رفتن به مطلب

سوالاتی پیرامون سیستم های خنک کننده آبی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

الان رفتم سایت ekwb چقدر گرونه یه ست کامل از بهترین جنساش نزدیک ۶۰۰ دلار در میاد حتی ممکنه بالاتر هم بره

هرکه پر طاووس خواهد جور هندوستان کشد  :)

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هرکه پر طاووس خواهد جور هندوستان کشد  :)

درود بر شما،

کیت های EK الان تو تهران 3.5 میلیون هم فروش میره. آیا واقعا به اندازه ی سیستم های واتر کولینگ AIO عملکرد دارند؟ این سوال خوبیه که باید از خودتون بپرسید. 

لینک به دیدگاه

درود بر شما،

کیت های EK الان تو تهران 3.5 میلیون هم فروش میره. آیا واقعا به اندازه ی سیستم های واتر کولینگ AIO عملکرد دارند؟ این سوال خوبیه که باید از خودتون بپرسید. 

البته با در نظر گرفتن نسبت عملکرد/قیمت

لینک به دیدگاه

البته با در نظر گرفتن نسبت عملکرد/قیمت

با احترام.

کولر امضام جبهه ی بنده  رو مشخص میکنه. درمورد custom cooling هم باید عرض کنم بیشتر جنبه ی زیبایی و خاص بودن رو داره و به نحوی محدوده ی فعالیت modder رو گسترش میده و قدرت مانور بیشتری میده . درمورد قیمت xspc فکر میکنم مناسب تر باشه. در مورد قیمت به کارایی به شخصه swiftech h240-X

رو پیشنهاد میدم که نهایت سکوت رو در توانی بالاتر ار کولر های موجود در کشور مانند   h110 یا nepton 280 نشون میده ودیگر مزیتش expandable بودنش هست و ظاهر زیبایی هم داره.درصورت لزوم منبع ارایه داده خواهد شد.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با احترام.

کولر امضام جبهه ی بنده  رو مشخص میکنه. درمورد custom cooling هم باید عرض کنم بیشتر جنبه ی زیبایی و خاص بودن رو داره و به نحوی محدوده ی فعالیت modder رو گسترش میده و قدرت مانور بیشتری میده . درمورد قیمت xspc فکر میکنم مناسب تر باشه. در مورد قیمت به کارایی به شخصه swiftech x240

رو پیشنهاد میدم که نهایت سکوت رو در توانی بالاتر ار کولر های موجود در کشور مانند  h110 نشون میده .درصورت لزوم منبع ارایه داده خواهد شد.

درست می فرمائید. performance wise  کورسیر h110 جای صحبت نمیذاره.  :)

اتفاقا من خودم از طرح های XSPC رو از EK بیشتر دوست دارم. 

با شما کاملا موافقم. از نظر من واتر کولینگ بیشتر به درد مودینگ میخوره وگرنه AIO قدری مثل h110 جا حرف نمیذاره  :D  با 4 تا SP140 ام که واقعا خوشکل میشه (pull/push)

لینک به دیدگاه

درست می فرمائید. performance wise  کورسیر h110 جای صحبت نمیذاره.  :)

اتفاقا من خودم از طرح های XSPC رو از EK بیشتر دوست دارم. 

با شما کاملا موافقم. از نظر من واتر کولینگ بیشتر به درد مودینگ میخوره وگرنه AIO قدری مثل h110 جا حرف نمیذاره  :D  با 4 تا SP140 ام که واقعا خوشکل میشه (pull/push)

فن های  swiftech x240 رو خیلی دوست دارم. کلا خوش ساخت هستش. از لحاظ ترکیب بندی رنگی با مادر بورد های x99 سپید رنک ایسوس خیلی خوب ترکیب میشه.

لینک به دیدگاه

فن های  swiftech x240 رو خیلی دوست دارم. کلا خوش ساخت هستش. از لحاظ ترکیب بندی رنگی با مادر بورد های x99 سپید رنک ایسوس خیلی خوب ترکیب میشه.

