رفتن به مطلب

نگاهی انتقادی به GTA V

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مورد هشتم موافق نیستم

چون انیمیشن های بازی تو اول شخص کاملا فرق داره برای همین طبیعیه این مشکلات. در مورد قدم زدن موافق نیستم با دسته اگر بازی کنید اینطوری نیست.

بقیه موارد تا حدود موافقم. البته رانندگی بازی کمی لذت بخش تر شده و ارکید شده و بنده از این تغییر راضی بودم

بخش داستانی هم کمی ضعیف تر بود اما مراحل بسیار متنوع تر بودن نسبت به IV

مقایسه یک بازی نسل هفتی با یک بازی نسل 8 کار مناسبی نیست. واچ داگز و دیویژن یک بازی نسل بعدی هستن. حتی به نظرم GTA V در بعضی موارد جزئیات و گرافیک بسیار بهتری نسبت به WD داره

امبولانس رو اگر منظورتون زنده شدن NPC ها هست موافق نیستم. چون دو نفر ادم مرده رو نمیتونن زنده کنن فقط تنها کاری ک میکنن تهیه گزارش یه چیزی مثل اینه.

اگر منظورتون اینه که کرکتر اصلی بازی رو خوب نمیکنه بازم نمیشه ایراد حسابش کرد. بازی خودش یه درصدی از Health رو پر میکنه. در نسخه قبلی بسیار کم اتفاق افتاده بنده از امبولانس برای پر کردن سلامتی استفاده کنم!(چیت و ... هست چه نیازی به امبولانسه :D)

ویرایش شده توسط ehsancj
لینک به دیدگاه

دو مورد دیگه نیز دیده شد

مورد دوازدهم ) در GTAIV وقتی از روی خونی که روی زمین ریخته شده بود رد میشدیم تا چند قدم کف کفشمون خونی میشد و جاش میموند که این مورد هم توی GTAV دیده نمیشه ! خدایی جزئیاتی که توی GTAIV بودن و توی GTAV حذف شدن خیلی زیاده که روزانه مشاهده میکنم و اضافه میکنم به این موضوع .

مورد سیزدهم ) در GTAIV اگه درصورتی ماشین ها از روی ما رد میشدن که سر ما زیر چرخ بره ، بالافاصله میمردیم ، اما در GTAV صد تا ماشین میان و میرن تازه نصف هلث بار کاهش پیدا میکنه !!

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

گرافیک بازی همچین هم چیز خیلی خفنی نیست ... حالت سینماتیک نداره ! درصورتی که بازی چند نسل قبل گرافیک سینماتیک داره و مثل فیلم سینمایی میمونه

درود(چطوری دوست عزیز)

بازی اوپن ورده و برای رزولیشن 4K هم طراحی شده(کد نویسی و اون داستانا و کلی اضافات)

خوب اگر بخواستن برای گرافیک و سیمانتیک کردن بازی هم بهینش کنن(که میتونن این کارو انجام بدن)شدیدا حجم بازی بالا میرفت در واقع چندین برابر حجم فعلی

و عملا جالب و منطقی نمیشد

لینک به دیدگاه

دوستمون حرفش در مورد افت هندلینگ ماشینها و فیزیکشون کاملا درسته بنظر منم بازی افت قابل ملاحظه ای داشته از این انظار نسبت به GTA4 یسری ایرادهای دیگه هم که گرفته صحت دارن اما آنچنان تاثیرگذار ومهم نیستن یه چنین ایراداتی رو بعضا میشه نمونه های مشابهشون رو تو GTA4 پیدا کرد که تو GTA5 بعضا رفع شده باشن بنظرم تاثیرگذارترین ضعف این نسخه همون افت هندلینگ و فیزیک بوده وگرنه وسعت مپ این نسخه با نسخه چهارم قابل مقایسه نیست خیلی بیشتره و امکانات خیلی زیادی هم به بازی اضافه شده کلا هم بازی بسیار بهتریه بنظرم نسبت به نسخه چهارم

لینک به دیدگاه

دوستمون حرفش در مورد افت هندلینگ ماشینها و فیزیکشون کاملا درسته بنظر منم بازی افت قابل ملاحظه ای داشته از این انظار نسبت به GTA4 یسری ایرادهای دیگه هم که گرفته صحت دارن اما آنچنان تاثیرگذار ومهم نیستن یه چنین ایراداتی رو بعضا میشه نمونه های مشابهشون رو تو GTA4 پیدا کرد که تو GTA5 بعضا رفع شده باشن بنظرم تاثیرگذارترین ضعف این نسخه همون افت هندلینگ و فیزیک بوده وگرنه وسعت مپ این نسخه با نسخه چهارم قابل مقایسه نیست خیلی بیشتره و امکانات خیلی زیادی هم به بازی اضافه شده کلا هم بازی بسیار بهتریه بنظرم نسبت به نسخه چهارم

