رفتن به مطلب

مشکل جدی برای سیستم لطفا راهنمایی کنید

Mashhad
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود خدمت همه دوستان و اساتید گرامی

چند وقتیه یک سیستم خریدم اما متاسفانه از روز اول باهاش مشکل داشتم تا امروز که دیگه فهمیدم مشکل جدیه و خواهشا اگر امکان داره منو راهنمایی کنید که این مشکل آیا بر طرف میشه یا خیر و اصلا دلیلش چیه ؟

سیستم خرید مادربرد ایسوس Z77

سی پی یو انیل  i5

SSD 64

هارد یک ترا HDD

پاور گرین 685

مشکل :

روز اول وقتی هر دو هم SSD و هم HDD رو وصل کردیم و خواستم روی اس اس دی ویندوز نصب کنم وقتی نصب ویندوز کامل میشد و ریستارت میشد دیگه بالا نمی اومد و اس اس دی رو نمیشناخت . بعد از کلی کلنجار رفتن تصمیم گرفتیم HDD رو جدا کنیم و دوباره تست کنیم که اینبار مادربرد اس اس دی رو شناخت و ویندوز بالا اومد

جای ساتاها رو عوض کردیم تا شاید مشکل رفع بشه و مشکل حل شد اما بصورت موقتی و بعد از نیم ساعت یا 1 ساعت  دوباره سیستم ریستارت میشد و دیگه بالا نمی اومد . جای ساتاها رو دوباره عوض کردم و بصورت موقت درست اما باز بعد از 1 ساعت یا کمتر دوباره ریستارت و همون داستان

تصمیم گرفتم کلا هارد hdd رو جدا کنم و اس اس دی رو روی ساتاهای مختلف بصروت تک آزمایش کنم و وقتی اینکار رو کردم برای یک شب درست شد اما روز بعد وقتی سیستم رو روشن کردم 5 دقیقه بعد دوباره ریستارت میشد و اینبار یک پیغام جدید می اومد روی مانیتور ( پیغام رو میزارم آخر پست )

ضمنا زمانی که ریستارت میشد وقتی دقت کردم دیدم فن سی پی یو برای 1 الی 2 ثانیه کاملا از حرکت می ایسته و دوباره حرکت میکنه

این هم عکس پیغامی که سیستم میده :

nclp_000.jpg

خیلی ممنون میشم راهنمایی هاتون رو دریغ نکنید

لینک به دیدگاه

CPU شما 4440 Intel i5 هستش؟مطمئن هستید مادربردتون Z77 چیپستش؟( داخل عکسی که گذاشتید که نوشته Asus Z97 K) در ضمن داخل عکس هم پیام می گه که پاورتون نوسان داره و سیستم ضد نوسان برق ASUS فعال شده...چک کنید ببنید پاور با بدنه ی کیس اتصال پیدا نکرده باشه...می تونید  پاور و مادر برد رو خارج از کیس روشن و روش ویندوز نصب کنید ببینید بازم این مشکل پیش میاد یا نه...ولی این جور که دیده می شه پاورتون مشکل داره.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

این چیزی ک این نوشته میگه پاور شما ثبات نداره و موج داره (یه ایرادی داره) و سیستم ضد موج ایسوس ک از مادربرد  حفاظت میکنه فعال میشه 

اگر براتون مقدور هست با یه پاور دیگه سیستمتونو چک کنید

البته اساتید هستن راهنمایی میکنن

ویرایش شده توسط msg
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با یه پاور دیگه تست کردی شما؟

لینک به دیدگاه

مادربردهای ASUS یه سیستمی دارن به اسمه Anti Surge تا وقتی ولتاژ نوسان داره برای جلوگیری از آسیب به قطعات فعال میشه و سیستم ریست میشه .

در حالت معمولی وقتی سیستم ریست میشه فن سی پی یو مدام کار میکنه و از کار نمی ایسته اما با توجه به اینکه گفتین 2 ثانیه فن سی پی یو از کار میوفته و بعد سیستم ریست میشه نشانه ی اینه که Bios به حالت Default در اومده.

پس با هر بار فعال شدن Anti Surge بایوس شما هم Default میشه.

توی Bios مادربردهای ASUS قسمتی وجود داره که میتونید Anti Surge رو Disable کنید . اما توصیه نمیکنم.

