رفتن به مطلب

تجربه شخصی ( داروهای مسکن مگافن )

naderblue
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یک تجربه براتون بگم امیدوارم شما مصرف نکنید

من چند روزی درد شدید دندان داشتم رفتم داروخانه گفتم درد دندان دارم 

ایشون هم به من گپسول داد به نام 

مگافن 

کپسول مگافن. استامینوفن/ ایبو پروفن/کافئین هر کپسول حاوی استامینوفن(325 میلی گرم)، ایبو پروفن(200 میلی گرم) و کافئین(40 میلی گرم) می باشد.

بعد خوردن این کپسول درد من کاملا افتاد خیلی خوشحال شدم 

بعد 7 ساعت دوباره درد دنندونم شروع شد یک عدد دیگر کپسول خوردم 

و بعد 7 ساعت یکی دیگه خوردم 

بعدش نتونستم درد تحمل کنم از کارم زدم رفتم دکتر دندون عصب کشی کردم 

اما الان 4 روز معدم درد میکنه ترشح معدم زیاد شده 

تو نت چند متن عوارض این کپسول خوندم این کپسول جدار معده نازک میکنه و باعث ترشح بیشتر اسید معده میشه

خواستم بگم این قرص به هیچ عنوان مصرف نکنید 

البته فراموش نکنید اسپرین هم این عوارض داره و همه مسکن ها 

فردا دوباره برم دکتر ببینم چم شده 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

آخ ، گفتی دندون، من چند روزه نمیتونم غذا بخورم، دو تا دندون نیش هر دو درد میکنه طوری که با دندون گازی جلوم غذا میخورم،

رفتم گفتن عصب کشی با پر هر دندون 1 تومن !!!! گفتم درد رو تحمل میکنم بحتره

لینک به دیدگاه

اتفاقا من هم چند روز پیش دندون درد کشنده داشتم رفتم دکتر 6 تا آمپول پنی سلین-پنادور-دگزا نوشت به همراه اموکسی سیلین و مترونادوزل به عنوان قرص و کپسول آخه من دندونم آبسه کرده بود حتما باید دارو میخوردم (در عرض 24 ساعت 6 تا آمپول زدم)

یک بسته مسکن هم نوشت دقیقا با همین ترکیباتی که شما گفتید به نام فارماپین که فکر کنم اسم دیگه مگافن باشه 

معده ام مشکلی نداره فقط این چند روز به شدت خوابم زیاد شده و و هر چقدر بخوام میتونم بخوابم خیلی بی حس و حال شدم خلاصه این دارو ها فقط موقتی هستن و در طولانی مدت عوارض خطرناکی دارن

لینک به دیدگاه

آخ ، گفتی دندون، من چند روزه نمیتونم غذا بخورم، دو تا دندون نیش هر دو درد میکنه طوری که با دندون گازی جلوم غذا میخورم،

خخخخخخخخ من هم میخوام کلا همه را بکشم بریزم دور بهتره  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

اتفاقا من هم چند روز پیش دندون درد کشنده داشتم رفتم دکتر 6 تا آمپول پنی سلین-پنادور-دگزا نوشت به همراه اموکسی سیلین و مترونادوزل به عنوان قرص و کپسول آخه من دندونم آبسه کرده بود حتما باید دارو میخوردم (در عرض 24 ساعت 6 تا آمپول زدم)

یک بسته مسکن هم نوشت دقیقا با همین ترکیباتی که شما گفتید به نام فارماپین که فکر کنم اسم دیگه مگافن باشه 

معده ام مشکلی نداره فقط این چند روز به شدت خوابم زیاد شده و و هر چقدر بخوام میتونم بخوابم خیلی بی حس و حال شدم خلاصه این دارو ها فقط موقتی هستن و در طولانی مدت عوارض خطرناکی دارن

یک دست مصنوعی بزار 1 تومن درد هم نداره!!!!!!! =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