واقعا اگه هنگام خرید امکانشو داشتم بی تردید swiftech h240-x تهیه می کردم با سکوتی در حد custom و قیمتی در حد aio ترکیب بسیار مناسبی هست و نکنه ی جالب که لوله ها و مایع هم امکان تعویض دارن. دوستانیم که به سکوت علاقه ای ندارن میتونن فن های پر سر و صدایی که روی سایر aio های highend هست تهیه کنن براش و ماهیت اصلیش رو زیر سوال ببرن  :) قمیتش فکر میکنم زیر 200$ باید باشه البته تو سایتش زده 149$ ولی در بازار فکر کنم گرونتر باشه این هم بررسی عملکرد noise\performance  http://www.hardocp.com/article/2015/01/26/swiftech_h240x_cpu_liquid_cooling_aio_kit/3#.VaSokfmqpBc .درمورد مین های asus هم با شما موافقم و بیسیار زیبا میشن در صورت ست شدن بخصوص که کارت های گرافیک هم دارن به رنگ سفید رو میارن از جمله galax hof و گیگابایت

لینک به دیدگاه

همونطور که به دوستمون هم گفتم هدف سیستمیه که بتونه اساسینز کرید یونیتی رو در 4k میزان 60 فریم بده

تک کارت تایتان ایکس تونسته 21 بده

پس یقینا تک کارت 980 ti از این هم کمتر میده

سیستمی هم که از همین سال اول خریدش نتونه بازی روز رو جواب بده یقینا چند سال دووم نمیاره و سریع از رده خارج میشه

باید به فکر بازی های دو سال دیگه هم بود که یقینا پیشرفت خواهند کرد و نیاز بیشتری هم خواهند داشت

به دوستمون REZAlastB.B هم گفتم که جایی خوندم این کارت ها هیچ کدام هنوز نتونستند کل 16x درگاه pci express 3 رو استفاده کنند

و نهایتا اگر روی 8x هم سوئیچ بشه جوابگو خواهد بود

البته گشتم فارسی اش رو پیدا نکردم (قبلا فارسی اش رو خونده بودم)

من صرفا اساسینز کرید رو بازی نکردم که یه سیستم خوب براش بگیرم و بعد بازی کنم

وگرنه با 570gtx فعلیم می تونستم با 1080 و تنظیمات گرافیک پایین تر بازی کنم

اما احساس کردم که برای بازی های امسال و آینده نیاز به یک سیستم جدید و قدرتمند تر دارم

جناب شما با تانک می خوایید یه پشه ی قناص رو بکشید...یه سیستم در حد Work station دارید می بندید برای گیم.معیار گیمتون هم یه بازی مشکل داره....جدا از هزینه ی بیش از حدی که دارید می دید آخر هم نمی تونید اون چیزی رو که می خوایید اونطوری که می خوایید بدست بیارید...Assasin Creed Unity مشکل داره...شما حتی با 4 تا TITAN X هم نمی تونید روی آخرین تنظیمات 4K و 60 فریم یکنواحت بگیرید ازش:

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/34841-asus-gtx-titan-x-12gb-in-single-sli-3-way-sli-and-4-way-sli.html?start=3