بهترین کار اینه که اول از سالم بودن پاور خودتون اطمینان پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

آخرین باری که من این مشکلو داشتم با در آوردن تمامیه سوکتهای برق از مادربرد متوجه شدم بعضی از پایه ها حالته زنگ زدگی و سولفیده پیدا کردن تمیزشون کردم (هم مادربرد و هم سوکتهای پاور)

مشکلم حل شد و Anti surge دیگه فعال نشد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با یک سیم برق یکطرفشو به کیستون جایی که اتصال بدنه بشه و یکطرفشو به لوله گاز ی وصل کنید و امتحان کنید اگر رفع شد بدون مورد از کیس یا پاورتونه.

اگر کیستون از اون قدیمیا (به قولی همون قوطی حلبیها) است مورد حتما از اونه یا نه اگر احتمال دیگه ای میدین سیستمو رو زمین یا یه میز چوبی سوار کنین و روشن کنین ببینین مشکلتون حل میشه یا نه؟

لینک به دیدگاه

از همه ی دوستان و اساتید عزیزم در لیون کامپیوتر سپاسگذارم

من مواردی رو که گفتید امتحان میکنم و خبرش رو میدم خدمتتون

جناب HK888 کاملا درست میفرمائید بنده مدل مادربرد رو اشتباه نوشتم

ممنون از همه بزرگواران

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

درود خدمت همه ی دوستان عزیزم در لیون

طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق انشاالله

بنده دیشب مادربرد رو از داخل کیس خارج کردم و روی میز قرار دادم وقتی روشنش کردم هیچ مشکلی پیش نیومد . البته قبلا هم وقتی درست میشد ممکن بود برای یک شب درست بشه بعد مجددا دچار ایراد میشد

روی میز تک تک ساتاها رو چک کردم و حتی هر دو هارد رو متصل کردم باز هم بدون مشکل کار میکرد . با این اوصاف به نظرتون مشکل میتونه از کیس باشه ؟ ( کیس های حلبی قدیمی )

هر چی فکر کردم متوجه نشدم کجای کیس میتونه مشکل ساز باشه ؟ در این مورد میشه راهنمایی کنید ؟ یعنی ممکنه سیم های برق روشن کردن و ریستارت کردن و یو اس بی روی کیس رو اشتباه متصل کرده باشند و مشکل از اون باشه ؟

راستی یک مورد دیگه که در این بین توجه من و جلب کرد  اینکه یکی از کابل های ساتا رو وقتی به هارد وصلش میکردم نمیتونست ویندوز رو بخونه همون کابل رو روی سیستم دیگه ای تست کردیم مشکلی نداشت

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

به توصیه دوستان مادربورد رو از کیس خارج کردم و سیستم رو راه انداختم و مشکلی نداشت

فقط میخوام بدونم کجای کیس میتونه مشکل ساز بوده باشه ؟

لینک به دیدگاه

وقتی سیستم روشن هست یه دست رو بدنه پاور بکشید ببنید لرزشی احساس میکنید ( لرزش منظور پوست دستتون هست نه اینه که بدنه پاور بلرزه) ببینید پاور اتصال بدنه نداره بدنش برق نداره.اگه اینطور هست بهتره بدین گارانتی.

لینک به دیدگاه

احتمالا بدنه ی کیس با مادر بورداتصالی ایجاد میکنه ...یه گاغذ زیر مادربورد بزارید بعد مین رو اسمبل کنید ... هرچند اسپیسر ها باعث ایجاد فاصله بین بدنه و مین میشن ...بهتره از پیچ هایی که واشر کاغذی دارن استفاده کنید ...محض اطمینان ...چک کنید سیم اضافه ای داخل کیس نباشه ... مشکال از پورت usb نمیتونه باشه مگر اینکه داخل پنل جلو اتصالی وجود داشته باشه ...یه احتمال ضعیف هم هست که ممکنه مادربورد تحت فشار بوده باشه زمان اسمبل ... و در آخر هم بایوس رو حتما آپدیت کنید ...

