رفتن به مطلب

خرید رم DDR III

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

قصد خرید یک سیستم با سی پی یو Interl Core i7 - 930 و مادربورد GigaByte X58A-UD5 رو دارم. اگه میشه راهنمایی کنید .

کاربری من : برنامه نویسی ، متلب ، فوتوشاپ ، اتوکد ( اهل بازی و اوور کلاک هم نیستم )

1 - همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرده بودند اینتل در حالت نرمال تا 1066 رو برای رم ساپورت میکنه. در عین حال بابت کولینگ هم نمیخوام هزینه کنم.

با این شرایط و مطالبی که از فروم خوندم به نظر خودم یه پک تریپل چنل 1600 و 6 گیگابایت کافی باشه که فکر کنم باید پروفایل x.m.p رو فعال کنم (درست میگم؟)

2- روی سیستم میخوام از Windows 7 32-bit استفاده کنم ، آیا از این 6 گیگ بطور کامل استفاده میشه یا نهایتا 3.2 تا 3.5 گیگ شناخته میشه ؟ من شنیدم حتی اگه رم نصب شده روی سیستم رو تو ویندوز همون 6 گیگ نشون بده اما کماکان همون 3.5 گیگ استفاده میشه.اگه اینجوریه پس گرفتن یک پک تریپل 3 گیگ که بهتر به نظر میاد

متشکرم

لینک به دیدگاه

سلام ostad omidجان

1 - همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرده بودند اینتل در حالت نرمال تا 1066 رو برای رم ساپورت میکنه. در عین حال بابت کولینگ هم نمیخوام هزینه کنم.

فکر کنم خودم بودم @};-

با این شرایط و مطالبی که از فروم خوندم به نظر خودم یه پک تریپل چنل 1600 و 6 گیگابایت کافی باشه که فکر کنم باید پروفایل x.m.p رو فعال کنم (درست میگم؟)

فرمایش شما کاملا صحیح هست

2- روی سیستم میخوام از Windows 7 32-bit استفاده کنم ، آیا از این 6 گیگ بطور کامل استفاده میشه یا نهایتا 3.2 تا 3.5 گیگ شناخته میشه ؟ من شنیدم حتی اگه رم نصب شده روی سیستم رو تو ویندوز همون 6 گیگ نشون بده اما کماکان همون 3.5 گیگ استفاده میشه.اگه اینجوریه پس گرفتن یک پک تریپل 3 گیگ که بهتر به نظر میاد

ویندوز سون 32بیتی 6GBرم میشناسه ولی Usableمیزنه3.25GB ،خب حالااستفاده از ویندوز64BIT مشکل ایجاد میکنه؟چون ویندوز 64بیتی هم برنامه های 32بیتی به راحتی اجرا میکنه!!!(به جز برنامه های خاص)

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

سلام ostad omidجان

فکر کنم خودم بودم @};-

ویندوز سون 32بیتی 6GBرم میشناسه ولی Usableمیزنه3.25GB ،خب حالااستفاده از ویندوز64BIT مشکل ایجاد میکنه؟چون ویندوز 64بیتی هم برنامه های 32بیتی به راحتی اجرا میکنه!!!(به جز برنامه های خاص)

ممنون از پاسخ شما

1- اگه ممکنه یک برند مناسب با کاربردی که گفتم معرفی کنید. برند های با قیمت بالا برای اورکلاک مناسب هستند و چون من همچین قصدی ندارم احتمالا تو رنج قیمت متوسط هم بشه چیزی پیدا کرد که کار منو راه بندازه.

2- والا من تا حالا از نسخه 64 بیتی استفاده نکردم ولی شنیدم که انگار با Microsoft WOW تقریبا مشکل خاصی برای نصب 32 بیتی ها روی 64 بیت نیست .اگه برنامه خاصی بوده که با مشکل روبرو شده لطفا بگید تا از تجربتون استفاده کنم

3- این جریان PAE رو اطلاعی ازش دارید ؟ آیا باعث میشه که مقدار usable به بیشتر از 3 گیگ افزایش کنه ؟ اگه جواب مثبته آیا برنامه های user میتونن از این فضا استفاده کنند یا فقط خود سیستم عامل باقیمانده فضا (مثلا تا 6 گیگ) رو استفاده میکنه ؟

متشکرم

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

همان برند های گرون قیمت که می فرمایید محصولات میان قیمتی هم دارند

پیشنهاد من خرید رم بافرکانس 1600MHZ تایمینگ 7یا 8از برند ADATA,Corsair,OCZوGskill هست

OCZوGskil سازگاری بالایی با تمام بردها بخصوص ایسوز داره وCorsair خودم رو بردGIGA X58UD5تست کردم عالی کار میکنه!!

