رفتن به مطلب

آیا انتخاب سری k برای گیمینگ فرق چشم گیری داره.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من به زودی بودجه ای به دستم میرسه و یه سیستم تو رنج 3 تومن قرار از لیون سفارش بدم و منتظر این 5+1 و اومدن سری های جدید هستم که گفتن اخر تیر ماه میاد

1.ایا اورکلاک کردن کار اسونیه و هر گیمری میتونه اورکلاک کنه و تو بازی تاثیر داره این رو کاملا روشنم کنید چون من میبینم تو فروم همش سی پی یو سری کا پیشنهاد میدن به همه

2. شما فکر میکنید بعد تیر ماه خرید کنم بهتر یا الان. عجله ای ندارم و سیستم گیمینگ میخام ببندم

لینک به دیدگاه

شما واسه گيم هاى امروزى حد اقل i5 ترجيحا هاسول نياز دارين و اگه پولتون ميرسه حد اقل 4670 بخرين از 4460 يه خورده قوى تره. اور کلاک هم تأثير داره اما نبايد انتظار معجزه داشت بيشتر مواقعي به کارتون مياد که گرافيک خفن يا چنتا گرافيک با هم داشته باشين. کلا پردازنده هاى هاسول مخصوصا i5 و i7 به اندازه کافي قدرت دارن که بخواى اور کني. براى اور هم بايد ميني انتخاب کني که مدار تغذيه خوبي داشته باشه و هم چنين يه کولر خوب ميخواى و تهويه کيست هم خوب باشه. به نظرم کلا بيخيال اور شو. گراف هم 970 بخر.

لینک به دیدگاه

با سلام همین طور که دوستمون توضیح دادن شما حداقل باید یه 4670K بگیرید و از همه مهم تر اینکه اگر بخواید اورکلاک کنید حالا به قصد بازی و یا هر چیزی مهمتر از همه داشتن خنک کننده خوب هست ...

و نکته بعدی مادربردی از سری z97

البته در حال حاضر با همی چین سی پی یو یی نیازی به اورکلاک سی پی یو برای بازی های امروزی ندارید ولی این یه جور اینده نگری میشه و بعد ها میتونید کارایی اون رو افزایش بدید

کار سختی هم نیست و هستن دوستانی که کمکتون کنن

لینک به دیدگاه

کلا نیاز نیست به اورکلاک ... ادم هست که با i3  و گرافیک 970 تمام بازیها رو داره مکس بازی میکنه ... فقط بعضی بازیا به سی پی یو مربوطن که همون 4460 هم کافیه ... میمونه قضیه آینده نگری! که شما یه مادربرد خوب بگیر + یه سی پی یو در حد بودجت از رنج i5 . هروقت پول دستت اومد سی پی یو رو بهتر بگیر. اگه سری z97 بگیری سی پی یو های نسل بعدی هم ساپورت میشن .

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون که کمکم کردین الان میتونم بهتر تصمیم بگیرم و سی پی یو سری کا نمیخرم توی اجرای بازی که فرقی ندارن 2 سال یا 1 سال بعدم میتونم سی پی یو و گرافیک عوض کنم. راجب قسمت دوم هم اگه میتونید کمکم کنید

پس نتیجه میگیریم 4670k با 4670 هیچ فرقی جز اورکلاک ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن سلام خدمت استارتر عزیز 

من همیشه برای راهنمایی بهترین و ساده ترین راه رو انتخاب میکنم و میگم خدمت دوستان 

ببینید اصولا اورکلاک در کنار داشتن خنک کننده و پیش نیازهاش باید تجربه و فن این کار رو هم باید بلد باشین 

پس اورکلاک کار آسونی نیست و نیاز به تجربه و اطلاعات تکمیل میخواد که البته این انجمن چندین کاربر با تجربه و از اساتید به نام رو 

عضو داره و شما به راحتی و با کمی دقت و حوصله میتونید به کمکشون اورکلاکر خوبی بشین 