اگه تست پاور داشتی خیلی خوب بود ... آنالوگش الان تو بازار حدود 15 تومنه ولی خب در این مواقع باعث میشه کارت سریعتر پیش بره ...به هر حال اگه بتونی ببری پاور رو برات تست بکنن خیلی خوبه ... ^_^

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

داداشم شما سیم به لوله گاز وصل کن تا ارت بشه بعد با خیال راحت از سیستمت کار بکش یا نه که باید کیستو عوض کنی

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت دوستان گرانقدرم

مراحلی رو که فرمودید انجام دادم

مادربورد رو خارج از کیس راه اندازی کردم و سیستم مشکلی نداشت تنها اشتباه من این بود که زمان بیشتری برای تست اینکار نگذاشتم و روز بعد دوباره داخل کیس قرارش دادم و یکروز بدون مشکل کار میکرد و دوباره با همون مشکل  نوسان ولتاژ پاور مواجه شدم . متاسفانه نتونستم تست پاور پیدا کنم یعنی در منطقه ما هیچ خدماتی چنین دستگاهی نداشت

داخل جعبه مادربرد قدیمی گیگابایتم یک تیکه ابر برش خورده به اندازه مادربورد پیدا کردم و اونرو زیر مین داخل کیس قرار دادم . میخواستم بدونم اینکاری که کردم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ مثلا باعث ایجاد گرما و آتش سوزی نمیشه ؟

اگر اینبار هم با مشکل نوسان ولتاژ پاور مواجه بشم یک پاور دیگه رو تست میکنم .  فقط میخواستم از اساتید بپرسم که به نظرتون برای این قطعات پاور 485 بزارم برای تست مشکلی نداره ؟ برقش جواب میده ؟

چون یک پاور گرین 485 روی سیستم قدیمی داداشم هست میتونم اونرو برای مدتی برای تست استفاده کنم

البته امیدوارم مشکل با گذاشتن اون تیکه ابر زیر مین حل بشه و امیدوارم خطرناک نباشه

لینک به دیدگاه

متاسفانه با اینکه زیر مین یک محافظ ابر مانند گذاشته بودم باز هم مشکل برقرار هستش و سیستم ریست میشه

امشب میخوام مین رو بدون کیس راه اندازی کنم ببینم طی چند روز این مشکل بر میگرده یا نه خبرش و میدم خدمتتون

اساتید بزرگوار میشه یک نگاهی به تنظیمات بندازید ببینید مشکلی داره یا نه ؟

1pk518whv5hf.jpg

و اینکه چظور باید بایوس رو آبدیت کنم ؟

لینک به دیدگاه

جناب شما اون مهره های برنجی که باید به کیس وصل کنید قبل از پیچ کردن مادربرد رو وصل کردید؟چون اگه اونهارو درست وصل کرده باشید مادربرد هیچ اتصالی با کیس نداره به جز پنل پشتی که اون قسمت هم مشکلات رسانایی ایجاد نمی کنه...

لینک به دیدگاه

جناب شما اون مهره های برنجی که باید به کیس وصل کنید قبل از پیچ کردن مادربرد رو وصل کردید؟چون اگه اونهارو درست وصل کرده باشید مادربرد هیچ اتصالی با کیس نداره به جز پنل پشتی که اون قسمت هم مشکلات رسانایی ایجاد نمی کنه...

سلام بزرگوار

بله مهره های برنجی رو روی بدنه کیس محکم بستم و بعد مادربودر و بر روی اونها پیچ کردم . برای اطمینان زیر مین هم یک پوشش محافظ افسنج مانند قرار دادم اما فایده ای نداشت

امشب میخوام مادربودر رو خارج از کیس فعال کنم و برای مدتی استفاده کنم اگر بدون مشکل کار کنه مشخص میشه که مشکل از کیس هستش 

خبرش و میدم خدمت اساتید گرامی

فقط بزرگواران میشه یک نگاهی به عکس تنظیمکات بایوس بندازید و ببنید آیا همه چیز او.کی هست یا نه ؟

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

سلام بزرگوار

بله مهره های برنجی رو روی بدنه کیس محکم بستم و بعد مادربودر و بر روی اونها پیچ کردم . برای اطمینان زیر مین هم یک پوشش محافظ افسنج مانند قرار دادم اما فایده ای نداشت

امشب میخوام مادربودر رو خارج از کیس فعال کنم و برای مدتی استفاده کنم اگر بدون مشکل کار کنه مشخص میشه که مشکل از کیس هستش 

خبرش و میدم خدمت اساتید گرامی

فقط بزرگواران میشه یک نگاهی به عکس تنظیمکات بایوس بندازید و ببنید آیا همه چیز او.کی هست یا نه ؟

من مشکلی نمی بینم.فقط شما رم هاتون احیانن 1600 یا 1866 نیستن؟ چون الان داره رمهاتون رو با فرکانس 1333 بالا میاره که اگه میخوایید از سرعت اصلی اون استفاده کنید باید XMP Profile رو فعال کنید که برای بعدا هستش این کار...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...