیمر استورم رو نمیدونم ولی کارایی 280L طبق بنچمارکها بنظر خوب میاد، این دوستمون دارند:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41958

آک هم هست تقریباً.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز 

واتر کولر 280L واقعا نویز بسیار بالایی داره و حتی در بعضی از آنها شاهد ننویز خود رادیات هم بودیم بجز نویز فنها که بسیار زیاده نویزش خیلی خیلی بالاست و بنظر من اگر بخایم یکی از بهترین واترکولر ها رو با نویز نسبتا خوب انتخاب کنیم H110 بهترین گزینه هست . 

هم از لحاظ پرفورمنس این واتر کولر یکی از بهترین عملکرد ها رو داشته و هم نویز قابل قبولی داره . 

لینک به دیدگاه

من Corsair H110 رو روی 4770 بستم خیلی عالی جواب می داد ولی خب یه مساله ای هست و اون این که این پردازنده های 4770 و 4790 و حتی 3770 در انتقال حرارت به سطح خارجی دچار مشکل هستند و این مشکل هم باعث کمی بالاتر رفتن دما می شه البته می شه با برداشتن سطح روی پردازنده و تماس مستقیم سطح خنک کننده این مشکل رو حل کرد ولی خب این کار اصلا توصیه نمی شه

لینک به دیدگاه

شما H110i GTX 280mm هم بگیرید بدرد کارتون نمیخوره چون نوشتید 24 ساعته روی 100 درصد فشاره 

بهرتر از خنک کننده های آبی با گردش باز استفاده کنید .البته کیس هم باید مناسب باشه 

کل این  close loop ها  خلاصه میشه به یک پمپ کف کش مینیاتوری که برد روش هست و زیرش بلاکه 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان

خوب نظر اکثر بچه ها روی H110 هست چیز بهتری هم هست ؟ که تو ایران باشه و بنچمارک خوبی داشته باشه

و یه سوال از دوست خوبمون Analyser عزیز ، پیشنهاد شما چیه ؟ چه برندی چه مدلی ؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان

خوب نظر اکثر بچه ها روی H110 هست چیز بهتری هم هست ؟ که تو ایران باشه و بنچمارک خوبی داشته باشه

و یه سوال از دوست خوبمون Analyser عزیز ، پیشنهاد شما چیه ؟ چه برندی چه مدلی ؟

من برای کار شما xspc رو پیشنهاد میکنم .در خارج از کشور باشید برندهای بهتر با قیمتهای پایینتری است 

************************************************************************************************************

اگر هم بودجتون نمیرسه مجبورید H100-H110 بگیرید  ولی این کولرها جواب کاری رو که شما میخواهید نمیده 

لینک به دیدگاه

توی کیفیت کورسیر که شکی نیست ول من چندروز پیش دیدم لیون یه کولر triple rad اورده بوده این بود فکر کنم DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 360 و طبق اینکه هرچ رادیاتور بیشتر کارایی بالاتر فکر می کنم کارای این از کورسیر بیشتر باشه حالا باید باز تحقیق کنم.....

در کل اگر کیسی که می گیری جا داره این کولر triple rad خیلی چشم منو گرفته....

لینک به دیدگاه

توی کیفیت کورسیر که شکی نیست ول من چندروز پیش دیدم لیون یه کولر triple rad اورده بوده این بود فکر کنم DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 360 و طبق اینکه هرچ رادیاتور بیشتر کارایی بالاتر فکر می کنم کارای این از کورسیر بیشتر باشه حالا باید باز تحقیق کنم.....

در کل اگر کیسی که می گیری جا داره این کولر triple rad خیلی چشم منو گرفته....

سلام دوست عزیز.

گول هیکل این کولر غول تشن نخرید!

حتی از H110 هم ضعیف تر هست البته طبق برسی سایت Techpowerup.

دقیق یادم نیست اما فکر کنم فقط یک درجه با Deepcool gamerstorm ‎240m‏ تفاوت داشت!

