رفتن به مطلب

انتخاب ASUS VX24AH 24Inch WQHD LED Monitor

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

این مانیتور گویا تازه به لیست محصولات لیون اضافه شده:

http://lioncomputer.ir/product/5450/ASUS+VX24AH+24Inch+WQHD+LED+Monitor/#prettyPhoto

بنظرتون با توجه به قیمت و امکاناتش نسبت به سایربرند ها توی همین سایز و رزولوشن ارزش خریدش چقدره؟

خیلی دوست دارم یه همچین مانیتوری تهیه کنم، اما واقعاً دانشی جز همین موارد سطحی مثل پنل، رزولوشن، سایز، زمان پاسخگویی، چیز دیگه ای از مانیتور ندارم، نمیخوام چشم بسته خرید کنم. تشکر.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

عجله ای برای خریدش ندارم، با توجه به افت مشهود بازار، متهاش میخوام بگیرمش، ولی لااقل اطلاعات مناسبی داشته باشم + اینکه شاید مدل بهتری توی همین رنج قیمت هم اگر باشه معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

برا اون رزولوشن بهترین سایز ۲۷ هست ...کمی صبر کنید ک اون هم وارد شه بهتره

لینک به دیدگاه

استفادتون چیه دوست عزیز؟

اگه برای گیم میخواین باید بگم که به کارت قوی نیاز دارین در این رزولیشن.حد اقل 970 و 290.

اگه برای فیلم و کارهای معمولی میخواین بستگی به خودتون داره که میخواین این مقدار هزینه کنید یا خیر.

در کل اگه من بودجم میرسید میخریدم.

لینک به دیدگاه

این مانیتور جدیدا وارد شده و از مسئولان سایت خواهش کردم تا اضافه اش کنند که موافقت شد ....

خودم هم همین رو میخوام بخرم { اگه کاری پیش نیاد که پول بره :| }

این مانیتور ریویو خاصی ازش نیومده ولی یه فیلم تو یوتیوب ازش دیدم عالی به نظر میومد .....جدید هست و برای ریویو باید صبر کرد

توجه داشته باشین چنین مانیتور رو دل و ایسر هم دادن بیرون ولی قیمت اونا 1.800 تومنه ولی این مانیتور 1.400 تومنه پس به نظرم قیمت هم نسبتا مناسبه

در رابطه با سایز ، کسایی هستن سایز بالای 24 رو دوست ندارند ولی رزولوشن بالا رو دوست دارند . . . . خوب این 2k بودن در سایز 24 باعث میشه pixel pitch بسیار عالی داشته باشین و همین طور تصاویر بسیار شارپی رو داشته باشین

برای بازی هم یه خردهبا تنظیمات بازی میکنی اپشن های غیز ضروری روی med یا high میزاری کارت قوی باشه بالا45 هست دیگه . . .

فوقش میاین روزلوشن رو 1080p میزارین فول اسکرین میکنین چون مانیتور 24 هست فکر میکنم مثل این بمونه که تو مانیتور 1080p 24inch بازی میکنین

در کل نظر خودم مثبته ، و با فهمیدن قیمت های مثل همین مدل از دل و ایسر و حتی خود ایسوز با مدل MX این مدل که واقعا قیمتشون خیلی بیشتر بود این مانیتور ASUS VX24AH به نظرم خیلی مناسبه

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

برا اون رزولوشن بهترین سایز ۲۷ هست ...کمی صبر کنید ک اون هم وارد شه بهتره

این یه مورد رو نمی دونم، ولی طبعاً قیمت بسیار بیشتری خواهد داشت.

استفادتون چیه دوست عزیز؟

اگه برای گیم میخواین باید بگم که به کارت قوی نیاز دارین در این رزولیشن.حد اقل 970 و 290.

اگه برای فیلم و کارهای معمولی میخواین بستگی به خودتون داره که میخواین این مقدار هزینه کنید یا خیر.

در کل اگه من بودجم میرسید میخریدم.

استفاده حقیقتش زیاده، من تایمی در حدود 8 الی 12 ساعت رو بعضی از روزها پای سیستم هستم، گیم + وب و طراحی وب + طراحی گرافیکی با فتوشاپ و سایر کاربری های عمومی

این مانیتور جدیدا وارد شده و از مسئولان سایت خواهش کردم تا اضافه اش کنند که موافقت شد ....