دلیل این قضیه هم این نیست که این بازی گرافیک فوقالعاده ای داره.دلیلش تنها و تنها باگ های متعدد و برنامه نویسی ظعیف بازی هستش و زمان بسیار پایینی که در حال ساخت بوده...وجود بازی در تاریخ 21 MAY سال 2014 اعلام شده و 11 NOVEMBER همون سال عرضه شده یعنی بازی به زور 6 ماه در حال ساخت بوده...ضمن اینکه موتور بازی از سال 2012 آپدیت نشده(یعنی همون موتور ساختی برای AC III به کار رفته بود در این بازی هم استفاده شده)انتظار می ره خیلی از مشکلات این بازی با اومدن ویندوز 10 و DX 12 حل بشه.به شرطی که Ubisoft تصمیم به درست کردنش بگیره که بعیده چون بازی فروشی که ازش انتظار می رفت رو انجام داده و به سود دهی رسیده که واقعا تاسف باره.( برای من نه ولی برای طرفداراش بله)جدای از تمام این مسائل دادن همچین هزینه ای برای بازی اصلا درست نیست و حتی شما اگه بخوایید حرفه ای هم بازی کنید با یه سیستم دو کارته روی برد 1150 هم می تونید اینکارو بکنید.(اگر درست تحقیق کرده بودید می دیدید که برای بازی 4790K و 5960X با هم یکمقدار کارایی دارن چون هیچ بازیی از CPU بیشتر از یه 4790K رو نداره) فعلا بازی کردن روی 4K دو یا سه سال دیگه احتیاج به کار کردن داره مخصوصا وقتی که هنوز کمتر از 6 درصد گیمر ها روی 4K بازی می کنن ضمن اینکه درآمدن خیلی زیادی از کمپانی های بازی سازی از کنسول ها میاد و وقتی کنسول ها حتی توانایی FULLHD با آخرین تنظیمات رو ندارند کمتر کمپانی وقت برای تنظیم درست بازی روی 4K میذاره.در آخر بگم این پول خودتونه اختیارشم دارید ولی من فقط می خواستم بگم این کارتون هدر دادن پولتونه و آخر سر هم اون چیزی که می خوایید ازش بر نمیاد.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

واقعا اگه هنگام خرید امکانشو داشتم بی تردید swiftech h240-x تهیه می کردم با سکوتی در حد custom و قیمتی در حد aio ترکیب بسیار مناسبی هست و نکنه ی جالب که لوله ها و مایع هم امکان تعویض دارن. دوستانیم که به سکوت علاقه ای ندارن میتونن فن های پر سر و صدایی که روی سایر aio های highend هست تهیه کنن براش و ماهیت اصلیش رو زیر سوال ببرن  :) قمیتش فکر میکنم زیر 200$ باید باشه البته تو سایتش زده 149$ ولی در بازار فکر کنم گرونتر باشه این هم بررسی عملکرد noise\performance  http://www.hardocp.com/article/2015/01/26/swiftech_h240x_cpu_liquid_cooling_aio_kit/3#.VaSokfmqpBc .درمورد مین های asus هم با شما موافقم و بیسیار زیبا میشن در صورت ست شدن بخصوص که کارت های گرافیک هم دارن به رنگ سفید رو میارن از جمله galax hof و گیگابایت

درست می فرمائید سپید داره برا مودینگ هم مد میشه.

swiftech h240-x از همه جهت عالیه  :) 

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام.

ایشون فرمودن که بیشتر هدفشون جمع آوری اطلاعات هست و با این حال بنده و آقا رضا هم متذکر شدیم .اما شخصا اشتیاق به آموختن رو تحسین میکن همین هم دلیل میشه اگه مطلبی رو یقین کامل ندارنم کمی قبلش به مراجع مورد اطمینان رجوع میکنم که اگه کسی تا ثریا دیوارش کج رفت بدوش من نباشه.درمورد unity هم که اگه اشتباه نکنم موتورش باید anvilnext game engine باشه حق با شماست و توان استفاده ی صحیح از منابع رو نداره.مورد دیگه هم استفاده افراطی از option هاییست که تقریبا هیچ تاثیری در کیفیت بیشتر بازی ندارند مانند فعال کردن anti aliasing های سنگینی که برای resolution هایی مانند QHD هیچ مزیتی ندارند چون تراکم پیکسلی بسیار بالاتر هست و گوشه های پیکسل ها به سختی دیده میشن و نیازی به برطرف ساختنشون هم نیست.درمورد پردازنده هم بنده موافقم فقط در زمینه گیم و نه شبیه ساز .هرچند مایکروسافت وعده ی بکار گیری بهینه تر پردازنده و هسته های اضافی رو در win10 و dx12 داده و باید منتظر بود که آیا عملی میشند یا خیر چون در حال حاضر عدم استفاده از تمام قدرت پردازنده ها در صنعت گیمینگ bottleneck ایجاد کرده و با اورکلاک هم برطرف نمیشه.

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام.