لینک به دیدگاه

اصل کار اون پمپ کف کشی هست که روی بلاک بسته میشه نه رادیات 

رادیات  خاور 5 لول مسی هم ببندی وقتی گردش اب درست نباشه بدرد نمیخوره 

لینک به دیدگاه

یه سوال

چرا انقد حساسید رو دمای سی پی یو؟ انقدم دیگه سی پی یو داغی نیست :|

خوب برای استفاده دائم که توربوبوست رو معمولا خاموش میکنن چون فقط الکی ولتاژ میده، خودتونم که نگفتید اور میخواید بکنید، دمایی در این صورت نداره که بخواید واترکولرهای اوپن بذارید

من الان ice balde pro v2(که اصن یه کولر ساده 4 پایپه اس) دارم رو 4790k، رندر هم زیاد میکنم (فک کنم کار شما با سیستم هم رندر باشه) چندوقت پیش یه رندری رو باید انجام میدادم که سیستم یک روز روشن بود، کلا دمای سی پی یو بالاتر از 62-63 نرفت تا جایی که یادمه، کیسم هم x1 و فن هم فقط فن اولیه x1 روشه (البته اون موقع اخرای زمستون بود، هوا خنکتر بود، توربو هم خاموش بود، ولتاژها هم دیفالت)

هرچند نمیدونم شاید مثلا تو یک ماه روشن بودن یسری فاکتورهای دیگه هم وارد قضیه بشه، ولی صرفا خواستم تجربمو بگم @};-

راستی فک کنم اگه کیستون رو هم بگید دوستان بتون بیشتر کمکتون کنن @};-  @};-

ویرایش شده توسط Hossein Rezazade
لینک به دیدگاه

خنک کننده من رو ببندید اگه رو صداش حساسید چهارتا فنه 14 سانته ناکتوآ بندازید اصلا نیاز نیست که دیگه 100 درصد کارکنند فنها

لینک به دیدگاه

من برای کار شما xspc رو پیشنهاد میکنم .در خارج از کشور باشید برندهای بهتر با قیمتهای پایینتری است 

************************************************************************************************************

اگر هم بودجتون نمیرسه مجبورید H100-H110 بگیرید  ولی این کولرها جواب کاری رو که شما میخواهید نمیده 

منظورتون

http://www.sakhtafzarmag.com/review/19327-xspc-raystormrs360750

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/16153-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%B3-%D9%BE%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-XSPC

هست ؟

در این مورد اصلا اطلاعاتی ندارم که چطور عمل میکنه و چه مزایایی واقعا داره

و اینکه رادیات یه سری تو کیس میبندن یه سری بیرون دقیقا کدوم درسته ؟ چون وقتی میره بیرون خوب خیلی امکان مانور زیاد میشه فقط شاید شلنگ کم بیاد که قابل خریده

یه سوال

چرا انقد حساسید رو دمای سی پی یو؟ انقدم دیگه سی پی یو داغی نیست :|

خوب برای استفاده دائم که توربوبوست رو معمولا خاموش میکنن چون فقط الکی ولتاژ میده، خودتونم که نگفتید اور میخواید بکنید، دمایی در این صورت نداره که بخواید واترکولرهای اوپن بذارید

من الان ice balde pro v2(که اصن یه کولر ساده 4 پایپه اس) دارم رو 4790k، رندر هم زیاد میکنم (فک کنم کار شما با سیستم هم رندر باشه) چندوقت پیش یه رندری رو باید انجام میدادم که سیستم یک روز روشن بود، کلا دمای سی پی یو بالاتر از 62-63 نرفت تا جایی که یادمه، کیسم هم x1 و فن هم فقط فن اولیه x1 روشه (البته اون موقع اخرای زمستون بود، هوا خنکتر بود، توربو هم خاموش بود، ولتاژها هم دیفالت)

هرچند نمیدونم شاید مثلا تو یک ماه روشن بودن یسری فاکتورهای دیگه هم وارد قضیه بشه، ولی صرفا خواستم تجربمو بگم @};-

راستی فک کنم اگه کیستون رو هم بگید دوستان بتون بیشتر کمکتون کنن @};-  @};-

کاری که باهاش انجام میشه طولانی مدت روشن بودن و پردازش روی 100 هست اتفاقا اصلا رند و کار های 3 بعدی نیست اصلا پردازش گرافیکی نداره

ممکنه اور بشه ممکنه نشه ولی همیشه روی 100 استفاده میشه و به ندرت سیستم بیکار میشه  :)  @};-

ویرایش شده توسط ashkanyp
لینک به دیدگاه

خنک کننده من رو ببندید اگه رو صداش حساسید چهارتا فنه 14 سانته ناکتوآ بندازید اصلا نیاز نیست که دیگه 100 درصد کارکنند فنها

کاملا موافقم.