خودم هم همین رو میخوام بخرم { اگه کاری پیش نیاد که پول بره :| }

این مانیتور ریویو خاصی ازش نیومده ولی یه فیلم تو یوتیوب ازش دیدم عالی به نظر میومد .....جدید هست و برای ریویو باید صبر کرد

توجه داشته باشین چنین مانیتور رو دل و ایسر هم دادن بیرون ولی قیمت اونا 1.800 تومنه ولی این مانیتور 1.400 تومنه پس به نظرم قیمت هم نسبتا مناسبه

در رابطه با سایز ، کسایی هستن سایز بالای 24 رو دوست ندارند ولی رزولوشن بالا رو دوست دارند . . . . خوب این 2k بودن در سایز 24 باعث میشه pixel pitch بسیار عالی داشته باشین و همین طور تصاویر بسیار شارپی رو داشته باشین

برای بازی هم یه خردهبا تنظیمات بازی میکنی اپشن های غیز ضروری روی med یا high میزاری کارت قوی باشه بالا45 هست دیگه . . .

فوقش میاین روزلوشن رو 1080p میزارین فول اسکرین میکنین چون مانیتور 24 هست فکر میکنم مثل این بمونه که تو مانیتور 1080p 24inch بازی میکنین

در کل نظر خودم مثبته ، و با فهمیدن قیمت های مثل همین مدل از دل و ایسر و حتی خود ایسوز با مدل MX این مدل که واقعا قیمتشون خیلی بیشتر بود این مانیتور ASUS VX24AH به نظرم خیلی مناسبه

ولی متاسبفانه DP نداره و بعدا کسی بخواد با کارت های خیلی قوی 4K بازی کنه جالب نیست . . . البته دو تا hdmi داره نمیدونم میشه کاری کرد یا نه

( تو پرانتز بگم مدل ایسر که گفتم برای کسی خوبه که خارج باشه همون مغازه تست کنه ، چون ایسر مدل 2k 60hz ips خیلی پیکسل سوخته مشاهده شده}

کماکان در حال جستجو و تفحص هستم، اون DP و دو تا HDMI رو نگرفتم، منظورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

کماکان در حال جستجو و تفحص هستم، اون DP و دو تا HDMI رو نگرفتم، منظورتون چیه؟

منظورم اینه مثلا یکی 980ti یا fury x خرید و خواست تو مانیتور 2k با رزلوشون مجازی 4k و با 60 فریم بازی کنه چون این مانیتور display port نداره ممکن نیست و 60 فریم هم بگیره 4k 30fps براش پخش میشه

و بعدش گفتم دو تا hdmi داره نمیدونم جبران نبود display portرو میکنه یا نه

مانیتور جدیده و review موجود نیست . . . شما میتونین برین از یوتیوب فیلم بررسیش رو ببینین 

لینک به دیدگاه

منظورم اینه مثلا یکی 980ti یا fury x خرید و خواست تو مانیتور 2k با رزلوشون مجازی 4k و با 60 فریم بازی کنه چون این مانیتور display port نداره ممکن نیست و 60 فریم هم بگیره 4k 30fps براش پخش میشه

مانیتور جدیده و review موجود نیست . . . شما میتونین برین از یوتیوب فیلم بررسیش رو ببینین 

بله درسته، طبعاً وقتی قراره یه همچین مانیتوری تهیه کنم به فکر 980ti یا Fury هم ممکنه بیفتم، اما نسبت به 1080 پیشرفت بزرگی میشه برام، همون تا مدتها جواب میده.

به شرطی که پولش رو خرج نکنم حالا حالا ها.  { اگه کاری پیش نیاد که پول بره straight%20face.gif }

یا باید صبر کنم Review بخونیم ازش یا اینکه یه همرده همقیمت بگیرم.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

کماکان دنبالشم، با توجه به اینکه قیمتش همینطور داره کاهش پیدا می کنه نسبت به یه ماه قبل و قبلش، کسی نظری نداره؟، کسی خرید داشته از این؟ تجربه ای نکته ای چیزی؟

لینک به دیدگاه

دوستان معذرت میخوام یه چیز رو اشتباه گفتم خوب شد تاپیک بالا اومد

این مانیتور خوبیه و مناسب برای گیمر های نرمال !