ایشون فرمودن که بیشتر هدفشون جمع آوری اطلاعات هست و با این حال بنده و آقا رضا هم متذکر شدیم .اما شخصا اشتیاق به آموختن رو تحسین میکن همین هم دلیل میشه اگه مطلبی رو یقین کامل ندارنم کمی قبلش به مراجع مورد اطمینان رجوع میکنم که اگه کسی تا ثریا دیوارش کج رفت بدوش من نباشه.درمورد unity هم که اگه اشتباه نکنم موتورش باید anvilnext game engine باشه حق با شماست و توان استفاده ی صحیح از منابع رو نداره.مورد دیگه هم استفاده افراطی از option هاییست که تقریبا هیچ تاثیری در کیفیت بیشتر بازی ندارند مانند فعال کردن anti aliasing های سنگینی که برای resolution هایی مانند QHD هیچ مزیتی ندارند چون تراکم پیکسلی بسیار بالاتر هست و گوشه های پیکسل ها به سختی دیده میشن و نیازی به برطرف ساختنشون هم نیست.درمورد پردازنده هم بنده موافقم فقط در زمینه گیم و نه شبیه ساز .هرچند مایکروسافت وعده ی بکار گیری بهینه تر پردازنده و هسته های اضافی رو در win10 و dx12 داده و باید منتظر بود که آیا عملی میشند یا خیر چون در حال حاضر عدم استفاده از تمام قدرت پردازنده ها در صنعت گیمینگ bottleneck ایجاد کرده و با اورکلاک هم برطرف نمیشه.

موافق هستم. رفرنس، benchmark های معروف هستند نه یک بازی خاص.

لینک به دیدگاه

بازم سلام دوستان

و ممنون از راهنمایی های خوبتون

با یه سری از پاور های شرکت کولانس آشنا شدم که پیش فرض واتر بلاک دارند

مثلا این نمونه:

http://koolance.com/1300-1700w-liquid-cooled-power-supply

که توی 220 ولت 1700 وات میده...

به نظرتون کیفیت و کارایی این پاور قادر به رقابت با مثلا Enermax Platimax 1500W Platinum هست؟

http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_1&lv0=1&lv1=52&no=191

چون این پاور تقریبا قدیمیه و سال 2008 معرفی شده، توی این مدت پاورها پیشرفت خاصی نکردند؟

نظرتون چیه؟

همچنین با یک واترکولر اکسترنال تقریبا گران قیمت آشنا شدم

http://koolance.com/erm-3k3uc-liquid-cooling-system-copper

که خوبیش اینه که کلیه قطعات پمپ و مخزن و رادیاتور 3*3 و فن کنترلر رو همه رو با هم در خودش جا داده و توان خنک سازی بالایی هم داره و گرما رو خارج از کیس منتشر می کنه

بدیش همون قیمت تقریبا بالاشه که فکر می کنم در صورتی که تک تک قطعات جدا خریده بشه یه مقدار کمتر از این خواهد بود

ویدیویی هم که ازش در یوتیوب دیدم کم صدا بود و بررسی کننده اش ازش راضی بود

نظر شما چیه؟

ضمنا از مدل EXC-800 کاملا ناامید شدم. گویا صداش بسیار بالاست و مثل اینه که گوشت رو بچسبونی به فریزر خونتون!!!

از هارد دیسک ای که میخام بزارم روی سیستم هم قطعا برای آرشیو فیلم و صوت استفاده می کنم.

وگرنه همون 512 گیگ M.2 کافیه برای برنامه ها و سیستم عامل

خدا رو چه دیدی شاید یه ssd هم برای نصب بازی ها خریدم!

