رفتن به مطلب

تاریخ تولید نوشابه های انرژی زا و نوشابه های کوکاکولا

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مدتیه نوشابه های انرزی زا با قیمت خنده داره3هزارتومن بفروش میرسه که اگه تاریخ تولیدش رو نگاه مثلا برای2010هست و تارخی مصرفش تا 2013که اکثر مرد اصلا توجهی ندارند اون رو مصرف میکنند

من خودم چون از طرفدار های پرو پاقرص انرژی هستم و کلا گیم بدون انرژی زا مزه نمیده همیشه به این قضیه توجه دارم

الان پدر بنده 6تا نوشابه ی خانواده ی کوکاکولا گرفته که اصلا تاریخ تولید نداره!

نه روی درب بطری نوشابه و نه روی کاور و یا خود بطری ! :|

فقط نوشته شده تاریخ مصرف تا 6ماه پس از تاریخ تولید :|

post-19769-0-77395200-1436632976_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

کشف بیش از 40000 بطری نوشابه تاریخ مصرف گذشته در نیشابور
چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۹
مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشگی از کشف بیش از 40000 بطری نوشابه تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد
pixel.gif n00254598-t.jpg

به گزارش عرش نیوز ،مهندس یگانه پور گفت در هفته سلامت ، اکیپ بازرسی بهداشت محیط ، طی بازرسی از یک انبار پخش نوشابه در شهر نیشابور مقدار ۱۰۶۰(بسته ۶ تایی) نوشابه ۵/۱ لیتری و ۲۸۴۵ (بسته ۱۲تایی) نوشابه ۳۰۰ سی سی ، تاریخ گذشته کشف و ضبط نمود.

وی در ادامه افزود این مقدار نوشابه طی هماهنگی های بعمل آمده به انبار مواد غذایی غیرقابل مصرف مرکز بهداشت نیشابور تحویل گردید.

وی خاطر نشان کرد که پس از طی مراحل قانونی لازم ، نسبت به معدوم سازی آنها اقدام لازم به عمل خواهد آمد.

لینک به دیدگاه

با سلام.

نوشابه = زهر شیرین

شکر بیش از اندازه موجود در نوشابه بخصوص انرژی زا موجب فشار خون میشه که موجب حمله قلبی و سکته مغزی میشه.نوشابه گازدار موجب پوسیدگی شدید دندان و آسیب دیدگی مینای دندان میشه و بسیاری مشکلات دیگر از جمله سوء هاضمه .با آگاهی به تمام اینها بازهم استفاده میکنیم .براستی که بزرگترین دشمن بشر جهل اوست. متاسفانه بنده هم در گذشته نوشابه استفاده میکردم و پیامد هاشو دارم بدوش میکشم.نمیگم بزارینش کنار چون میدونم سخته فقط پیشنهاد میکنم کنترلش کنین و بدونی چی مصرف می کنین:

مواد اصلی تشكیل دهنده یك نوشابه گازدار

- اسید فسفریك : این ماده موجب كاهش جذب كلسیم و در نتیجه ابتلا به پوكی استخوان و سستی دندان‌ها می شود. همچنین اسید كلریدریك موجود در معده را خنثی می كند و باعث سوءهاضمه و جذب ناقص مواد غذایی می شود. 
- قند : سازندگان نوشابه های گازدار بزرگترین مصرف كننده‌ی قند تصفیه شده هستند. مصرف زیاد قند میزان انسولین خون را بالا می‌برد و منجر به افزایش فشارخون و كلسترول ، بروز بیماری های قلبی ، دیابت ، چاقی و پیری زودرس می‌شود. بیشتر انواع سودا، بیش از ‌100 درصد مقدار قند مورد نیاز روزانه را تامین می‌كنند. 
- آسپارتام (ASPARTAME) : این ماده شیمیایی در سوداهای رژیمی به عنوان جانشین قند به كار می‌رود و بیش از ‌90 عارضه جانبی دارد كه از جمله می‌توان به تومور مغزی ، معلولیت جنین ، دیابت ، عدم تعادل حسی و بروز حمله‌های صرع اشاره كرد. به‌علاوه، زمانی كه آسپارتام مدت زیادی در فضای گرم نگهداری شود به متانول تبدیل می‌شود. متانول الكلی است كه می‌تواند به آلدئین یا اسید فرمیک كه از عوامل سرطان زا هستند ، تبدیل شود. 
- كافئین : كافئین موجب بروز اضطراب ، فشار خون بالا ، ضربان نامنظم قلبی یا تپش قلب و بالا رفتن مقدار كلسترول خون می‌شود. همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی را می سوزاند و موجب بروز سرطان و مشكلاتی در بارداری می شود.  منبع : راسخون