یه نگاه به امضا من بنداز استارتر عزیز.

این کولر کاملا ارزش نویز ایجاد شده رو داره.

دمای پردازنده من در حالت اورکلاک شده بعد از 3 روز تحت فشار 100 درصد بودن توی دمای محیط 32 درجه ای به صورت میانگین به 63 رسید. دمای بالاترین هسته حداکثر به 68 و پاییترین هسته به 58 درجه رسید.

در حالت عادی و بدون اور کلاک و حتی بدون نیاز به هیچ تغییر دیگه ای شما در سیستمتون این دما ها رو با این کولر مشاهده نخواهید کرد.

ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

کاملا موافقم.

یه نگاه به امضا من بنداز استارتر عزیز.

این کولر کاملا ارزش نویز ایجاد شده رو داره.

دمای پردازنده من در حالت اورکلاک شده بعد از 3 روز تحت فشار 100 درصد بودن توی دمای محیط 32 درجه ای به صورت میانگین به 63 رسید. دمای بالاترین هسته حداکثر به 68 و پاییترین هسته به 58 درجه رسید.

در حالت عادی و بدون اور کلاک و حتی بدون نیاز به هیچ تغییر دیگه ای شما در سیستمتون این دما ها رو با این کولر مشاهده نخواهید کرد.

ایولا داری فقط گرافیکو دور گذاشتی غیده سرعت رو زدی برای قشنگتر شدنه دیزایین

لینک به دیدگاه

خنک کنندخ های آبی و بادی هر 2 می توانند جواب گوی کار شما باشند به شرط تهویه هوای خوب و دمای پایین محیط!

تفاوت اصلی خنک کننده آبی باز با خنک کننده بسته هم در این هست که شما به قیمت از دست دادن راحتی در نگهداری و استفاده از واتر کولر، این امکان را به خود می دهید که باز دهی را تغییر داده و از بازدهی هم رده تا باز دهی 100% بهتر، بنا بر هزینه ای که می کنید و قطعاتی که انتخاب می کنید تغییر می دهید.

در خنک کننده های باز شما قطعات را مثل بلاک رادیاتود شلنگ و ... همه را جداگانه خریداری کرده سپس به آن شکلی که خود شما می خواهید آن ها را می بندید.

حال شما می توانید ارزانترین و بد ترین قطعات را خریداری کرده و بازدهی پایین تر ازخنک کننده آبی بسته را هم داشته باشید، و یا بهترین ها را انتخاب کرده و دما ررا به گونه شگفت انگیزی پایین بیاورید! و همیشه اندازه رادیاتور باعث پایین آمدن دما نمی شود، کنترل دما در خنک کننده های آبی به عوامل زیادی بستگی دارد همچون حجم آبی که جا به جا می شود و قدرت انتقال حرارت بلاک و رادیاتور شما.

ولی در کل اگر آشنایی زیادی با این گونه از خنک کننده ها ندارید و کار شما به گونه ای است که نمی توانید زیاد خودتان پای کامپیوتر خود باشید اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم به دنبالشان بروید. در اینجور شرایط بهتر است از خنک کننده های بادی استفاده کنید.

و در نظر داشته باشید پس از مدتی کارکرد زیاد با پردازنده 4790k به مشکل حرارت می خورید و هیچ خنک کننده ای نمی تواند این مشکل را حل کند زیرا انتقال حرارت در مرحله ای قبل از خنک کننده شما با اشکال مواجه است.

لینک به دیدگاه

یک نکته هم اضافه کنم دوست عزیز چون واتر کولره معنیش این نیست که حتما خنک تر و بهتر از air cooler هست ها! سند حرفم هم اینه مثلا noctua dh 15 از corsair h110 هم خنکتره! هم صداش کمتره! می تونید بنچمارک ها رو ببینید

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

خنک کنندخ های آبی و بادی هر 2 می توانند جواب گوی کار شما باشند به شرط تهویه هوای خوب و دمای پایین محیط!

تفاوت اصلی خنک کننده آبی باز با خنک کننده بسته هم در این هست که شما به قیمت از دست دادن راحتی در نگهداری و استفاده از واتر کولر، این امکان را به خود می دهید که باز دهی را تغییر داده و از بازدهی هم رده تا باز دهی 100% بهتر، بنا بر هزینه ای که می کنید و قطعاتی که انتخاب می کنید تغییر می دهید.