فکر می کنم تا پاییز هم نسل جدید پردازنده اینتل معرفی بشه و هم نسل جدید گرافیک های اندویدیا و احتمالا مادربورد های جدید

بنابراین قطعاتی که الان لیست شده شاید تغییرات خیلی زیادی بکنه

لینک به دیدگاه

به نظرم شما فعلا تحقیق کن و دقیقا احتیاجاتت از سیستم رو در نظر بگیر موقع خرید بیا قطعات رو با توجه به بودجه انتخاب کن فعلا دنبال یادگیری باش اگه سوالی هم بود من و دوستان تا جایی که بتونیم کمک میکنیم

در کل احتیاجی به بیش از کارت 980ti نیست به نظرم و وقتی بازیای جدید اومد و نکشید سیستم رو ارتقا بده

اگر نویز برات خیلی مهمه واتر کولینگ نمیتونه حلش کنه که هیچ شاید بیشترش هم بکنه اگه به صورت افراطی استفاده بشه

واتر کولینگ هایی که بیرون از سیستم قرار دارن یه مزیت دارن که گرما رو کاملا از کیس خارج میکنن که برای اورکلاکر ها خیلی خوبه و یه عیب دارن اونم اینکه در بیشتر موارد نویز بیشتری دارن چون دیگه کیس نیست که جلوی صداشون رو بگیره

در کل اینم بگم با این سیستمی که شما میخوای جم کنی هر کاری کنی نویز نسبتا بالاست چون سیستم بشدت قویه و خنکسازی مطلوبی رو لازم داره

برای کم کردن نویز به کل باید بیخیال هارد بشی به نظرم یه هارد اکسترنال خوب بگیر هر وقت نیاز داشتی وصلش کن آهنگهایی هم که زیاد گوش میدی بریز رو همون ssd چون فکر نکنم بیشتر از 10gb بشه آهنگایی که همیشه گوش میدی

هر سوالی در مورد واتر کولینگ داشتی بپرس چون علاقه دارم میرم دنبال جوابش خودمم یه چی یاد میگیرم

[emoji1] [emoji1]

ویرایش شده توسط bozorgmehr96
لینک به دیدگاه

بازم سلام دوستان

و ممنون از راهنمایی های خوبتون

با یه سری از پاور های شرکت کولانس آشنا شدم که پیش فرض واتر بلاک دارند

مثلا این نمونه:

http://koolance.com/1300-1700w-liquid-cooled-power-supply

که توی 220 ولت 1700 وات میده...

به نظرتون کیفیت و کارایی این پاور قادر به رقابت با مثلا Enermax Platimax 1500W Platinum هست؟

http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_1&lv0=1&lv1=52&no=191

چون این پاور تقریبا قدیمیه و سال 2008 معرفی شده، توی این مدت پاورها پیشرفت خاصی نکردند؟

نظرتون چیه؟

همچنین با یک واترکولر اکسترنال تقریبا گران قیمت آشنا شدم

http://koolance.com/erm-3k3uc-liquid-cooling-system-copper

که خوبیش اینه که کلیه قطعات پمپ و مخزن و رادیاتور 3*3 و فن کنترلر رو همه رو با هم در خودش جا داده و توان خنک سازی بالایی هم داره و گرما رو خارج از کیس منتشر می کنه

بدیش همون قیمت تقریبا بالاشه که فکر می کنم در صورتی که تک تک قطعات جدا خریده بشه یه مقدار کمتر از این خواهد بود

ویدیویی هم که ازش در یوتیوب دیدم کم صدا بود و بررسی کننده اش ازش راضی بود

نظر شما چیه؟

ضمنا از مدل EXC-800 کاملا ناامید شدم. گویا صداش بسیار بالاست و مثل اینه که گوشت رو بچسبونی به فریزر خونتون!!!

از هارد دیسک ای که میخام بزارم روی سیستم هم قطعا برای آرشیو فیلم و صوت استفاده می کنم.

وگرنه همون 512 گیگ M.2 کافیه برای برنامه ها و سیستم عامل

خدا رو چه دیدی شاید یه ssd هم برای نصب بازی ها خریدم!

