رفتن به مطلب

مقایسه ی MSI 890FXA-GD70 و M.B ASROCK 890FX DELUXE3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه بچه های LION COMPUTER

یه راس برم سره اصل مطلب

من واسم سوال شده که کدوم یکی از این مادربرها سرتره

و چه دلیلی داره که MSI 890FX_GD70 قیمتش در حدوده 2برابره ASROCK 890FX_DELUXE3 هست

از اساتید خواهش میکنم...نظر بدن...وهر چی اطلاعات دارن از این دو مادربرد در تاپیک مطرح کنن.....

تا یه نتیجه کلی حاصل شه که واقعا MSIاینقدرا سرتره که قیمتش نزدیکه 2برابر باشه یا نه....

MSI 890FX_GD70 :370000

ASROCKE 890FX_DELUXE3 :205000

لینک به دیدگاه

سلام به همه بچه های LION COMPUTER

یه راس برم سره اصل مطلب

من واسم سوال شده که کدوم یکی از این مادربرها سرتره

و چه دلیلی داره که MSI 890FX_GD70 قیمتش در حدوده 2برابره ASROCK 890FX_DELUXE3 هست

از اساتید خواهش میکنم...نظر بدن...وهر چی اطلاعات دارن از این دو مادربرد در تاپیک مطرح کنن.....

تا یه نتیجه کلی حاصل شه که واقعا MSIاینقدرا سرتره که قیمتش نزدیکه 2برابر باشه یا نه....

MSI 890FX_GD70 :370000

ASROCKE 890FX_DELUXE3 :205000

سلام دوست عزیز...

در بهتر بودن MSI شکی نیست ولی خود منم قبول دارم قیمتش متعادل! نیست. شاید دلیل این موضوع تعداد محدودی هست که توسط ماتریکس وارد شده @};-

(به شخصه پیشنهاد می کنم کمی دست نگه دارید تا قیمت ها جا بیفته و بهتر بشه)

موفق باشید

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این دو مینبورد از لحاظ ساپورت پردازنده یکی هستند از لحاظ ساپورت رم GD70 تا باس 2133 ساپورت میکنه و Asrock تا باس 1800 و هر دو هم 16 گیگابایت ماکزیمم حجم ساپورتشون هستش.

از لحاظ اسلتهای pci ex مینبورد ازراک 3 تا هستش که دو تا آبی ها 16 هست و اون سفیده 4 و GD70 دارای 5 تا هستش که که دو تاش X16 هست و دو تاش X8 ویکیش هم X4

هر دو از usb 3 و Sata 6GB/s پشتیبانی میکنند.

از لحاظ خروجی های پنل پشتی ازراک یک پورت ادرنت داره ولی عوضش 1394 هم داره ولی GD70 دو تا پورت ادرنت داره ولی 1394 نداره سایر پورتهای در هر دو یکسان هست.

GD70 از لحاظ اورکلاکینگ احتمالا یک مقدار سرتر هستش.

ولی در کل شما اگر یک کاربر معمولی هستید به هیچ وجه این تفاوت قیمت 165 تومنی براتون توجیح نداره و همون ازراک بهتره به نظر بنده مخصوصا که برد ازراک فن خنک کننده هم برای پل شمالی در نظر گرفته

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

در بهتر بودن MSI شکی نیست ولی خود منم قبول دارم قیمتش متعادل! نیست. شاید دلیل این موضوع تعداد محدودی هست که توسط ماتریکس وارد شده @};-

(به شخصه پیشنهاد می کنم کمی دست نگه دارید تا قیمت ها جا بیفته و بهتر بشه)

موفق باشید

قربون آدم چیز فهم

آخه جالب اینجاس که تو اکثر بنچ های که TOMShardware گذاشته asrock بهتر بوده....

image003.png

image004.png

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این دو مینبورد از لحاظ ساپورت پردازنده یکی هستند از لحاظ ساپورت رم GD70 تا باس 2133 ساپورت میکنه و Asrock تا باس 1800 و هر دو هم 16 گیگابایت ماکزیمم حجم ساپورتشون هستش.

از لحاظ اسلتهای pci ex مینبورد ازراک 3 تا هستش که دو تا آبی ها 16 هست و اون سفیده 4 و GD70 دارای 5 تا هستش که که دو تاش X16 هست و دو تاش X8 ویکیش هم X4

هر دو از usb 3 و Sata 6GB/s پشتیبانی میکنند.

از لحاظ خروجی های پنل پشتی ازراک یک پورت ادرنت داره ولی عوضش 1394 هم داره ولی GD70 دو تا پورت ادرنت داره ولی 1394 نداره سایر پورتهای در هر دو یکسان هست.

GD70 از لحاظ اورکلاکینگ احتمالا یک مقدار سرتر هستش.

ولی در کل شما اگر یک کاربر معمولی هستید به هیچ وجه این تفاوت قیمت 165 تومنی براتون توجیح نداره و همون ازراک بهتره به نظر بنده مخصوصا که برد ازراک فن خنک کننده هم برای پل شمالی در نظر گرفته

بابا من حرفه ایم ..@};-@};-:p

فقط چون قبلا بنچ های toms رو دیده بودم asrock بهتر بوده....واسم سوال شد...