لینک به دیدگاه

دوست من میدونین دارین" سم" مصرف میکنین و دارین از "سم تر" بودنش ابراز نگرانی می کنین و نکته سنجیتون درمورد تاریخ مصرف قابل تحسین هست فقط نمیدونم چرا قدرت تبلیغات باعث میشه از این همه مضرات چشم پوشی کنین.شاید خنده داربنظر بیاد اما به عنوان یه کوه نورد بهتون میگم راه های بهتری برای کسب انرژی هست تا انرژی زاهایی که حسی موقتی ایجاد میکنن. قوتو رو امتحان کنین :)

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

آرزوی موفقیت روز افزون میکنم براتون.

لینک به دیدگاه

به جا نوشابه دوغ مصرف کنید

چیزی که من میدونم دندون بچه کوچیک رو تو یه لیوان نوشابه بزارن پودر میشه

لینک به دیدگاه

با سلام.

نوشابه = زهر شیرین

شکر بیش از اندازه موجود در نوشابه بخصوص انرژی زا موجب فشار خون میشه که موجب حمله قلبی و سکته مغزی میشه.نوشابه گازدار موجب پوسیدگی شدید دندان و آسیب دیدگی مینای دندان میشه و بسیاری مشکلات دیگر از جمله سوء هاضمه .با آگاهی به تمام اینها بازهم استفاده میکنیم .براستی که بزرگترین دشمن بشر جهل اوست. متاسفانه بنده هم در گذشته نوشابه استفاده میکردم و پیامد هاشو دارم بدوش میکشم.نمیگم بزارینش کنار چون میدونم سخته فقط پیشنهاد میکنم کنترلش کنین و بدونی چی مصرف می کنین:

مواد اصلی تشكیل دهنده یك نوشابه گازدار

- اسید فسفریك : این ماده موجب كاهش جذب كلسیم و در نتیجه ابتلا به پوكی استخوان و سستی دندان‌ها می شود. همچنین اسید كلریدریك موجود در معده را خنثی می كند و باعث سوءهاضمه و جذب ناقص مواد غذایی می شود. 

- قند : سازندگان نوشابه های گازدار بزرگترین مصرف كننده‌ی قند تصفیه شده هستند. مصرف زیاد قند میزان انسولین خون را بالا می‌برد و منجر به افزایش فشارخون و كلسترول ، بروز بیماری های قلبی ، دیابت ، چاقی و پیری زودرس می‌شود. بیشتر انواع سودا، بیش از ‌100 درصد مقدار قند مورد نیاز روزانه را تامین می‌كنند. 

- آسپارتام (ASPARTAME) : این ماده شیمیایی در سوداهای رژیمی به عنوان جانشین قند به كار می‌رود و بیش از ‌90 عارضه جانبی دارد كه از جمله می‌توان به تومور مغزی ، معلولیت جنین ، دیابت ، عدم تعادل حسی و بروز حمله‌های صرع اشاره كرد. به‌علاوه، زمانی كه آسپارتام مدت زیادی در فضای گرم نگهداری شود به متانول تبدیل می‌شود. متانول الكلی است كه می‌تواند به آلدئین یا اسید فرمیک كه از عوامل سرطان زا هستند ، تبدیل شود. 

- كافئین : كافئین موجب بروز اضطراب ، فشار خون بالا ، ضربان نامنظم قلبی یا تپش قلب و بالا رفتن مقدار كلسترول خون می‌شود. همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی را می سوزاند و موجب بروز سرطان و مشكلاتی در بارداری می شود.  منبع : راسخون

من 32 سالمه از 2 سالگی هم عین اسب نوشابه خوردم.

تا 10 سال پیش که همشون قندی بودن روزی 1 شیشه خونواده بیشتر نمیخوردم. چون تپل بودم نمیزاشتن بخورن.

البته فقط تو خونه. بیرون انقدر میخوردم که دل درد میگرفتم.

ولی از وقتی قندهای مصنوعی اومدن به جای اب فقط نوشابه خوردم.

رکوردم هم مصرف 24 تا کوکا لایت کن از صبح تا شبه.

هیچ چیم هم نشده. چشم نزنم خودمو توپ هم تکونم نمیده.

البته اضافه وزن دارم ولی دیگه امراض دیگه ندارم.

این حرفا همشون چرت و پرته.