با hdmi هم شما بخواین 4k 60fps مجازی بازی کنین مشکلی نداره ! من اول فکر کردم 4k 60fps خروجی هست ولی اشتباه میکردم داون اسکیل میشه رو رزولوشن 2k و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

خوب شد که به نکته ی مهمی اشاره کردید، حالا اگه قرار باشه یه مانیتور با خروجی 4k و ریفرش ریت 60 هرتز تهیه کنم چه مدلی رو پیشنهاد میدی؟

لینک به دیدگاه

دوستان معذرت میخوام یه چیز رو اشتباه گفتم خوب شد تاپیک بالا اومد

این مانیتور خوبیه و مناسب برای گیمر های نرمال !

با hdmi هم شما بخواین 4k 60fps مجازی بازی کنین مشکلی نداره ! من اول فکر کردم 4k 60fps خروجی هست ولی اشتباه میکردم داون اسکیل میشه رو رزولوشن 2k و مشکلی نداره

سعید جان اگه اشتباه نکنم 4k@60 با HDMI 2.0 امکان پذیر هست ...

لینک به دیدگاه

توی مشخصات این مانیتور:

http://lioncomputer.ir/product/5450/ASUS+VX24AH+24Inch+WQHD+LED+Monitor/#prettyPhoto

ذکر شده:

• Analog Signal Frequency : 30~80 KHz(H) / 50~76Hz(V)
    Digital Signal Frequency : 30~80 KHz(H) / 50~76Hz(V)

یعنی چی؟، الان ریفرش ریت چقدر میشه؟
لینک به دیدگاه

توی مشخصات این مانیتور:

ذکر شده:

• Analog Signal Frequency : 30~80 KHz(H) / 50~76Hz(V)

Digital Signal Frequency : 30~80 KHz(H) / 50~76Hz(V)

یعنی چی؟، الان ریفرش ریت چقدر میشه؟

vertical مد نظره که تا 76 ساپورت میکنه ظاهراً.

لینک به دیدگاه

سعید جان اگه اشتباه نکنم 4k@60 با HDMI 2.0 امکان پذیر هست ...

داداشم امکان پذیره ولی این مدل dp نداره و احتمال قوی hdmi2 هم نیست

ولی رزولوشن مجازی 4k 60fps کار میکنه روش

خوب شد که به نکته ی مهمی اشاره کردید، حالا اگه قرار باشه یه مانیتور با خروجی 4k و ریفرش ریت 60 هرتز تهیه کنم چه مدلی رو پیشنهاد میدی؟

دوست عزیز مانیتور 4k خوب با این حدود قیمت وجود نداره و کمی در رده بالاترممکنه باشه که دو مشکل دارن یا زیادی کوچیک اند 4k بودن خوب احساس نمیشه یا tn - 60hz  - 6bit هستن

به نظرم تو حدود قیمتش انتخاب خوبیه ولی اگر هاردکور گیمر هستین و تصویر خیلی خیلی سریع میخواین مناسبتون نیست

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

داداشم امکان پذیره ولی این مدل dp نداره و احتمال قوی hdmi2 هم نیست

ولی رزولوشن مجازی 4k 60fps کار میکنه روش

دوست عزیز مانیتور 4k خوب با این حدود قیمت وجود نداره و کمی در رده بالاترممکنه باشه که دو مشکل دارن یا زیادی کوچیک اند 4k بودن خوب احساس نمیشه یا tn - 60hz  - 6bit هستن

به نظرم تو حدود قیمتش انتخاب خوبیه ولی اگر هاردکور گیمر هستین و تصویر خیلی خیلی سریع میخواین مناسبتون نیست

کاری با dp ندارم

نسخه HDMI تنها مربوط میشه با خروجی کارت گرافیک. که اگه سری 9xx باشه دیگه نه ربطی به کابل داره نه مانیتور. هرچند این مانیتور رزولوشنش 4k نیست ولی جدا از این، بحثی به اسم نسخه ورودی hdmi مانیتور نداریم که بخواد محدودیت ایجاد کنه یا نه. تنها نکته مهم، نسخه خروجی کارت گرافیک هست ...

ولی خب پشتیبانی کردن از 10 بیتی بحثش جداست که 90% تلوزیون های 4k تو ایران پشتیبانی نمیکنن ...

لینک به دیدگاه

کاری با dp ندارم

نسخه HDMI تنها مربوط میشه با خروجی کارت گرافیک. که اگه سری 9xx باشه دیگه نه ربطی به کابل داره نه مانیتور. هرچند این مانیتور رزولوشنش 4k نیست ولی جدا از این، بحثی به اسم نسخه ورودی hdmi مانیتور نداریم که بخواد محدودیت ایجاد کنه یا نه. تنها نکته مهم، نسخه خروجی کارت گرافیک هست ...

