رفتن به مطلب

معرفی سری جدید SSD های ارزان قیمت از سوی شرکت OCZ

Recommended Posts

شرکت OCZ از درایو های حالت جامد سری Trion 100 رونمایی کرد. این SSD ها مخصوص کاربرانی است که می خواهند با کمتر هزینه از شرّ هارد های مکانیکی (HDD) خلاص شوند. این سری از SSD ها از نوع 19 نانومتری TLC NAND هستند که توسط شرکت Toshiba ساخته شده و همچنین توسط کنترلر های ساخته Toshiba کنترل می شوند. این کنترلر دارای قابلیت SLC-caching است که این قابلیت TLC NAND را قادر می سازد که مانند SLC عمل کند که در نتیجه امکان افزایش کارایی SSD می شود.

همچنین این سری قابلیت DEVSLEEP را نیز دارا می باشند. این قابلیت باعث می شود مصرف SSD تنها به 6 mW (میلی وات) برسد.

e3pcxw2toplyhuj6x6d.jpg

حجم هاردهای جامد سری Trion 100 بترتیب عبارتند از: 120 ، 240 ، 480 و 960 گیگابایت که دارای قیمت بترتیب 57$ ، 88$ ، 185$ و 370$ و همه ی آنها دارای حداکثر سرعت 550 مگابایت بر ثانیه هستند که البته سرعت دقیق آنها بترتیب 450، 520، 530 و 530 مگابایت بر ثانیه است.

همچنین این هاردها شامل 3 سال گارانتی نیز هستند و دارای ضخامت 7 میلی متر و اندازه 2.5 اینچ می باشند. رابط این هادرها از نوع SATA 6Gb/s است.

منبع: tweaktown

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

اولین بار هست میبینم کسی جز ARMIN داره خبر از SSD میگذاره  :D

@};-

لینک به دیدگاه

خوب میشه اگه یه همچین محصولاتی وارد بازار ما هم با همون قیمت مد نظر سازندش بشه، یعنی تفاوت قیمتش با سایر محصولات همون شرکت، خیلی ها معنی سرعت رو توی کارهای معمولی حتی با پردزانده ی G1620  هم درک می کنند.

لینک به دیدگاه

تشکرات ویژه در مورد ترجمه خبر دوست عزیز

ولی بهتر نیست به جای استفاده از واژه "هارد" از همون درایو جامد یا SSD استفاده کنیم !؟ اگه ما از خودمون شروع نکنیم به فرهنگسازی لغات تخصصی کامپیوتری از مردم عادی که کامپیوتر حالیشون نمیشه چه انتظاری دارم؟
بازم میگما فقط قصد من نظر دادن بود و هیچ قصد توهینی نداشتم ... و خیلی هم ممنونم بابت این خبر !

حالا نظر من در مورد این SSD ها ... سرعت 520-530 مربوط به Read هست یا Write ؟؟؟
یه سوال دیگه هم از دوستان متخصص دارم این هستش که چرا بعضی از شرکت ها فقط اطلاعات IOPS نوشتن و یا خواندن رو مینویسن !؟؟ چرا کامل نمینویسن ؟ شده من محصولی رو ببینم فقط سرعت Read رو نوشتن ! و یا IOPS 4KB ! چرا شرکتی که این همه زحمت میکشه

یه اطلاعات جامع از دستگاهش نمیزاره !؟؟؟ فقط اون IOPS رو مینویسن که دهن پر کن هستش !

لینک به دیدگاه

دیگه یواش یواش به جای read و write باید به واژه های دیگری هم توجه کنید، مثل همین IOPS

دهن پر کن رو نمیدونم، ولی خب یه واحد سنجش کارایی هارد دیسک ها، درایو های جامد و ذخیره کنند های تحت شبکه هست، یه اصطلاح مرسوم البته بقول ویکی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...