ولی همونطور که میلاد جان هم فرمودن شما صرفا میخواید بازی و گیم بزنید که من همون نسخه بدون  K رو برای شما پیشنهاد میدم چون به هیچ وجه 

این سی پی یو در بازیها کم نخواهد آورد که شما مجبور به اورکلاک کردنش بشین 

در مورد سوال دومم که تو این بازار هیچی معلوم نیست / هر وقت بودجتون تکمیله دیگه نیازی نیست صبر کنید / همیشه سعی کنید در لحظه زندگی کنید و لذت ببرید 

منتظر کاهش قیمت و اینا و معجزه نباشید حتی بعداز توافق / البته به بهانه ورود سری اسکای و سوکت جدید 1151 میتونید صبر کنید و یا همون Z97 رو خریده و لذت ببرید 

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون که کمکم کردین الان میتونم بهتر تصمیم بگیرم و سی پی یو سری کا نمیخرم توی اجرای بازی که فرقی ندارن 2 سال یا 1 سال بعدم میتونم سی پی یو و گرافیک عوض کنم. راجب قسمت دوم هم اگه میتونید کمکم کنید

پس نتیجه میگیریم 4670k با 4670 هیچ فرقی جز اورکلاک ندارن

توی فرکانس فرق دارن . ولی خوب نه اونقدر که مبلغی رو بخوای بیشتر بدی. بیشتر بحث اور شدن یا نشدنه ... شما حتما مادربرد خوب از سری گیمینگ بگیر .

لینک به دیدگاه

بنظرم اورکلاک فقط بدرد رکورد گیری میخوره و زیاد تاثیر گذار در فریم گیری نیست .شما اگه 4670k بگیری و بخای اون اور کنی به یک خنک کننده و مین خوب نیاز داری همین هزینه رو که میخای بکنی اگه بجاش یه مین ارزونتر و خنک کننده ساده بگیری با یه پردازنده 4770 بهتر جواب میده.در ضمن اینم در نظر بگیر موقع فروش سری k رو بهتر ازت میخرن بلاخره ما در ایران زندگی میکنیم و باید به هنگام خرید بفکر فروشش هم باشیم.

ویرایش شده توسط gigabytes
لینک به دیدگاه

اگه قصدتون صرفا گیم هست نه تاثیر چندانی نخواهد داشت

مگه اینکه حتی همون 4460 اونقدر قدیمی بشه که از پس بازیها بر نیاد که مطمعن باش اون روز حالا حالاها نمیرسه

واسه این میگم اگه واسه بازی میخای فرقی نمیکنه چون اکثر بازی ها پردازش مربوط به cpu شون single core هست بجز بازی های open world و چندتا استثا که انگشت شمار هستند

بنده کسی بودم که واسه همین طرز فکر maximus iv و 2500k گرفتم کلا هم یه بار بیشتر اور نگردم چون تاثیری تو گیم نداشت (البته تو 3dmark خیلی حال میداد  :D  )

الان هم دارم با یه 4150 همون کارایی رو میگیرم 

پس اگه فقط میخای از یه کارت استفاده کنی و مثلا قصد sli کردن دوتا 980 رو نداری همون 4460 چندان فرقی واست با یه i7 نخواهد داشت @};-

لینک به دیدگاه

اگه قصدتون صرفا گیم هست نه تاثیر چندانی نخواهد داشت

مگه اینکه حتی همون 4460 اونقدر قدیمی بشه که از پس بازیها بر نیاد که مطمعن باش اون روز حالا حالاها نمیرسه

واسه این میگم اگه واسه بازی میخای فرقی نمیکنه چون اکثر بازی ها پردازش مربوط به cpu شون single core هست بجز بازی های open world و چندتا استثا که انگشت شمار هستند

بنده کسی بودم که واسه همین طرز فکر maximus iv و 2500k گرفتم کلا هم یه بار بیشتر اور نگردم چون تاثیری تو گیم نداشت (البته تو 3dmark خیلی حال میداد :D )

الان هم دارم با یه 4150 همون کارایی رو میگیرم

پس اگه فقط میخای از یه کارت استفاده کنی و مثلا قصد sli کردن دوتا 980 رو نداری همون 4460 چندان فرقی واست با یه i7 نخواهد داشت @};-