فقط توجهتون رو به تبلیغ سیگار مارل بورو جلب میکنم.

YOU DIE ANYWAY.

لینک به دیدگاه

اینارو 1 ماه مانده به تاریخشون بقیمت کارخانه بدن هر دو طرف سود می کنن ! :D

لینک به دیدگاه

YOU DIE ANYWAY.

هاهاهاها

دمت گرم این اخرش خیلی عالی بود اگه میتونستم هزارتا مثبت بهت میدادم!

لینک به دیدگاه

شکر بیش از اندازه موجود در نوشابه بخصوص انرژی زا موجب فشار خون میشه که موجب حمله قلبی و سکته مغزی میشه

خود من یکبار بخاطر درد زیاد قلبم رفتم دکتر که منبعش استرس امتحانات بود در همون زمان هم انرژی زا مصرف میکردم البته کلا انرژی زیاد مصرف میکنم چون وقت زیادی رو بابت بازی آنلاین انجام میدم خلاصه ندیدم کسی رو که توی COD Ghostsدر عرض کمتر از یک روز یک پرستیج تکمیل کنه!

دکتر فقط به من گفت کمترش کن که بتونی بخوابی قلبت هیچ مشکلی نداره و ارتباط خاصی با نوشابه نداره

ضمن اینکه صبح بیمارستان بود و ازم نوار قلب گرفتند و بعد ظهرش پیش متخصص نوبت داشتم

لینک به دیدگاه

تا 10 سال پیش که همشون قندی بودن روزی 1 شیشه خونواده بیشتر نمیخوردم. چون تپل بودم نمیزاشتن بخورن.

YOU DIE ANYWAY.

شما سنت بره بالای 40 سال میفهمید نوشابه چه زهری بوده

لینک به دیدگاه

دوستان از رکوردشون گفتم منم حدود 3 سال نوشابه و ابمیوه بسته ایی ساندیس و غیره نخوردم   :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

YOU DIE ANYWAY.

فعلا داری از نیروی جوونی خرج می کنی، سن که بره بالا 40 کم کم مضرات خودشو نشون میده

اکثر انسانها توی این سنی که شما هستی از سلامت کافی برخوردارن

حتما ورزش کن، نوشیدنی های سالمتری مثل چای سبز مصرف کن 

سنت بره بالای 40 دیگه اراده فولادی می خواد کم کردن وزن

لینک به دیدگاه

من پا سیستم دلستر تلخ میخورم فک نمیکنم ضرری داشته باشه چون اسانس نداره

مزش تلخه ولی یه لذت خاصی داره

لینک به دیدگاه

با احترام .

دوست من سکته یکبار و یکدفه صورت میگیره 40 سال و یک روز سالمین 40 سال روز دوم نیمی از بدنتون فلج شده.این اجازه رو به خودم نمیدم  به شما بگم چکاری انجام بدین و چکاری انجام ندین. تنها کاری که میتونم انجام بدم اینه که از مضراتش با خبرتون کنم.اهل شعار هم نیستم و همین الان دارم برای ورزش میرم تا سحر.

موفق باشین. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و دوست عزیز استارتر ، من به خوب یا بد بودنش کاری ندارم فقط جهت اطلاع مشکل از بقال سر کوچتون هست که میخواد سود وحشتناکی بکنه میره همچین اجناسی رو مفت میگیره و میفروشه.

والا ما که توی مغازه اگه یه جنسمون تاریخ نداشته باشه مشتری ،،،،،،،،رو کراوات میکنه میندازه گردنمون.

عکس های زیر هم یکی تاریخ تولید و انقضاع انرژی زا و دیگری تاریخ تولید کوکا هستش که همین امشب تازه از جنس های قدیمیم گرفتم ، وگرنه جدیدترشم داشتم.

iv6bwogyqdtt6e34r9pm_thumb.jpg

ov93ihtxegl09cmux5va_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان از رکوردشون گفتم منم حدود 3 سال نوشابه و ابمیوه بسته ایی ساندیس و غیره نخوردم   :laughing:

منم 6 سال تو ترکه نوشابه.دلستر.چیپس.پفک.مشروبات الکی و حتی قهوه و چایی بودم. باورتون نمیشه دوسال اولش سخته به 5سال که میرسه اصلا یادتون نمیاد که همچین چیزی وجود داره

لینک به دیدگاه

آقا یادش بخیر یه مغازه قدیمی بود تو شوش این کوکا های اورجینال (قوطی قرمز نه از این کوکا کولا های مشهد ) داشت . میخردی مغزت سوت میکشید! شیرینی ش هم ب اندازه اینا نبود 