سلام ، ممنون از نظرتون ، کاملا درست می فرمائید

همونطور که خودمم گفتم ، نسخه قبلی هم باگ های زیادی داشته که توی این نسخه برطرف شده خصوصا نحوه ای که پلیس ها دنبالت میکنن و گیرت میندازن واقعا منو شگفت زده کرد ، هوش مصنوعی خیلی بهتر شده .اما با توجه به موضوع تایپیک قرار نبود من محاسن رو بگم و فقط عیب هارو گفتم . من با توجه به تبلیغات و چیزایی که از بازی شنیده بودم ، انتظار داشتم یک بازی کامل و بی نقص جلوم باشه و نتونم ازش ایراد بگیرم ، اما وقتی دیدم حسن هایی که تو بازی قبلی بود و من ازشون لذت میبردم توی این نسخه دیده نمیشن واقعا تعجب میکنم ، نمونش چتر مردم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مورد دوازدهم ) در GTAIV وقتی از روی خونی که روی زمین ریخته شده بود رد میشدیم تا چند قدم کف کفشمون خونی میشد و جاش میموند که این مورد هم توی GTAV دیده نمیشه ! خدایی جزئیاتی که توی GTAIV بودن و توی GTAV حذف شدن خیلی زیاده که روزانه مشاهده میکنم و اضافه میکنم به این موضوع .

مورد سیزدهم ) در GTAIV اگه درصورتی ماشین ها از روی ما رد میشدن که سر ما زیر چرخ بره ، بالافاصله میمردیم ، اما در GTAV صد تا ماشین میان و میرن تازه نصف هلث بار کاهش پیدا میکنه !!

تقریبا مطمئن شدم شما داری یه بازی دیگه بازی می کنی :دی

مورد اول وجود داره حتی اگر چرخ ماشین رو توی خون طرف نگه داری و درجا بزنی خون می پاشه اینور اونور

مورد اول هم شما کافیه یهو وسط اتوبان بپری جلوی یه ماشین با اولین ضربه کشته میشی ( آرمور و خونت پر پر هم باشه کشته میشی بخصوص اگر ماشین سنگین باشه! )

این چندتا عکس که خودم گرفتم در مورد گرافیک ( همه چیز رو بالاترین حد غیر از Grass Quality که روی high هست چون دوست ندارم فریم از 60 پایین تر بیاد )

گرافیک فنی و هنری GTA V یک سر و گردن از همه بازی های روز بالاتره! Draw Distance به این زیبایی تاحالا تو هیچ بازیی نبوده رفلکشن های عالی کار شدن

این عکس ها به خاطر تبدیل شدن کیفیتشون کاهش هم داشته بازی اصلی از اینا هم بهتره

خود منم یه سری نقد ها به این بازی دارم! مثلا تخریب ماشین ها که توی GTA IV خیلی بهتر بوده! ولی این چیزایی که شما میگی 90% فرق داره با بازی

50276134812456853030.jpg

14939198170257340076.jpg

91779596582487173075.jpg

لینک به دیدگاه

تقریبا مطمئن شدم شما داری یه بازی دیگه بازی می کنی :دی

مورد اول وجود داره حتی اگر چرخ ماشین رو توی خون طرف نگه داری و درجا بزنی خون می پاشه اینور اونور

مورد اول هم شما کافیه یهو وسط اتوبان بپری جلوی یه ماشین با اولین ضربه کشته میشی ( آرمور و خونت پر پر هم باشه کشته میشی بخصوص اگر ماشین سنگین باشه! )

این چندتا عکس که خودم گرفتم در مورد گرافیک ( همه چیز رو بالاترین حد غیر از Grass Quality که روی high هست چون دوست ندارم فریم از 60 پایین تر بیاد )

گرافیک فنی و هنری GTA V یک سر و گردن از همه بازی های روز بالاتره! Draw Distance به این زیبایی تاحالا تو هیچ بازیی نبوده رفلکشن های عالی کار شدن

این عکس ها به خاطر تبدیل شدن کیفیتشون کاهش هم داشته بازی اصلی از اینا هم بهتره

خود منم یه سری نقد ها به این بازی دارم! مثلا تخریب ماشین ها که توی GTA IV خیلی بهتر بوده! ولی این چیزایی که شما میگی 90% فرق داره با بازی

درمورد تصادف زیاد مطمئن نباشید دوست عزیز این ویدیو همه چیو روشن میکنه خواهشا تا آخر ببینید ، نکته اصلی آخر اتفاق می افته ، از همه خواهش میکنم ببینن

