رفتن به مطلب

Corei7 4970k or core i7 5820k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

زرین جان ماهیت کار نرم افزار های سه بعدی مولتی هست و از حداکثر توان سی پی یو استفاده میکنه

برای همین هست که حتما باید در کنارش از یه کولر خوب استفاده کرد تا این حرارت تولیدی به خوبی در طولانی مدت دفع بشه 

فقط اگه حین پردازش از سیستم استفاده میشه باید دستی یک یا دو تا از هسته ها رو از مدار خارج و ازاد کرد برای استفاده از سیستم در کنار پردازش رندر

من کارم آنالیز های اجزا محدودی در کارهای مهندسی هست و اطلاعم در مورد کارهای رندرینگ گرافیکی کم هست. ولی اگر اینطوری که شما می گی پس این دوستمون نباید اینهمه در مورد خرید 5820k وسواس به خرج بدن واگر می خوان کمی تو بودجه صرفه جویی کنن خوب 4930k تفاوت کاراییش با 5820k تقریبا 5 درصد هست. تمامی خوبیهای 5820k رم داره تازه 40 لین هم هست ماننده 5930k.

کولر من Zalman cnps 12x هستش کولر متوسط به بالایی هستش و ولی بازم دما برای 4.4 احساس کردم برای آنالیز های طولانی مدت خیلی مناسب نباشه. بنابراین با توجه به کولرم فرکانس سی پی یو رو طوری تنظیم کردم تا در گرمترین روزها هم از 75 بالا نزنه (فرکانس 4.2)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک دنیا ممنون از همتون.

حسن جان من منظورم z97 pro gamer هست. اشتباه از من بود کامل ننوشتم.

واسه رندر برد خوبی نیست

شما باید بردی انتخاب کنی که دوام قطعات و بخصوص خازنهاش خوب باشه

برد انتخابی شما حتی واسه بازی هم خوب نیست چون امکانات خاصی نداره!

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

درباره‌ی  cuda افسانه‌سرایی زیاد کرده‌ان، ولی توی مواردی که وقت شده مقایسه‌ی دقیق کنم توی نرم‌افزارهای تدوین برتری‌ای نسبت به opencl ندیده‌ام.( توضیح: cuda مربوط به nvidia و opencl یک پلتفورم باز است که همه‌ی سازنده‌ها می‌توانند توابع آن را به کار گیرند.)

ue  از opencl استفاده می‌کند و فکر نکنم از این نظر تفاوتی بین amd , nvidia باشد. وقتی نوع سوکت پردازنده وقطعه‌هایی که موجود داری و حدود بودجه رو مشخص کردی اون‌وقت می‌شه درباره‌ی برد و دیگر قطعه‌‌ها نظر داد.ssd های ساتا روی همه‌ی مادربوردها قابل استفاده است و اگر z97 بگیری تعدا کافی درگاه خواهد داشت. اگر حجم بایگانیت کمه و نیاز به درگاه‌های ساتا و یو‌اس‌بی نداری و قصد صرفه‌جویی داری می‌تونی از برند msi یا ازراک با ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان مادربورد خوب بگیری. اگر برای دست دو خریدن مشکلی نداشته باشی z87 رو هم‌اکنون دیدم یکی از دوستان گذاشته بود ۳۵۰ تومان.

رم ddr4 از هم‌فرکانسش در ddr3 عموما تاخیر بیشتری داره مگر این‌که نوع گرانش روبه شرط موجود بودن بخری. 