میرفت از ته انباری با ترس و لرز مییاورد:) 

لینک به دیدگاه

منم 6 سال تو ترکه نوشابه.دلستر.چیپس.پفک.مشروبات الکی و حتی قهوه و چایی بودم. باورتون نمیشه دوسال اولش سخته به 5سال که میرسه اصلا یادتون نمیاد که همچین چیزی وجود داره

مشروبات الکلی  دهن آدم رو سرویس میکنه

من عمرا بتونم قهوه و نوشابه رو ترک کنم

البته اصلا این این قهوه هایی که تو بازار استفاده میشه مصرف نمیکنم همینهایی که با مارک nestleهستش اینا اصلا قهوه نیست

قهوه ترک و فرانسه و اسپرسو باید آسیاب شه و بصورت خاص با موکا و قهوه جوش درست کنی

قهوه ترک طعمش خیلی لذت بخشه و درست کردنشم خیلی مکافاته

لینک به دیدگاه

به شخصه همچین اراده ی آهنینی ندارم بخصوص در مورد آبمیوه های مثلا طبیعی پاکتی و در مقابل شما سر تعظیم فرود میارم دوست من  :)

لینک به دیدگاه

آقا یادش بخیر یه مغازه قدیمی بود تو شوش این کوکا های اورجینال (قوطی قرمز نه از این کوکا کولا های مشهد ) داشت . میخردی مغزت سوت میکشید! شیرینی ش هم ب اندازه اینا نبود 

میرفت از ته انباری با ترس و لرز مییاورد :)

بله دوست من سوت کشیدن مغزتون به وضوح کامل در avatar تون مشخصه  :)

لینک به دیدگاه

بله دوست من سوت کشیدن مغزتون به وضوح کامل در avatar تون مشخصه  :)

این امضای شما هم با این رنگش کاری میکنه چشمای آدم صوت بکشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 5 سالی میشه لب به نوشابه یا ... که تو ایران هست نزدم حتی شکلایت یا ادامس خلاصه هرچیزی که وارد ایران میشه یا تحت لیسانس باشه حتی خارج کشور هم که باشم پپسی یا کوکا یا ... نمیخورم معلوم نیست که توش چی میزنند به این مزه میرسند 

این ادامس ها مثلا فرش یا شکلات نتلا بدون تاریخ تولید و انقضا وارد ایران میشه و تو ایران انقضا میخوره و یک نکته هم بگم شاید ندونید یکی از دوستام وارد کننده پودر کاکائو هست به خیلی از کارخونه بزرگ از بستنی تا شیرکاکائو و کیک و بیسکوییت و ... میفروشه

ما یک روز رفتیم پیش ایشون گفتیم 1 تن پودر میخوایم خلاصه خیلی مارو پیچوند اخر اخرش که تو اتاقش بودیم دیدم برای نمونه دوسه تا گونی مینیاتوری گزاشته رفتم یکم بخورم گفت نخور نخور خلاصه برای ما تعریف کرد که پودر های فاصد هست و روش با روش های شیمیایی انجام دادند و ...

و جالب اینجاست شرکت های خریدار هم از این جریان با خبر بودند که پودر ها 4 سال هست که انقضاشون گزشته ایشون الان هم تازگی داره از چین پودر وارد میکنه که اصلا کاکائو نیست تفاله شکر هست طعم کاکائو زدند !

لینک به دیدگاه

این امضای شما هم با این رنگش کاری میکنه چشمای آدم صوت بکشه

با سلام.

اگه این سوت کشیدن چشمهاتون آزار دهنده هست بفرمایین که رنگش رو عوض کنم.

در جواب کاربر extreme هم باید بگم واقعا در برخی موارد همینطور هست.و حتی راه دور نریم سوسیس و کالباس و نحوه ی آماده سازیشون رو هم دوستانی که فرصت برخورد از نزدیک داشتن میدونن چی میگم. و درمورد اعتیاد آور بودن نوشابه های قندی به شخصه کاملا اطمینان دارم . خودم هم هر از چندگاهی با فاصله و میزان کم استفاده می کنم اگه بخوام صادق باشم اما در واقع اینکه بدونیم چه چیزی و به چه میزان مصرف می کنیم مهم هست .نمی گم دست و پاتون رو به تخت ببندین و ترک نوشابه کنین چون میدونم کار سختی هست .فقط کنترل کردن میزان مواد جذبی میتونه از اثرات سوء برخی خوراکی ها جلوگیری کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...