Sli چیست برادر

من بودجم حدود 3 هست و تصمیم اولم اینه که اورکلاک یا خیر که نتیجه شد خیر. اما با این حال میشه بگین تفاوت قیمت 4790 کا و معمولیش چقدره و توانشون. اگه از نظر قوانین اشکالی ندارن دوستان کیس گیمینگ هم همینجا معرفی کنند بدون نیاز به اورکلاک بدون ssd ... ال ای دی دارم خودم 22 اینچ فول اچدی و فقط کیس میخام

شما که میفرماید مین رو ارزون وردارم این مین بلاخره باید 1150 باشه پس حتما تا 2 سال اینده هم میتونم گرافیک و روش عوض کنم ؟! (همون ارتقاء )

راستی من بازی wow رو هم انجام میدم و کرایسیس ایا مشکلی ندارن راحت اجرا میشن ؟!

لینک به دیدگاه

شما با سه تومن اين چيزا رو بخر

main asrock z97 fatality killer

cpu i5 4440

power 550 corsaire

case x2 green jaugar

hard 1t يا 500 WD Blue

Ram 2*4G Apcer 1600

VGA 970 Zotack اگه پولت کم اومد کارکرده حتما گيرت مياد.

اگه ديدي بودجت کم مياد يه مين در حد 300 تومن بخر. يه کولر 40-50 تومني هم تونستي بخر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوست بزرگوارم 

اگر بتونید بودجتونو حدود 300 تومن اافزایش بدین خیلی عالی میشه چون میتونید به جای گرافیک 960 یا گرافیک دیگر

یه گرافیک 970 کارکرده یا R9 290X کارکرده بخرید که پیشنهاد میشه 

برای کولر سی پی یو هم تا 160میلی متر مشکلی نخواهید داشت 

و برای ابعاد گرافیک تا 400 میلی متر 

سی پی یو :

Intel Core i5-4460: 670,000

مادربرد : هر کدوم رو که پسند کردین انتخاب کنید 

Asus H97 Pro Gamer: 490,000

Gigabyte GA-H97-Gaming 3: 490,000

ASRock H97 Killer Gaming: 450,000

گرافیک : پیشنهاد بنده افزایش بودجه و خرید کارکردست که بالا گفتم در غیر اینصورت انتخاب با شماست 

EVGA GTX 960 SuperSC ACX v2.0+ 2GB: 870,000

870.000 Asus Strix R9 285 OC Gaming DCII 2GB

رم :

GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7: 260,000

هارد :

Western Digital Caviar Green 500GB: 160,000

پاور : دو مورد نوشتم که هر کدوم موجود بود و پسند کردین انتخاب کنین 

EVGA SuperNova 750W G1 Gold : 450,00

Green GP750B-OC+ Platinum: 430,000

کیس :

Green X+ Eagle Gaming: 120,000

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

اقای ATA گرافیکی که شما میگی دست دوم بگیرم قدرتش چقدر بیشتره یعنی با همون گرافیک نمیشه بازی ها رو فول اچ دی بازی کرد برتریش توی چیه ?

لینک به دیدگاه

اگر بتونید بودجتونو حدود 300 تومن اافزایش بدین خیلی عالی میشه چون میتونید به جای گرافیک 960 یا گرافیک دیگر

سی پی یو :

عجب این سی پی یو های i5 4440 و i5 4460 قیمتش بالا پایین می شه 2 هفته ی پیش روی 570 بودن دوباره داره همین جور می ره بالا 

لینک به دیدگاه

اقای ATA گرافیکی که شما میگی دست دوم بگیرم قدرتش چقدر بیشتره یعنی با همون گرافیک نمیشه بازی ها رو فول اچ دی بازی کرد برتریش توی چیه ?