فکر می کنم تا پاییز هم نسل جدید پردازنده اینتل معرفی بشه و هم نسل جدید گرافیک های اندویدیا و احتمالا مادربورد های جدید

بنابراین قطعاتی که الان لیست شده شاید تغییرات خیلی زیادی بکنه

در مورد پاور می تونم بگم مطلقا AX1500i کورسیر!  :)

لینک به دیدگاه

در مورد پاور می تونم بگم مطلقا AX1500i کورسیر!  :)

بدون شک از دید شخصی اگرمستقیم  نگم این حق رو بخودم میدم که بگم جزو 3تای اول هست

seasonic هم oem پاورهای رده بالای coolermaster هست پس اونها هم میتونن جزو لیست خوبان قرار بگیرن

اما درمورد نویز همین ax1500i خیلی دیر اکتیو میشه و هنگام فعالیت هم صداشو نخواهید شنید.به شخصه تا بحال صدایی از hx850i نشنیدم. مگر اینکه گوشتون رو بهش بچسبونین! مهمترین فاکتور انتخاب پاور از دید شخصی coil whine  هست و corsair به خوبی در این زمینه میدرخشه. در نهایت میتونین فن رو تعویض کنین اگه بازهم حساسین و در نظر داشته باشین نویز سایر قطعات بر نویز پاوری قوی سایه میندازه.

در ضمن اگر به عنوان یک perk دنبال liquid cooling میرین استفاده از مدل های آماده به اعتبار شما نخواهند افزود و باید سراغ custom cooling برین.به شخصه علاقه ای به کار های coolance ندارم نظر دوستان رو نمیدونم.

لینک به دیدگاه

یه سوال
مگه هارد به سیستم وصل باشه ولی ازش استفاده نشه نویز تولید می کنه؟
تا اونجا که من دیدم حتی موتورش هم خاموش میشه و وقتی فایل و فولدری رو باز می کنی چند لحظه طول میکشه تا دوباره موتورش به کار بیافته و فایل و فولدر رو باز کنه...

هارد اکسترنال هم دارم، مشکلش اینجاست هر روز خونه یکیه برده فیلم ها رو بریزه :) یه هفته هم طول میکشه برش گردونه :| :/

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام مجدد دوستان

یک سوال دیگه

قاعده خاصی برای یکسان بودن جنس آلیاژ بلاک ها و رادیاتور هست؟

مثلا همه باید مس باشند... یا همه باید آلمینیوم باشند... یا ...

یا ترکیبی هم میشه استفاده کرد...

یه چیزایی خونده بودم که ترکیب این ها ممکنه با هم واکنش نشون بدهند... چجوریاست؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد دوستان

یک سوال دیگه

قاعده خاصی برای یکسان بودن جنس آلیاژ بلاک ها و رادیاتور هست؟

مثلا همه باید مس باشند... یا همه باید آلمینیوم باشند... یا ...

یا ترکیبی هم میشه استفاده کرد...

یه چیزایی خونده بودم که ترکیب این ها ممکنه با هم واکنش نشون بدهند... چجوریاست؟

سلام دوست من.

پاسخ سوال شما با شفافیت کامل و بیان ساده در این مطلب گنجانده شده خیلی دقیق تر از آنچه که بنده بخوام عرض کنم و از اونجایی که اهل تحقیق هستین نیازی به ترجمه  ندیدم. http://www.lytron.com/Tools-and-Technical-Reference/Application-Notes/Avoiding-Galvanic-Corrosion

این لینک هم با همون در ارتباط هست و مطالب مفیدی داره

.http://www.lytron.com/Tools-and-Technical-Reference/Application-Notes/Preventing-Corrosion-in-Cooling-Systems

اگر دنبال پاسخ ساده هستین مس با آلومینیم باعث فرسایش و خوردگی و در نهایت نشتی میشن.البته در نظر داشته باشین اضافه شونده هایی هستند که این پروسه ی خوردگی رو فلج میکنن و سرعتش رو کاهش میدن اما درحالت کلی متوقف نمیشه و همچنین نکات منفی ای هم دارن.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

یه سوال ساده دیگه

حجم مخزن تاثیری داره چقدر باشه؟

من دیدم که سایز های مختلفی از مخزن های استوانه ای تولید میشه...

یا مثلا مخازنی که جای سی دی رام میان یا دو تا اشغال می کنند یا یک دونه...

تاثیری هم داره؟

سلام دوست من.