ولی خب پشتیبانی کردن از 10 بیتی بحثش جداست که 90% تلوزیون های 4k تو ایران پشتیبانی نمیکنن ...

2k 8bit دو میلیون هست :دی

داداش میدونم شما کاری به dp نداری ولی این مانیتور hmdi1.4 داره وقتی رزولوشنش 2k هست و با hdmi 1.4 جواب میده چرا باید نسخه 2 استفاده کنند

در مورد 4k 60fps هم به صورت مجازی منظورمه

مانیتور های 4k همه شون dp دارن و فرقی به حال کارت نداره برای تلوزیون با کارت ای ام دی هم باید dp to hdmi2 تهیه کرد

لینک به دیدگاه

والا دوستان یه جوری صحبت می کنند که من بیشتر گیج میشم، از طرف دیگه این مانتیور Response Time حدود 5 میلی ثانیه داره، این برای گیمینگ بد نیست؟، الان یه مانیتور با Response Time 2ms دارم برای همین میگم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت جناب ابراهیم جان عزیز 

عرض کنم خدمتتون که مانیتوری که انتخاب کردین مانیتور عالی هست و در این شکی نیست 

ولی به نظر بنده حقیر نسبت اینچ به رزولوشن این مانیتور خوب نیست و این رزولوشن با 27 اینچ بهتره تا 24 اینچ 

البته 24 اینچشم باعث میشه کیفیت تصویر متمرکزتر و عالیتر باشه که اینم واس خودش مزیت خوبی حساب میشه 

بازم در آخر سلیقه هر کسی فرق میکنه ، مثلا به شخصه مانیتور بالای 24 رو نمیپسندم و باهاش اصلا نمیتونم راحت کار کنم 

ولی در کل به نظرم به نسبت قیمت قابل تحمل تری که داره خریدش منطقی به نظر میاد 

اگر بتونید مانیتور رو از نزدیک ببینید شاید به تمام سوالات و شک و شبه هاتتون برسین 

لینک به دیدگاه

2k 8bit دو میلیون هست :دی

داداش میدونم شما کاری به dp نداری ولی این مانیتور hmdi1.4 داره وقتی رزولوشنش 2k هست و با hdmi 1.4 جواب میده چرا باید نسخه 2 استفاده کنند

در مورد 4k 60fps هم به صورت مجازی منظورمه

مانیتور های 4k همه شون dp دارن و فرقی به حال کارت نداره برای تلوزیون با کارت ای ام دی هم باید dp to hdmi2 تهیه کرد

خب منم همینو میگم :D، اصولاً کاری با این مانیتور نداشتم :D

ولی خب حتی خیلی از مانیتور های 4k هم از HDMI 2.0 پشتیبانی نمیکنن با اینکه این پورت رو دارن. و در واقع به قول خودتون باید در هر صورت از dp رو مانیتور های 4k استفاده کرد ....

والا دوستان یه جوری صحبت می کنند که من بیشتر گیج میشم، از طرف دیگه این مانتیور Response Time حدود 5 میلی ثانیه داره، این برای گیمینگ بد نیست؟، الان یه مانیتور با Response Time 2ms دارم برای همین میگم.

کسایی که گیمینگ حرفه ایی مثلاً Csgo با مانیتور 1/2 میلی ثانیه انجام دادن تا حدود کمی میتونن فرق 5 میلی ثانیه رو تشخیص بدن. در واقع تصویر کمی مات به نظر میرسه چون فاصله بارگذاری فریم ها تو پنل با تاخیر بیشتری انجام میشه. البته شدیداً به خود بازی بستگی داره، تو bf4 زیاد مشخص نیست، ولی تو ریسینگ های سریع کمی اقلب تشخیصه ولی اصلا اذیت کننده نیست.

من 1 میلی داشتم که با تلوزیون 40" برای ریسینگ جابجا کردم. این تلوزیون هم مطمئنم تاخیر بالای 10 داره ! ولی خب الان اصلاً تاثیرش رو متوجه نمیشم چون عادت کردم !

برای گیمینگ اگر هدفتون هست به نظرم برین دنبال 27"/1080 . برای گیم دلنشین تر هست. از طرفی فریم ثابت داشتن رو 2k سخت تر از 1080 هست. به نظرم 1080 با فریم ثابت و بدون افت 60 خیلی بهتره ضمن اینکه 27اینچ فول اچ دی هم اونقدری بزرگ نیست که بی کیفیت به نظر برسه مگه اینکه تو 20 سانتیه مانیتور بشینید ...