در خنک کننده های باز شما قطعات را مثل بلاک رادیاتود شلنگ و ... همه را جداگانه خریداری کرده سپس به آن شکلی که خود شما می خواهید آن ها را می بندید.

حال شما می توانید ارزانترین و بد ترین قطعات را خریداری کرده و بازدهی پایین تر ازخنک کننده آبی بسته را هم داشته باشید، و یا بهترین ها را انتخاب کرده و دما ررا به گونه شگفت انگیزی پایین بیاورید! و همیشه اندازه رادیاتور باعث پایین آمدن دما نمی شود، کنترل دما در خنک کننده های آبی به عوامل زیادی بستگی دارد همچون حجم آبی که جا به جا می شود و قدرت انتقال حرارت بلاک و رادیاتور شما.

ولی در کل اگر آشنایی زیادی با این گونه از خنک کننده ها ندارید و کار شما به گونه ای است که نمی توانید زیاد خودتان پای کامپیوتر خود باشید اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم به دنبالشان بروید. در اینجور شرایط بهتر است از خنک کننده های بادی استفاده کنید.

و در نظر داشته باشید پس از مدتی کارکرد زیاد با پردازنده 4790k به مشکل حرارت می خورید و هیچ خنک کننده ای نمی تواند این مشکل را حل کند زیرا انتقال حرارت در مرحله ای قبل از خنک کننده شما با اشکال مواجه است.

ممنون از توضیحاتتون ، خوب این مشکل چه زمانی پیش میاد ؟ زمانی که اور شده باشه یا نه کلا بعد یه مدت پیش میاد ؟ و راه حل چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

الان در بازار الان کولر 3فن ابی هم هست ولی حالا حالاها قوی ترین کولر 

Corsair Hydro H110i GT

است وبرای کار شما و هر کاری از این مدل بهتر نیست

ویرایش شده توسط bzargar
لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون ، خوب این مشکل چه زمانی پیش میاد ؟ زمانی که اور شده باشه یا نه کلا بعد یه مدت پیش میاد ؟ و راه حل چیه ؟

چه اور شده باشه چه نشده باشه، به هر حال این مشکل پیش میاد و حداقل 15-20 درجه به دمای اصلی شما اضافه می کنه وقتی به بد ترین حالتش برسه. کعری به اور ندارم ولی دما عامل اصلی خشک شدن خمیر سیلیکن زیر زیر صفحه انتقال دهنده حرارت پردازنده شما است، طبیعی هست اور بشه و یا کار کرد پردازنده زیاد باشه و ... حرارت بالا میره و به این روند سرعت میده.

بهترین راه حل اینه که شما اون صفحه را برداشته و خمیر سیلیکن زیرش رو تعویض کنید.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ایولا داری فقط گرافیکو دور گذاشتی غیده سرعت رو زدی برای قشنگتر شدنه دیزایین

خیلی ممنون از تعریفت دوست من. دقیقا این کار رو برای زیباییه بیشتر کردم ولی سرعت کم نشده چون بورد من سرعتش در اسلات 1 و 3 هیچ فرقی نداره و قابلیت سویچ کردن روی اسلات رو داره @};-  @};-  @};-

از استارتر عزیز بابت این پیام که به موضوع مربوط نیست عذرخواهی میکنم. در صورت نیاز میتونید حذفش کنید.

لینک به دیدگاه

چه اور شده باشه چه نشده باشه، به هر حال این مشکل پیش میاد و حداقل 15-20 درجه به دمای اصلی شما اضافه می کنه وقتی به بد ترین حالتش برسه. کعری به اور ندارم ولی دما عامل اصلی خشک شدن خمیر سیلیکن زیر زیر صفحه انتقال دهنده حرارت پردازنده شما است، طبیعی هست اور بشه و یا کار کرد پردازنده زیاد باشه و ... حرارت بالا میره و به این روند سرعت میده.

بهترین راه حل اینه که شما اون صفحه را برداشته و خمیر سیلیکن زیرش رو تعویض کنید.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

کاملا با توضیحاتشون موافقم و شما بعد از مدتی مجبور هستید که خمیر رو تعویض کنید و حتما به کسی این کار رو بسپارید که تجربه تعویض خمیر داخل پردازنده رو داشته باشه @};-

لینک به دیدگاه

پس فکر کنم یدونه 110i باید بگیرم و بعد از اینکه پردازنده به مشکل خورد بدم خمیرشو عوض کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...