RAM ADATA 6GB 1600 Plus

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=1895

Corsair Dominator 1600MHz 6GB

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=1761

اینram هم برای استفاده معمولی مناسبه!!

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=1581

2-والله من فقط با نسخه قدیمی نرم افزار ها مشکل داششتم و اکثر نرام افزار های 32بیتی جدیدبا ویندوز 64بیتی به راحتی کارمیکنند.(بهتره که در مورد نرافزار های تخصصی ازدوستانی که با هشون کار کردند سوال کنید )

3-منظورتونPage File?

معمولا مقدارش 1.5 برابر حجم RAMها تنظیم میشه!!مشکل اینکه ویندوز نیموتونه بیشتر از 3.25آدرس دهی کنه ولی خب اگر ویندوزتون 64بیت باشه میتونید Page Fileغیرفعال کنید یا مقدارش کاهش بدید با این روش فقط از رم استفاده میشه و سرعت کامیپوتر افزایش پیدا میکنه اما باعث بالارفتن حرارت رم ها و...میشود رو حالت اتو باشه بهتره!

لینک به دیدگاه

3-منظورتونPage File?

معمولا مقدارش 1.5 برابر حجم RAMها تنظیم میشه!!مشکل اینکه ویندوز نیموتونه بیشتر از 3.25آدرس دهی کنه ولی خب اگر ویندوزتون 64بیت باشه میتونید Page Fileغیرفعال کنید یا مقدارش کاهش بدید با این روش فقط از رم استفاده میشه و سرعت کامیپوتر افزایش پیدا میکنه اما باعث بالارفتن حرارت رم ها و...میشود رو حالت اتو باشه بهتره!

سلام

ممنون بابت لینک ها

منظورم Page File نبود ، PAE یک خاصیتیه که گویا مایکروسافت برای استفاده بیشتر از 3 گیگ از حافظه در ویندوز های 32 بیتی انجام داده و بصورت PAE/ در انتهای فایل boot.ini اضافه میشه. توضیخاتی که من خوندم براش یه مقدار مبهمه. یه بابایی گفته بود که تو داکیومنت های مایکروسافت مطلب مبهم بیان شده که با این کار میزان رم usable بیشتر از 3 گیگ میشه. گفته بود سیستم 32 بیتی نمیتونه بیشتر از 3 گیگ رو آدرس دهی کنه ( حالا من کاری به اینکه 32^2=4Gig ندارم). در کل من نفهمیدم که جریان دقیق این PAE چیه. خودمم فعلا رمم 2 گیگه و نمیتونم تست کنم ، گفتم دوستان اگه مطلب دقیق تری میدونند به ما هم بگن

لینک به دیدگاه

من از چنین چیزی اطلاع نداشتم اما در یکی از سایت های خارجی خونده بودم که میشه محدودیت ویندوز های 32بیتی روبا PATCH(وصله) برداشت.سوالی در این رابطه بود درخدمتم

@};-

اینم لینکش

http://www.raymond.cc/blog/archives/2009/08/19/make-windows-7-and-vista-32-bit-x86-support-more-than-4gb-memory/

http://www.vtechtip.com/2009/10/force-windows-32-bit-support-more-than.html

لینک به دیدگاه

به ليست سازگاري مادربردتون حتما توجه كنيد

لینک شما

كلا سري trident gskill با بردهاي x58 گيگابايت عالي كار ميكنه . تجربه شخصي بود

لینک به دیدگاه

من از چنین چیزی اطلاع نداشتم اما در یکی از سایت های خارجی خونده بودم که میشه محدودیت ویندوز های 32بیتی روبا PATCH(وصله) برداشت.سوالی در این رابطه بود درخدمتم

@};-

اینم لینکش

http://www.raymond.c...han-4gb-memory/

http://www.vtechtip....-more-than.html

ممنون از راهنمایی مفیدتون. البته از اونجایی که یه فایل حیاتی رو داره پچ میکنه یه مقدار آدم دست و دلش میلرزه چون واقعا معلوم نیست داره چیکار میکنه. بهتره یه بار همین ورژن 64 بیت رو امتحان کنم.