پاسخ سوال شما با شفافیت کامل و بیان ساده در این مطلب گنجانده شده خیلی دقیق تر از آنچه که بنده بخوام عرض کنم و از اونجایی که اهل تحقیق هستین نیازی به ترجمه  ندیدم. http://www.lytron.com/Tools-and-Technical-Reference/Application-Notes/Avoiding-Galvanic-Corrosion

این لینک هم با همون در ارتباط هست و مطالب مفیدی داره

.http://www.lytron.com/Tools-and-Technical-Reference/Application-Notes/Preventing-Corrosion-in-Cooling-Systems

اگر دنبال پاسخ ساده هستین مس با آلومینیم باعث فرسایش و خوردگی و در نهایت نشتی میشن.البته در نظر داشته باشین اضافه شونده هایی هستند که این پروسه ی خوردگی رو فلج میکنن و سرعتش رو کاهش میدن اما درحالت کلی متوقف نمیشه و همچنین نکات منفی ای هم دارن.

موفق باشین

خوب پس با این حساب ترکیب Brass, Copper, Nickel می تونه ترکیب خوبی باشه درسته؟

توی دستگاه هایی که من دیدم هم معمولا copper/brass با هم هستند ماننده دستگاه ERM-3K3UC...

واتربلاک هایی که من خوشم اومده هم از شرکت ek است که سه مدل معمولا داره یکی Nickel یکی Acteal یکی هم هردو Acetal+Nickel

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام

جواب سوال بالا جا موند

اما داشتم manual سیستم erm-3k3uc رو می خوندم که بعضی از سوالات اولین پستم رو جواب داد که بخش های مفیدش رو اینجا می زارم

در واقع داره میگه که حالت سریال برای بستن لوپ نهایتا بین 1 تا 3 درجه در اولین و آخرین قطعه تفاوت می کنه

و نیازی نیست که نگران باشی آب داغ از یک قطعه به قطعه بعدی بره

و باید اولین قطعه قطعه ای باشه که کم بودن دماش بیشتر از همه اهمیت داره

یعنی اولی پردازنده و بعد احتمالا گرافیک ها و بعد چیپست

اینم متن انگلیسی:

the maximum number of water blocks allowed in a system will depend
upon your own configuration and thermal requirements. It’s common to see five or
more coolers in a Koolance system, but the limit is at what temperature you are
comfortable with

Serial Loops
A basic serial loop is recommended for *almost* every situation. Provided your
cooling system has a radiator of sufficient size for your total heat load, expect only
a minor difference between outlet and inlet temperatures. In computer cooling,
a delta of less than 1 to 3ºC (1.8 to 5.4ºF) is typical for the heat exchanger. This
means for most loops, you don’t need to worry about “hot water” moving from
one block to the next. It gets only a little warmer throughout the entire loop.
Generally, series is the simplest and most effective configuration. Each device is
daisy-chained to the next, usually starting with the most temperature-critical

de20_screenshot_(102).png

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عذر خواهی میکنم بابت دیر پاسخ دادن.درمورد حجم reservoir اگر از دید حرارتی میفرمایین خیر تاثیری نداره سایز.هرچند استفاده از مخزن های متفاوت مزایای خوبی از جمله حباب گیری در کنار زیبایی داره اما درنظر داشته باشین جریان (flow) بیش از نیاز از دید حرارتی مزیتی نخواهد داشت.

پاسخ سایر سوالات روهم که ظاهرا یافتین.در ضمن : آلیاژ برنج , نیکل,نقره ,مس و اگه اشتباه نکنم طلا مشکلی ایجاد نمی کنند.اما ترکیب مواردی مانند آلومینیوم مشکل ساز خواهد شد.

در نهایت 2 لینک مناسب و تکمیلی قرار میدم که شک و شبهه های باقی مانده هم مرتفع بشن.