کودا افسانه نیست 

اگر بود این همه انستیتو نمیرفتن 4-5 هزار دلار هزینه کنن کارت تسلای انویدیا رو تهیه کنن 

اگر افسانه بود انتخاب های دیگه ای هم از شرکتهای intel-amd بود میرفتن سراغ اونها 

توی بروت فورث  نرم افزار با cuda خیلی قویتر از کارتی است که بدون استفاده از کودا کور کار میکنه 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

مرسی از همه دوستان ؛ زرین جان ،4930k اگه اشتباه نکنم 1.800 قیمتشه الان ! حدود 500 تومن گرونتر از 5820 هست. من بین 4790 و 5820 موندم کدوم رو بگیرم :)  دیگه واقعا گیج شدم. هر چی بیشتر میرم توی قضیه بدتر گیج میشم. 
بله تو شرکت و تو خونه موقع رندرینگ cpu 100 use میشه. تصمیم رو گرفتم همون 5820 و رم 16 گیگ رم ddr4 میگیرم. در آینده 16 تا دیگه اضافه میکنم.

فقط یکی از دوستان گفتن اگه ddr4 میگیری حتما باید 4 تا بگیری تا از چهار کاناله بودنش استفاده کنی؟! درسته این موضوع یعنی باید 4 تا 4گیگ بخرم تا فرجی بشه؟! یا نه 2 تا 8 هم بگیریم قابلیت 4 کاناله کار میکنه؟! مرسی.

و در آخر زرین جان تو سایت اینتل نوشته 5820k  آپ تو 3.6.          upto 3.6 . چوری تا 4.4 شما کلاک کردی؟! 

ویرایش شده توسط shayan.nick
لینک به دیدگاه

زرین جان ماهیت کار نرم افزار های سه بعدی مولتی هست و از حداکثر توان سی پی یو استفاده میکنه

برای همین هست که حتما باید در کنارش از یه کولر خوب استفاده کرد تا این حرارت تولیدی به خوبی در طولانی مدت دفع بشه 

فقط اگه حین پردازش از سیستم استفاده میشه باید دستی یک یا دو تا از هسته ها رو از مدار خارج و ازاد کرد برای استفاده از سیستم در کنار پردازش رندر

مهدی جان شمارمو برات پست کردم میشه اون دوستتو که گفتی لینک کنی از ایشون هم کمک بگیرم؟! دمت گرم

لینک به دیدگاه

مرسی از همه دوستان ؛ زرین جان ،4930k اگه اشتباه نکنم 1.800 قیمتشه الان ! حدود 500 تومن گرونتر از 5820 هست. من بین 4790 و 5820 موندم کدوم رو بگیرم :)  دیگه واقعا گیج شدم. هر چی بیشتر میرم توی قضیه بدتر گیج میشم. 

بله تو شرکت و تو خونه موقع رندرینگ cpu 100 use میشه. تصمیم رو گرفتم همون 5820 و رم 16 گیگ رم ddr4 میگیرم. در آینده 16 تا دیگه اضافه میکنم.

فقط یکی از دوستان گفتن اگه ddr4 میگیری حتما باید 4 تا بگیری تا از چهار کاناله بودنش استفاده کنی؟! درسته این موضوع یعنی باید 4 تا 4گیگ بخرم تا فرجی بشه؟! یا نه 2 تا 8 هم بگیریم قابلیت 4 کاناله کار میکنه؟! مرسی.

و در آخر زرین جان تو سایت اینتل نوشته 5820k  آپ تو 3.6.          upto 3.6 . چوری تا 4.4 شما کلاک کردی؟! 

تو همین فروم 4930k دست دوم می تونی پیدا کنی نهایتا 1400 الی 1500.  هر کدوم از قطعاتتو تونستی دست دو بگیر.

بله حتما باید 4 تا رم باشه که کواد چنل بشه.

اگر بدترین شانس رو هم داشته باشی سی پیوت تا 4.3 اور می شه. تو 4.4 با واتر کولر درنظر بگیر 4.2 با ایر.

لینک به دیدگاه

مال من با ایر تا 4.4 اور شد ولی تو طولانی مدت برای 4.4 باید واتر باشه تا دما مناسب باشه ولی با یه ایر کولر 300 تومنی تو 4.2 دما 70 درجه هست تو استرس تست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...