بعد از تمامی این تصادف ها حتی armor هم تموم نشد !!!

http://uplod.ir/yrd8betdgtvz/acci.zip.htm

دوست من درمورد چرخ ماشین بنده نگفتم نمیشه ، چرخ ماشین توی IV خونی میشد ، توی V هم خونی میشه ، اما توی IV کفش ما هم کفش خونی میشد اما توی V نمیشه

درمورد تخریب ماشین ها که توی IV بهتر بودن هم توی پست اول مطرح کردم

درمورد گرافیک هم من دیروز قبل از اینکه شما پست بدین انتقادات گرافیکی رو از اولین پست حذف کردم ، منظور منو دوستان اشتباه میفهمن منظور من کلیات گرافیکی نیست

مثلا من انتظار نداشتم مو های کرکتر ها توی این بازی به این صورت باشه :

http://media.kotaku.foxtrot.future.net.uk/wp-content/uploads/sites/52/2014/11/B2zE0gkCEAEYavp-620x349.jpg

تقریبا 6-7 ساله همچین گرافیکی توی هیچ بازیی ندیده بودم

لینک به دیدگاه

تو مرحله اول انگار Trevor می خواد ادمو بزنه :laughing: :laughing: :laughing:

الکی مثلا تو بقیه مراحل گرافیک قیافش بالاست =)) =)) =))

ویرایش شده توسط Tommy Angelo
لینک به دیدگاه

انگار ضعف های این بازی نسبت به IV تمومی نداره ...

مورد چهاردهم ) اکثر عابرین پیاده ، با خوردن یک مشت میمیرن ، خیلی جالب که وقتی بزنی بهشون مشت بزنه و اونا درحال حرکت باشن و چند متر فاصله بگیرن ، یک دفعه کرکتر با سرعت خیلی زیاد به سمتشون کشیده میشه و مشت رو بهشون میزنه ! در هر صورت هر مشتی که میزنید باید بهش بخوره حالا فاصله هرچقدر باشه مهم نیست ! توی این مورد دقیقا یاد بازی لاک پشت های نینجا می افتم .

توی IV وقتی مردم رو با مشت میکشتیم ، در اصل نمیمردن ! بعد از چند دقیقه به هوش میومدن و غلط غلطان حرکت میکردن اگه باز میزدیمشون ، دیگه به هوش نمیومدن تا آمبولانس بهشون رسیدگی کنه  . با چاغو هم به همین صورت بود ، اما اگه با اصلحه میمردن این جوری نمیشد !

نکته خیلی جالب که توی IV ، حتی برای کسایی که توی آتیش سوزی مرده بودن یا مرگ های عجیب هم داشتن آمبولانس میومد ، آمبولانس میدید طرف خیلی داغونه دستشونو به سرشون میگرفتن و ابراز ناراحتی میکردن و میرفتن ، آمبولانس فقط کسایی که جراحتشون طبیعی بود رو درمان میکرد ، یعنی کسایی که با آر پی جی یا توی آتش سوزی میمردن رو آمبولانس درمان نمیکرد .

اما انگار توی V ، طبق منطق جدید راک استار ، هرکس یک مشت بخوره به کلی میمیره و آمبولانس هم نمیتونه کاری براش بکنه .

خیلی جالب که توی V به هر قسمت از بدن کسی هم شلیک بکنی ، طرف میمیره ، اما توی IV دستشون رو میگرفتن به شکم و غلط غلطان سعی میکردن فرار کنن .

لینک به دیدگاه

چیزی که تو این بازی بیشتر از همه منو می رنجونه تیراندازی که به نظر من نسبت به iv خیلی افت داشته اکثر تفنگا صدای تفنک بادی میدن  %-(  

لینک به دیدگاه

چیزی که تو این بازی بیشتر از همه منو می رنجونه تیراندازی که به نظر من نسبت به iv خیلی افت داشته اکثر تفنگا صدای تفنک بادی میدن  %-(  

این فکر نکنم ایراد باشه ، اگه این چیزا که میگن حقیقت باشه ، راک استار برای این سری خیلی روی صداگزاری هزینه کرده و صدا های اصلحه ها توی V دقیقا صداهاشون توی واقعیت هست و ممکنه ما چون به صدا های غیر واقعی بازی های قبل عادت کرده باشیم از این خوشمون نیاد

البته این در صورتی هست که تبلیغاتی که کردن حقیقت باشه :D

بهرحال اگه دوستان تشخیص بدن که درسته به پست اول اضافه میکنم .

پیشنهاد میکنم حتمی ویدیویی که تو دو پست عقب گذاشتمو ببینید

چرخ چند تا ماشین از روی سر کرکتر رد میشه وفقط سپرش نصف میشه !!