لینک به دیدگاه

به ليست سازگاري مادربردتون حتما توجه كنيد

لینک شما

كلا سري trident gskill با بردهاي x58 گيگابايت عالي كار ميكنه . تجربه شخصي بود

یه سر به سایت G.Skill زدم چند مورد 1600 Triple داره با تاخیر های مختلف. خود گیگابایت مدل زیر رو توصیه کرده ( بهتر بگم ، تست کرده)

http://www.gskill.com/products.php?index=110

ی

تو مشخصاتش Test Volt=1.5 اومده که دقیقا مقداری هست که تو دفترچه GigaByte X58A-UD5 اومده

رم زیر هم با تاخیر کمتر و تریپل است

http://www.gskill.com/products.php?index=186

اما خوب مقدار ولتاژ یه مقدار بیشتره (1.6) اما در عین حال چیپ ست X58 رو ساپورت میکنه

سوالم اینه که این یه مقدار تفاوت ولتاژ آیا مشکل ساز میشه یا نه ؟ حالا من تاکیدی رو تهیه رم تو لینک دوم ندارم ، این سوال برام پیش اومده که تو یه سری رم های دیگه هم که برای X58 هستند و تاخیر های کمتری دارند ولتاژ بیشتر از 1.5 لازمه ، آیا استفاده از این رم ها میتونه به مادربورد یا رم آسیب بزنه ؟ آیا احتیاج به تنظیم خاصی تو بایوس داره ؟

لینک به دیدگاه

با سلام

مادربرد یا بهتر بگم پردازند های Corei7 9xx مدل غیر اکستریم از رم های با فرکانس حداکثر 1066در حالت سه کاناله پشتیبانی میکنهو پردازندهایcorei7 8xx و هچنین Corei5,I3 حداکثر از رم 1333MHZپشتیبانی میکند و حداکثر ولتاز ایمن برای پردازندهایCorei7 حداکثر 1.65 هست و بیشتر از این مقدار به IMCپردازنده صدمه وارد میکند،بنابراین تمامی کمپانیهای تولید کننده رم این استاندارد را رعایت میکنند و حتی رم های با فرکانس 2500MHZ خود را با این ولتاژ عرضه می کنند. @};-

لینک به دیدگاه

با سلام

مادربرد یا بهتر بگم پردازند های Corei7 9xx مدل غیر اکستریم از رم های با فرکانس حداکثر 1066در حالت سه کاناله پشتیبانی میکنهو پردازندهایcorei7 8xx و هچنین Corei5,I3 حداکثر از رم 1333MHZپشتیبانی میکند و حداکثر ولتاز ایمن برای پردازندهایCorei7 حداکثر 1.65 هست و بیشتر از این مقدار به IMCپردازنده صدمه وارد میکند،بنابراین تمامی کمپانیهای تولید کننده رم این استاندارد را رعایت میکنند و حتی رم های با فرکانس 2500MHZ خود را با این ولتاژ عرضه می کنند. @};-

برام جالبه که حتی تو رم هایی که خود گیگابایت تست کرده و تو سایتش گذاشته رم های با ولتاژ 1.6 وجود داره اما تو دفترچه مادربرد فقط بطور کریسپ به مقدار 1.5 اشاره کرده و برای من که سخت افزار زیاد نمیدونه مشکل ساز میشه.

دوستان فروم G.Skill فروم فعال و خوبیه و تقریبا در اسرع وقت به سوال ها جواب داده میشه توسط تیم فنی. پیشنهاد میکنم از اون فرم هم استفاده کنید چون دیگه در مورد این مدل حرف اول و آخر رو خودت شرکت سازنده میزنه

http://www.gskill.us/forum

بنظر میاد تو مادربرد های سری X58A از گیگابایت براحتی و بطور اتوماتیک میشه رم های 1600 رو با انتخاب پروفایل از قبل آماده شده در بایوس رو به مادربرد شناسوند ==> XMP Ready smile.gif