در رابطه با reservoir این مطلب جامع هست http://www.overclockers.com/water-cooling-reservoir-theory-and-construction-guide/

این لینک هم با اینکه کمی قدیمی هست و درحال حاضر انتخاب های مناسبتری پیش رو دارین اما بخوبی و با شفاقیت با مراحل و قطعات مورد استفاده در custom loop water cooling آشناتون میکنه هرچند ظاهرا با سرعتی که شما پیش میرین بزودی بنده و سایر دوستان باید مطالب زیادی از شما بیاموزیم .

http://www.overclockers.com/beginners-guide-water-cooling/

موفق باشین

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال مبتدیانه از شما اساتید داشتم
اینکه سیستم واترکولر چقدر خنک کننده تر نسبت به کولرهای به اصطلاح گازی دارن ؟
در واتر کولر در شرایط معمولی دما cpu تا چه درجه ای پایین میاد ؟
مثلا با کولر با فن معمولی 60  درجه هست با فن گازی حدود 50 درجه باشه با واترکولر ها تا چه حد پایین تر میاد ؟

ببخشید دیگه

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

ممنون از پاسخ

دیر شدن جواب اشکالی نداره، فقط خسته نشید یه وقت :)

چون کلی سوال مونده هنوز

یه سوال دیگه

بالای کیس 900D دو حالت میشه عمل کرد

1 - رادیاتور 60mm به همراه دو لایه فن 25mm در حالت push/pull که مجموعا میشه 110mm

2 - رادیاتور 80mm به همراه یک لایه فن 25mm در حالت push که مجموعا میشه 105mm

به نظرتون کدوم حالت عملکرد بهتری داره؟ رادیاتور ضخیم تر یا فن push/pull ؟

بالای کیس کاسموس 2 مجموعا 65mm جا برای رادیاتور و فن داره و اندازه رادیاتور 360 بیشتر هم جا نمیشه

پایینش هم 240 جا میشه

اگرچه کیس زیباییه اما از چشمم افتاد :(

اما 900D بالاش 110mm جا برای رادیاتور و فن داره

هم بالاش و هم پاییینش جای رادیاتور 480 داره

اصلا این کیس فکر کنم فقط برای رادیاتور گذاشتن ساخته شده :)

78801271372057016354.png

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

ممنون از پاسخ

دیر شدن جواب اشکالی نداره، فقط خسته نشید یه وقت :)

چون کلی سوال مونده هنوز

یه سوال دیگه

بالای کیس 900D دو حالت میشه عمل کرد

1 - رادیاتور 60mm به همراه دو لایه فن 25mm در حالت push/pull که مجموعا میشه 110mm

2 - رادیاتور 80mm به همراه یک لایه فن 25mm در حالت push که مجموعا میشه 105mm

به نظرتون کدوم حالت عملکرد بهتری داره؟ رادیاتور ضخیم تر یا فن push/pull ؟

بالای کیس کاسموس 2 مجموعا 65mm جا برای رادیاتور و فن داره و اندازه رادیاتور 360 بیشتر هم جا نمیشه

پایینش هم 240 جا میشه

اگرچه کیس زیباییه اما از چشمم افتاد :(

اما 900D بالاش 110mm جا برای رادیاتور و فن داره

هم بالاش و هم پاییینش جای رادیاتور 480 داره

اصلا این کیس فکر کنم فقط برای رادیاتور گذاشتن ساخته شده :)

78801271372057016354.png

با سلام.

قطعا سایز و ضخامت رادیات تاثیری قابل ملاحظه داره (به عنوان مثال phobya pure performance kit 360LT  که 80mm هست اگه اشتباه نکنم ,در عین حال بازهم نباید انتظار اختلاف 10 درجه ای داشته باشین .) (و همچنین نه در میزان کم مانند   corsair h105 با ضخامت 38mm و h100i با mm27 که اختلاف دما مابین 2ونهایتا 4 قرار داره) اما این رو باید مدنظر داشت که گرمای رادیات بخصوص در مدل های ضخیم تر باید به خوبی هدایت بشه و استفاده از فن های sp بخصوص در حالت push\pull یک الزام و استاندارد هست و نقش مهمی ایفا میکنه و بنده برای رادیات ضخیم حتما استفاده از متد push\pull رو الزام میدونم البته vortex و turbulence ای که ایجاد میکنه به گوش حساس امثال بنده زیاد مناسب بنظر نمیاد.

در پایان هم باید عرض کنم مقایسه ی cosmos ii و 900d زیاد عادلانه بنظر نمیاد بخصوص در سیستم هایی که از custom cooling استفاده میکنند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...