لینک به دیدگاه

اینقد داری بدشو میگی میخواستم ارجینال بگیرم برا استیم دارم پشیمون میشم :))

لینک به دیدگاه

اینقد داری بدشو میگی میخواستم ارجینال بگیرم برا استیم دارم پشیمون میشم :))

ببین بازی عالیه ، نسبت به بازی های همرده مثلا واچ داگز اصلا قابل مقایسه نیست خیلی ازشون بهتره .

اما کسایی که مثل من GTA IV رو دیوانه وار بازی کردن ( شخصا 6 یا 7 بار تمومش کردم ) و درگیر و مجذوب یک سری حسن هاش بودن

وقتی اینو بازی میکنن مدام به چیزایی برمیخورن که توی GTA IV بود و توی GTA V نیست

کسایی که GTA IV رو بازی نکردن و یا لا اقل دیوانه وار بازی نکردن متوجه نمیشن اصلا

برای همین توی تاپیک خیلیا موافقن و خیلیا مخالف

یه ویدیو گذاشتم برای دانلود ، خودتون ببینیتش

به هیچ وجه GTA IV اینجوری نیست ، GTA IV اگه چرخ هر ماشینی از روی سرت رد بشه بالافاصله میمیمری .

یه ویدیو هست توی یوتیوب برای مقایسه gta v و gta iv پیشنهاد میکنم ببینیتش ..

قبلا تو فروم های خارجی این کاری که من میخواستم بکنمو کردن و افت های GTA IV بیش از صد ها مورد بوده :D  :

http://gtaforums.com/topic/719356-reasons-why-gta-iv-is-better-than-gta-v-lounge/

لینک به دیدگاه

من یه بار با کنسول تمومش کردم . برا آنلاینش میخوام رو استیم بگیرم . iv رو خیلی کم بازی کردم جزییاتش یادم نیس. ولی اگه کامل بازی کرده بودمم هم اینقدر دقیقی نمیشدم !!!

لینک به دیدگاه

چیزی که راجب این نسخه منو رنجوند شهر بود ! نسخه های قبل شهر بزرگ بود اما اینجا شهر بیشتر از نصفش مختص بیایون و جنگل و کوه شده ! باز خود شهر بزرگ بود حرفی نداشت ولی نه دیگه در این حد لامصب نسخه قبل از اینور میخواستی بری اونور یه جزیره مانند کوچیک بود یه بارم با ماشین آشغال بردیم اونور گذاششتیم یه جا منفجر شد ؟ همونجایی که کلی طول میکشید تا با پل برسی بهش وسطشم عوارض میگرفتن خیلی باحال بود اینجا شهر زود تموم میشه 

مشکلی که دوستمون گفتن کاراکترا زود میمیرن ابته مردم عادی وگرنه دشمنا تیر بزنی به دستشون باز پا میشنو میجنگن یه مورد دیگه این که لباسا یکسان نبود یعنی من نتونستم واسه ترور کت شلوار کراوات دار بگیرم ولی بقیه میشد البته مایکل هم نمیشد مثل این که یادم نیس 

مشکل دیگه نمیشد ماشینتو با ماشینایی که میخری عوض کنی باس بری از گاراژ بگیری اوناهم در صورتی که از دست بدی دیگه رفت !!!

لینک به دیدگاه

خبر دارم از اقدامات ENB درمورد GTA V اما خوب این عکسام تا حدودی شکار صحنه هستن .

نمیدونم چرا دوستان بد برداشت میکنن هدف موضوع رو

منظور من اصلا این نیست که GTA IV از GTA V بهتر باشه

اگه GTA V نسبت به IV تاحالا اینجور که من نقد کردم نهایت 20 نکته ی منفی داشته باشه ، 200 نکته ی مثبت داره

موضوع تاپیک انتقاد هست و من فقط دارم ضعف های بازی نسبت به IV رو مطرح میکنم و قرار نیست نکات مثبت رو مطرح کنم !

تو تاپیک های زیادی نکات مثبت این بازی مطرح شدن که تا چندصد مورد هم رسیده .

البته یک سری انتقادات ریز هم بودن مثل :

مثلا با مشت و لگد زدن به اتومبیل ها خط خش و لولگی روشون ایجاد نمیشه

البته اگه با چاغو بزنید ایجاد میشه

که اینارو دیگه به علت جزئی بودن مطرح نکردم .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

در مورد ماشین متاسفانه 200 تا مد برای Damage و هندلینگ ریختم هیچ کدوم فایده نداشت :(

همه این مشکلات یه جورایی میشه با Modding حل کرد فقط بحث اینجاس کسی سمتشون نرفته!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...