این مدل 2k به نظر من مناسب نرم افزار های ادیت فیلم و موسیقی میخوره، حتی واسه فتوشاپ حرفه ایی هم پیشنهاد نمیکنم چون بازی نمایش رنگ بالایی هم نداره ...

ولی خب 2k مثلاً تو premier خیلی ارزشمنده، همونطور که در مقابلش 2k تو 24" چندان تو گیمینگ تاثیر خاصی ایجاد نمیکنه ...

لینک به دیدگاه

خب منم همینو میگم :D، اصولاً کاری با این مانیتور نداشتم :D

ولی خب حتی خیلی از مانیتور های 4k هم از HDMI 2.0 پشتیبانی نمیکنن با اینکه این پورت رو دارن. و در واقع به قول خودتون باید در هر صورت از dp رو مانیتور های 4k استفاده کرد ....

:D :D :D @};- @};- @};- :x :x :x

داداش ببین معیار این برادران gray to gray هست و در عمل فرق میکنه . . . الان این مانیتور زمان پاسخ گوییش بعضی جاها 5ms هست بعضی جاها تا 12ms هم میرسه :D

ولی فقط برادران هاردکور گیمر و یا اون هایی که Cs:Go به صورت مسابقه ای میزنند میفهمن و یا این که با یه مانیتور با زمان پاسخگویی بهتر کنار هم قرار بگیره

اگه گرافیکتون 290/970 هست میتونه با گذشتن از بعضی اپشن های غیر ضروری و کم اهمیت در بازی ها 45 فریم هم بگیره و راضی کننده باشه و با توجه به این که سایز مانیتور کمه شما بازی رو روی 1080p بزارین و رو این مانیتور 2k بازی کنین هم خوبه و کاملا راضی کننده :D

مانیتور خوبیه نسبت به پولی که میدین و یک ریویو ازش تو یوتیو/ب هست ببینین

خواستین میتونین سری benq گیمینگ از فروشگاه لیون هم ببینین

و همین طور s27d590 و vx239h هم گزینه های بعدی :)

تصویر زیر مال vx24ah هست

8xw_asdsd.jpg

این مانیتور در امریکا به فروش نمیرسه و برای بعضی کشور ها ساخته شده ولی امازون uk هم گزاشته پس نمیشه گفت چیز بی کیفیتی هست

اون ریویو یوتیو/ب هم گفتم ببینین طرف میگه برای گیمینگ خوبه و کلا کیفیت تصویر خوبی داره ( قابل قبول ) ولی صددرصد دربرابر مانیتور 1000 دلاری2k  جدید dell که 3 میلیون قیمتشه هیچ هست

پس به نسبت پولی که میدین جنس خوبی میگرین دیگه اینجا ایرانه باید واقعیت ها رو پذیرفت اگر قیمتش منصفانه به نظر نمیاد

این مانیتور نواقص و نقاط قوت خودش رو داره و در کنارش هم گزینه ای با این مشخصات و قیمت که جایگزین کنین نیست فکر میکنم شما دو دل شدین چیکار کنین :دی ولی تصمیم با خودتون ببینین چی لازم دارین

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

من امروز این مانیتور رو گرفتم . فقط هرکاری میکنم رزولوشن از فول اچ دی بالاتر نمیره گرافیکم هم ati 5770 از گیگابایت هست در مشخصات این گرافیک نوشته از رزولوشن بالاتر یعنی 2560 در 1600 پشتیبانی میکنه حالا من چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

با سلام

من امروز این مانیتور رو گرفتم . فقط هرکاری میکنم رزولوشن از فول اچ دی بالاتر نمیره گرافیکم هم ati 5770 از گیگابایت هست در مشخصات این گرافیک نوشته از رزولوشن بالاتر یعنی 2560 در 1600 پشتیبانی میکنه حالا من چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .

داداش میشه یه سری عکس از مانیتور حین دیدن والپیپر با کیفیت بالا از طبیعت بزاری ؟!

یه بازی FPS و ریسینگ هم بکن ببین احساس کندی یا گوستینگ نمیکنی ؟!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

y1vw_1.jpg

واقعا معرکه است در مقایسه با تصویر شبکه   . فقط چرا رزولوشن  رو 2k نمیره

ویرایش شده توسط hosn70
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...