کارت قوی هست و به کمک dx 12 هم قوی تر می شه 

این کارایی کارت 960 

البته قدرت کارت 970 رو هم پایین می بینید 

و شما می توانید با 3000 تومان هم سیستم ببندید که 970 روش باشه اگر خواستید بگیر براتون قرار بدم 

dai_1920_1080.gif

bf4_1920_1080.gif

farcry4_1920_1080.gif

لینک به دیدگاه

سری جدید اینتل قیمتش خیلی بالا تره و مادربرد ها ذر ابتدای ورود گرونی بیش از اندازه دارن.

لینک به دیدگاه

960 با 970 خیلی تفاوت داره

یه پاور 650 گرین بردار

بودجه رو هم افزایش بده یه 970 galax black efition بگیر

لینک به دیدگاه

با احترام.

در مورد پردازنده به نظر بنده منتظر صحت وعده های مایکروسافت در ویندوز 10 و dx12 بشین و در صورتی که عملی شد باید تفاوت بیشتری بین 4670 و 4770یا 4790k که چهار هسته ی مجازی اضافی داره(hyper threading)  دیده بشه اما مبحث اورکلاک هم برای دوستان گیمر کاملا بیهوده هست و میتونن هزینه ی اضاقی رو برای چیزی مثل 4790k بزارن که حتی فرکانس پایه 4ghz کاملا جوابگوی نیاز ها هست . اورکلاک های سنگین فقط مختص قشر enthusiast هست و برای اورکلاک سبک هم بیشتر موارد میتونین پردازنده ی قویتر با همون هزینه ی اضافی که برای خنک کنندگی میگذارین خریداری کنین و از پایداری سیستم برای استفاده طولانی اطمینان داشته باشین.مگر کارهای سنگین و یا شبیه سازهایی مانند fsx یا x-plane که fps بیشتر از پردازنده ی مرکزی generate میشه و گرافیک نقش بسیار کمتری داره.درمورد واژه ی حد اقل در شرایط کنونی البته موافق نیستم. و همونطور که دوستان فرمودن ضریب باز خریداری کنین چون وقتی بحث قیمت گذاری میشه رنگ چشم و قد شخصی که قطعه از زیر دستش رد شده هم مطرح میشه.درمورد 970 هم با دوستان کاملا موافق هستم و گزینه ی هوشمندانه ایست.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

کارت قوی هست و به کمک dx 12 هم قوی تر می شه 

این کارایی کارت 960 

البته قدرت کارت 970 رو هم پایین می بینید 

و شما می توانید با 3000 تومان هم سیستم ببندید که 970 روش باشه اگر خواستید بگیر براتون قرار بدم 

dai_1920_1080.gif

bf4_1920_1080.gif

farcry4_1920_1080.gif

دوست من بی صبرانه منتظر سیستم پیشنهادی 3000تومانی شما هستم  :)

لینک به دیدگاه

سی پی یو :

مادربرد : هر کدوم رو که پسند کردین انتخاب کنید 

Asus H97 Pro Gamer: 490,000

Gigabyte GA-H97-Gaming 3: 490,000

ASRock H97 Killer Gaming: 450,000

گرافیک : پیشنهاد بنده افزایش بودجه و خرید کارکردست که بالا گفتم در غیر اینصورت انتخاب با شماست 

EVGA GTX 960 SuperSC ACX v2.0+ 2GB: 870,000

870.000 Asus Strix R9 285 OC Gaming DCII 2GB

رم :

GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7: 260,000

هارد :

Western Digital Caviar Green 500GB: 160,000

پاور : دو مورد نوشتم که هر کدوم موجود بود و پسند کردین انتخاب کنین 

EVGA SuperNova 750W G1 Gold : 450,00

Green GP750B-OC+ Platinum: 430,000

کیس :

Green X+ Eagle Gaming: 120,000

بسیار منطقی , بی نقص و هوشمندانه.فقط هارددیسک seagate barracuda 1tb فک میکنم مورد نیاز بشه کمی

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما و تمام دوستان من بیشتر اینجا دنبال اشنایی با قطعات موجود هستم و به زودی جداگونه درخواست معرفی کیس 3 الی 3.5 تومنی ایجاد میکنم اینجا.