:laughing: مشکل دندونت چقدره ؟ 

اینجا شهریار /  عصب کشی از 250 شروع میشه تا 350 

دندون با خرابی سطحی 150 تومن پر میکنن

دندون کشیدن هم 50 تومن 

من یک عدد پر کردم 250 دادم دندون کاملا یک طرفش رفت بود ولی خیلی خوب پرش کرد خودمم تعجب کردم اینقدر تمیز با مواد کاملا سفید

البته دندون مهم هست حتما خرجش کن قطعه میشه همیشه خرید اما دندادن از بین بره باید تا اخر عمر اش بخوریی  :D  :laughing:

لینک به دیدگاه

ایشالا که مشکل جدی نباشه @};-

تشکر دوست گلم چیز خاصی نیست اما خوب فعلا که گیر داده ما 

عوارض این داروها از درد کشیدن بدتره 

لینک به دیدگاه

:laughing: مشکل دندونت چقدره ؟ 

اینجا شهریار /  عصب کشی از 250 شروع میشه تا 350 

دندون با خرابی سطحی 150 تومن پر میکنن

دندون کشیدن هم 50 تومن 

من یک عدد پر کردم 250 دادم دندون کاملا یک طرفش رفت بود ولی خیلی خوب پرش کرد خودمم تعجب کردم اینقدر تمیز با مواد کاملا سفید

البته دندون مهم هست حتما خرجش کن قطع میشه همیشه خرید اما دندادن از بین بره باید تا اخر عمر اش بخوریی  :D  :laughing:

نه برادر نگران نباش میری ایمپلنت میخری میکاری تو لثه مثل گرافیک تو شکاف pci e

لینک به دیدگاه

عوارض زیادیی داره رو هرکسی یک جور تاثییر میذاره ولی روی معده تاثثیر زیاد داره بدجور خطریه 

خواب الودگی هم من داشتم اتفاقا 

یک مشکل بزرگ این داروها این هست 

انسان به درد حساس میکنه یعنی کوچیک ترین دردیی ادم بیشتر حس میکنه بعد مصرف این دارها عوراضش دربدن می مونه

لینک به دیدگاه

نه برادر نگران نباش میری ایمپلنت میخری میکاری تو لثه مثل گرافیک تو شکاف pci e

ایمپلنت سختی ها خودش داره و البته قیمت وحشتناک  :laughing:

ولی پر کردن کلا 1 تومن خرج نداره 5 تا 6 دندون

لینک به دیدگاه

ایمپلنت سختی ها خودش داره و البته قیمت وحشتناک  :laughing:

ولی پر کردن کلا 1 تومن خرج نداره 5 تا 6 دندون

ما که4 تا پر کرده و دو تا از دست داده داریم با این میشه 7 تا در آینده باید قید قطعات را بزنیم بریم تو کار ایمپلنت 

لینک به دیدگاه

ما که4 تا پر کرده و دو تا از دست داده داریم با این میشه 7 تا در آینده باید قید قطعات را بزنیم بریم تو کار ایمپلنت 

من 6 تا پر کردم  =)) فردا بازم وقت دکتر دارم حداقل 5 تا دیگه باید پر کنم میخام کاملا دندون ها خراب پر کنم چیزیی نمونه دوتا دندان عقلم باید بکشم

البته خرجش حدود 1100 میشه پولشم با بدبختی بدست اوردم یک وقت فکر نکنید پولدارم  :( اینقدر درد دندون بده از پول قطعاتم زدم تا دندونم اوکی کنم  :laughing:

ایشالا کسی درد دندون نگیره بد دردیه  :mad:  :(  @};-

لینک به دیدگاه

من 6 تا پر کردم  =)) فردا بازم وقت دکتر دارم حداقل 5 تا دیگه باید پر کنم میخام کاملا دندون ها خراب پر کنم چیزیی نمونه دوتا دندان عقلم باید بکشم

البته خرجش حدود 1100 میشه پولشم با بدبختی بدست اوردم یک وقت فکر نکنید پولدارم  :( اینقدر درد دندون بده از پول قطعاتم زدم تا دندونم اوکی کنم  :laughing:

ایشالا کسی درد دندون نگیره بد دردیه  :mad:  :(  @};-

در کل من خیلی جنس دندونام خوب نیست نمیدونم چرا با اینکه 21 سالمه ولی 4 تاش پر شده دو تا از دست رفته یکی هم باید پر بشه ایمپلنت که قطعا به پستم میخوره ولی الان هر روز مسواک میزنم تا لا اقل این جلویی ها سالم بمونه در مورد درد دندون هم که سخت ترین درد های دنیاست واقعا تحملش سخته اگر پول بود نگرانی نداشت آدم میرفت یک ایمپلنت حسابی سوییسی میکاشت راحت میشد ولی خوب چه کنیم که همه مشکلات سر پوله  :(  :(  :(

لینک به دیدگاه

دوستان کسانی که از هزینه دندان پزشکی می نالند ما 3 نوع درمانگاه دندانپزشکی داریم که بر اساس هزینه از کم به زیاد می شه

1) کلینیک دانشگاه دندان پزشکی

2)درمانگاه های دندانپزشکی

3)مطب های خصوصی

پوسیدگی های ساده رو غافل نشید. اگر هم نمی خواهید زیاد هزینه کنید کلینیک دانشگاه هم برید کافیه. عمل قلب که نیست یک پر کردن ساده است مطمئن باشید این قدر سخت نیست که یک فول پروفسور لازم باشه.اون کسی هم توی کلینیک کار می کنه قبلش 2 سال کارگاه کاملا آموزش دیده. و وقتی هم وارد کلینیک می شه دیگه اینقدر دستش هست پس نگران نباشید.هزینش هم حدود 40 50 تومن می شه. حتی اگر هم باز اینقدر بی پول هستید حتی برای عصب کشی هم کلینیک دانشگاه باز رفتنش بهتر از نرفتنشه. چون حیفه یک دندان رو از دست بدین.

نکته بعد هم اینه اگر عصب کشی کردین سعی کنید روکش کنید! چون عصب کشی وقتی فقط پرش می کنید. با توجه به حفره دندان و نداشتن عصب ریسک شکستن دندان بسیار بالا می ره و حتی ممکنه تا ریشه هم بره! پس فکر نکنید پول می ریزید توی جوی آب.

خدمت دوستان عزیز هم بگم اگر حال مسواک زدن ندارید حداقل نخ دندان حتما استفاده کنید. به قول یکی از دوستان دندانپزشک گفت تو مسواک نزن نخ بکش! 

عزیزانی که دندان هاشون می گن سریع خراب می شه یکی از علت های مهم که خیلی ها بهش بی توجه هستند دندان های عقل هستند. وقتی دنددان عقل رشد می کنه به خاطر کوچک بودن فک فضای رشد کافی نداره و کج رشد می کنه. این باعث 2 عامل می شه

1) دندان ها رو کج می کنه

2)فضای بین دندانی کم می شه! قاعدتا دندان های کناری به شدت آسیب می بییند. 

پس از دندانپزشکتون بخواهید عکس بنویسه و حسابی حواستون بهشون باشه وقتش رسید سریع درش بیارید

این اطلاعات هم دانشکده پزشکی بودم دوستان دندان پزشک زیاد داشتم. گفتم شاید به دردتون بخوره

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

فکر نکن با همون 1تومن مشکلت حل میشه!

چون بعد از 6ماه باید دوباره بری پیشش و دندونت رو بررسی کنه بازم ازت پول میگیره شک نکن!

لینک به دیدگاه

معده ما بهتر شد دکتر رفتم گفت این قرص نخور سنت بالا بره معدت از کار میندازه

تاکید کرد درد دندون بکش اما این قرص ها مسکن نخور یک عمر به معده درد مبتلا نشی

البته تاکید کرد خوردن زیاد این قرص مشکل افرین هست با تجویز پزشک مشکلی نداره چند عدد بخوریم

در مورد هزینه پر کردن دندادن واقعا سرسام اوره دکتر گفت 1200 خرج بر می داره 

7 دندادن ناچاری پرداخت کردم  :(

لینک به دیدگاه

اسم دندونو نگیرید که دهنم سرویسه :wacko:

5تا که فقط ریشه خالی باید بکشم  :crying:

3تاهم باید پر کنم  :crying:

باکدوم پول :(

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...