گفتم بقیه بچه ها هم ماشالا همه حرفه این نظر بدن ببینیم جریناش چیه.......

به نظر من نمی یرظه حتی اگه msi بیشتر over بشه...

لینک به دیدگاه

قربون آدم چیز فهم

آخه جالب اینجاس که تو اکثر بنچ های که TOMShardware گذاشته asrock بهتر بوده....

image003.png

image004.png

دوست من

برای سنجش کارایی مادربوردها تعداد فریم بازی ها معیار خوبی نیست/ تست ها و بنچمارک های مربوط به خودش رو داره @};-

لینک به دیدگاه

با حرف علي جان موافقم . يك تست نميتونه بيانگر برتري كامل باشه اون هم تست گيم . كه حتي ممكنه هردفعه نتيجه ها تفاوت كنه . من MSI رو در هر حال به ASROCK ترجيح ميدم . صبر كردن ارزش داره . قيمتش مياد پائين @};-

لینک به دیدگاه

به نظرم برد gd70 به هر حال از اون ازراك بهتره اما همون اندازه 40 دلار تفاوتشون كه ميشه همون 40 تومان نه بيشتر

من اول كه قيمت gd70 را ديدم فك كردم اشتباه شده الان با اين قيمت بايد همون ازراك را بگيري يا بايواستار

لینک به دیدگاه

با حرف علي جان موافقم . يك تست نميتونه بيانگر برتري كامل باشه اون هم تست گيم . كه حتي ممكنه هردفعه نتيجه ها تفاوت كنه . من MSI رو در هر حال به ASROCK ترجيح ميدم . صبر كردن ارزش داره . قيمتش مياد پائين @};-

اون که 100% MSI بهتره

ولی خوب با این قیمت نمی ارزه.....چون برتریه زیادی نداره...

به نظر من خیلی خیلی که بلاتر باشه 50 تومان قیمتش بالاتر از ASROCKباید باشه...

باید صبر کرد دید نمونه های مشابه از giga va asus در چه ردهی قیمتی می یان....

حالا بقیه تست های این مادربرد های 890fx رو هم می زارم که فقط به قول بچه ها ..که راستم می گن فقط به game تکه نکرده باشیم.... اینم بقی تست ها...

Benchmark Results: Audio And Video Encoding

AUDIO AND VIDEO ENCODING:

image011.png

image012.png

image013.png

Benchmark Results: Productivity

PRODUCTIVITY:

image015.png

image016.png

image017.png

ویرایش شده توسط GIGABYTE
لینک به دیدگاه

دوست گلم دوستان فنی و استادان در این زمینه جوابهای خیلی کاملی بهتون دادن .

بحث بازاریش رو بهتون بگم که بعضی از کالاها به دلیل محدود وارد شدن در بازار قیمتشون خیلی بالا میره و شرکت وارد کننده در این امر دست داره و از دید من تنها راه ارزون شدن اینجورر کالاها نخریدن توسط کاربران هستش و کاربران اینقدرباید صبر کنن تا کالای گرون ارزون بشه . البته بعضی از کالاها ذاتشون گرونه و نمیشه کاری کرد ولی کالایی که در ایران 70 درصد گرونتره باید صبر کنید تا شرکت وارد کننده مجبور به کاهش قیمتش بشه .

و در اکثر مواقع گرونتر بودن یک کالا به هیچ عنوان دلیل بر بهتر بودنش نیستش

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بچه ها و آقای حسینی عزیز که نظراتشون رو مطرح کردن ومنو در این زمینه بیشتر راهنمای کردن.....@};-@};-

من که نتیجه گرفتم دلیلی نداره 150دلار گرونتر از قیمت واقعی بخرم....I%20Do%20not%20Know.gif

پس ماتریکس رو تحریم می کنم تا یکم به فکره کاربرا هم باشه.....@};-

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بچه ها و آقای حسینی عزیز که نظراتشون رو مطرح کردن ومنو در این زمینه بیشتر راهنمای کردن.....@};-@};-

من که نتیجه گرفتم دلیلی نداره 150دلار گرونتر از قیمت واقعی بخرم....I%20Do%20not%20Know.gif

پس ماتریکس رو تحریم می کنم تا یکم به فکره کاربرا هم باشه.....@};-

دوست خوبم در کل ماتریکس شرکت خوبیه و کالاها رو سریع در ایران موجود میکنه فقط همین بحث قیمته که اون رو هم امیدوارم یه فکری به حلش بکنه . مثلا همین اواژنگ هم این کارها رو سر یه سری ار کالاهاش میکنه اکثر شرکتها در ایران چنین کارهایی روی یه سری از کالاهاشون میکنن نه همه کالاهای وارداتیشون . این بستگی به فرهنگ ما داره که یه مقدار دست نگه داریم تا کالاشون روی اجبار ارزون کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...