سوال مهم ... حالا که من ااورکلاک نیاز ندارم چرا دوستان به نن 4690 یا 4790 رو معرفی نمیکنند و اینکه خیالم بابت ارتقا راحت باشه ؟! این سری گرافسک gtx من خیلی تعریفشوت رو شنیدم نظر شما هم همینه واسه من ؟! کیس هم حوری باشه هم بزک بشه هم خنک کنندگیش خوب باشه جون من خوره ی گیم هستم و خودمم گیم نت دارم کیس خوفناک باشه و در اینده 2 ساله هم جواب گو ارتقا مین و .. باشه

بازی هایی مثل کرایسیس 3 کال اف دیوتی گوست و gta رو فول اچ دی بدون مشکل اجرا میکنه ؟!

ویرایش شده توسط sasan999
لینک به دیدگاه

سلام cpu 4690K بخر حرف نداره مادربرد و GIGABYTE H97 Gaming3 بخر کولاک میکنه و Ram G.skill Ripjaws X 1600 cl7 که من همه این قطعات و دارم بی نقص هست و عالی موفق باشید.

در مورد کیس X3 plus viper بخرید که خودم قصد خریدشو دارم منتها فعلا موجود نیست طرفای اخر تیرماه و اوایل مرداد موجود میشه بیسته حرف نداره هم ظاهر هم امکانات هم خنک کنندگی هم امکانات قیمتشم 220 تومن هست در مورد گرافیک من 970 جی وان گیگابایت داشتم سری جی وان زیاد حال نکردم فروختم نظرم اینه که گرافیک فعلا نخری با intel HD پردازندت سر کنی که همه بازیا رو تو رزولوشن فول اچ دی بالا میاره روون تا بهمن یا اسفند ماه مدلهای جدید NVIDIA معرفی بشه اون موقع تصمیم بگیر برا خرید کارت گرافیک.

ویرایش شده توسط said
لینک به دیدگاه

سلام cpu 4690K بخر حرف نداره مادربرد و GIGABYTE H97 Gaming3 بخر کولاک میکنه و Ram G.skill Ripjaws X 1600 cl7 که من همه این قطعات و دارم بی نقص هست و عالی موفق باشید.

در مورد کیس X3 plus viper بخرید که خودم قصد خریدشو دارم منتها فعلا موجود نیست طرفای اخر تیرماه و اوایل مرداد موجود میشه بیسته حرف نداره هم ظاهر هم امکانات هم خنک کنندگی هم امکانات قیمتشم 220 تومن هست در مورد گرافیک من 970 جی وان گیگابایت داشتم سری جی وان زیاد حال نکردم فروختم نظرم اینه که گرافیک فعلا نخری با intel HD پردازندت سر کنی که همه بازیا رو تو رزولوشن فول اچ دی بالا میاره روون تا بهمن یا اسفند ماه مدلهای جدید NVIDIA معرفی بشه اون موقع تصمیم بگیر برا خرید کارت گرافیک.

اقا سعید یعنی گرافیک انبرد جواب میده ... سری کا مگه واسه اورکلاک کردن نیست اصلا حرف های من رو خوندین
لینک به دیدگاه

بنظرم اورکلاک فقط بدرد رکورد گیری میخوره و زیاد تاثیر گذار در فریم گیری نیست .شما اگه 4670k بگیری و بخای اون اور کنی به یک خنک کننده و مین خوب نیاز داری همین هزینه رو که میخای بکنی اگه بجاش یه مین ارزونتر و خنک کننده ساده بگیری با یه پردازنده 4770 بهتر جواب میده.در ضمن اینم در نظر بگیر موقع فروش سری k رو بهتر ازت میخرن بلاخره ما در ایران زندگی میکنیم و باید به هنگام خرید بفکر فروشش هم باشیم.

توی فریم تاثیر داره

من دیشب fx 8350 رو  تا فرکانس 4.7GHz اور کردم . 14 فریم توی بازیه GTA:v توفیق داشت. با فن استوک

GPU از روی 99٪ پایین نمیاد

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...