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام ostad omidجان

فکر کنم خودم بودم @};-

با توجه به کاری که شما از سیستم می خوای نیازی به این کانفیگ نیست. با یه سیستم مشخصات پایین تر هم می تونی کار تو راه بندازی. ضمنا طبق گفته بقیه باید حتما 64 بیت بریزی تا این سیستم جواب بده. مشخصاتی بهت پیشنهاد می کنم cpu 8400 3.0 6m ram 4G m.b asus/giga vga 9500 1G

لینک به دیدگاه

نظر میاد تو مادربرد های سری X58A از گیگابایت براحتی و بطور اتوماتیک میشه رم های 1600 رو با انتخاب پروفایل از قبل آماده شده در بایوس رو به مادربرد شناسوند ==> XMP Ready

اکثر مادربورد های X58 از پروفایل X.M.P پشتیبانی میکنند،فقط کافیه که رم این قابلیت داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

در مورد اون Patch که محدودیت رم رو بر میداره باید بگم من مدت زیادی که ازش استفاده میکنم (4 گیگ رم دارم) و کاملا جواب میده.نه تنها مقدار واقعی رم رو بطور کامل میزنه بلکه از کل رم هم واقعا استفاده میکنه (من کارم شبکه است و با VMWare Workstation خیلی سر و کار دارم و با همین نرم افزار رم رو تست کردم دیدم واقعا 4 گیگ رو مصرف میکنه)

وقتی این Patch نصب میشه در قسمت OS Selector دو تا انتخاب بهتون میده که در واقع هر دو یک سیستم عامل است، یکیش سیستم عاملی هست که با فعال بودن Patch بالا میاد و محدودیت رم رو نداره و دومی همون سیستم عامل است اما بدون فعال بودن Patch

یعنی میتونید برای استفاده از کل رم از گزینه اول استفاده کنید و هر زمان که احساس کردید این Patch مزاحم کارتون هست یا به هر دلیلی خواستید ویندوز رو بدون فعال بودن Patch بالا بیارید میتونید در قسمت OS Selector گزینه دوم رو انتخاب کنید.

ویندوز رو همیشه Update میکنم و از آنتی ویروس NOD32 استفاده میکنم و تا الان که هیچ مشکلی با این Patch نداشتم.

در مورد PAE هم یه چیزایی خوندم و راستش من هم نتونستم بفهمم چیه و چطور میشه فعالش کرد.

فکر نکنم مایکروسافت راه حلی برای استفاده بیشتر از رم ارائه کرده باشه (در ویندوز 7) و یه جورایی کاربر رو مجبور میکنه بره سمت ویندوز 64 بیتی چون اگر میخواست به راحتی میتونست این محدودیت رو برداره همونطور که برای ویندوز سرور 2008 نسخه Enterprise برداشته و در نسخه 32 بیتی تا 64گیگ رم رو ساپورت میکنه. پس برداشتن محددودیت رم کار غیر عادی نیست اما به نظر من مایکروسافت از قصد چنین سیاستی رو پیاده کرده.

لینک به دیدگاه

حرف کاربر ping127 ـایید میشه..این patch الان رو سیستم من همن نسبه و هیچ مشکلی نداره . محض اطمینان می تونید با استفاده از برنامه memtest رمو تست کنید. 5 تا پنجره هم زمان از این برنامه باز کنید و 4 تا شو بزارید رو 800 مگابایت تست و 1 دونشم رو 300 مگابایت (بقیه هم ماله خود ویندوزه) . تو تست میبینید که 4 گیگ تا ته پر شده و داره تست stability میگیره.

325123018591110.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

خوب چه کاریه آخه ؟!

چه پافشاری ای روی 32 بیتی دارید ؟

من هم خودم تا همین چند وقت پیش 32 بیت داشتم و بعدش یه 64 بیتی نصب کردم...هم از کل رم استفاده میکنه و در مجموع بهتره دیگه!

نهایتش یه دوال بوت درست کنید اگر از کوچ کردن از یه ویندوز یه کمی نگرانید !

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

در كل Windows 7 32-bit ميتونه 4 گيگ رم ساپورت كنه حالا چه خارجي چه داخلي ولي Windows 7 64-bit ميتونه تا 198 گيگ رم چه داخلي و چه خارجي ساپورت كنه موفق باشي!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...